Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Hongrie

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
85 hozzászólás a témában

#21
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Szégyellem magam, hogy ebben az országban élek és ezt most komolyan mondom!

#22
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
Addig nem állnak le a marakodással, amíg nem lesz miért marakodni :(
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#23
vkse.hu

vkse.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
"tizenegy ország tizenöt együttese lehet ott az augusztus 1-i rajtnál" - ez a szöveg jelent meg július 2-án a verseny honlapján. Japánból és Iránból is neveztek kerekesek" Idézet a népszabadságból...
Nem baj srácok, jövõre majd nem neveznek!!! Veszprémikén mocskos dühös vagyok az egész cirkuszra, mert itt nagyon vártuk a rajtot... Személy szerint teszek rá, hogy mi van a háttérben, hogy ki, kinek nem fizet stb...Nem is akarom tudni, nekem csak az jön le, hogy NEM lesz verseny!!!! Szerintem vannak páran az országban akiknek az fáj, hogy ELMARAD nem pedig az, hogy miért! Amúgy ha szövetségeknél rövidesen tényleg nem rakják rendbe a fejeket, akkor lezüllünk az Borsodi Liga NB.II. alatti szintjére... Még jó, hogy az utakat nem tudják bezárni, mint egy stadiont :-))

#24
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ki a rák ez a szakági szövetség, és mit képzelnek, amikor ilyet csinálnak?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#25
vkse.hu

vkse.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Tudom, hogy nem teljesen idetartozó hír, de kiváncsi lennék a vélményetekre,
miszerint elmarad a Tour De Hongrie. Az egyetlen "komoly" nemzetközileg is elismert magyar kerékpár verseny. (nem akarok senkit megbántani pécs, mátra, gemenc, stb..) de ez igazán rangos esemény. "volt" Eddig azt hittem, hogy az egyéni érdekek csak a focit tudták tönkretenni ebben az országban, de most már látom, hogy mindent sikerülhet, ha egyesek megfelelõen akarják. Kiváncsi vagyok mikor éri el ez a tendencia mondjuk a Top maratont, vagy pl. az öböl átúszást... Hihtetlen, hogy ebben a köcsög országban minden a pénzrõl kell, hogy szóljon, illetve a nagy pénzrõl... és azon mindíg összevesznek a mi kárunkra! A cikk: http://www.sportforu...61&newsid=23219

#26
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, lehet hogy ez a legjobb útja a TdH idõbeli kiterjesztésének 1 hétrõl 2 hétre! Legyen egy verseny 2 rendezõvel, közte 1 pihenõnap. Persze egyeztetéssel, hogy pld. ne ugyanazon útvonalon menjenek kétszer.

#27
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Mit lehet frisset tudni most a TDH-król?

Az idõpontokat már bejegyeztem a naptáramba:
A Eisi féle TdH nagyjából akkor lesz, mint elõzõ évben: júli 31.-aug.6.
A másik (Törzsök féle) meg elõtte: júli 23.-júli 29.
--
tocsa

#28
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Igazad van, látom belülrõl éget...
Kinek és minek írjuk? Azzal a szándékkal jöttem most a site-ra, hogy törlöm az elõzõ hozzászólásom, ugyanis az még a mai bringa elõtt íródott.
Mostanra már nem haragszom senkire, a szél kifújta belõlem:clap:
Egymásnak írjuk, mert ezt az oldalt "rokonlelkek" látogatják, és sírunk itt jókat egymás vázára borulva.
És tudod Proha k**vára zavaró, ahogy egymásra szerveztek!!! (ahogy látom téged is...) Optimistán úgy látom, hogy az amatõr (és az abból organikusan kifejlõdõ) "profi" magyar keró sport FEJLÕDIK. Úgy létszámban mint technikai felszerltségben. Miért osztja meg ezt a nem túl népes tábort hétvégenként több rendezvény??? Szívünk szerint mi többen akik együtt nyomjuk mennénk mindegyikre, mégis dúskálunk a futamokban, ahol 50-60 lézengõ akad hmm....
Stb, stb, stb, stb, stb.....
Az már nem is zavar, hogy megfogadtam 1000x, hogy pénteken nem edzünk, túl sok ilyenkor a furgon megrakott munkásokkal...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#29
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

...a médiára öszpontosítva offenzivát indítana, hogy a mi körversenyünk méltó helyet kapjon a mónikashow, vagy a gyõzike mellett??? Ez is létfeltétele a továbbfejlõdésnek, még ha nem is kereskedelmi adótól várom... Vszleg több ezer km-rel eltévedtem földrajzilag...


