Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1721
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Csak fejtegettem... Viszont most már semmit sem értek! Hogy tud kötni, amikor a levegõ nyomatja kifelé? Mert ha kint köt, akkor bent is. Vagy nyomásfüggõ a dolog? Nagy nyomáson folyékony marad.


szerintem itt a nyomáskülönbségekkel variálódik a kötés. nekem is van a belsõben Sludge, és amikor leeresztem a szelepnél, csak úgy dönti magából kifele a kicsit gyapotos állagú, szállakká kristályosodott lötyit, ami híg lében úszik. ritka egy undorító látvány! meg utána takarítgatni a kereket, mert persze az egészet összekeni...


Endroo: tehát, ha fogom magam és a küllõanyákat körbenyomom sziloplaszttal a szelephez meg becsavarok és eltömítek egy Schwalbe menetes szelepet, akár jó is lehet az UST-s rendeszerem?!
apropó: van valakinek felesleges Schwalbe belsõje, ami fémes, és végig menetes? meg tudna dobni 2-vel valaki?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1722
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Csak fejtegettem... Viszont most már semmit sem értek! Hogy tud kötni, amikor a levegõ nyomatja kifelé? Mert ha kint köt, akkor bent is. Vagy nyomásfüggõ a dolog? Nagy nyomáson folyékony marad.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1723
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
ami marketing videót én láttam azon áthajtottak egy 100-as szögekkel kirakott deszkán és utána belevágtak egy árat kb 10x. azért ezek nagyobbak egy pici tüskénél ;) és ha láttál közelrõl szelepet akkor tudhatod, hogy az se túl nagy luk.

#1724
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ez így nem korrekt. Ha levegõn kötne, akkor már a "benyomatás" után rögtön keményedne. Nem úgy van inkább, hogy csak az apró(bb) lyukaknál mûködik (pl.: tüske)? Így mikor ereszted le nem tud a nagyobb szelepen megkötni. Vagy a másik verzió:sehogy.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1725
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a sunn meg úgy oldotta meg hogy alapból hagyományosan fûzhetõ felni és a mélyedésbe beleraksz egy gumi betétet, amit a végén sziloval illesztesz + a speckó szelep amit belecsavarozol a felnibe. de ez meg állítólag nem bírja sokáig tartani a nyomást. bár ki kéne próbálni ha nyomsz bele lötyit akkor lehet hogy a mikrolukakat betömítené és jó lenne. de had ne én próbáljam ki :)

na ha már szóba került akkor lenne egy kérdésem. ha belenyomom a defektgátlót a gumiba akkor ugye ahol jön ki a levegõ ott megköt és tömít. és mi van akkor amikor engedem le a levegõt a szelepen keresztül? azt nem tömíti el?

#1726
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

de nekem is lenne egy kérdésem: akkor hogyan teszem bele a küllõanyákat?


Sehogy ! ;)

Na, komolyra fordítva a szót, a felninek van 1 külön "kamrája" amivel a küllöanyák érintkeznek és van egy belsõ kamra amibe a levegõ megy + a gumi, az anyákat kívülrõl kell belecsavarni, nem belülrõl mint a hagyományos felniknél.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1727
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Ha UST felnid van és ust gumid akkor nem kell semmi, van defektgátló folyadék meg defekt javító azt nyomathatsz bele.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1728
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

adott normál felni/UST felni (lényegtelen?)
ust gumit kell rá rakni + a lötyit ami nem engedi ki a levegõt a gumiból ill. nem kapok vele defektet? azaz betömi a lyukat


a felninek is UST-s nek kell lennie, mert különben kiszökik a levegõ a küllõanyáknál. tehát a duplafalú felni, külsõ falán nincsenek lyukak, csak a szelepnél, h zárt rendszert alkothasson.

de nekem is lenne egy kérdésem: akkor hogyan teszem bele a küllõanyákat?

ja, a lötyit meg szerintem simán beletolod a szelepen és kész.

a Mavicnek láttam egy kit-jét, amivel a sima felnit is lehet használni belsõ nélkül, még régen volt egy angol újságban. ha tud róla valaki valamit, sikítson kérem!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1729
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
na most akkor mindent összefoglaló hülye kérdésem lenne

adott normál felni/UST felni (lényegtelen?)
adott ez a stuff
ust gumit kell rá rakni + a lötyit ami nem engedi ki a levegõt a gumiból ill. nem kapok vele defektet? azaz betömi a lyukat

(szóljatok ha hülye vagyok de én valami ilyesmit szûrtem le ebbõl)

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1730
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

jéééééé világít a Negro


;D ;D

#1731
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ras:
haversrác megcsinálta.két külsõ+déhá belsõ,jahh,és szétütött,megduzzadt térdek.ennek ellenére végigment szépen
yanee:
jéééééé világít a Negro
nem arról volt szó,h neked is a legcélravezetõbb a tubeless
ahogy az outisok sem mondják,h kell a halálnak tárcsafék,mert dolog

#1732
yanee

yanee

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
majd pont cc-ni fogok... ;) most ez 500grammal nehezbb mint egy átlagos erõs krék, de megéri! az 50 kilómmal simán tudom irányítani a 17kilos gépet...

#1733
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

kell a halálnak tubeless.....


akkor ne beszéljünk már hülyeségeket...

#1734
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
Fõ a testvéri szeretet :D

#1735
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ugyanmár. Mindent arra, amire való, vagy amire jólesik. Miért menne a 24h-ra? Rossz napod van tesó? ;)

#1736
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ember.. menj egy ilyen kerékkel végig a 24h-n.... megnézném utána a combodat :-X

#1737
yanee

yanee

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
ma kimentem "dörtös" létemre trialozgatni, fölugrottam vagy 70centire, de ugy odakurtam szegény gumit.. mindenki röhög, hogy biztos defekt, de aztan semmi. ezt elértem egy maxxis high roller 2.5ös gumival, ami 2ply-os, és egy régi maxxis dh. kell a halálnak tubeless..... aki az ilyen gumikat ia kilyukasztja, mint pl. az enyém, az vesz egy irc dh belsõt. 8ezer, élettartam garival. a cég semmivel se tudta kilyukasztani, mert a gumi ilyen nyúlós anyagból van. szal fasza ;D ne netezzetek, mennyetek ki brinyózni! ;)

#1738
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
aha, elsõhöz + hátsóhoz :)

#1739
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
centirhoz nem feltetlenul kell levenni a gumit, ill ha kekell az mar nem centir hanem csere

figy amit adnak lottyot aznem 2 db gumihoz eleg

#1740
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
tehát akkor
szelep + szalag fel a felnire
gumi rá
lötyi bele
és fel lehet fújni és kész?

és ha teszemazt centírozni kell, és le kell engedni / venni a gumit, akkor is kell bele megint olyan folyadék? És ez cash-ben mennyi?

bocs a sok hülye kérdésért, de neked már vannak tapasztalataid, nekem meg nincs...
kösszike
Prefike