Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Érdekes történetek esésekrõl

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
815 hozzászólás a témában

#801
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ez komoly:D
amugy most en is ideirok: mult csutortok ejjel a balatonnal produkaltam ejjeli DH kozben egy aranyos "atrepulunk a kormany feleltt ezerrel, mert lefulladt az elso kerek" kategoriaju esest... egesz jo volt, csak picit fajt, de utana lementem azert a szallashoz. a terdem mire leertem 2-3szor akkora lett, mint volt(vedo nyista). ok, lemostuk, lefertotlenitettuk. alvas. masnap mar 40km-t letekertem vele. tegnap este meg elmentem doki bacsihoz, zaras 7kor, 6:50kor elkuldtek rontgenre, vissza dokihoz, doki megnez, megkerdi kell a tetanusz, en lebeszelem rola, mert 3 eves korom ota kibirtam, akkor most se mar.. es az ossze orvosi kezeles az volt, hogy bekente a noverke joddal az EGY HETES SEBET! ennek van valami ertelme???? no mind1:D majd lesz kep... sokat fogok rohogni rajta:D
JAJJ! jarni meg most sem tudok:(

#802
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Én is elmesélek kettõt:

1. Télen leesett a hó aztán jól megfagyott, majd egy nappal késõbb rá az ónos esõ. El lehet képzelni ez milyen de pixel akkor is biciklivel ment a városba. A rakparti bringaúton lehetett is haladni volt egy kis száraz csík, amikor viszont a Lánchíd alá ér az út, a csík elfogyott, csak nem vettem észre idõben. Persze amint rágurultam a nyálkára egybõl kiment alólam mindkét kerék, én pedig csúsztam...csúsztam... sziasztok turisták... szia villamos... a villamossín állított meg. Végülis érdekes élmény volt csak valahogy az egyik ujjamról a kesztyún keresztül is lejött a bõr.
Másik... szabadság hídon a járdán szoktam átmenni, szépen felugrottam a padkára, majd éles kanyarral balra a hídra mentem... volna, ha nem ér le a kanyar közben a pedál, ami kivitte a hátsót, én meg elhasaltam a pirosban álló autósok legnagyobb gyönyörûségére.

#803
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
rix: a röntgenfelvételed nagyon ott van!!!!!!! ;D ;D ;D

#804
rix

rix

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
SPD:
Gyakran járok ki kutyástul az erdõbe. A marha persze sokkal gyorsabb nálam és ezért elõre fut, mögém fut. Rendszeresen csinálja, hogy bevár és mikor már majdnem átmegyek rajta, elegánsan félrelép. Miután rájöttem, hogy ezt játssza már fel sem vettem a dolgot.
Igenám, de egy alkalommal mikor új terepen mentünk és az út teljes szélessége mintegy 50cm is meg volt helyenként, akkor ez már problémát okozott. Az út baloldalán meredély felfelé, jobbra mintegy 45 fokban a bozótos, lejtõs hegyoldal. (Kerózásra alkalmatlan, de gyönyörû terep) Na itt is eljátszotta a "megállok kicsit" és mikor már odaértem akkor jöttünk rá mindketten, hogy nincs hova félreállnia.
Ekkor satu, nyeregbõl ki, jobb láb kiold, letesz...letenne, de nincs hova...
Ennél fogva lassú dõlésnek indultam lefelé és mivel a bal lábat a dõléssel ellentétes irányba lehet csak kiszabadítani, hogy leléphessek ígyhát ez reménytelennek bizonyult. Ekkor a lassú dõlés egyre gyorsuló gurulásba torkollot. Persze a gép rövidesen leszakadt rólam, de kivert a rezgõfrász...

Ezután a nyugodt, csendes erdõt betöltõ irgalmatlan "miértnemmészmárajóbüdöskvaanyádbatepudvásrühesdög" következett mintegy 5 percen keresztül.
-------
Egy májusi esetem eredménye: http://rix.itx.hu/bike-evero/csont.jpg
azóta már megint nyomatom... ;)

#805
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Ja. Enyém is egyszer majdnem lebénult, ahogy mesélte, mert triatlonozik, és ment lefelé meredek lejtõn, a sebeségnek meglett az ára... 2 kar törés, agyrázkódás+kis híján bénulás... :'( :P

Azóta országos bajnok... ;D

#806
Jupiter

Jupiter

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Helló!

Ilyenbõl nekem is van egy rakás. Most csak egyet. Kábé 3-4 hete történt a Pilisben. A kedves barátnõm száguldozott lefelé egy lissé köves murvás úton Dunabogdány felé. Magát a pilist megúszta. Szerinte kicsit elkezdett rángatni a bicikli, erre õ behúzta a féket... akkorát borult szegény, hogy 2 napig feküdt a balesetin. :'( Még járni sem igen tudott. Az egész jobb oldaláról hiányzott a bõr, meg a térdét kellett összevarni. Hát elég rossz érzés volt otthon lefeküdni, miközben õ a kórházban szenvedett és csövek lógtak ki a lábából.
Ja egyébként most jöttünk haza a Gellért-hegyrõl. Már semmi baja :D :D
Máskor is csinált hasonlókat. Nem véletlenül Bukfenc a beceneve ::)

Vigyázzatok a barátnõkre...

