Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Hongrie

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
85 hozzászólás a témában

#41
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

Gyerekek nemtom miért vagytok úgy oda! Én nem látom ennyire borúsan a dolgokat. Sõt! Mindenben ott a lehetõség!:glaszcze:

Lesz egy TdH júliusban és lesz egy TdH augusztusban. És ennyi. Az egyiket az egyik, a másikat a másik szervezi. Így a kerékpárosoknak sem kell aggódniuk, hogy most mikorra hozzák magukat formába. Lesz aki az egyiken, és lesz aki a másikon indul el.

Ezzel a nézõk is csak nyernek. Pl ha eddig gond volt, hogy mikorra kérjünk szabit a munkahelyen, nos majd rávágjuk, hogy mindegy, mert Tdh talán minden hónapban lesz jövõre. Sõt minden hétre egyet, és mindegyiket más szervezi. Fellendül a gazdaság ...stb

Gyerekek csak pozitívan!!!:cool2:


Egyelõre még mind a kettõ ott van a szeren, lásd az utóbbi két sajtóközleményt a rendezõktõl. Az elsõ MKSZSZ-es közleménybõl amúgy jól látszik: az önkormányzatoknak nem tetszik a marakodás. Remélem nem nyírja ki egymást a két rendezvény.
--
tocsa

#42
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát ja, kb. így lehet felfogni a dolgot... :-) Kár, hogy egy TdH-ból azárt mégsem lehet több, mint ahogy a többi nemzeti körversenybõl is furcsa lenne.

#43
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
Gyerekek nemtom miért vagytok úgy oda! Én nem látom ennyire borúsan a dolgokat. Sõt! Mindenben ott a lehetõség!:glaszcze:

Lesz egy TdH júliusban és lesz egy TdH augusztusban. És ennyi. Az egyiket az egyik, a másikat a másik szervezi. Így a kerékpárosoknak sem kell aggódniuk, hogy most mikorra hozzák magukat formába. Lesz aki az egyiken, és lesz aki a másikon indul el.

Ezzel a nézõk is csak nyernek. Pl ha eddig gond volt, hogy mikorra kérjünk szabit a munkahelyen, nos majd rávágjuk, hogy mindegy, mert Tdh talán minden hónapban lesz jövõre. Sõt minden hétre egyet, és mindegyiket más szervezi. Fellendül a gazdaság ...stb

Gyerekek csak pozitívan!!!:cool2:
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#44
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
De jó is lenne!! A remény hal meg utoljára!

#45
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Mostani bikemag.hu hírben látni, hogy az MTB szakág milyen lehetõségek elõtt áll! Remélem az országúti szakág is követi a példáját!
--
tocsa

#46
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Kedves Tocsa!

OK! Elfelejtve.

Prohi

#47
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Igazad van. Bocsánatot kell, hogy kérjek.
Nem fröcsögtél.
És valóban nem jó a "mindegy, hogy hogyan, csak legyen megrendezve" struccpolitika. A rendezést én hobbista szemszögbõl tapasztaltam, az jó volt, profik és amatõrök mondtak rossz dolgokat. Én is emlékszem a balesetekre.

Tiszteletben tartom a tapasztalatodat.
Kicsit pánik hangulatban írtam a hozzászólásomat, illetve hatást gyakorolt ráma velo.hu fórumain jelen lévõ, valóban fröcsögõ és sárdobáló hangulat, amit átvetítettem rád.

