Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Érdekes történetek esésekrõl

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
815 hozzászólás a témában

#21
loser66

loser66

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
Sziasztok! Ha rdekel valakit megosztom veletek a tegnapi buktámat. Szóval, egy sprintelés közben egyszer csak azt veszem észre elöttem keresztben áll a kerék és fúrcsán néz ki a környezet. Felállok a földrõl nézem mi a franc lehetett a galiba-nicsak nincs a bal oldalon pedál, sõt a hajtókar egy része is hiányzik. Letört a menetes rész. Hazatekertem egy lábbal. Akkor még nem fájt semmim, de itthon már csak fetrengeni tudtam, úgy fájt a csípõm. Mondom magamban k..va erõs vagyok, de jobban megnéztem a letõrt részt nem volt teljessen tiszta a letõrt felület, tehát nem tertotta a teljes felület. Ez egy régi campa hajtómû. Lehet, hogy ezeket az alu dolgokat tényleg cserélgetni kellene. Ahoz meg pénz kell, vagy nem kéne állatkodni vele. Érdekes, hogy voltak az utcán de mintha nem látta volna senkisem nem is néztek meg. Legalább lett volna értelme annak, hogy ekkorát estem és más is élvezte volna a produkciót. Na nem rabolom tovább a helyet meg az idõtöket. Csá!!

#22
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Úgy hírlik, hogy a Cseke hozott be egy rakásféle váltótartó fület mindenféle brinyókhoz, nemcsak Magellanokhoz, hanem lehet majd kapni Meridákhoz, GT-khez, Malikhoz, Konákhoz, meg majd mindenhez! Szóval a váltótartófül beszerzés problámája talán most egy idõre megoldódik itthon. :-)) (fõ az optimizmus)

És ennek mi köze a topic témájához?


#23
mantin

mantin

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Úgy hírlik, hogy a Cseke hozott be egy rakásféle váltótartó fület mindenféle brinyókhoz, nemcsak Magellanokhoz, hanem lehet majd kapni Meridákhoz, GT-khez, Malikhoz, Konákhoz, meg majd mindenhez! Szóval a váltótartófül beszerzés problámája talán most egy idõre megoldódik itthon. :-)) (fõ az optimizmus)

#24
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás

Kezdett lesüllyedni a topik, így estem ma kettõt.

#1.:
Még a túra elõtt, csak úgy. Megálltam, gondoltam meg kellene támaszkodni(úgy lábbal). Püff. Elborultam.
Hát oké, megesik...

#2.:
A túra legvégén. Jelenet ugyanaz, meg akartam állni, de túl jól sikerült. Egy borulás megint.
Püff. De most legalább látták sokan, nem úgy mint az elsõt, amikor csak egy kocsiból nézték mivan (nameg Szkotty. Õ röhögött.)...Most legalább sokan röhögtek.

Szóval szeretem az spd-t, csak ne kellene néha megállni vele.

Bringának kis riadtságon kívül semmi baja.



Mi az hogy "Szkotty" holnap kapsz :D
Milyen imbusz is kell az spd pedál rugóihoz...?:wtf: :D
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett, igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon.

#25
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Ja, hogy örüljetek.:D

Izomtéridõninja-geológus!


#26
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Kezdett lesüllyedni a topik, így estem ma kettõt.


Csak a közösség kedvéért? :)

#27
AcYL 07

AcYL 07

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
aha valahogy így
" Aki reménybõl él, éhen hal." Benjamin Franklin

#28
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
A haver meg is köszönheti neked, hogy helyette estél. :D

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#29
AcYL 07

AcYL 07

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
a héten volt egy elég csúnya esésem, de nem vészes:
kint vagyunk a haverokkal a közeli erdõben. Nekem mountym van és ott ugyráltunk meg hasonló.
az egyik havernak van egy pink bmx-e ,meg kérdeztem tõle , hogy ki e próbálhatom.-->persze
gurulok néhány métert , csinálok 1-2 bunnyt , a harmadik bunny közben kiesett az elsõ kerék . smároltam egyet a betonnal aztán össze szedtem a végtagjaimat és felmértem a kárt. a vállam rohadtul fáj + felrepedt a szám + a térdem rohadtul fáj + náhány pedálnyom a sípcsontomon. nem nagy esés csak kellemetlen.
nah meg a Hülye haver elfelejtette behúzi a kereket :D a bringának elgörbült a villája de semmi extra.
" Aki reménybõl él, éhen hal." Benjamin Franklin

#30
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Kezdett lesüllyedni a topik, így estem ma kettõt.

#1.:
Még a túra elõtt, csak úgy. Megálltam, gondoltam meg kellene támaszkodni(úgy lábbal). Püff. Elborultam.
Hát oké, megesik...

#2.:
A túra legvégén. Jelenet ugyanaz, meg akartam állni, de túl jól sikerült. Egy borulás megint.
Püff. De most legalább látták sokan, nem úgy mint az elsõt, amikor csak egy kocsiból nézték mivan (nameg Szkotty. Õ röhögött.)...Most legalább sokan röhögtek.

