Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1701
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
nem tudom mit kell ennyire túlbonyolítani a dolgpot. Egyszerûen venni kell egy Stan's No Tube kittet és hagyományos felnibõl és hagyományos külsõbõl lehet csinálni belsõ nélküli rendszert. Ha meg UST-s felnid van akkor meg csak a szmernyák kell és kész. Én már 1 éve használom Crossmax-al és sima Racing Ralph-val XC-re. Maga a tökély!!!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1702
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk szerezz egy 24-es schwalbe belsõt? ;) lelked rajta, de ez tényleg trugyis meló. inkább defektgátlóval töltsd fel a gumit, mert mint említettem a felni pereménél is ereszteni fogja a levegõt.

de azért izgatottan várjuk az eredményt és a képes beszámolót takarítás elött. ;)

#1703
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
olvasgatom itt a hozzászólásokat, de az én kedvemet még nem szegtétek, h itthon cigánykodjak egy UST rendszert. egy 24"-os belsõt kéne szereznem, meg egy Schwalbe szelepet. a belsõ gumit szétvágom, ráhúzom a felnire és a szelepnél meg két anyával összeszorítom, h ne szökjön ki az O2 belõle. a belsõ gumit sziloplaszttal érdemes tömíteni?
(még mindig nincs senkinek felesleges schwalbe szelepje?)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1704
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Kicsivel drágább az X823 mint a 729 a Michelin meg ugyanannyi. ;)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1705
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Attól függ mit akarsz, DH kerék esetében ez úgy néz ki hogy felni mavic 823 16-20 ezer forint gumi pedig ki mit szeret nekem michelin 8-15 ezer forint.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1706
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
nekem kezd szinpatikusá válni az ust cucmó...

ha olcsón akarom kihozni a felni+gumma dolgot,árban kb mire lehet számítani!?
felnim kezd korosodni,gumit megmindenképp kell már cserélni
szal lehet hogy átállnék az ust rendszerre,ha nem drágább(vagy nem sokal)mint a normál

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#1707
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Mavicbol jott iden Deemax es Deetracks is, szerintem van CC -s felni is UST -sben.
A 24 -es belsos rendszer amugy egyszer, hazilag fel ora alatt siman megcsinaltam elejetol a vegeig, es konyebb mint belsovel, mivel nincs benne egy komplett belso, es nem kell semmi plussz cucc sem, es meg felutni sem tudod. Jo az nagyon.

UST -s felnihez lehet kulon kapni kulloanyabenttarto anyakat? :)


nekem kis zacsiban volt a felnihez, de mivel itthon a felnit sem lehet kapni így kizárt, kint talán..sõt biztosan
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1708
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Mavicbol jott iden Deemax es Deetracks is, szerintem van CC -s felni is UST -sben.
A 24 -es belsos rendszer amugy egyszer, hazilag fel ora alatt siman megcsinaltam elejetol a vegeig, es konyebb mint belsovel, mivel nincs benne egy komplett belso, es nem kell semmi plussz cucc sem, es meg felutni sem tudod. Jo az nagyon.

UST -s felnihez lehet kulon kapni kulloanyabenttarto anyakat? :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#1709
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem, õ a nagyker, méghozzá egyik bolt. és cécés. szal már csak hoz vmit... mostanában is érdeklõdj. le mere fogadni ha más nem , pár mintadarab van vmibõl....
tutibiztos.

#1710
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
navárjáááá
én Mavic kereskedõ alatt azt a vmit értettem,ami a Csekével kb. szemben van!
és ott volt ilyen a helyzet
de asszem van más forgalmazó is,nem-e?

#1711
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem, most a gyári cuccokról volt szó, pl mint ami Iljicsnek van.
mavic nagyker igényes, sztem lesz lesz már idén rendes.
mondjuk árak engem is érdekelnének(és elõnyök is)

#1712
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
tjah azt hittem,h még a cigánykodós "könnyebb lesz a gyári USTnél és még spéci szerszám sem kell hozzá csak türelem" USTrõl van szó :)
kishazánkban milyen UST-s CC külsõk vannak? érdekel a dolog...


a felni részét meg sem merem kérdezni, múltkor az 1ik Mavic kereskedõnél érdeklõdtem volna,h mi van elérhetõ, és a prospektusban nyomott cuccok fele természetesen nem volt... :P

#1713
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Kala: rendes UST-nél semmilyen nem leszel. rendes UST nem egy értelmetlen házi cigánykodás, aminek semmi elõnye sincsen.
kell egy szerszám, amit nem adnak hozzá, csak SZERELLÕKNÉL van, onnantól kezdve csak be kell fûzni, majd szelep be, gumi fel, heló.

#1714
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Ha jól van összerakva és nem enged...

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1715
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Most nem azért, de mi lenne tiszta pempõ meg szenvedés?
Veszel egy tubeless külsõt és egy felnit, akkor nem kell macerázni meg pempõzni meg tuning meg 24-es belsõ..
Hanem tisztább szárazabb jobb érzés;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1716
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
SZERELÕ és nem SZERELÕ is ugyanannyit szenved vele,mert ISZONYAT macera és minden tiszta pempõ lesz ráadásul :)
De ha 1x megvan akkor onnatól boldogság :)

#1717
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nem kell hozzá SZERELÕ, szerintem elég ha valaki el tudja olvasni a felnihez adott manualt és az alapján rakja össze a kereket. oda rakja a tömítéseket ahova azok valók és szappanos víz helyett nem használ olajat, max egy kis zsírt a szelep tömítésénél.

#1718
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Hát minden ilyen egyszerû, egy SZERELÕ meg is tudaj csinálni..;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1719
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és akkor mondhatod hogy "UST" majd cipelheted a 2* olyan nagy súlyt mint egy gyári ust vagy egy normál rendszer.
de ust-d lesz!

a küllõket amúgy egy külön kis fém bizbaszba kell beletenni, majd ezt a fémet egy külön szerszámmal becsavarni a helyére, menetrögzítõvel, így a helyére kerülnek a küllõanyák.
bele kell rakni a szelepet, majd gumit fel, és.... macerásabb összepakolni mint egy rendes kereket, de utána biztos jó h nincs belsõ, errõl nem tudok nyilatkozni

#1720
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
konásandrás: nem, egyáltalán nem így mûködik. a sunnál GYÁRILAG van egy vastag gumi csík, rajta egy szeleppel ami tömítve van kívül belül és anyával rászorítod a felnire kívülrõl. a csík belepasszol a vájatba ami a felni közepén van és csak ahol összeér a két vége ott kell sziloval vagy valami ragasztó/tömítõ anyaggal illeszteni. sehova máshova nem raksz szilot. ez a gumi tömíti el a küllõanyáknál lévõ lyukakat több kevesebb sikerrel (én még nem próbáltam, mert nincs ust gumim).

ha csak simán kinyomod szilóval a lukakat és tömítesz bele egy szelepet, attól még nem lesz ust. egyrészt nem fogod tudni 100%-osan tömíteni, másrészt a sima felni nem annyira passzentos hogy a peremnél ne engedje el a levegõt harmadrészt annyi szilotól állati büdös lesz :D. van elvileg sima felnit ust-vé alakító szett és többször is be volt linkelve, keress rá.