Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1621
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
szerintetek ez milyen óra? http://piacter.bikem...t=173173&cat=18
úgy értem: tapasztalatokat, véleményeket kérnék!
alapból a Cateye jól mér pulzust(ha ezt egyáltalán lehet általánosítani)?
igazából azért kéne, mert a mostani órám csak annyi, hogy stopper, idõ, két intervallumérték, egyet csipog, ha alatta vagyok, kettõt csipog, ha fölötte vagyok, ja meg a pillanyatni pulzus kijelzése... ennyi...
semmi átlagos pulzus, intervallum fölött, meg alatt eltöltött idõ, maximum pulzus...
és ezeket az adatokat ki lehet tölteni a gépre, vagy nekem kell az óráról kiírogatni? de ez ugye nem tud olyat, hogyha egyáltalán ki lehetne tölteni a gépre, akkor kijelzi, a pulzusomat, mint a szintkülönbséget mondjuk egy Polar CS600?


a válaszokat elõre is megköszönöm!

#1622
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Várjuk a teszteket a két ROX-ról... Tudásilag sokkal szimpatikusabb mint a cs600 és ha jól tudom kb fele annyiba kerül a 9.0-ás. Elvileg nem zavar bele neki semmi(aztírják:)) 2,4Ghz-s frekvencián üzemel... Bár én úgy tudom hogy ugyan ezen megy a wifi.
Üdv


Igyekszem, bár még nem tudom mikor találom meg rá az idõt! Azért az árra vonatkozó információd nem pontos. A kiskerára egy ROX 9.0-nak 69.990, míg a 8.0 52.990.- Forintba kerül. A CS600 ( PRO TEAM Edition 2008) Zergénél meg 65.990.-

Az, hogy a Wifi is hasonló frekvencián megy az igaz, de ott is vannak minmális eltérések. Ezért nem fogják egymást zavarni...

#1623
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 posts
Én is mostanában akarok egy polart venni, szintén cs200CAD-ot, és a testbike oldalán olvastam ilyen hibákat...Persze lehet nekem majd ilyenek nem lesznek..........
ROX, engem is érdekelne, teszt + árakat please :)

#1624
Jaack

Jaack

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Várjuk a teszteket a két ROX-ról... Tudásilag sokkal szimpatikusabb mint a cs600 és ha jól tudom kb fele annyiba kerül a 9.0-ás. Elvileg nem zavar bele neki semmi(aztírják:)) 2,4Ghz-s frekvencián üzemel... Bár én úgy tudom hogy ugyan ezen megy a wifi.
Üdv

#1625
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Üdv!

Kinek mi a véleménye a polar cs100/cs200 órákról?
Gondolkoztam, hogy lecserélem a meglévõ cateye fordulaszámmérõs órámat és a külön pulzosmérõmet egy cs200 -ra, de sokaktól hallottam, hogyha nagyfeszültségû vezeték alatt vagy transzformátor ház mellett mennek el, esetleg elmegy melelttük egy nagy teherautó, akkor összekavarodik, és hülyeségeket jelez ki..
Ez igaz, vagy csak mendemonda?
Igaz, hogy a mostani óráim ketten vannak, meg régiek, de soha semmi baj nem volt velük, és ha nem 100% -os a cs200 akkor nem váltok :)

Elõre is köszönöm!


Szia,

Nekem CS200cad-om volt, de azzal elõfordultak ilyenek. Vasúti átkelõ illetve ha huzamosabban tekertem felsõvezeték mellett. volt 225-ös pulzusom és mentem 196 km/h-val. A CS600 óta ilyenek persze nincsenek. Az utolsó nformációim szerint az RS800 és a CS600 órákon kívûl mind 5 KHz-en kommunikálnak az órák a jeladókkal. Az elõzõk pedig 2.4 GHz-en. Ezért õket nem zavarja az ilyen külsõ behatás.

Kíváncsi vagyok az új Sigma ROX 8.0 és 9.0 órákra, hogy azokat miként befolyásolja a magasfeszültség?! Van nálam tesztelésre mindkettõbõl 1-1 db. Ezek aztán eladásra kerülnek. :P A ROX órák érdekessége még, hogy USB-s dokkolóval kapcsolódnak a számítógéphez (az elavult) infra helyett. A funkció lista is nagyon meggyõzõ. Ha nem lenne a CS600, biztos ilyenem lenne....