Aggódva várom mi lesz a harc vége.
--
tocsa

#48
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Nem érzem, hogy fröcsögtem volna. Mert minden "olyan" mondatom Ha igaz-zal kezdõdik (mert én sem tudom, hogy mi az igaz, de az Eisi még nem állt ki elénk, hogy tisztázza magát, hivatkozva a sajtóban, hogy majd a jog eldönti.... csak az erkölcsi kérdéseket a bíróság nem tárgyalja....
Én nem vagyok az aki strucc-politikát folytat és hajlandó az ennyire átlátszó ügyeket szó nélkül hagyni. Lehet hogy téged k-ra nem érdekel, hogy ki hogyan károsítja meg a kerékpáros társadalmat, ha anyagi vagy hatalmi kérdésekre használná a névhasználat jogát, de ebbõl inkább húzzon hasznot a magyar kerékpározás.... És ha elolvastad régebbi hozzászólásomat (22. 20:08 h-kor".... Igaz, az új szerzõdésrõl sem tudjuk, hogy a szövetség milyen pénzügyi garanciát kapott?!", akkor tudod, hogy ezt is firtatom, a tisztánlátás érdekében.

Mindegy, hogy milyen áron, csak legyen szlogen nem túl szerncsés.
Én sem védettem le saját nevemre a Balaton Kupa nevet, amelyik az Somogy Megyei Ker. Sz. tulajdona, pedig elnöke vagyok a megyei szöv-nek, a Pelso Kupa nevet sem védettem le amelyiket a Siófoki KSC rendezi (üv. elnökhelyettese vagyok), pedig ez utóbbit én találtam ki, de ......

Én eddig nem beszéltem a rendezés színvoaláról, mert nem voltam szemtanúja, és most sem teszem, mert nem volna tisztességes, hiszen nem voltam részese az eseménynek, de a baleseti statisztika az Eisiék rendezte Tour-okon nem volt túl szerncsés. Ez tény, ez nem szubjektív dolog sajnos - Ez is a rendezés része, s talán az egyik legfontosabb!!!

Ezt csak azért merem kritikaként felhozni, mert 15 éve rendezek országúti kerékpáros versenyeket. Ez idõ alatt több mint 25-öt és lehet, hogy szerencsémre, de még egyetlen közúti baleset sem történt a rendezvényeimen. És ebben benne volt a Tour '97-es siófoki befutója is, hogy legyen benne nagyobb verseny is!...

Prohi

#49
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

Ugye milyen vicces?!

Az MKSZ elnöke nem az MKSZ nevében védeti le a nevet, sõt nem is a cég nevében amelynek õ az üv. igazgatója, hanem a saját nevén jelenti be a kérelmet Bejelentõ: Eisenkrammer Károly Róbert, Budapest (HU)
Ez aztán a tisztességes.....mert ugye az, és remélem a következõ lépése az lesz, hogy a magyar kerékpározásnak 1, azaz egy Ft-ért az örökös jogot át-, el-, odaadja!! -vagy nem?!

Csak azt nem értem, hogy ezt a lépést miért akkor teszi meg kedves Károlyunk (Bejelentés napja:2005.11.18), amikor már sejti v. tudja, hogy a név és rendezés jogtulajdonosa nem hosszabbítja meg vele a szerzõdést! Azért merem azt mondani, hogy név és rendezési jogtulaj az MKSzSz, mert ezt a szerzõdés aláírásával akkoriban az Eisi elismerte. - vagy ez sem így van?!

Én úgy gondolom, hogy a Tour de Hongrie v. Magyar Kerékpáros Körvesreny az az egyetemes magyar kerékpárossport tulajdona kell hogy legyen. -vagy ez sem így van.............

Ha igaz az, hogy ezt a védelmet a saját és vagy cége részére akarja felhasználni a Karcsi, akkor melyik szakág, rendezõ érezheti ezek után biztonságban a saját versenyeit, versenyrendszerét az MKSZ elnökétõl v. bárki mástól, aki üzletet lát az ilyen és ehhez hasonló tranzakciókban!

A jog ilyen esetekben kinek az oldalán áll??

Csak egy-két példa: A pálinka nevet nem engedték magánszemélynek levédetni -mert az MAGYARORSZÁGÉ
a Tokaji nevet senki más nem használhatja, csak az a tájegység, mert az ahhoz a részhez tartozik,
a Tour de Hongrie meg a MAGYAR KERKPÁROS SPORTÉ!!!

