Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1601
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

a magasságmérõje barometrikus, jó eséllyel minden bringázás elõtt meg kell neki adni a valós magasságot. de ez mindegyiknél így van .


Ahogy mondja. Sõt, ha sokat vagy egy helyen, és a légnyomás változik, akkor a magasságod is:) Csak a GPS-esek mérnek pontosan. Remélem változott az utóbbi években a Sigma minõsége, mert van vagy 5 db itthon, ami szar:) Most meg Edge605 van, ami k.jó, csak féltem:D

#1602
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ti hol cseréltetitek az elemet a Polar órában? pest, és környéke viszonylatban?

#1603
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Két - három évig jók azért, de mindenképpen ravasz húzás.
"Nice boys don't play rock and roll"



#1604
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

Eredeti szerzõ: Rémhörcsög
Arról nem is beszélve hogy a CS szériában a pedálfordulatszám(6500 Ft)- illetve a sebességmérõben(6500 Ft) sem cserélhetõ az elem.


Uppsssz!
Ez nekem is újdonság. Éppen skubiztam a POLAR cuccokat,hátha meglepem magamat karácsonyra egyel. Most már a fentiek szellemében...
Köszi Rémhöri!!

#1605
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

nagyobb a memóriája, lehet hozzá wattmérõt csatlakoztatni, mér hõmérsékletet, szintkülönbséget, meg emelkedést... zerge.info-n ennyi különbség van, ja meg lehet futás közben használni, és óraként is használható.

Háát ha csak ennyi lenne a különbség :)

Altitude with graphical trend - available via PC software
Cumulative Ascent and Descent - available via PC software
Water resistant - 30m
Nagy különbség, hogy míg a CS200-al a personaltrainer.comra kell feltölteni az edzést, addíg az S725x a saját gépen tárolja és elemzi az edzést. Saját szoftverrel.
Cycling Efficiency Index - opt. with Power Output sensor
Distance based interval
Distance based recovery measurement
Left/right balance - opt. with Power Output sensor
Pedaling index - opt. with Power Output sensor
Power Output Sensor™ - opt. wired
Temperature and altitude
CS200-on hang alapú az átvitel, S725x-en infán keresztül.
HRmax (Polar Fitness test-based)
HRmax (age-based)
Number of laps - 99
Polar Fitness Test™ with OwnIndex®
Polar OwnOptimizer™
Recovery measurement (HR / time)
Aerobic/Anaerobic threshold summary
Number of exercise files (with summaries) - 99
WearLink® 31 coded transmitter (changeable battery) - compatible
Dual time zone
Exercise reminder (visual/alarm)

Arról nem is beszélve hogy a CS szériában a pedálfordulatszám(6500 Ft)- illetve a sebességmérõben(6500 Ft) sem cserélhetõ az elem.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1606
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!
A napokban hozzájutottam egy Sigma Rox 9.0-hoz. Most még csak tesztelem, de már néhány dolog fejtörést okozott nekem.
Pedálfordulat mérõjét elég nehezen sikerült beüzemelnem, mert alig találtam olyan helyet ahol nem ért össze a mágnessel. Bár lehet hogy én voltam a béna és van jobb helye, de a gyártó által megadott helyen elég kevés lehetõségem volt. Csak megjegyzem az én gépem mtb, és más gépem lehet hogy több hely van a felszereléshez. Amágnesnek nagyon közel kell lenni a jeladóhoz, sajnos nem annyi (20mm) mint amit a gyártó megadott.
Egyébként van egy félelmem, ha netán egy faág, vagy bármi más beakad a mágnes és az adó közé, lehet hogy azok húzzák a rövidebbet.
Amire még nem jöttem rá sok más egyéb mellett, hogy a magasságmérõje nem a legpontosabb, cirka 80 méter téveszt, de még nem sikerült rájönnöm hogy miért, és hogy oldjam fel ezt a kis problémát.
Amúgy elég könnyen kezelhetõ, nagyon egyszerû a menûrendszere, és azt pakolok a kijelzõre, amit én látni szeretnék. A beállításokat PC-n keresztûl is megteheti az ember, sõt csak ajánlani tudom, mert sokkal gyorsabb is.
A pc-s része szerintem tökéletes, nincs kivetni való benne. Még csak annyi, hogy usb kábel csatlakozása van.
Az ár pedig attól függ hogy hol veszi az ember. Kintrõl rendelve megsporólható legalább 15 ezer forint, majdnem mindehol 200 Euró körüli az ára.

