Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1454 hozzászólás a témában

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.024 hozzászólás

Én a fém leszedőben hiszek már 20 éve. Láttam én már derékszögben hajlani a haver überlegtutibb mindennél jobb műanyag gumileszedőjét ilyen szoros guminál. http://bringabutik.h...fem-gumileszedo

Ezzel leszedsz/felraksz bármit, bármilyen folyadék nélkül. Ez nem hagy cserben terepen, az tuti.

Elmesélem pozitív tapasztalatom tubeless ügyben.

Schwalbe SmartSam Performance. 3 hétig belsővel használtam. Ezután belső ki, szelep becsavar, tej betölt, gumi vissza, booster nélkül fel tudtam fújni a pumpával. Semmit nem engedett azóta sem lassan egy hét alatt. Ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Ehhez képest a dupla ennyiért vett Evo kivitelű Schwalbéval küzdeni kellett. Eleinte egy ideig eresztett, csak booster-ral felfújható, lassan ugyan de ereszt, kb 10-14 naponta rá kell fújni. Nyilván jóval vékonyabb az oldalfala az olcsóbbhoz képest. Lehet hogy kicsit könnyebb de már nem vagyok benne biztos hogy megéri az árát.

marton módosította - 2018. április 28. - 22:44

Marci

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.813 hozzászólás

Először kellett leszednem ezt a külsőt, szűk egy év alatt első defektem volt a héten.

Nem vagyok szerelő, azt se mondom, hogy nem lehet újat mondani nekem ebben a témában, de pár külsőt leszedtem már. Ez tegnap nem jött volna le folyadék nélkül, de fel se tudtam volna tenni. Lehet nyúlt annyit, hogy legközelebb folyadék nélkül is menjen, nem tudom, de én éjszaka is járok bicajozni terepen, biztosra kell mennem.

Most olyan nyeregcső táskákat nézek, amik csak a nyeregre vannak felfogatva, a nyeregcsőre nem, mert dropper postom van. Abba minden beleférne, lehet ez lesz a megoldás.

az összes olyan táska amelyiknek van konzolja ilyen (sks race bag széria, abus táskák, topeak  hogy csak a minőséi darabokat emlegessük)

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.053 hozzászólás

Az Ortlieb Micro pont ilyen, bár nem tudom, hogy mekkora kellene neked. Vizálló, a por sem jut bele, ezért választottam. Kicsit macerás volt feltenni, mert jó előre tolom a nyergeket, de amúgy fasza. Kapni hozzá pótadaptert 5 euróért. Bike24-es felirattal olcsóbb.

Köszi a tippet. Van amúgy egy nyeregcső táskám, még egy próbát teszek vele, hogy milyen, ha nem rögzítem a nyeregcsőhöz.

Pótbelső, 2 gumileszedő, Easy Fitt folyadék lenne benne.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 496 hozzászólás

Most olyan nyeregcső táskákat nézek, amik csak a nyeregre vannak felfogatva, a nyeregcsőre nem, mert dropper postom van. Abba minden beleférne, lehet ez lesz a megoldás.

Az Ortlieb Micro pont ilyen, bár nem tudom, hogy mekkora kellene neked. Vizálló, a por sem jut bele, ezért választottam. Kicsit macerás volt feltenni, mert jó előre tolom a nyergeket, de amúgy fasza. Kapni hozzá pótadaptert 5 euróért. Bike24-es felirattal olcsóbb.

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.053 hozzászólás

Alapvetően maximum 2 db gumileszedő minden nélkül elég bármilyen gumi leszedéséhez, ha TL, ha nem. Abban látom a trükk lényegét, hogy teljesen körbe, mindkét oldalon le kell pattintani a gumi peremét a felniről, és benyomni a középső árokba. Ezt követően jöhet a gumileszedő. Legtöbbször 1 is elég, de 2 biztosan. Némi gyakorlással bármikor abszolválható a dolog, és akkor nem kell cipelni semmit pluszban. 

