Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

kerékpárút helyett az úton?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
137 hozzászólás a témában

#121
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Sokan írjátok, hogy "így szar meg úgy szar a bringaút azé nem megyek rajta", én meg erre azt mondom, hogy így szar meg úgy szar a szentendrei út, szétveri a kocsim féltengelyét 50.000-renként, ezért nem megyek rajta, hanem a járdán mert az jobb. Mit mondjak a rendõrnek, ha megállít?
Azt hogy b**** szájba a k**** anyádat, út ez? És még engedjen is el?
Azért b****meg vannak szabályok, akármennyire nem tetszik.

Más: a korábbi pár hozzászólás után érdemes egyáltalán bringás felvonulásokat szervezni? hmmm?

#122
jenõ

jenõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Amíg kezdõ az ember, sok hülyeséget csinál.
Lehet, hogy más nem, én igen.
Nem vagyok rá büszke - de ez volt.
Leírtam.
Majd máskor nem teszem. Nehogy valaki errõl vegyen példát - bár eddig nem éreztem, hogy ez a veszély fenyeget.
De igazad van: úgy kellett volna kezdjem a beszámolót: de egy barom vagyok! - mer' amúgy télleg.... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

#123
titikett

titikett

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Én ezekre nem lennék büszke.
Szerintem miattad és a hozzád hasonlók miatt ilyen a közvélemény a biciklisekrõl. Lehet, h rosszul vélekedek rólad, de az alapján amit írtál ez jött ki.

Szóval, lehet ezt kultúráltabban is csinálni.

#124
jenõ

jenõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
hmmmmmmmmmm... ezek után kezdjek el rettegni? Tegnap kb. 15 egyirányú utcán tekertem forgalommal szemben, ma meg a gyalogosokat irtottam a járdán, ja és elõtte elsõkerékkel fényesre pucoltam egy rönyó jobbelsõ gumiját... - bevallom, mivel a vezetõ is bent ült kicsit paráztam nem jön-e utánam és döngöl bele a betonba.... de micsinyájjak: szûkös volt a hely :P :P (mellesleg megúsztam: szvsz anniyra beszart, hogy moist elütött, vagy mi, hogy még õ menekült végül - kicsit koppant ugyanis a dolog ;D)

#125
Hollywood Macho

Hollywood Macho

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hello!
Én Találkoztam ma egy rendõrrel! És ez történt!
Kivételesen megyek az úton a járda mellet!
Természetesen nincs biciklisút!
Na mindegy!
Megyek szépen lassan amikor egy zsaru jön velem szembe a szép kis sz** opel-jával!
Engem meg lát és nem áll le de azért ki hajol a kocsiból és el kezd ordítani hogy azonnal menyek fel a járdára!(ez a szép verzió mert ahogy ö mondta kicsit durvább volt : a ku*va kiba**ot anyádat meny fel a járdára!)
Ez volt eddig a legjobb találkám!
Egyszer meg mentünk (ugrálgatva) a parkoló sávon szeme a forgalommal és akkor meg látnak minket a kék bácsik ismét szuper kocsival! és szépen bemondta a kihangosítojába hogy a kerékpárosok azonnal álljanak le !na erre mi mentük gyorsan tovább õk nem jöttek utánunk mert egy irányú volt az utca!
De legtöbbször járdán megyünk, és ha jön egy rendõr, akkor megyünk szépen tovább legtöbbször nem szolnak!


#126
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


igazábol nem is akartam elkerülni mert tudom hogy kéne hordani különben akármilyen maffiafönök, körözött bünözö is lehetek, csak hát utálom ha tele a zsebem hülyeségekkel.
meg nem is szeretek négy kövér rendörrel vitázni.
bent a rendörségen egyszerüen 2 ora alatt tisztázták kilétem ( volt már egész éjszakás is) és elengedtek.

#127
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ahonnan ki vannak tiltva a biciklisek/traktorok/lovaskocsik,ott elméletileg büntethetnek,más kérdés,h ha nem a legforgalmasabb szakaszon teker az ember,akkor észre sem veszik.Lehet külön engedélyt kérni,akkor nincs gond,más kérdés,h nem nagyon szoktak adni...

#128
csend2

csend2

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Hát igaen, azért az egyszájegyû fõutakat érdemes elkerülni. Én csak a lakóhelyemtõl igyekszemk eljutni bicre alkalmas útra ilyen kérdéses helyeken.