Szóval szeretem az spd-t, csak ne kellene néha megállni vele.

Bringának kis riadtságon kívül semmi baja.

Izomtéridõninja-geológus!


#31
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.220 hozzászólás

Bringás szemmel a gyalogosok "ész nélkül" kóvályognak mindenfelé össze-vissza.
Gyalogos szemmel jön az "õrült bringás" aki nem néz semmit, keresztül ront mindenen. Jó, hogy el nem sodor.
Minden csak nézõpont kérdése.


Én, mint õrült bringás, ha gyalog vagyok és meglátok egy "vészesen" közeledõ bringást, arra gondolok: "majd megoldja" :)
A hirtelen mozdulatoktól mindenkor és mindenhol tartózkodni kell :D

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#32
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Csak azt felejtitek el, hogy..

Magam részérõl nem felejtem el, hogy így van.
Inkább csak a szemléletet próbáltam bemutatni mindkét oldalról.
Legfeljebb este sötétben annyit teszek, hogy a szúrófényemmel jelzem, fõleg a nekem háttal állóknak a talajon, merre szeretnék elmenni. Ez segít de csak sötétben mûködik.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#33
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Csak azt felejtitek el, hogy õk jogosan vannak ott, mi pedig nem.
Ugyanis ezek az erdei utak-ösvények, GYALOGOS utak-ösvények, kivéve a kijelölt kerékpáros utakat, ami az össz ösvények kb. 0,5%-a. Illetve ott is a gyalogosoké ez elsõbbség.
Te ott csak kérhetsz és megköszönhetsz.

pontosan.

mondjuk én mindig járdán megyek, de nem agresszívan, gyalogokra figyelve, inkább lassan, mint az autók között. még ha egy mama lever a cekkerével, akkor is jobban járok, mintha egy motorháztetõrõl vennék mintát.
valamiben meg kell halni, de nem a bringázásban szeretnék.

#34
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Bringás szemmel a gyalogosok "ész nélkül" kóvályognak mindenfelé össze-vissza.
Gyalogos szemmel jön az "õrült bringás" aki nem néz semmit, keresztül ront mindenen. Jó, hogy el nem sodor.
Minden csak nézõpont kérdése.


Csak azt felejtitek el, hogy õk jogosan vannak ott, mi pedig nem.
Ugyanis ezek az erdei utak-ösvények, GYALOGOS utak-ösvények, kivéve a kijelölt kerékpáros utakat, ami az össz ösvények kb. 0,5%-a. Illetve ott is a gyalogosoké ez elsõbbség.
Te ott csak kérhetsz és megköszönhetsz.

#35
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Bringás szemmel a gyalogosok "ész nélkül" kóvályognak mindenfelé össze-vissza.
Gyalogos szemmel jön az "õrült bringás" aki nem néz semmit, keresztül ront mindenen. Jó, hogy el nem sodor.
Minden csak nézõpont kérdése.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#36
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Basszus, hadd rohangáljon már a kislány, az a dolga... Neked meg, hogy maximálisan kikerüld õket. És is rühellem amikor a járdán gyalogolok, és kb érintve száguldanak el mellettem. Mi van ha épp akkor lépnék egyet oldalt? Nehogy már állandóan hátra kelljen néznie mindenkinek, mert egy barom nem bír lelassítani....

Proenzim3.. 2x6000Ft... hoyg használt-e nemtom, nem tudom miylen lett volna nélküle.
Túrista ösvény... ezt az egyet sosem fogom megérteni... hoyg most nem is DH-zásra gondolok, hanem hoyg szimlán egy ösvényen miért nem lehet elhaladni egy bringával.. :S na jó, különösebb razzia még nem volt ez miatt, de ez egy másik történet. Ne itt bontsuk ki :)



#37
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.220 hozzászólás

könyökficam


Kishíján 20 éve volt nekem is, noha gyalog. Elbotlottam anyámék garázslejárójának betonszegélyében. Hantolt földre estem, de mikor felálltam, a bal alkarom kb 90 fokban ki volt fordulva balra, a betonszegély meg kiharapott egy darabot a lábamból a sípcsontom elõl. Majdnem csontig, úgyhogy ömlött a vér.
A karomat meg mikor rádöbbentem, hogy egyedül maradtam a kégli elõtt, visszaraktam én. Bazinagyot reccsent, de még kifordulva sem fájt nagyon. Ja, és a fõorvos gratulált a visszatételhez :D Elvileg volt egy hajszálrepedés is valahol. Az egy hónap fizikót én sem úsztam meg, az rohadt szar.