Hát el tévedtél, de nem csak te, hanem mi itt nagyon sokan. Nem tudom, hogy a TdH-n volt-e, van-e, lesz- nyereség? Bárcsak lenne, de az biztos, hogy a legtöbb szponzor elvár valamit a pénzéért. A meglévõ szponzorok a TdH/k esetében mindenképpen nagy publicitáshoz jutnak. Hallottam én már olyat marketinges szakember szájából, hogy "mindegy mit mondanak, csak beszéljenek róla!" Nos ezt most megkapták!

A másik dolog -és ez nem a TdH- az, hogy a szponzorok csak kész jól menõ dolgokat hajlandók támogatni (tisztelet a kivételnek). Nem fektetnek be egy kezdõ rendezvénybe hosszútávra, még akkor sem, ha az egyébként szakmailag indokolt is lenne. pl.: Balaton-átúszás 15 évig "nyüglõdött" állami támogatásból, majd amikor elérte a résztvevõi szám a 4-5 ezret egybõl lettek multi támogatói. pedig a kezdetektõl kuriózum volt, Európában is egyedülélló.

Mi pedig nem jutunk el a "kritikus tömegig", mert nincs pénz, mert nincs versenyzõ, mert inkább elmennek egyesületileg kölfödre megnézni a Giro-t, mert inkább külföldön versenyeztetik a versenyzõiket, mert ott napidíjat vehet fel az egész társaságra a menedzser, mert egymásra szervezzük a versenyeket belesz..va abba, hogy a másik már 10-12 év óta abban az idõpontban rendez, mert nem tudjuk értesíteni a klubokat, hiszen nincsegy egységes cím-telefon-e-mail elérhetõségi listája az MKSZ-nek és az MKSzSz-nk sem, mert csak....

Hiába küzdünk néhányan. lelkesen, talán szakmai hozzáértéssel és tapasztalattal, ha pl. a kölföldi példák ellenére a Magyar Kerékpárgyártók és Forgalmazók Szöv-nek tagjai egy ingyenes lehetõségû, 1000 fõs résztvevõjû országúti kerékpáros rendezvényhez kötõdõ bemutató lehetõségére sem reagálnak, jönnek el (tisztelet a kivételnek) arra hivatkozva, hogy nincs pénzük, emberük erre. Pedig a résztvevõkbõl, a gyerekekbõl lesz majd a vásárló...

........... és írhatnánk a rossz példákat, írhatnánk, és írhatnánk.........de minek és kinek?