Egyébként már próbálkoztak a levédetésével 2000. 03. 13-án (szerencsétlen nap lehetett az is), mégpedig a pécsi Cornix Invest Kft., de õk valamilyen okból ezt visszavonták 2002. 05. 16-án kelt bejegyzés szerint. Hogy miért ...... talán a lelkiismeret?


Csak akkor van értelme fröcsögni, ha Eisenkrammer Károly tényleg anyagi hasznszerzés miatt jegyeztette be saját nevére. De ezt ki tudja? A haragosai persze, hogy ezt mondják. Az, hogy saját nevére jegyezte be, annak az lehet az értelme, hogy az MKSz-bõl mi van ha eltávolítják, vagy ilyesmi? Hatalmi harcok dúlnak!

Nekem tetszettek az elõzõ évi nyílt futamok, és ha a 2006-os rendezésnek az az ára, hogy E. Károly nevén legyen a TDH, akkor legyen. Ha õgy meg lesz rendezve, mint elõzõ évben, akor személy szerint engem _kurvára_ nem érdekel, hogy kinek és hogyan meg mint van a nevén a cucc. Ráadásul a velo.hu fórumain független emberkék megerõsítették, hogy a TDH szervezésébõl valószínûleg nem származott anyagi haszna a szervezõknek. Erre határozottan emlékszem, de már nem keresem vissza.

A TDH a Magyar Kerékpársporté? De ha nincs egy fix pont, akkor szét fogják tépni a kutyák a marakodás közben!!! És nem hallatszik majd Gyöngyösön sem 2 percen kersztül a folyamatos SPD/Look/Time pedálok becsatolásának taps szerû hangja. Ahogy megindultuk a Kékes felé.

Egyáltalán nem biztos, hogy E. Károly rossz ember, utálni kéne. Török urat sem ismerem.
--
tocsa

#50
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Lesz ez még így se!:scared:

Neked legyen igazad.


#51
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Itt szerintem már nincsen semmi egyetemes más, mint a pénz egyetemessége. MAgyar Kerékpársport..?, nem, szerintem nem errõl van szó, az már senkit sem érdekel, legfeljebb szlogenek szintjén. A profi kerékpársport (de a többi sport is) máshol is a pénzrõl szól, ami ha érdekében áll bármi mögé bebújik.

#52
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Sajnos itt is a mai magyar valóság tükörképét láthatjuk.


Lesz ez még így se!:scared:

#53
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Sajnos itt is a mai magyar valóság tükörképét láthatjuk.


#54
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

olvassatok a velo.hu forumat, a fejesek ( Sipiczki, Torzsok) ott vitaznak :) egyebkent Eisenkrammer levedette a Tour de Hongrie markanevet (http://pipacsweb.hpo.hu/piaopt/pia06_01.htm?v=hunpia&a=hun\start - remelem mukodik, de ha nem, akkor a mszh.hu-rol is oda lehet talalni), Ügyszám: M0503709 . az mindegy, h most mikor vedette le, a lenyeg, h ilyen neven nem rendezhet mas versenyt, Coca Cola is csak egy van. ez teny!


Ugye milyen vicces?!

Az MKSZ elnöke nem az MKSZ nevében védeti le a nevet, sõt nem is a cég nevében amelynek õ az üv. igazgatója, hanem a saját nevén jelenti be a kérelmet Bejelentõ: Eisenkrammer Károly Róbert, Budapest (HU)
Ez aztán a tisztességes.....mert ugye az, és remélem a következõ lépése az lesz, hogy a magyar kerékpározásnak 1, azaz egy Ft-ért az örökös jogot át-, el-, odaadja!! -vagy nem?!

Csak azt nem értem, hogy ezt a lépést miért akkor teszi meg kedves Károlyunk (Bejelentés napja:2005.11.18), amikor már sejti v. tudja, hogy a név és rendezés jogtulajdonosa nem hosszabbítja meg vele a szerzõdést! Azért merem azt mondani, hogy név és rendezési jogtulaj az MKSzSz, mert ezt a szerzõdés aláírásával akkoriban az Eisi elismerte. - vagy ez sem így van?!

