Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

kerékpárút helyett az úton?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
137 hozzászólás a témában

#41
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Szabadság!

Én Szentendrén lakom, és kb minden másnap be kell bicóznom a Horváth Mihály szkverre a melóhelyemre. A bringaúton még minden ok, de utánna kénytelen vagyok a vasúti felüljáróig a fõúton menni, mert ha a járdán zötykölõdök, akkor sohase érnék be! Na az aztán az adrenalinnövelõ rész. Néhány agrártínédzser autóvezetõ mintha ott se lennék 5 centire húz el melettem, és ha már nem tekertem volna már tizenezerhuszonszáz kilómétert rövidke életem során, akkor néha már szívrohambankellen fetrengnem a Rókusban. :D Persze minek megyek az úton mondhatnák a egyesek. Én erre meg csak azt kérdezem, hogy miért nem kerül ki rendesen! Mint az köztudott a kerékpár a világ legszélesebb jármûve!! Amitõlviszont a falnak tudok szaladni még én is, az a Békás és Szentendre közötti 6 kilóméteres bekötõszakaszon való bringázás, amit eléggé elitélendõ módon egyes társaink rendszeres ûznek ott! Na az ilyen ne is csodálkozzon ha elgázolják! >:(

#42
jenõ

jenõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
És ráadásul amit Kata írt még tovább általánosítható:

az élet legtöbb konfliktusa abból az apró ténybõl ered, hogy az emberek elfelejtenek abba belegondolni, mit gondol/él át a MÁSIK ember.... ::)

#43
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
:-*
Féltem, hogy majd lehurrogtok, de jó, hogy ilyen fogékonyak vagytok. :)

#44
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Na végre Katapajti tökéletesen elmagyarázta a lényeget, amin én is görcsöltem sután az "Árpád-híd"-ban és úgy látom ez már másoknak is érthetõ, nemhiába magyarázni tudni kell ;)

#45
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
csak amikor megszeretném elõzni õket /nem 120-szal megyek és ordítok hogy a qrva anyád takarodj/ akkor azért arrébb kéne állni a KRESZ is ezt írja
Persz én máskép állok hozzá mer én is bringázom ha látom hogy jön egy bringás arrébb állok mer tudom hogy elõzni akar/fog

#46
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
asszem a gyalogokat a legkönnyebb megérteni, ha belegondolsz:
ök olyan 3-4km/h-val mennek
te kb. 25-30-al vágsz be közéjük
a különbség 6-7szeres....

ez olyan, mintha a városban 50-el közlekedõ autósok közé HÁROMSZÁZZAL zúznál be!!!!!!!!! még jó hogy nincs reakcióideje, és megáll a szívverése, mikor meglát.....egyszerûen nincs felkészülve ilyen kis idõ alatt meghozandó döntésre. Te sem lennél ::)

A lassabb szituációk más lapra tartoznak, ott inkább olyan a helyzet, mint mikor egymást tapossák pl. a mozgólépcsõn/zebrán. Csak itt neked le is kellhet szállni a bicajról, mikor megállsz :(

#47
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
Yeah elég sok mindenben egyetértek veled pláne hogy már értem mér' ilyen suták a gyalogosok, de tényleg nem is gondoltam volna hogy nem azér' paráznak mer' nekem úgy tûnik hogy nem figyelnek csak ide-oda ténfregnek az úton ami persze még jobban felhúzott. Az autósokkal meg õszíntén nem az úton való közlekedésen van bajom akkor úgy is 1000x jobban figyelek mer' tudom hogy õk nem fognak rám vigyázni...sõt, inkább a parkolási stílusukkal van bajom. A mocisokkal meg abszolút semmi bajom tök jó fejek amikor beállnak mellém a pirosba és elkezdenek dumálni.

#48
Karen

Karen

    vendég

  • fórumtag
  • 232 hozzászólás
Halihó!!