Prohi

#30
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Na most mi lesz?? Max 2-3 hónap van még a szervezõknek a versenyre, szponzorok büdzséje sem nyílik szerzõdések nélkül, most még egyik rendezõ sincs abban a helyzetben, hogy alá merjen írni... Egy szó mint száz: sztem már most elkönyvelhetjük, hogy maga a verseny és a versenyzõk szívnak ezen az egészen szok(p)ás szerint! Szövetség??? Mirõl beszéltek??? A helyzet ua mint nálunk a triatlonban??? Ott kvázi a szövetség tartja a markát egy ob rendezése után, nem elég, hogy a rendezõk ráfizetnek! Arra gondolni sem merek, hogy támogatná anyagilag. Én pl. el tudnám azt képzelni, hogy a ker.szöv. rendesen belenyúl a díjazásba, versenybírókat, kísérõket delegál, a fizetésüket és ellátásukat állja, cserébe a magyar nagydíjon erkölcsi nyereséget könyvel el! Nem ez lenne a normális?? Vagy a holdon járok?
Vagy a szövetség (már ha elég erõs hozzá:D :no: ) a médiára öszpontosítva offenzivát indítana, hogy a mi körversenyünk méltó helyet kapjon a mónikashow, vagy a gyõzike mellett??? Ez is létfeltétele a továbbfejlõdésnek, még ha nem is kereskedelmi adótól várom... Vszleg több ezer km-rel eltévedtem földrajzilag...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#31
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Erre én is gondoltam, csak úgy teszek, mintha nem errõl lenne szó... :-) Mert jó-jó, az üzlet, de azért kellene lennie ebben is határnak. Aztán: mintha lett volna valami hasonló nemzedékváltós a TdH szervezés körül a kilencvenes évek vége felé, amikor még a Sipos féle Coca-colás TdH-k voltak, ott is voltak necces dolgok...
EGyébként kellene fizetni a Szövnek egy olyan versenysorozatért, aminek az érdekében õk nem tesznek semmit? (ha jól tudom) Sajna a Szöv. által rendezett versenyek alulmúlják az amatõrversenyek 80%-nak színvonalát is (pedig ezek sem nyugati színvonalúak). Különben meg ez a húzódszkodás nem tesz jót a TdH-nak, így a várományos nagy üzletnek sem, hogy a keékrpásport és a kerékpárosok sommás megitélésérõl ne is szóljak...

#32
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

...de az erkölcsi megítélés akkor is a miénk marad!


És ez itt a kulcsszó... Mert ugye mindig próbáljuk magunkat elhatárolni mondjuk a focistáktól... (csak egy példa volt) mondhatok mást is... Ugye hogy ne alacsonyodjunk le, mi ne csináljuk így, stb... Azért is írtam lejjebb, persze, pénz beszél...
De mondok valamit... Montis példa lesz, de szerintem országútra is érvényes... Nem olyan régtõl van az, hogy "megéri" versenyt rendezni... Még most is szinte csak maratont, az XCO-kal éppen túlléped az egált... De ez most van, és régebben rosszabb volt a helyzet, és voltak minuszos versenyek... Szerintem ez azért bõven-bõven elõfordulhatott országúton is - nem feltétlen a TDH-val, másokkal...
Ebbõl csak annyit akarok kihozni, hogy az országúti szövetség sem fizetett azért (tudomásom szerint, de javítson ki valaki ha tévedek) hogy valaki versenyt rendezett, és átvállalta mondjuk az esetleges mínuszos témát... Mégpedig kitõl? a szövetségtõl... Mert az országúti rész többek között a túl sokat vállalás miatt "adósodott el"...
Szóval azért kétoldalú az érme... De sajnos 2006-ban ez van... Üzlet, pénz... És itt sokminden elakad... Ugy néz ki a magyar kerékpárosok egyik "ünnepe" is idejut...
És itt nem az a rossz hogy belekeveredik az üzlet... Hanem az hogy így keveredik bele...

#33
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

... Pld. az újonnan jelentkezõ csoport miért nem rendezi továbbra is a Borsodi Körversenyt, mint eddig? ...


Egyszerûen azért, mert üzletet látnak benne. És ez jó dolog. Sõt az sem megvetetndõ, hogy az "újonan jelentkezõ csoport" az MKSzSz-nek -ha az információim helyesek- ellenszolgáltatást nyújt (magyarul fizet), míg az Eisiék az 5 év alatt egy kanyiló vasat sem pengettek a jogokért. Sõt nem iparkodott felajánlani 2005. decemberéig sem, így az "újonan jelentkezõ csoport" kapta meg a rendezési lehetõséget.

A többi igazából a jogászokra tartozik, de az erkölcsi megítélés akkor is a miénk marad!

Prohi

#34
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

De gyerekek, ez a kettõség csak viccnek jó! Bizonyos dolgokból nem lehet kettõ, mert akkor az már nem az. Így nemzeti körversenybõl sem duplázhatunk, emrt akkor vagy egyik, vagy mindkettõ valami más lesz. Pld. az újonnan jelentkezõ csoport miért nem rendezi továbbra is a Borsodi Körversenyt, mint eddig? Azt is fel lehetne fejleszteni akármilyen szintre is.