Én úgy gondolom, hogy a Tour de Hongrie v. Magyar Kerékpáros Körvesreny az az egyetemes magyar kerékpárossport tulajdona kell hogy legyen. -vagy ez sem így van.............

Ha igaz az, hogy ezt a védelmet a saját és vagy cége részére akarja felhasználni a Karcsi, akkor melyik szakág, rendezõ érezheti ezek után biztonságban a saját versenyeit, versenyrendszerét az MKSZ elnökétõl v. bárki mástól, aki üzletet lát az ilyen és ehhez hasonló tranzakciókban!

A jog ilyen esetekben kinek az oldalán áll??

Csak egy-két példa: A pálinka nevet nem engedték magánszemélynek levédetni -mert az MAGYARORSZÁGÉ
a Tokaji nevet senki más nem használhatja, csak az a tájegység, mert az ahhoz a részhez tartozik,
a Tour de Hongrie meg a MAGYAR KERKPÁROS SPORTÉ!!!

Egyébként már próbálkoztak a levédetésével 2000. 03. 13-án (szerencsétlen nap lehetett az is), mégpedig a pécsi Cornix Invest Kft., de õk valamilyen okból ezt visszavonták 2002. 05. 16-án kelt bejegyzés szerint. Hogy miért ...... talán a lelkiismeret?

#55
53/11

53/11

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
olvassatok a velo.hu forumat, a fejesek ( Sipiczki, Torzsok) ott vitaznak :) egyebkent Eisenkrammer levedette a Tour de Hongrie markanevet (http://pipacsweb.hpo.hu/piaopt/pia06_01.htm?v=hunpia&a=hun\start - remelem mukodik, de ha nem, akkor a mszh.hu-rol is oda lehet talalni), Ügyszám: M0503709 . az mindegy, h most mikor vedette le, a lenyeg, h ilyen neven nem rendezhet mas versenyt, Coca Cola is csak egy van. ez teny!

#56
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

A http://cycling.hu/index.php?id=173 alapján látszik, hogy az MKSzSz az MKSz alatt áll.
Akkor minek szervezkedett az MKSzSz, hogyha az MKSz eddig is szervezte a TDH-kat?


Azoknak akik nem tudják mi az a mostani MKSZ (Magyar Kerékpársportok Szövetsége) és MKSzSz (Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség)!

Egy kicsi történelmi áttekintés (a teljesség igénye nélkül és nagyon leegyszerüsítve):
Volt egyszer egy MKSZ (most már MKSzSz-nek hívják) az egyetlen kerékpározással foglalkozó szövetség. (aki annak idején még az elsõ MTB magyar bajnokságot is rendezte -azon még és is indultam:) ) Aztán egy ügyes lépéssel a montisok létrehoztak egy MTB országos szövetséget, amitõl kezdõdtek a bonyodalmak (persze voltak e-nélkül is) a magyar kerékpáros sportban. Ez után másik szervezõdések is létrejöttek és az adott szakágban minden jogot maguknak tartottak fenn.
Az állami felsõ vezetés ezt a vitát akkor hatalmi szóval nagyon rosszul és szerintem törvénytelenül (persze a törvények ott születnek és így nem is törvénytelenek), akarom mondani a nemzetközi kerékpározás - UCI - jogállásával ellentétesen egy un. Ernyõszervezetet hozatott létre MKOSZ (Magyar Kerékpársportok Országos Szövetsége) néven, amelynek viszonylag egyszerû feladatai voltak A CIMKÉZETT ÁLLAMI PÉNZEK SZÉTOSZTÁSA, a többi szövetség "összefogása", a licencek aláírása. Ha ez nem jött volna létre a kerékpáros társadalom semmilyen pénzt nem kapott volna Állam-bácsitól!!!

Ennek a hatalmi szónak isszuk a levét a mai napig is.