#1626
mrteo

mrteo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 375 posts

Üdv!

Kinek mi a véleménye a polar cs100/cs200 órákról?
Gondolkoztam, hogy lecserélem a meglévõ cateye fordulaszámmérõs órámat és a külön pulzosmérõmet egy cs200 -ra, de sokaktól hallottam, hogyha nagyfeszültségû vezeték alatt vagy transzformátor ház mellett mennek el, esetleg elmegy melelttük egy nagy teherautó, akkor összekavarodik, és hülyeségeket jelez ki..
Ez igaz, vagy csak mendemonda?
Igaz, hogy a mostani óráim ketten vannak, meg régiek, de soha semmi baj nem volt velük, és ha nem 100% -os a cs200 akkor nem váltok :)

Elõre is köszönöm!


Nekem CS100-asom van, de a 1,5 év alatt egyszer sem tapasztaltam a jelenséget, pedig jártam vasút környékén is többször.

#1627
kombany

kombany

    vendég

  • fórumtag
  • 82 posts
Szia!

itt is van hozzá fordulat mérõ: http://www.biondobike.hu
Tökéletesen müxik a pedálfordualtszám mérõ azok szerint akik nálunk használják.
Viszont neked milyenek a tapasztalataid a cs100 al? Nem hagy ki idõnként a jele? nem szokott megkavarodni más cs100 -ak, vagy felsõvezeték esetleg nagyobb teherautók mellett?


Polar cs100-hoz lehet utólag pedálfordulatmérõt venni? És ha igen, akkor jól mûködik?



#1628
kombany

kombany

    vendég

  • fórumtag
  • 82 posts
Üdv!

Kinek mi a véleménye a polar cs100/cs200 órákról?
Gondolkoztam, hogy lecserélem a meglévõ cateye fordulaszámmérõs órámat és a külön pulzosmérõmet egy cs200 -ra, de sokaktól hallottam, hogyha nagyfeszültségû vezeték alatt vagy transzformátor ház mellett mennek el, esetleg elmegy melelttük egy nagy teherautó, akkor összekavarodik, és hülyeségeket jelez ki..
Ez igaz, vagy csak mendemonda?
Igaz, hogy a mostani óráim ketten vannak, meg régiek, de soha semmi baj nem volt velük, és ha nem 100% -os a cs200 akkor nem váltok :)

Elõre is köszönöm!

#1629
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
jeladó.
úgy hiszem már kicsúsztam a garancia idõbõl, nem is próbálkoztam cseréltetni...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1630
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Hûûû, ez csúnyán hangzik... És az óra rohadt be, vagy a jeladó?
Az a bosszantó, hogy nem úsztam benne v. ilyesmi, sõt, esõt is csak 2x, ha kapott, ellenben a "gagyi" 3-4e Ftos kínai játékra emlékeztetõ, szintén no wire pulzus és kerékpárórát, ami volt korábban, zúztam rendesen, és még most is mûködik.

#1631
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Polart javítanak valahol? Van egy CS300-asom, eleinte pontatlanul mérte a pulzusom (sok ideig beállt valahova, majd onnan átugrott egy másik, adott helyzetben irreális értékre) - most meg már sehogy. Az elemek rendben.

nálam is ezt csinálta. havonta elemcsere, mert beállt egy-egy értékre a pulzus. aztán meg nem mutatott semmit. 2x bejött az elemcsere, aztán megadta magát...
én beázásra gyanakodok - szétszedés után látván a belsejét

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1632
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Polart javítanak valahol? Van egy CS300-asom, eleinte pontatlanul mérte a pulzusom (sok ideig beállt valahova, majd onnan átugrott egy másik, adott helyzetben irreális értékre) - most meg már sehogy. Az elemek rendben.

Ha nincs más megoldás, váltok Sigma BC1706HR-re. Ilyennel valakinek van tapasztalata? Azt mondják, eléggé kényesek a Sigmák a zavaró tényezõkre (mint pl. vezetékek)

#1633
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Erõsen csábít egy Polar S725x, van valakinek ilyennel tapasztalata?