#129
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Nem volt még ilyen gondom rendõrrel, talán mert vidéken elnézõbbek, bár megyeszékhelyen lakom.
A lényeg, hogy párszor már ugattak, hogy így, meg úgy kellene kerékpározni, de mindig csak vitatkozás volt az eleje és a vége.
1 haveromat viszont már büntettek, mert komárom elõtt az 1-es fõúton(közel sem olyan forgalamas,(!!!!!) mint a 4es, 6-os, vagy a 7es út) kerékpározott, mikor van ott mellette 1 tárgya bicikliút.
Igaz, Õ flegma volt és b@sztatta a rendõrt.
Ha büntetni akarnak, meg kell mondani, hogy bocs, máskor majd ott megyek. Oszt' kész.

#130
csend2

csend2

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Én át nem adnám neki a biciklimet!
Semmi köze hozzá!

Nem tudtad ezt elkerülni?

És mi történt az örsön?
Ez érdekelne, hogy egy kicsit "rutinosabb" legyek, ha oda kerülök.

#131
csend2

csend2

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Elég elszomorító tapasztalataitok vannak. Sajna.
Én is csatlakozom a pénz és igazolvány nélkül tekerõkhöz, maradok csupasz.
A rendõr ezek szerint próba cseresznye.

Én mennék kerékpárúton, ha alkalmas lenne rá!
sziasztok!

#132
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

volt már rá példa többször is,egyszer ugy vittek be hogy az egyik rendör betekert az örsre a biciklimen.
irtó vicces volt. de azért személyit nem hordok magamnál azota se

#133
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Engem küldtek már ki rendõrõk a bringaútra 2* is szentendrén amikor oútival az úton mentem. De meg nem büntettek.

Viszont egy barátom, aki egyesületis mesélte, hogy egyszer edzésrõl hazajövet megállították a bolyt a rendõrõk és szépen az egész csapatot megbírságolták.

Szóval szvsz az oútisoknak kifejezetten rossz, hogy vannak bringásútak. :(

>>felirja a szemüvegem számát
Ha nincs nálad igazolvány simán bevihet az örsre, amig a személyazonosságod tisztázódik.

#134
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem vagy koteles penzt magaddal hordani!
igazolvanyt igen!

de szertem megerti a rendor ha normalisan elmagyarazod neki, hogy a brinyod nem birja az k. ut minoseget.

#135
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
ha van az ut mellett kerékpárut akármilyen, kötelezö használni. de hogy büntetne meg a rendör egyáltalán? felirja a szemüvegem számát? meg se állok.

#136
csend2

csend2

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Városban ez oké, hisz ott se lehet száguldani az úton sem, de ha kinnt vagy az országúton, esetleg egy lejtõs részen, ahol 40 fölött vagy, ezt nem tenném meg a bicikliúton, ami mellette van, mert rossz a minõsége, a gyökerek felgyûrték és tele van gyalogossal, vagy tekergõkkel, akik csak átugranak egy sörre..., ha csöngetek, vagy kiabálok, mire lefékezek, õk is félreállnak, hát ennek hosszútávon nem sok értelmét látom, inkább az út mellett döntök.
Rövid kis mondatocska ;D

#137
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
asszem valahogy úgy van, hogy ha nincs kijelölt kerékpárút/kerékpársáv, akkor mehetsz az úton, illetve ha az út nem alkalmas, akkor a járdán.

a kijelölt kerékpárútba beletartozik a gyalogosokkal közösen használt kp.út is. Azt nem tudom, hogy ha ilyen vegyes, akkor _kötelezõ_ -e ott menni v. sem, de én még mindig jobb szeretem a bunkó embereket autó nélkül, mint autóval ::) úgy kevesebb kárt tesznek bennem :) viszont nem o.útival megyek a városban, az is igaz...

a rendõrök meg nagyrész leszarnak. Nem tudnak megvágni annyira meint egy autóst/motorost, aki tuti magánál tartja a tárcáját, igazolványait stb-it.

#138
csend2

csend2

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Büntetett-e meg valakit rendõr, mert nem a kerékpárúton ment?
Egyáltalán, hogy szólnak a pontos szabályok?
Valahol azt olvastam, hogy ha a gyalogosok is rá vannak engedve, akkor nem kötelezõ ott menni.
És, ha a gép (outi) nem bírná a bicikliutat, azt a rendõr megérti?
Nekem még nem volt szerencsém hozzájuk ilyen ügyben, sõt, amikor elmentek mellettem, még nem szóltak, hogy takarodja a kerékpárútra.
Viszont az autósok!
Ha nem mezben tekerek sokkal többet dudálnak, mutogatnak. A legokosabb, amelyik akkor, amikor mellém ér!
Nektek mi a tapasztalatotok?