A nevek változtak közben, és részben a jogosítványok is, de ezzel teljesen nem vagyok tisztában, mert a nem szakmai vitákban nem voltam hajlandó részt venni és nem vállaltam - többek kérésére sem - tisztséget az akkor még MKSZ-ben (MKSzSz). Így én is kimaradtam néhány "fontos" döntésbõl.

Mivel anno az ernyõszervezetet a fent megemlített jogosítványokkal hozták létre, én úgy gondolom a mai felállásban is -mégha a sporttörvény egyes pontjaival ez nem is harmonizál- hogy
1. minden szakági szövetségnek (MKSzSz, MTB, BMX, ...) joga a maga szakágában, szakágaiban a versenyrendezés, nem a Magyar Kerékpársportok Szövetségéé mert még egyetlen OB-t v. más versenyt sem rendezett.
Ezt a rendezési jogot szabadon értékesíthetik, átadhatják, stb...;
2. A saját versenyeik nevével szabadon rendelkeznek. Ezt szintén értékesíthetik, átadhatják akármennyi idõre.
3. Az egyesületek, rendezõ szervezetek által kitalált versenyek neveivel az adott rendezõk rendelkeznek. A versenyrendezés joga nem az övék, hanem a szakági szövetségeké, ha a rendezésre a jogot megkapták rendezhetnek (ez a mai napig nincs rendesen szabályozva). Viszont a szövetség azzal a névvel akkor sem rendezheti meg az adott versenyt, ha nem ad rendezési jogot a szervezõnek.

A Tour de Hongrie v. Magyar Kerékpáros Körverseny az MKSzSz tulajdona. (A TdH nevet viszont az használja aki levédeti) Ezt szerzõdéssel is tudják tudták bizonyítani, hiszen az Eisiék (ha jól tudom) 3 évre kapták meg a rendezés jogát az MKSzSz-tõl. Ezzel akkor elismerték az MKSzSz jogát. Ez a szerzõdés lejárt!!! most már kérdéses a jog mert nem õk kapták meg az új szerzõdésben a rendezési jogot???!!!
Lehet azon vitatkozni, hogy milyen módon kellett volna értékesíteni újra a jogot, kinek és milyen módon írták ki. Az MKSzSz-nek viszont elvitathatatlan joga volt új rendezõt keresnie a Magyar Körverseny megvalósításához. Igaz, az új szerzõdésrõl sem tudjuk, hogy a szövetség milyen pénzügyi garanciát kapott?!

Az Eisiéknek volt, van egy vállalkozása (nagyon helyesen ez a jövõ) amely szerzõdéssel 3 évre megkapta a rendezés jogát. És ezzel 3 évig használhatta a nevet. Nem elvették tõle a rendezés jogát, hanem nem kötöttek vele új szerzõdést. Óriási különbség. Ez talán annak is köszönhetõ
Somlyó Róbert (velo.hu) révén: hogy egy vagyon értékû jogot akar v. akart a kerékpáros sporttól -MKSZ v. MKSzSz teljesen mindegy- eltulajdonítani levédetéssel!!
Ha ez igaz, akkor melyik szakág érezheti ezek után biztonságban a saját versenyeit, versenyrendszerét az MKSZ elnökétõl??!!!

A lényeg, hogy az idén is lesz Tour de Pelso - Balaton Maraton. Pár nap és indul az új hivatalos honlap www.tourdepelso.hu

#57
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
velo.hu-ról:
"Tisztelt Fórumozók,

úgy gondolom hasznos lehet a hazai Kerékpársport szövetségekrõl néhány informácó.

