Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Érdekes történetek esésekrõl

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
815 hozzászólás a témában

#1
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Nyilván, elõször legyen meg amivel mész, addig kisebb veszélyes bevállalással.
Aztán ha össze jön a többi akkor jöhet az ereszd el.. de akkor is csak ésszel.
Persze ezt nem nagyon kell senkinek mondani de nem árt megemlíteni..

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#2
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
szerintem is. :)
de vagy itthon nézem a csillivilli protektorokat, vagy bringázok a régi bilibukó, lábszárvédõ párosban.

#3
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Arról nem is beszélve, hogy nem is biztos, hogy ugyanolyan tökéletes lesz a sérült rész mint eredetileg volt.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#4
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
új féket/akármit a bringára eccerûbb venni, mint új lábat vagy mozgásképességet. protektoring, sisak, kesztyû. 50bõl megvan a 3. kórházba járni, jattolni, gyógyszerek, rehab, meg a szívás maga bõven többe kerül ennél. szerintem.

#5
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Ez télen különösen jó...:)

Izomtéridõninja-geológus!


#6
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Csak egy igazi klasszikust tudok idézni: "Végül is kerékpárral is lehet takarózni..."
:D:D:D


#7
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
tudom, hogy nem kifogás, meg ilyenek de úgy néz ki, hogy vagy a nagygépet tudom "fullosra" felépíteni, vagy veszek fullface+protektor dzseki+új lábszárvédõ kombót.
hiába, nagy nehezen meglesz a bringa, komolyabb védõcucc idõvel.

#8
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Lehet, hogy kellene neked gerincvédõ, ha a veszélyesebb formáját mûveled.
Már nekem is megfordult a fejemben, legalább a hegyre kéne vennem térdvédõt.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#9
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
1éve történt kb a triálösvény nevû pályán(röviden annyit hogy sok szikla és gyökér mellet marhameredek). Eresztem szép lassan és picit a kormány vége hozzáért egy fához, elsõfékrõl lecsúszott az ujjam és ahogy utánnakaptam az ujjam sikerült kiakasztani:D(juicy 5) szépen lecsúsztam a bringáról hátrafelé, hátam kicsit megnyomták a sziklák és gyökerek de nem lett semmi komoly, tudtam továbbmenni.

#10
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

nem kell elesni...

na igen, a lényeg:)

#11
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
nem kell elesni...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#12
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..Tanulság, szomszédba is SPD!

Persze, hogy a szomszéd is essen! Hú de gonosz.. :D
SPD-vel mindenki esik, mire megszokja.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#13
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
szerintem meg, hogy nem lazáskodunk egykezes krúzolással. :D

#14
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
szerintem az a tanulság, hogy papucsban nem bicózunk. :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#15
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Tanulság, szomszédba is SPD!

szerintem meg az a tanulság, hogy
1. mindig figyelünk, ha szomszédba megyünk csak, akkor is.
2. városi bicóra is kell teló.

#16
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Valamelyik nap megyek haza Mongival citibõl, jobb oldalt a kormányon két gumi, én papucsba, lazán, egykézzel krúzolok. Bukkanóba butty bele, pedálról láb lecsúsz, én befordulni bicikli alá, pofa végigcsúszni beton, végül megállok, idegsokkcsit kapok. Szemüvegemen rugtam vagy 50m-t, a gumikat bedobtam egy udvarra, aztán jól bemásztam érte, bicikli árokba kötött ki...

Tanulság, szomszédba is SPD!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#17
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Nekem egyszer régen még a négyszög alakú közép tengelyes korszakban,
a tengely vázból kiálló része törött el a bal oldalon egy öt lépcsõs ugrásnál. ( CC bringa, szlovák monoblokk, ) Valami csoda folytán megúsztam esés nélkül, a pedál a hajtókarral a lábamon lógott... Ott egyértelmûen látszott a zárvány. :-(