a magasságmérõje barometrikus, jó eséllyel minden bringázás elõtt meg kell neki adni a valós magasságot. de ez mindegyiknél így van .
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1607
nemecs

nemecs

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Sziasztok!
A napokban hozzájutottam egy Sigma Rox 9.0-hoz. Most még csak tesztelem, de már néhány dolog fejtörést okozott nekem.
Pedálfordulat mérõjét elég nehezen sikerült beüzemelnem, mert alig találtam olyan helyet ahol nem ért össze a mágnessel. Bár lehet hogy én voltam a béna és van jobb helye, de a gyártó által megadott helyen elég kevés lehetõségem volt. Csak megjegyzem az én gépem mtb, és más gépem lehet hogy több hely van a felszereléshez. Amágnesnek nagyon közel kell lenni a jeladóhoz, sajnos nem annyi (20mm) mint amit a gyártó megadott.
Egyébként van egy félelmem, ha netán egy faág, vagy bármi más beakad a mágnes és az adó közé, lehet hogy azok húzzák a rövidebbet.
Amire még nem jöttem rá sok más egyéb mellett, hogy a magasságmérõje nem a legpontosabb, cirka 80 méter téveszt, de még nem sikerült rájönnöm hogy miért, és hogy oldjam fel ezt a kis problémát.
Amúgy elég könnyen kezelhetõ, nagyon egyszerû a menûrendszere, és azt pakolok a kijelzõre, amit én látni szeretnék. A beállításokat PC-n keresztûl is megteheti az ember, sõt csak ajánlani tudom, mert sokkal gyorsabb is.
A pc-s része szerintem tökéletes, nincs kivetni való benne. Még csak annyi, hogy usb kábel csatlakozása van.
Az ár pedig attól függ hogy hol veszi az ember. Kintrõl rendelve megsporólható legalább 15 ezer forint, majdnem mindehol 200 Euró körüli az ára.

#1608
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Igen... most hogy így belegondoltam, tényleg itt van 1órányira Pilis...:D

már tényleg fáradt vagyok... ilyen nyomós okra nem gondolni azonnal:D

#1609
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Pro Bike Gear!
Dabas? Onnan egy ugrás, és a dombségban vagy!
Hallgass konásra! Kell az a CS 400! ;)

/Mondom én, aki a mai napig nem használ pulzusmérõt, még km-órát sem nagyon./ :D

#1610
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
nagyobb a memóriája, lehet hozzá wattmérõt csatlakoztatni, mér hõmérsékletet, szintkülönbséget, meg emelkedést... zerge.info-n ennyi különbség van, ja meg lehet futás közben használni, és óraként is használható.
tudom, hogy ezek tényleg fontos tulajdonságok, de szerintem én megelégednék ezekkel a funkciókkal, pl.: grafikus megjelenítés gépen...
bár tényleg nem ártanának ezek a funkciók, de tényleg csak azokkal tudok érvelni, amikkel eddig is: kicsi pézkeret, Alföld, hegyekben ritkán járás...

Mondjuk CS400 is tudja már ezeket, de ez már megint drága...

szóval lehet, hogy tényleg várok még... vagy adok én is pénzt az ajándékba

#1611
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
tudsz vele várni tavaszig, hogy még gyûjts hozzá pénzt?
nem ismerem az órát, meg az összes tulajdonságát, de ahogy néztem egy 725x sokkal többet tud. anno én két évet vártam rá, hogy legyen, de nem bántam meg. úgy vagyok vele (ezzel is, meg más dolgokkal is), hogy inkább késõbb legyen, de akkor a lehetõ legjobb!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1612
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
úgy néz ki, kapok karácsonyra egy Polar CS200CAD bringás órát.