#807
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Ma, megyek, és gondoltam járdasziget bunny...
Ugye hosszabb ugrás, ezért a távra koncentrálsz...
Hátsókerék lejjebhagyva, kb. úgy érkeztem, mint Bender 20 méterrõl, mert a padka GIÁNSan megdobta a hátsót fölfelé... (felütés szerencsére nem lett hála a High Rollernek, és a Rigida DH 30-nak)
Tehát bordám nyaldossa a stucnit, én meg mellkastól felfele a kormány elõtt kb. 45fokos lejtéssel próbálok nem elesni, persze ekkor poénból rántott az elsõ egy q... nagyot jobbra... Szerencsére kocsi nem jött...

Jobb mutatóujjam felnyílt+könyök comb megütve... ;D

#808
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég

Az utolsó elõtt padkánál- ahol a lejáró is van- gondoltam, kicsit figurázok. Úgy szoktam 'faintosan' felugratni, hogy elsõ kerék kikap, majd elsõ fékkel felpattintom a hátsót. Nem tudom, hogy történt, még ma sem tudom, de amikor behúztam a féket, olyan jól sikerült, hogy nyomtam egy stoppiet, és kormányon átfordulással kombinált hasraesést.

Na valami hasonló már velemmel is megtörtént a XI.kerben. Annyi a különbség a fent említett zaftos kis sztorihoz képest, hogy nem estem el. Stucni lábközé :o, nyereg a hátamban és két lábon álltam. Mondhatom szép látvány lehettem. ;D ;D

henger: véletlenül nem a XI. ker-ben laksz?

#809
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Na beszállok én is két SPD-s sztorival.
Az elsõ a Margit hídnál történt,a bicikliúton,amikor GIÁNS esõ esett.Két hatalmas tócsa foglalta L az utat,szinte egymáshoz értek,és mivel gondoltam a Zuccai ruhámat nem akarom lecsapni,majd kanyarodok 1 éleset,de a dzsuvában a hátsó kerék nem értett 1et a 90 fokos fordulattal,és kicsúszott,én meg,2. napos SPD használóként ugrottam volna le hátrafelé a bicóról,persze,kicsatolás nélkül,aminek az eredménye az lett,h téptem felfelé a lábam,rövid egykerekezést produkáltam,majd bele hátassal a tócsába ,illetve nem is hátas volt,mert addigra totál keresztbe fordult a bringa.A hátsó felem jobb féltekén hatalmas vizes folt éktelenkedett,és a nagy forgalom miatt (éppen akkor tekert arra Mellon is) jobbnak láttam leülni a padra,amíg megszáradok.Persze mire mentem hazafelé,a tócsák szinte totál fel is száradtak (de azért hazáig még Lkapott 1x az esõ).
A második meg kb a HHH-nál történt,illetve a mellette lévõ hegyen,amire a sziklamászók másznak a keresztnél,ill. amelyiken az Árpád kilátó is.Itt vannak a kedvenc egy nyomtávos ösvényeim,mert érdekes módon nincs olyan zsufi,mint a hármason,alig látni bringást.Éppen ezért a legtöbb ösvényen kidõlt fák ( amúltkor a fenyõgyöngyétõl a keresztig 10et számoltam össze )nehezítik a közlekedést különbözõ magasságban,van,amin simán át lehet tekerni,de van,amin átemelni is nehéz a kerót.És van egy,amit még pont át tudok "bánizni".Ma de viszont kicsit fennakadtam,a hátsó kerék se ment volna már át tuti,de a lánctányér fogott meg,ami belevésõdött a fába,úgyhogy egy másodperce megálltam a rönkön,mint vmi triálos,aztán lassan Ldõltem,mint a zsák,és mivel pont a rossz oldalon sikerült kicsatolnom a lábam idõben,tipikus SPD-s esést produkáltam bele a susnyásba,ami cifra szitkokat csalt az ajkamra.