3 dolog miatt...
-pénz
-pénz
-pénz
...
Ez így a könnyebb út, mert más már kitaposta...
(-magánvélemény-)

#35
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
De gyerekek, ez a kettõség csak viccnek jó! Bizonyos dolgokból nem lehet kettõ, mert akkor az már nem az. Így nemzeti körversenybõl sem duplázhatunk, emrt akkor vagy egyik, vagy mindkettõ valami más lesz. Pld. az újonnan jelentkezõ csoport miért nem rendezi továbbra is a Borsodi Körversenyt, mint eddig? Azt is fel lehetne fejleszteni akármilyen szintre is.

#36
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Megalakult a vizsgálóbizottság az ügyben...

"Tisztelt Címzettek! A Magyar Kerékpársportok Szövetsége 2006. április 12-én megtartott elnökségi ülésén Vizsgálóbizottság felállításáról határozott a Tour de Hongrie 2006. évi megrendezésével kapcsolatosan. A Vizsgálóbizottság elnöki tisztével személyemet bízta meg, míg bizottsági tagnak Steiner György és Borbély Ferenc urakat jelölte ki.

...

Sipiczki Róbert
Szövetségi Vizsgálóbizottsági elnök"

#37
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

... csak viccnek szántam!
Tudjátok épp olyan komolyan veszem a dolgokat ahogy majd a magyarokat fogják a profik. :doublepuk

És ez egyáltalán nem pénz kérdése. Ot van pl. a rangos Tour of Poland. Na nem hiszem, hogy Lengyelországban kolbászból lenne a kerítés, azt' vhogy mégis mennek a dolgok.


Ebben egyet értek... Szerintem is meg lehet 2-t rendezni... Illetve az egyiket nehezebben... Mert egy versenyre az egyik magyarországi szervezet igen nagy támogatottságot ad... És igazából itt ezért az összegért megy a verseny... De ha meg fogja oldani pénzügyileg mindkettõ, akkor a magyar mentalitás ismeretében tényleg lesz választási lehetõséged, hogy miorra vedd ki a szabid...

#38
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
... csak viccnek szántam!
Tudjátok épp olyan komolyan veszem a dolgokat ahogy majd a magyarokat fogják a profik. :doublepuk

És ez egyáltalán nem pénz kérdése. Ot van pl. a rangos Tour of Poland. Na nem hiszem, hogy Lengyelországban kolbászból lenne a kerítés, azt' vhogy mégis mennek a dolgok.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#39
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Az önkormányzatoknak nem kell kétfelé szakadni, mert elvileg nem lesz közös rajt-cél város... Az Eisi-féle (azaz az augusztusi - de lehet hogy nem, már keverem) szóval az a szokásos menetrenddel a megszokott városokkal nagyjából, mátraháza, kékes, befejezés Pesten, minden játszik...
A júliusi viszont teljesen más sematikával a fõváros közelébe sem megy elvileg, viszont szlovákiába ki a tátrába elvileg igen, a mátrába viszont nem...
Itt az lesz az érdekes, hogy melyikrõl fogunk tudni... A sport1 ha közvetít akkor biztos hogy az Eisi-ét, szerintem... Azt nem tudom elképzelni hogy mindkettõt...
Amúgy ha itt kettõ lesz, azzal gyönyörûen lejáratjuk magunkat... -megint... Szóval ez szerintem sem vicces...
Szerintem...

#40
53/11

53/11

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Grolsch , ez viccnek nem rossz, de meg egyre is nehez szponzort talalni, nemhogy ket versenyre. nincs akkora igeny Magyarorszagon, hogy ket heten belul ket ekkora verseny keruljon lebonyolitasra. nincs olyan sok ceg, amelyik tamogatna a kerekparsportot, az onkormanyzatoknak meg foleg nincs arra penze, h egy evben ket ilyen esemenyt fogadjanak.