Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1674 hozzászólás a témában

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.881 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

szerintem attól is függ, hogy mennyi butil meg mennyi természetes kaucsuk van a gumiban százalékosan egymáshoz viszonyítva, mennyi a szövetsűrűség a karkasszban, stb

Szerintem is valami hasonló lehet mögötte.

A Maxxis egy nagyon megbízható gumi és nagyon ballonos! igaz én csak exo,tr, használok löttyivel/mitas/ de 2 év alatt nulla azaz nulla defektem volt! versenyeken.illetve kettő kicsi lehetett mert kb 20mp-ig fröcskölt a lábamra a tej,viszont minimális volt a nyomásvesztés és még ráfujnom sem kellett.

Nekem is csak jó tapasztalatom van a Maxxis gumikkal, meg mindenkinek körülöttem. Kár hogy itthon nincs belőle minden.

A sebesség mindent megold.

joshua

joshua

vendég

• fórumtag
  • 218 hozzászólás

A Maxxis egy nagyon megbízható gumi és nagyon ballonos! igaz én csak exo,tr, használok löttyivel/mitas/ de 2 év alatt nulla azaz nulla defektem volt! versenyeken.illetve kettő kicsi lehetett mert kb 20mp-ig fröcskölt a lábamra a tej,viszont minimális volt a nyomásvesztés és még ráfujnom sem kellett.

rob

rob

Executor-class Star Destroyer

• globális moderátor
  • 16.876 hozzászólás

komolyan bringázó  ügyfelek -főleg enduro vonal- szinte mindenki a maxxisra esküszik (illetve mostanában a wtb-t is kezdik dicsérni) és tényleg jól működnek, de ált nehezebbek is mint a svábli/conti hasonló modelljei (+150-200 gramm)

a Maxxis most divat lett, egyre több gyártó is azért szereli a bringáira, mert erre van igény - ami még több igényt szül, mert azt látják sokan, hogy 'há az XY márkán is az van, dikk

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.028 hozzászólás

Sokkal jobb lenne, ha nem grammoznának a gyártók és rendes gumikat gyártanának. Nem tudom, hogy milyen minőségi előírásoknak kell megfelelni a gumiknak, de a szint elég alacsonyan lehet.

komolyan bringázó  ügyfelek -főleg enduro vonal- szinte mindenki a maxxisra esküszik (illetve mostanában a wtb-t is kezdik dicsérni) és tényleg jól működnek, de ált nehezebbek is mint a svábli/conti hasonló modelljei (+150-200 gramm)

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

ha nem grammoznának nem kellene állandóan új gumit venni :D 
lásd Conti RaceKing 2017 vs 2018. ég és föld a különbség, az újból lejött 50 g anyag, meg is látszott a teljesítményén...

ezert konnyebb, mert kevesbe ballonos... nekem a regi korbe eresztett a peremnel :) az ujon meg kis lyukak vannak, amit nem tomit a latex.

dzsonhee

dzsonhee

törzsvendég

• fórumtag
  • 681 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Érdekes kérdés a folyadék mennyiség. Én anno pl a montiba 30ml-t raktam a stan's-ből, most meg 40ml a cx kerékbe is kevés, bele kellett tennem a 60ml-t, hogy ne eresszen állandóan. Az egész kicsit káoszos, mert 40ml-nél is hallom hogy lötyög, de mégis leereszt, míg a többel nem ereszt. De pl a 4 kerékből egynél elég volt a 40ml, a többinél kellett a 60ml. Plusz azt is megfigyeltem, hogy a külső típusa sem mindegy, mert nem mindegyiken tapad meg rendesen a folyadék, amelyikben sok a gumi, vastag a butil réteg azt sokkal könnyebben megfogja.

Sokkal jobb lenne, ha nem grammoznának a gyártók és rendes gumikat gyártanának. Nem tudom, hogy milyen minőségi előírásoknak kell megfelelni a gumiknak, de a szint elég alacsonyan lehet.

ha nem grammoznának nem kellene állandóan új gumit venni :D 
lásd Conti RaceKing 2017 vs 2018. ég és föld a különbség, az újból lejött 50 g anyag, meg is látszott a teljesítményén...

rob

rob

• globális moderátor
  • 16.876 hozzászólás

Érdekes kérdés a folyadék mennyiség. Én anno pl a montiba 30ml-t raktam a stan's-ből, most meg 40ml a cx kerékbe is kevés, bele kellett tennem a 60ml-t, hogy ne eresszen állandóan. Az egész kicsit káoszos, mert 40ml-nél is hallom hogy lötyög, de mégis leereszt, míg a többel nem ereszt. De pl a 4 kerékből egynél elég volt a 40ml, a többinél kellett a 60ml. Plusz azt is megfigyeltem, hogy a külső típusa sem mindegy, mert nem mindegyiken tapad meg rendesen a folyadék, amelyikben sok a gumi, vastag a butil réteg azt sokkal könnyebben megfogja.

szerintem attól is függ, hogy mennyi butil meg mennyi természetes kaucsuk van a gumiban százalékosan egymáshoz viszonyítva, mennyi a szövetsűrűség a karkasszban, stb

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.881 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

• ultio és zscs kedveli ezt

A sebesség mindent megold.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

Tudnom kellene? :)

Mármint azt, mikor kaptam volna defektet, ha nem Stan's és Stan's Race keverékkel tolom? :P

Idén 1x volt szükség gumihernyóra az egyik Thunder Burthöz. Abba a külsőbe pont nem tettem a Race-ből, mert install előtt fogyott el 4 év után a közel 1 liter.

nem csak az erdekelt volna, hogy milyen esetben nem mukodott a tubeless... mert az en eseteimben total mindegy lett volna, hogy mi van benne.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.800 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

volt, ahol ez segitett?