Először kellett leszednem ezt a külsőt, szűk egy év alatt első defektem volt a héten.

Nem vagyok szerelő, azt se mondom, hogy nem lehet újat mondani nekem ebben a témában, de pár külsőt leszedtem már. Ez tegnap nem jött volna le folyadék nélkül, de fel se tudtam volna tenni. Lehet nyúlt annyit, hogy legközelebb folyadék nélkül is menjen, nem tudom, de én éjszaka is járok bicajozni terepen, biztosra kell mennem.

rasti rusti

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 134 hozzászólás

Ide írok, mert szerintem kapcsolódik a tubelesshez, illetve amiatt van a kérdésem.

Teljes tubeless rendszerem van, külső, felni elő van készítve gyárilag, de én belsővel használom.

A héten kaptam defektet, nagyon nehezen tudtam leszedni a külsőt és vissza is nagyon nehéz volt tenni. Gondolom a tubeless miatt ennyire passzentos minden.

Ha nincs a Schwalbe Easy Fit gumiszerelő folyadék, még szerelnék.

Viszont ha bicajozás közben kapok defektet, esélyem sincs a folyadék nélkül levenni, illetve visszatenni a külsőt, tehát viszem most már magammal. Alapvetően nem viszek hátizsákot, övtáskában és mezben vannak a cuccok, de a folyadékkal már kicsi lesz az övtáska.

Van valamilyen extra kicsi kiszerelésű gumiszerelő folyadék?

Alapvetően maximum 2 db gumileszedő minden nélkül elég bármilyen gumi leszedéséhez, ha TL, ha nem. Abban látom a trükk lényegét, hogy teljesen körbe, mindkét oldalon le kell pattintani a gumi peremét a felniről, és benyomni a középső árokba. Ezt követően jöhet a gumileszedő. Legtöbbször 1 is elég, de 2 biztosan. Némi gyakorlással bármikor abszolválható a dolog, és akkor nem kell cipelni semmit pluszban. 

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.053 hozzászólás

Ide írok, mert szerintem kapcsolódik a tubelesshez, illetve amiatt van a kérdésem.

Teljes tubeless rendszerem van, külső, felni elő van készítve gyárilag, de én belsővel használom.

A héten kaptam defektet, nagyon nehezen tudtam leszedni a külsőt és vissza is nagyon nehéz volt tenni. Gondolom a tubeless miatt ennyire passzentos minden.

Ha nincs a Schwalbe Easy Fit gumiszerelő folyadék, még szerelnék.

Viszont ha bicajozás közben kapok defektet, esélyem sincs a folyadék nélkül levenni, illetve visszatenni a külsőt, tehát viszem most már magammal. Alapvetően nem viszek hátizsákot, övtáskában és mezben vannak a cuccok, de a folyadékkal már kicsi lesz az övtáska.

Van valamilyen extra kicsi kiszerelésű gumiszerelő folyadék?

rasti rusti

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.815 hozzászólás

0hQyd5L.gif

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.214 hozzászólás
  • LocationBécs

Ami mégg pozitívum volt a Joe's lötyinél, nem állt össze.

Nekem epp forditott a tapasztalatom :) a stans sose rohadt ugy bele a gumiba, mint a joes.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.275 hozzászólás

Semmi gondom a stansel, a gumi vacak. A conti nem szivarog, meg a schwalbe se mind. Meg amugy is a schwalbe lotty is stans, igy ez nem lehet kifogas. Meg az sem zavarna, ha egy havi allas utan csinalja, de par nap utan ne ugy nezzen ki, mintha pocsolyaban tartanam.

Ami mégg pozitívum volt a Joe's lötyinél, nem állt össze.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.024 hozzászólás

Haver VW szervizben dolgozik, ő az ott használt anyagot rakja a gumijába, szerinte nagyon jól működik.