#1634
swn

swn

    vendég

  • fórumtag
  • 116 posts

Magasabb a pulzusod, mint a max pulzusod?:) A max pulzus az a legmagasabb pulzus amit el tudsz érni ha eddig 200 volt a max pulzusod, de mentél egy olyat, hogy 204 akkor onnantól 204 a max pulzusod. Soha nem tudsz max pulzus fölé menni, mert ahogy túlléped már az lesz a max pulzusod, ezért maximum pulzus.


Ezért kedvelem a Carmichael-féle módszert. A 100%-os pulzusnak azt veszi, amit tartani is tudsz egy idõfutam, hegymenet, vagy egy szökés során - ez az érték mérhetõ pl. egy 5 km-es teszttel. Ami ez után jön, egészen 105%-ig, az leginkább a sprintekre jellemzõ pulzus, ami ugye nem tartható 10 percekig. Nálam ez úgy fest, hogy a 183 a 100% és az ún. max.-om, a 195 az már 105%! A Polarnál is ezt alkalmazzák az edzészónák kiszámításához.
Az a tapasztalatom a nagy matekozás után, hogy veheted bármelyik edzésmódszert, majdnem ugyanazok az értékek jönnek ki. Példa:
regeneráló edzés hagyományos pulzusszámítás szerint 50% környékén kezdõdik, ami majdnem megegyezik a Carmichel által javasolt 60%-kal - csak itt a 183-ból kell kiszámolnom a 60%-ot, nem a 195-bõl. Ha tejsavküszöböt számolok (ami mint tudjuk nem százalék, hanem egyéni adat...), akkor is az egyikkel 166, másikkal 167 jön ki.
Így történhet olyan, hogy 105%-on megy vki. Nekem ez így tetszik és szerintem sokkal többet mond, mint egy (abszolút) maximum alapú edzés.

#1635
mrteo

mrteo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 375 posts

Itt lehet kapni.
Hogy jól mûködik-e, azt nem tudom, nem használok ilyesmit.:)
Szerintem mûködnie kell, ha már árulják hozzá.:chin:

http://www.speed-way...D=119&katID=268


Ezen kívül vehetsz Zergénél és a Fitness Trade-nél is.

#1636
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts

Polar cs100-hoz lehet utólag pedálfordulatmérõt venni? És ha igen, akkor jól mûködik?


Itt lehet kapni.
Hogy jól mûködik-e, azt nem tudom, nem használok ilyesmit.:)
Szerintem mûködnie kell, ha már árulják hozzá.:chin:

http://www.speed-way...D=119&katID=268

Izomtéridõninja-geológus!


#1637
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Polar cs100-hoz lehet utólag pedálfordulatmérõt venni? És ha igen, akkor jól mûködik?

#1638
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Magasabb a pulzusod, mint a max pulzusod?:) A max pulzus az a legmagasabb pulzus amit el tudsz érni ha eddig 200 volt a max pulzusod, de mentél egy olyat, hogy 204 akkor onnantól 204 a max pulzusod. Soha nem tudsz max pulzus fölé menni, mert ahogy túlléped már az lesz a max pulzusod, ezért maximum pulzus.

Dózer a névleges max pulzusról beszélt.
ami elvileg 220-életkor és Õ ezt überelte...
most már vágod?
:)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1639
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

nekem 34 évesen felment 204 re.És nem nehéz elérnem,hogy a névleges max pulzus fölé menjen.Szakirodalomban azt írják,max pulzuson csak nagyon rövid ideig bírja a szervezet,én elég sokáig tudom ott tartani.Most vagy nekem magasabb a valódi max pulzusom,vagy passz...


Magasabb a pulzusod, mint a max pulzusod?:) A max pulzus az a legmagasabb pulzus amit el tudsz érni ha eddig 200 volt a max pulzusod, de mentél egy olyat, hogy 204 akkor onnantól 204 a max pulzusod. Soha nem tudsz max pulzus fölé menni, mert ahogy túlléped már az lesz a max pulzusod, ezért maximum pulzus.

#1640
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

a-a. épp az a baj hogy nem állítja át 200-ra hanem marad 196 a maximális értéknek. amin variál menet közben az a zónakapuk mértéke


Hát, nem olyan nagy probléma ez, átálítod a max pulzust manuálisan aztán kész.