#810
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
;Derrõl a hasasról nekem is eszembe jut egynéhány esés...
1.egy bmx-es haverom elkére a bicómat egy karikára.probálkozott ugrálni, meg ijenek, és mikor már ugy érezte elég jól megy megprobálkozik egy padkával.rettenthetetlenul halad a padka felé, de az utolso pillanatban rákap az elso fékre (AVID CPS+Sram 9.0 kar) és iszonyatos lendulettel pofáraesik, rá pedig a bicó ;Dkis térdzuzódás, de semmi komoly...
2mutkor nagyon unatkoztunk haverokkal, és elmentunk kicsit ugralni egy kozeli dörthöz.ugrálgatunk, trükközgetünk, mindenkinek tök jól megy meg minden...de igy uncsi..hozzá kell tennem hogy kb. 40°C volt ;D..szal nekivetkoztunk es cipobe boxerba ugralgattunk ;Dtermészetesen a hulyeségnek meglett az ára a részemröl mert hatalmasat estem lehuzva mindenhonnan a börömet :D de a buli jo volt ;D

#811
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
Most megosszam mindenkivel?
Kéretik nem röhögni, meg az asztal alá pisilni!
Még tavsszal történt, amikor nem volt elég egy póló. Sebaj, kettõvel kellemes a klíma, gatyából is kettõ hosszú. Nos, a sztori: A Lehel téri piac körül egy csomó padka van (Nyugati felé mentem a Váci úttal párhuzamosan a járdán). Épp suliba mentem, nem is siettem nagyon. Az utolsó elõtt padkánál- ahol a lejáró is van- gondoltam, kicsit figurázok. Úgy szoktam 'faintosan' felugratni, hogy elsõ kerék kikap, majd elsõ fékkel felpattintom a hátsót. Nem tudom, hogy történt, még ma sem tudom, de amikor behúztam a féket, olyan jól sikerült, hogy nyomtam egy stoppiet, és kormányon átfordulással kombinált hasraesést. Szépen kinyúltam, de a hosszú ing és gatya, meg a motokrosszos kesztyûnek hála semmi bajom nem lett. Mégsem, darabokra tört az életkedvem. Ráadásul látta egy futár is, okoztam neki egy jó napot. Természetesen szénné égtem, minél hamarabb elpucoltam a helyszínrõl.
A legfurcsább az, hogy a bringám még tekerésre is szinte alklmatlan. A kormánycsapágy miatt az elsõ kerék pár centit mozog->állítható tengelytáv :), néha szorul, néha meg mintha zsír új lenne, persze teljesen kiszámíthatatlanul. A fékem úgy szar, ahogy van, a többirõl meg inkább nem is beszélek, kár fecsérelni a szót. Ez a kimondott teszkógazdaságos kategória, a nagyonrégi 18 sebességes, merevvázas konstrukció.
MOST lehet röhögni!

#812
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Szerintem a nagy esések tutira mindig alacsony sebességgel történnek ... ill nagyobb százalékban, mert olyankor számít rá az ember a legkevésbé!

#813
Hollywood Macho

Hollywood Macho

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
lensver: Meg lehet ! ;D

Kolbee: èn tudom de az Ö kérésére azt kellet irnom!az tényleg egy hauser Shark!
De levette a hauser matícát utána hevay tools monky volt rajta most meg fekete a váz és magellan crater matrica van rajta csak még nincs kép!

#814
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Macho, megnéztem a honlapotokat. Annak a Norbi srácnak a bringája... az se nem Magellán se nem Heavy Tools... az egy Hauser Shark. :D Csak mert nekem is olyan van kékben. Most akarok valami értelmes vázat venni. Igaz, hogy azért jól össze van rakva, meg szép is, de nehéz és szar a geometriája. De azért érdekes volt látni egy olyan fölspécizett vázat! :D

#815
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ujjadat nem törted el véletlenül, kicsit foghijasan irsz! ;D ;)

#816
Hollywood Macho

Hollywood Macho

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hello gondoltam nyitok egy ilyen témát, remélem még nincs ilyen!
Ma ez történ velem!
Olyan 14 felé fel karom a konámra az új kona rock ringet!
Gondolok egyet, elmegyek tekerni! Nem veszek fel semmit, mert olyan meleg volt! Megyek streetelek aztán egy bmx cross pálya közelében jártam! gondoltam egyet és rá mentem megyek, ugrálok jön egy 3m-res asztál átszállom és a leérkezõnél egyszer csak egy kis 10éves gyerek fel bukanik elõttem ere én hogy ne hogy le vigyem a fejét csinálok érkezés elõtt egy tabletop-ot de sajna túl késõ az érkezés nem sikerült így elszálltam és csúsztam olyan 2mm!gyereknek nem lett baja se a bringámnak!
De nekem az oldalam-karom szétment! elég durva seb! tetanuszra meg ilyen hülye varrásra gondoltam minek menyek! Szülök, mint mindig ki voltak! holnap el akarnak vinni orvoshoz stb.!
A tanultság mindig rajtam van egy sisak térd, na meg párszor könyök védõ de ma 30fok melegben a francnak volt kedve! elõtte egy napal mentünk dh-zni rajtam volt minden én 70kmnél nem szálltam el, mint a többiek! és ilyenkor amikor nincs semmi az emberen akkor szál el akkor is egy ilyen kis hülye gyerek miatt aki ugartok mögé bújik el!
Na ez volt iratok ti is a pár dolgot!
Csõ David alias Hollywood Macho
http://www.x-bike.2ya.com