Marci

zsbacsi

zsbacsi

vendég

• fórumtag
  • 243 hozzászólás
Mostanában divat lett sok autóban, hogy pótkerék helyett defekttömítő löttyöt adnak. Laikusként azt gondolom ezek ugyanúgy működhetnek bringás használat esetén. Valami ilyesmit próbáltatok már?

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.019 hozzászólás

Lefelé óvatos vagyok, nagyon nem feszegetem a határokat. Felfelé gondoltam. 

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.214 hozzászólás
  • LocationBécs

hogy erted, hogy kevesbe tapad? kanyartartas, fekezhetoseg, kaptatoknal?

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.019 hozzászólás

Először azt hittem ez az én bringám :)

Addix Speed Racing Ralph van fent hátul és nem ilyen, pedig használom rendesen, még a lötty is az mint neked. 

Az előző PaceStar, SnakeSkin, csúcs Ralph-hoz képest szerintem csökkent a tapadása az Addix Speed változatnak. A marketig szerint nem kellene ezt érezzem. Hiába játszok plusz-mínusz a nyomással nem érzem azt mint előtte. Elől Speed Rocket Ron van és az olyan mint a régi volt. Lehet a SpeedGrip-et fogom kipróbálni legközelebb. 

Futottam egy kört másik gumikkal és elegem volt, nem keresnék akkor sem másikat ha foltosodna (a régi egyébként csinálta). Esetleg a Bikertigger javasolt cuccal próbáld ki.   

aki addix speed racing ralphot hasznal, megerositene abban, hogy nem foltosodik? a thunder burt katasztrofa... amellett, hogy egyreszt ugy fogadott egyszer, hogy csutkan le volt eresztve, szedszedtem teljesen, ujra toltottem elol-hatul. a futofeluleten orran szajan szivarogtatja a folyadekot. az ugyanakkor vasarolt rocket ronnal semmi gond.

ez harom nap allas utan...

joshua

joshua

vendég

• fórumtag
  • 208 hozzászólás

Utóbbi 2évben mitas scylla textrát használtam stans folyadékkal,semmi de semmi gond nem volt vele,váltottam maxxis ikon exo tr-re nem 3c ezzel sincs semmi gond! nincs szivárgás 

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.214 hozzászólás
  • LocationBécs
Semmi gondom a stansel, a gumi vacak. A conti nem szivarog, meg a schwalbe se mind. Meg amugy is a schwalbe lotty is stans, igy ez nem lehet kifogas. Meg az sem zavarna, ha egy havi allas utan csinalja, de par nap utan ne ugy nezzen ki, mintha pocsolyaban tartanam.

arn módosította - 2018. április 23. - 20:17

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.275 hozzászólás

nem reklámból mondom (már nem ott dolgoz) próbáljátok ki a zöld joes (eco sealent) lötyit. dedikáltan véknya falú tl ready külsőkhöz fejlesztették. (ehez képest érthetetlen hogy nem co kompatibilis)

Tavalyi évben én is átálltam Joe lötyire, nem foltosodott a külső vele, bár engem nem izgattak a foltok a NoTubesnél. 

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.813 hozzászólás

nem reklámból mondom (már nem ott dolgoz) próbáljátok ki a zöld joes (eco sealent) lötyit. dedikáltan véknya falú tl ready külsőkhöz fejlesztették. (ehez képest érthetetlen hogy nem co kompatibilis)

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.518 hozzászólás

normalisnak nem normalis... szerintem ezeknel a gumiknal szimplan lesporoltak egy reteget, es a porozus gumin ateszi magat lassan. amugy szigoruan veve a hasznalatot nem befolyasolja, mert a levegot tartja, de egy 45 euros premiumnak tekintett, tubelessre szant gumitol nem ezt varom. a lotty igy biztos hamarabb fogy belole, legalabbis a hig resze, a suruje meg marad.

Nem nyugtat meg gondolom, hogy a prémium Maxxis külsők szintén szivárognak. Ettől függetlenül sokáig kitart bennük a szmötyi.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507