kérdésem lenne az, hogy azt a jeladót, amit a telóra, illetve a hajtókarra szerelek, abban lehet-e cserélni az elemet, hogyha kimerül?

szerintetek jó ez az óra? magasságmérés itt az Alföldön nem nagyon szükséges, de a többi azért hiányzik(úgy értem, hogy a mostani órám ehhez képest gyakorlatilag semmit nem tud), versenyeken meg úgyis meg van adva a szint...
bár jó lenne, pl. a hegyekben, de sajnos arra már nincs pénzkeret.
Egyébként hogy mûködik? azt olvasgattam, hogy 5KHZ-n, és ezért néha bezavar a magasfeszültségû vezeték, illetve a vasút, de azt kijavítja a program, amit hozzáadnak, amikor áttöltöttem. Kényelmes az a mellkaspánt, amit hozzáadnak? Még sosem volt Polar órát kipróbálni, ezért még kérdem azt is, hogy átlagot, ilyesmit pontosan mér?

Légyszi válaszoljatok!


Elõre is köszi!

#1613
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Sziasztok!

Ha esetleg valakinek a pcsport programmal gondja van, az adatbázis betöltéssel, az rakja át a területi beállítást ANGOLRA...grrrr... már majdnem az xp-t újra raktam miatta....

#1614
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nekem nem úgy tûnik, hogy ezek a Sigmák konkurenciát jelentenének egy cs600-nak. Persze, lehet, hogy tévedek, nem igazán ismerem egyiket sem. Az amúgy hogy lehet, hogy a cs600 pro team edition olcsóbb, mint egy cs400, elvileg ez egy cs600, csak más a külseje, nem?

#1615
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
gyári polar infrához vadászok drivert.
ami a polar oldalon van, az nem telepítõdik rendesen. amit találtam másutt, az nem jó hozzá.
tudna valaki adni egy jó progit?

http://img.thefind.c...VBb9PAB?m=1&g=2

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1616
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
értem... köszönöm! (akkor szerintem még gyûjtök egy kicsit;))

#1617
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Nekem is cs200-am van, eddig egyszer fordult elõ hogy a sebesség megbolondult egy pillanatra és 196 km/h-t írt vasút mellett. De érdekes módon feltöltöttem az adatokat a gépre, és ott nyoma sem volt ennek az étéknek, lehet hogy kiszûri valahogy...Szerintem megéri az árát, nagyon jó kis óra.

#1618
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Meg ugye a VDO Z széria is tud ilyesmiket.


Igen. Bocsánat, ezek lemaradtak. VDO Z2 és Z3 PC-Link órákról egész pontosan.

#1619
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Meg ugye a VDO Z széria is tud ilyesmiket.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1620
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

szerintetek ez milyen óra? http://piacter.bikem...t=173173&cat=18
úgy értem: tapasztalatokat, véleményeket kérnék!
alapból a Cateye jól mér pulzust(ha ezt egyáltalán lehet általánosítani)?
igazából azért kéne, mert a mostani órám csak annyi, hogy stopper, idõ, két intervallumérték, egyet csipog, ha alatta vagyok, kettõt csipog, ha fölötte vagyok, ja meg a pillanyatni pulzus kijelzése... ennyi...
semmi átlagos pulzus, intervallum fölött, meg alatt eltöltött idõ, maximum pulzus...
és ezeket az adatokat ki lehet tölteni a gépre, vagy nekem kell az óráról kiírogatni? de ez ugye nem tud olyat, hogyha egyáltalán ki lehetne tölteni a gépre, akkor kijelzi, a pulzusomat, mint a szintkülönbséget mondjuk egy Polar CS600?

a válaszokat elõre is megköszönöm!


Ez egy abszolút alap tudású óra. Kiértékelést PC-n egész biztos nem tud. Sajnos az olyan órák, amik az általad említett összegyûjtött adatokat számítógépen megjeleníteni illetve kiértékelni tudják, azok jóval drágábbak. Polar CS400, CS600, S725, RS800, etc. Egyes Sigma órák is képesek az említett adatokat elmenteni, de a PC-n való megjelenítés, ha jól tudom, csak a Sigma ROX órák funkciói közé tartozik.