Kompetens vagyok a témában, mint futárnéni, így veszem a bátorságot és hozzászólok!!
Fõleg freer hívta fel magára a figyelmemet, mert kezdõ futárként én is úgy álltam hozzá a dolgokhoz, mint õ/ Te :). Iszonyú nagyra voltam vele, hogy én két keréken vagyok és szabad (mellesleg most is ;D) és nekem nem szól a piros lámpa stb., stb. De aztán a saját bõrömön megtanultam, szó szerint a bõrömön, hogy ha nagypofájú vagyok az autósokkal, azt csak én szívhatom, meg, mert úgyis õ az erõsebb, nekem nem éri meg, hogy egy szóváltás után leszorítson a padkára. Ezért én most már sose szólok vissza autósnak, akkor se, ha õ a hibás, meg beszólt, csak megyek tovább, nem veszek róla tudomást. Ha pedig bénázik ugyan, de úgy tesz, mintha észre se venné, akkor meg azért nem állok le balhézni, mert valószínûleg tényleg nem vette észre, hogy valami olyat csinált, amitõl egy bringás beparázik.
Egyszer az Andrássyn olyan közel ment el mellettem egy kocsi, hogy a tükrével rendesen lehúzta a karomat. Tudtam, hogy utolérem a lámpánál, bacsalinkáztam a belsõ sávba, hogy majd most kiverem a hisztit, de mikor beálltam mellé és benéztem az ablakon, láttam, hogy a faszi úgy vezet, mint akinek szemellenzõje van, az egészet nem vette. Ettõl még az életkedvem is elment, nemhogy a balhékedvem. :-\
Gyalogosokkal meg igenis elõzékenynek kell lenni! Ezt én mondom, aki az egész telet úgy tekerte még le, hogy a "köcsög gyalogosok". A gyalogos nem tudja megkülönböztetni azt a tipikus tescobiciklist egy profi bringástól, aki már többezer km-t tekert a városban, fõleg nem akkor, ha elévágsz nagyképûen és õ csak egy villanást látott belõled. Te tudod, hogy nem ütöd el, de õ nem ebbõl indul ki, hanem abból, hogy neki kb. nulla a biztonságérzete egy bringán, tehát te se lehetsz jobb. Velem is sokszor van, hogy nagyon sietõs és átmegyek köztük a zebrán, néha beszólogatnak, még igazuk is van, de mostanában már úgy vagyok, hogy inkább lefékezek, addig is tanulok egy helyben állni, elvagyok, mint a befõtt, nézegetem az emberek arcát, ki hova mehet, stb.
De mire idáig eljut az ember, átmegy néhány dolgon, ez egy hosszú folyamat. Még mindig rohadt sznob vagyok, az biztos ;D, de már nem úgy szemlélem az autósokat, meg gyalogosokat, hogy bugris buta bunkó, meg mit akar, menjen már az utamból, hanem egyfajta felsõbbrendûséggel, nekem kell jobban odafigyelnem rájuk. Jól van, befejezem, leszállok az egomról. ;D
Még egy fontos dolog, amióta kommunikálok az autósokkal, jelzem, hogy sávot akarok váltani, vagy kanyarodok, vagy elõre engedem, azóta én is könnyebben érvényesülök! Ha nem tudják mit akarsz pontosan, az is nagyon zavaró, mert nem látnak a fejedbe.
Megint sikerült bõ lére eresztenem, de ezek csak az én gondolataim, emlékszem még arra, mikor nem így láttam a dolgokat.

Jó elmélkedést!

Kata

#49
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Én nem erre mondtam ezt a "néha becsúszik 1-1 ilyen helyzet"-et hogy tahó módra odállsz a bicikliútra a kocsiddal, hanem hogy néha elõfordul az hogy majdnem átgázolsz valakin a bringáddal. ;D

#50
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


igen én is néha véletlenül a 600as sel mercédes jaguár bmw-mel a bicikliuton parkolok ha beugrok a boltba cigiért.de csak véletlen,és ha észreveszem rácsapok a kezemre!

#51
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Szerintem mi sem szándékosan kész akarva veszélyeztetjük mások testi épségét... ::)
Néha becsúszik 1-1 ilyen helyzet. :-\

#52
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


én mint gyakorlo apa inkább fejest ugrok a bokorba

minthogy kiskrapekot veszélyeztessek kicsit is,de a

bicikliuton parkolók, stb......

#53
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
freer: sztem arról a gyerekrõl min 10 év múlva fogsz hallani! ;D
Addig még meg kell tanulnia 2 keréken is tekernie! ;D

#54
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
Igen de ha elõzékeny vagy le se szarják, sõt...
Viszont ha agresszív legalább haladni tudsz!!!
Én is bánom de ez sajnos így van!
A kamikaze kislurkókra azért vigyázok õk lesznek a jvõ Tyler Klassen-ei!! :D
Ericc: Te lehet hogy a jövõ Benderével talákoztál /ha már kamikaze/ ;D

#55
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Nekem eccer elõfordult már hogy havert kísértem haza, meg mentem én is hazafele, haver gyalog én cangával... eccercsak jön egy kiscsávó kis bringájával szembõl és kamikazee módban egyre jobban felém tart... hát majdnem átmentem rajta... :-\ ;D

#56
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hát,nem tudom... én igyexek elõzékeny lenni, a gyalogosokkal szemben..pl. ha kiskölök imbolyog ide-oda a müanyagkerekûjén, akkor már csak a saját érdekemben is érdemes lehuzódni, mer' marhha nagyot lehet taknyolni ha beszorul a nyalókája /a kezével ;D/ a küllök közé...
Ami a kerékpárutakat illeti, igazából nem sokkal találkoztam még mo.-n echte vidéki lévén, mondjuk Gyöngyösön +Kazincbarcikán, de szerintem totál idegesitõ tekerni rajtuk, mer' tele vannak + /- irányú folytonossági hiánnyal, dehát ez van.

#57
bucimail

bucimail

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 286 hozzászólás
;D ;D ;D ;D
A megítélésünknek már úgy is mindegy, de tényleg!!!!

#58
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
;D


#59
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


gyalogosokat elütni,kocsikat összekarcolni tükröt lerugni! urban terror!

#60
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Nem-nem. Ez egy le piroskövezett bringa út, mellette 1.5 méter fû, és mellette a járda, de hát úgyis mindegy.... :'(