Sziasztok! Ha rdekel valakit megosztom veletek a tegnapi buktámat. Szóval, egy sprintelés közben egyszer csak azt veszem észre elöttem keresztben áll a kerék és fúrcsán néz ki a környezet. Felállok a földrõl nézem mi a franc lehetett a galiba-nicsak nincs a bal oldalon pedál, sõt a hajtókar egy része is hiányzik. Letört a menetes rész. Hazatekertem egy lábbal. Akkor még nem fájt semmim, de itthon már csak fetrengeni tudtam, úgy fájt a csípõm. Mondom magamban k..va erõs vagyok, de jobban megnéztem a letõrt részt nem volt teljessen tiszta a letõrt felület, tehát nem tertotta a teljes felület. Ez egy régi campa hajtómû. Lehet, hogy ezeket az alu dolgokat tényleg cserélgetni kellene. Ahoz meg pénz kell, vagy nem kéne állatkodni vele. Érdekes, hogy voltak az utcán de mintha nem látta volna senkisem nem is néztek meg. Legalább lett volna értelme annak, hogy ekkorát estem és más is élvezte volna a produkciót. Na nem rabolom tovább a helyet meg az idõtöket. Csá!!



#18
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..földet éréskor képszakadás, majd emlékszem, hogy próbálom kirángatni magam, meg a bicót a pályáról és már zúgnak is el mögöttem.

Azért akkor is meg volt a lélekjelenléted!

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#19
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nekem is így van. fürkészem a becsapódás helyét, keresem a legjobb megoldást.
próbálok helyezkedni, bringával még küzdök, korrigálok, és megpróbálok minél kisebb sérülést összeszedni.

ez csak egyszer nem jött össze, akkor egy pillanat alatt elszállt alólam a gép, sikeres becsapódás után egy kulcscsonttöréssel gazdagabban gurultam haza.
akkor az teljesen váratlan volt, földet éréskor képszakadás, majd emlékszem, hogy próbálom kirángatni magam, meg a bicót a pályáról és már zúgnak is el mögöttem.

#20
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Tegnap egy kicsit estem én is.
Estefelé a Jánoshegyen tekertem. Épp megálltam egy padnál fejlámpát felszerelni mert sötétedett. Közben oda jött hozzám egy pécsi bringás srác, hogy mondjam már meg, hol lehet lemenni célszerüen a hegyrõl amellett, hogy sok helyen. Választás elé állítottam. Mivel terepet javasolt, ezért a kilátó aljában a nyomós kútnál induló erdei ösvényt javasoltam, ami nem is lett kitáblázva sem kapuzva. Ott leszáguldottunk. Mivel volt egy kis ösztönzõ erõ, így jobban el engedtem a bringát és hamarabb elértem a kijárathoz mint számítottam rá, (ami utána keresztül vág az aszfalton). Száguldásból és a fordulásból az utolsó pillanatban farolás és vészfék lett. Ezzel a bringa hátulja megindult kifelé. (Az én hülyeségem) Egy pillanatig még tartottam az egyensúlyt de láttam, hogy itt már a jó talaj fogást kell keresni. A lábam próbáltam letenni de abból kisebb térdelés sikeredett, viszont a nagyobb csillapítást a kezem jelentette a kesztyûvel. Ezért jó a bringáskesztyû! (Eleinte én sem értettem miért kell) A kezem meg sem ütöttem. A térdem egy kicsit meg horzsolta a sóderes akármi a talajon. A kerékpár a kerekeivel a korábbi haladási irány felé csúszva a talajt túrta. Ezzel fékezve a mozgási energia jelentõs részét. A kormányon a felszerelt szarv kicsit poros lett és a térdemen felületes horzsolások, ennyi az össz gond.

Érdekességnek még meg jegyzem, hogy néha, amikor el esek bringával, akkor már az esés kezdetén a pillanat tört része alatt villámként cikáznak a fejemben a megoldást segítõ gondolatok. Keresem a jó talaj fogást. Viszont hallottam olyant is aki csak arra emlékszik, hogy az elõbb még a bringán ült, azután meg a földön fekszik.

Ez másoknál is így van?

Van akinél csak lezajlik korrigálási lehetõség nélkül 'fent aztán lent'
és olyan is van több akinek van ideje keresni a talajfogást és a pillanat nem is tûnik olyan rövidnek?

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..