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#38
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Proenzim3.. 2x6000Ft... hoyg használt-e nemtom, nem tudom miylen lett volna nélküle.
Túrista ösvény... ezt az egyet sosem fogom megérteni... hoyg most nem is DH-zásra gondolok, hanem hoyg szimlán egy ösvényen miért nem lehet elhaladni egy bringával.. :S na jó, különösebb razzia még nem volt ez miatt, de ez egy másik történet. Ne itt bontsuk ki :)
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#39
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

(és a váltóból lekopott kb fél deka :))

így is lehet könnyíteni:)

könyöködre szedj valami porcerõsítõt, hogy teljesen helyrejöjjön!
turisták mellett meg satu, azt meg van oldva. és köszönd meg, hogy elengedtek, abból baj nem lesz, legalább nem gondolják, hogy "megint egy bunkó biciklis".
meg azért, azok alapvetõen gyalogösvénynek indultak, aztán más lehetõség hiányában mentek oda a bringások, ezt sem árt tudni:)

#40
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Hát én egész tavalyi szezonban nem amortizáltam le semmit a bringán... idén kb minden 3. alkalommal sikerül valamit... elvágódtam aszfalton valahoyg és elhajlott a véltófül (és a váltóból lekopott kb fél deka :)), következõ alkalommal egy szük köves ékszerûben nem fértem el, megint elhajlott a váltó, utána meg nagyon közel mentem egy kõhöz, megint szûk volt... és megint csattant a váltó... de mindig szépen visszaegyengettem eddig :)
Az elsõ tárcsám is sikerült odavágni kõhöz már idén, az cserés lett. Jobbra jó poros köves lejtõn elcsúsztam és hát a tárcsa elakadt egy kiálló kõbe... több se kellett neki, de még sikerült vele lejönni :) Szóval eddig az idei év nem valami kecsegtetõ :S
És egy témába vágó is... tavalyi pihenõmet egy könyökficammal vettem ki épp szezon végén nov. elején... a story: jövök lefele tündér elején, elõttem megy haver, túristák épp gyönyörködnek a természet adta szépségekben. Apuci, anyuci, kislányuk.... hallják jövünk, megállnak, haver balról elsuhan mellettük. Na modnom (pedig ilyenkor mindig szép lassan elgurulok mellettük) most megengedem neki az 1x, elmegyek jobbról... hát nem jött össze, ahogy melléjülk értem, a kislány a sor elején átugrott elõttem ahogy haverom elment mellettük nem látva, hogy jön még valaki. Én persze satu fék, szerencsére átért, de a lábát picit még elkaptam elsõ kerékkel (nem is gondolok bel mi lett volna ha telibetalálom 95kgommal) és persze jött a jó kis superman effektus lefele a tündéren. Jó pár méter után sikerül megállnom, de már miközben forgott velem a vilég éreztem, hogy könyökömmel nincsen minden rendben. Na hát ülve épp sikerült megállnom és bal kezem nem tudom megmozdítani, rányúlva érzem, hogy a könyökömben a csontok nem épp természetesen állnak. Na hát haver elõttem ugye eltépett nem látva az egészbõl semmit, magam maradtam és a túrista család... elkezdték a szokásos oltást, én meg közben a mentõket hívtam magamnak, mert megmozdulni sem tudtam, nem épp leányálom volt. Elhiszem, hogy balf@sz voltam meg stb... de látták milyen állapotban vagyok és mi a helyzet stb... de szó nélkül mentek tovább és ott hagytak egyedül. Vártam ot egy 10 percet és jött a következõ DH-s csapat, õk segítettek visszacipelni a tündérszikla elejéhez a bringám és megvártam a mentõsöket. Hatalmas pirospont nekik, mert meg tudtam velük beszélni és elvitték a bringám is és ilyet még nem hallottam! Esés után 2-3 órával végre visszarántották a könyököm a helyére, szerencsére nem törött, idegek nem sérültek, nem kellett mûteni, 1 hónap gipsz, majd 1 hónap gyógytorna, mert totál beállt és 1 cm-t nem tudtam megmozdítani. Most sz@r, gyenge és kattog, érzem a sérülést mindig, de nem fáj. DH-zás midnen gond és fájdalom nélkül megy, de a komolyabb gyúrás elfelejtve.
Mi a tanulság az egészbõl?
1- Idióta túristák... még jobban utálom õket, kb tolva megyek mellettük bringával, de ha lehett olyan pályán megyek, ahova már tényleg nem mennek.
2- A Fullface bukó mentett, hoyg mit, azt inkább nem akarom tudni. A fullface-t kiemelném, mert az állvédõ része is teljesen össze volt karcolva, a bukó oldaláról nem is beszélve, térdvédõ stb... mind mentett ezen a sziklás részen.
3- Legyen mindig nálad telefon :)
4- Ilyen miatt sosem szabad feladni semmit, de el kell gondolkodni rajta és komolyan kell venni!

Egy kis picture a könyökömrõl 3 hét után: könyök
Tudom nem kérdezte senki, de ráértem és gondoltam leírom, hátha tanult belõle valaki valamit :) egy kis tapasztalat...
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06