...

Tudnom kellene? :)

Mármint azt, mikor kaptam volna defektet, ha nem Stan's és Stan's Race keverékkel tolom? :P

Idén 1x volt szükség gumihernyóra az egyik Thunder Burthöz. Abba a külsőbe pont nem tettem a Race-ből, mert install előtt fogyott el 4 év után a közel 1 liter.

---

1. Canyon Lux CF 2018, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

4. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

No ha már a mennyiségek és Stan's és versenyeztek, vagy csak biztosra mennétek a nagyobb sérüléseket megelőzendő, akkor:

- a Stan's Race sealant az igazi, benne apró, finom selyemszál-darabokkal. Cserébe sajnos elég drága és hajlamosabb csomóba összeállni (ún. alien)

- viszont a sima Stan's jóval olcsóbb

Megoldás: vásárolj 1x Stan's Race-t, önts eleve csak 20-30 ml-t a külsőbe és önts hozzá a sima Stan's-ból ízlés szerint. A Race 4-5 évig elég lesz így, akár tovább, csak a simából "kell" vásárolnod később. ;)

volt, ahol ez segitett?

Ha en visszagondolok az elmult kb 8 eves tubeless hasznalatra, haromszor szivtam meg. Egyszer az cx gumi oldalfala szakadt ki egy fem racstol, ezt egy gumi se birta volna, a nyomasvesztestol kiugrott a perembol. Booster nelkul keptelenseg visszarakni, sakkmatt.

Szakadas futofeluleten montinal. Meg haza tudtam tekerni mindket esetben.

a gumit egyiknel sem tudtam kijavitani, tubeless folttal sem.

milyen esetek fordulnak meg elo?

arn módosította - 2019. november 14. - 23:34

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás

Én hittem Joe-ék használatijának, és beletoltam a gumikba 1-1 kis flakonnal, ami 125 ml.. (de már vettem nagy kiszerelésűt, meg adagolót, és tök jól működik, végül nem bántam meg a 600 Ft-ot :) )

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.800 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

No ha már a mennyiségek és Stan's és versenyeztek, vagy csak biztosra mennétek a nagyobb sérüléseket megelőzendő, akkor:

- a Stan's Race sealant az igazi, benne apró, finom selyemszál-darabokkal. Cserébe sajnos elég drága és hajlamosabb csomóba összeállni (ún. alien)

- viszont a sima Stan's jóval olcsóbb

Megoldás: vásárolj 1x Stan's Race-t, önts eleve csak 20-30 ml-t a külsőbe és önts hozzá a sima Stan's-ból ízlés szerint. A Race 4-5 évig elég lesz így, akár tovább, csak a simából "kell" vásárolnod később. ;)

• dzsonhee és ZolkoW kedveli ezt

---

1. Canyon Lux CF 2018, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

4. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

Regen a stans is 60mlt ajanlott, akkora utontoltoket is arultak, szvsz innen az info a schwalbenal.

rob

rob

• globális moderátor
  • 16.876 hozzászólás

Viszont érdekes, hogy a Stans 90 ml-t, a Schwalbe pedig csak 60 ml-t ajánl ugyanabba a kerékbe.

Ezt a hígítást nem hallottam még. Milyen arányban?

a Schwalbe a saját gumijához adja meg a mennyiséget (ahova ugye tudja mennyi kell) a Stans meg gondolom biztos-ami-biztos alapon bármihez, ami a piacon van? fene tudja.

majd rákérdezek egyszer

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

Viszont érdekes, hogy a Stans 90 ml-t, a Schwalbe pedig csak 60 ml-t ajánl ugyanabba a kerékbe.

az a 60ml meg regen volt, kb a 26os gumik korabol, azota jottek plusos etc kerekek. szvsz amiatt irtak egy biztonsagos mennyiseget. en 60at szoktam mindenbe tenni (monti, outi), nem kitoltenie kell a kereket, hanem a lyuknall lennie a folyadeknak a kritikus pillanatban.

higitani? sose probaltam, de nem is tennem.

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás

a fentiek fényében - max 50%  B)

• ultio kedveli ezt

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.118 hozzászólás

a Schwalbe tej = a Stans tejjel, a Schwalbe nem is titkolja, hogy a Stans gyártja nekik a cuccot

vízzel hígítható, érdemes néha utántölteni, és akkor tovább bírja.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

rob

rob

• globális moderátor
  • 16.876 hozzászólás

a Schwalbe tej = a Stans tejjel, a Schwalbe nem is titkolja, hogy a Stans gyártja nekik a cuccot

vízzel hígítható, érdemes néha utántölteni, és akkor tovább bírja.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

nem ismerek meg egy embert, aki ilyen messzirol szaladt neki a temanak :D

hát ja, nekiszaladásból lehet igazán nagyot arcra esni. :D köszi a tippeket! :)

• karakoram és arn kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"