Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Please log in to reply
544 replies to this topic

#161
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Ha minden áron kenni akarod a bovdent, akkor csak híg olajszerû cuccal tedd azt. Alapállapotban nem kell kenõanyag, ha persze berohadt/beázott, akkor ki lehet vele tolni a csere idejét.
Nem fog szétmarni semmit, legcélszerûbb tûvel a bovdenház végénél befecskendezni. Ha akad a bovden, az többnyire a rosszul eldolgozott bovdenház végek miatt van, nem a kenés hiányától.

#162
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest
Szevasztok!

Pár embernél már rákérdeztem, állítólag a teflonos sprével lehet síkosítani a bowdenházat, hogy jobban csússzon a drót.

Nos én szétnyitottam a V-fékpillangókat, de nem tudom, hogyan lehetne a teflonos löttyöt a bowdenházba befecskendezni, a bówden és a bówdenház között nincs elég hely...

Tehát hogyan is kéne ezt csinálni?

Nem fogja a teflonos lötty szétmarni a gumitömítéseket?

Milyen gyakran kéne ezt megismételni?

üdv
J4ni

#163
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 posts

Nokonból létezik piros.


...ááá, ez remek. Köszi szépen!

(azért ha van a hagyományos, olcsó fajtából is, és tud valaki róla írjon :P)

#164
tomi1222

tomi1222

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Nokonból létezik piros.

#165
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 posts
Piros bowdenház szettet keresek, de ezidáig sikertelenül. Ha van aki tud róla, hogy hol beszerezhetõ - vagy, hogy egyáltalán lehet ilyet kapni, érdemes keresni - az légyszi írjon!
köszi

#166
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Köszi a választ, remélem találok!



#167
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

Köszi Rabbit!
Azok a végek, amire gondolsz, normál bringaboltban beszerezhetõek?


Nagyobbakban szerintem igen.
(Én tokkészletet vettem már csak az utóbbi pár évben.)

#168
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Köszi Rabbit!
Azok a végek, amire gondolsz, normál bringaboltban beszerezhetõek?



#169
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

Vettem hosszanti szálas váltóbowdent, mer' azt mondtátok az jó!
Egy túra alatt kimászott a hosszanti szál a mûanyagból, mind2 végén a háznak (elsõ váltó esetében)
Két kérdésem van ezzel kapcsolatban:

1. Szar a bowdenház, vegyek rendeset (valami szép szürke Jagwire, néhányszáz ft métere).
2. szar a kupak, rendeset kell csak szerezni. Ilyen vehetõ darabra vagy csak komplett szettként bowdennel együtt.

Hm? Ötletek?


-SP40/41 tok
-jóféle (ha lehet tömített) tokvég
-végeket óvatosan simára köszörülni
-megfelelõ hosszúságúra szabott tokok

#170
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Vettem hosszanti szálas váltóbowdent, mer' azt mondtátok az jó!
Egy túra alatt kimászott a hosszanti szál a mûanyagból, mind2 végén a háznak (elsõ váltó esetében)
Két kérdésem van ezzel kapcsolatban:

1. Szar a bowdenház, vegyek rendeset (valami szép szürke Jagwire, néhányszáz ft métere).
2. szar a kupak, rendeset kell csak szerezni. Ilyen vehetõ darabra vagy csak komplett szettként bowdennel együtt.

Hm? Ötletek?



#171
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 posts
Volt egy kérdés, hogy az xtr fékbowdenház az hosszanti szálas-e. Az pont nem és ha szettben veszi az ember, akkor a bowden sem a legtutibb benne, meg a házvégektõl sem vagyok odáig meg vissza. Persze ez a saját véleményem, nyilván vannak akik becsinálnak tõle annyira tetszik nekik. A nokon bowdenházak pedig szoktak nyekeregni. Érdemes befújni kívülrõl valami kenõcuccal (wd40?) és kipróbálni, hogy elmúlik e. A gáz az egészben, hogy ha leszárad róla a dzsúz, akkor ugyanúgy nyekereghet :)

#172
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts

Pucold meg a bovdenházmegakasztó szemeket.



Vadiúj a szett, meg a bringa is most lett összeépítve

#173
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts

Mmm nektek szokott recsegni a Nokon bowdenház? Valami ismeretlen hang jön a kormány felõl, már mindent meghúztam, kormánycsapágy nem hiszem hogy recseg, másra nem tudok gondolni. Vagy esetleg az aluváz?


Pucold meg a bovdenházmegakasztó szemeket.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#174
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts

Semmivel nem érdemes! Ha már szorul, cseréld a betétet! Jó móka, gyöngyfûzés :D



Mmm nektek szokott recsegni a Nokon bowdenház? Valami ismeretlen hang jön a kormány felõl, már mindent meghúztam, kormánycsapágy nem hiszem hogy recseg, másra nem tudok gondolni. Vagy esetleg az aluváz?

#175
outcast

outcast

    vendég

  • fórumtag
  • 194 posts
C J: Idei TFS 500V

juby and C J: kössz az infót és tippeket.

#176
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
ha tudod mindenkép kevesebb házzal ted fel mert végig házban egy kicsit nyúlos lesz a fék akár mit csinálsz bár megvan az az elönye hogy kevésbé koszolodik haver a hidros fékmegakasztó szemmhez való átalalitót (szükitót) operálta be valahogy azóta franko
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#177
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Nem egy Kalahari váz? És nem v-fékes? Akkor az alsó részben a fék megy, felül meg az elsõ váltó. Féket elég szemét módon hozták össze, én úgy csináltam meg, hogy ahol bowdenvezetõ szem van, körbeszigszalagoztam, és úgy csúsztattam be, jobb ötletem nem lett még. Egyik barátom bicaján is ilyen, és én sokat szívok vele mindig.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#178
outcast

outcast

    vendég

  • fórumtag
  • 194 posts
Estét,
egy gyári szerelésû merida vázon a felsõcsõ alsó felén fut valamelyik bowden,de a bowdenház az végig fut.
A kérdésem az lenne,hogy egy új bowdenezés esetén,követendõ a példa,vagy ha tudom megoldhatom kevesebb bowdenházzal is?
Mondjuk azt sem tudtam kivenni ,hogy fék vagy váltó fut ott,ill.hol számít a ház hossza..

#179
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Az xtr fékbovdenház hosszanti szálas?


A sebesség mindent megold.

 


#180
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts

Nem az lenne, hogy védje a vázat a bowdenszál dörzsölésétõl, ha nekinyomódik?


vagyis a bowdent tartja el a vaztol hogy ne tudjon osszeerni konnyen a ketto ezaltal leszedve a festest.


háromkarakter