1. A struktúra
Az egyetlen államilag és a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség által elismert szakszövetség van.
Ez a Magyar Kerékpársportok Szövetsége (MKSZ) www.cycling.hu
Szakszövetségi elnök: Eisenkrammer Károly Fõtitkár: Czeglédy Orsolya
Alelnökök: Gayer Tamás, Dietrich Tamás, Sipiczki Róbert (ez vagyok én)
Elnökségi tagok: Nagy Györgyi, Molnár Dénes, Steiner György, Takács Gyula (mesteredzõ), Bicskei Richard
Felügyelõ bizottság. ifj. Debreczeni Tibor (elnök), Kovalóczi Áron

Az MKSZ-nek vannak alszövetségei, akik jogi személyekké váltak, önáálan szerezhetnek jogokat és vállalhatnak kötelezettségeket, de tevékenységükért anyagilag az MKSZ-nek, mint anyaszervezetnek kezességet kell vállalnia.

Az alszövetségek:
Magyak Kerékpáros Szakági Szövetség (MKSZSZ) www.mksz.com
A honlap megnevezése meglehetõsen megtévesztõ, a gyanútlan érdklõdõ könnyen összekeverheti a Szakszövetséggel, pedig alszövetség.
Szakági elnök: ifj. Török Ottó Fõtitkár: Harangi Petra
Az elnökség tagjai: Pisók István....... a többiben nem vagyok biztos

Magyar Mountainbike Szakági Szövetség (MMTBSZSZ) www.mountainbikesport.hu

Szakági elnök: Sipiczki Róbert Fõtitkár: Varga Viktória
Alelnök: Nagy Ádám
Elnökségi tagok: Takács Dániel, Berényi Zsolt

Magyar BMX szövetség (MBMXSZSZ)
Borbély Feri neve mint fõtitkár biztos, a többi.......

Budapesti Kerékpáros Szövetség
Vezetés összetételérõl nnics infom

Magyar Terekkerékpáros Szakági Szövetség
Ez egy admanisztratíve létrehozott alszövetség, de valójában még nem alakult meg.

Tehát összefoglalóan van az Eisi "féle" MKSZ, mint legfelsõbb szakszövetség és alatta van a Török "féle" outi, a Sipiczki "féle" MTB, a Budapesti szöv.

Életrajz? A magamét szívesen közzéteszem
38 éves, 4 gyerek, feleség, Medgyesegyházán születtem, eredetileg programozó matematikus vagyok
2002. õsze óta a Velotrade Kft. ügyvezetõje
2004. tavasza óta az MTB szakág elnöke
2005. tavasza óta az MKSZ alelnöke

Remélem sikerült hasznos információkkal szolgálnom.

Sportbaráti üdvözlettel:

Sipiczki Róbert"
--
tocsa

#58
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

A http://cycling.hu/index.php?id=173 alapján látszik, hogy az MKSzSz az MKSz alatt áll.
Akkor minek szervezkedett az MKSzSz, hogyha az MKSz eddig is szervezte a TDH-kat?


Úgy tudom az MKSZ közvetlenül nem szervez versenyeket, hanem egyesületeknek vagy szervezeteknek adja ki. Most szerintem az a kérdés, hogy kinek van ehhez joga. Mert az MTB versenyeket is az MMTBSZSZ írja ki, de az egyesületek szervezik. Tény, hogy a Vuelta élesztette fel újra a körversenyt, és az is hogy az MKSZSZ körül régóra, és talán még most is anyagi zûrök vannak (milliós adóssághalmozás).

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#59
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
A http://cycling.hu/index.php?id=173 alapján látszik, hogy az MKSzSz az MKSz alatt áll.
Akkor minek szervezkedett az MKSzSz, hogyha az MKSz eddig is szervezte a TDH-kat?
--
tocsa

#60
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

A kérdés laikusként számomra az, hogy pontosan mi a:
"Magyar Kerékpársportok Szövetsége"
"Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség"


Az MKSZSZ az országútisok szövetsége, ugyanolyan mint a Magyar MTB Szakági Szövetség vagy a kisebbik BMX Szövetség. A sporttörvény elõírja ezeknek egy ernyõszervezet általi ellenõrzését és összefogását, hogy a minisztérium sportáganként csak egy szervezettel álljon közvetlen kapcsolatban.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]