Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1281
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hát...az elsõ tapasztalatok nem túl jók. Óra a kormány bal oldalán, jeladó a villa bal szárán, a rés a jeladó és a mágnes közt kb. 5mm. Melóba jövet, 7 km alatt kb. négyszer fordult elõ hogy nem mért semmit (sem pulzus sem sebesség); háromszor kevesebb mint egy percig, utoljára pedig több percen (km-en) át. A készülékkel lehet a gond, vagy én nem csináltam jól valamit? :(

#1282
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Jah, 2006 MHR lett, Ciclo ár alatt. Remélem beválik. Egyik márkát sem ismerem. :(

#1283
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Sziasztok, pulzusmérõs modellben Sigma, vagy Ciclo..?

Ciclot csak ajánlani tudom, minekután egy CM 4.4A HR lassan 2 hónapja boldog felhasználójának hozzászólását olvashatod itt. :) (Alább írtam már hosszabb távú tapasztalataimról.)
Sigmán én is gondolkoztam, de a Ciclosport többet tudott kb. ugyanazért a pénzért (ebike-on ha jól emlékszem, ~20e Ft körül mozog az ára). Sigmás tapasztalatokat meg biztosan ír majd itt valaki; lehet, hogy az sem rossz vétel, mondjuk egy 2006MHR.

_____________________________________________
AM rlz


#1284
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok, pulzusmérõs modellben Sigma, vagy Ciclo..?

Ciclo ból a felsõkategoriásakat ne rendelj mert szinte képtelenség beszerezni a forgalmazónál HAc 5-ös két hónapja
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1285
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
A Polar szakikhoz lenne egy kérdésem. Ha egy Polar edzésfile (ami áll egy PDD-bõl, ami az adott napot tartalmazza, és egy HRM-bõl, ami meg a konkrét edzést) tartalmaz egy nagy csomó adatot, pl. sebesség/pulzus/magasság/csapásszám, akkor ezeket a file-on belül hogyan lehet szerkeszteni?

Szeretném a sok sérült edzésfileomból (amik a városi közlekedés során leállt sebességmérés LEÁLLÁSÁBÓL adódnak) a sebességdiagrammot egy az egyben kitörölni, mivel iszonyat hülyén néz ki, hogy "mentem 4 órát és 15 km-t", mivel az edzésfile pl a sebességet csak fél óráig mérte, s nem tûnt fel, hogy a további 3 és fél órában 0 km/h volt végig. :-D Nem szerencsés ez az adat, mert egy csomó hosszútávú adatot (például, hogy lassultam-e) bekavar, s akkor már jobb lenne, ha egyáltalán nem lenne benne a file-ban.

Persze ha van az edzésfile "egy részének" törlésére más mód, azt is szívesen fogadom.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1286
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Sziasztok, pulzusmérõs modellben Sigma, vagy Ciclo..?

#1287
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 posts
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy az elmúlt egy év adatait a polarpersonaltrainer-röl át lehet valahogy játszani a ppt-re?Vagy az ment a levesbe?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#1288
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

van valakinek ezzel kapcsolatban tapsztalata? én egy ilyen nézegetek.
Semmiho-t láttam, hogy nem rég vett egy ilyet...

elõre köszi a választ


Õszintén szólva fogalmam sincs, hány km-t használtam eddig (talán 100-150 körül). Folyton csak a kCal-, a pillanatnyi pulzus és magasság-értékeket nézem rajta, szóval nem lehet még elég helytálló a véleményem - ennek ellenére leírom. :-)

Pulzusmérés. Számomra a leghasznosabb funkció. A mellkasi jeladó mindeddig tökéletesen mûködött, nagyfeszültségû vezeték alatt haladva át (nem sokszor fordult elõ) sem szakadt meg a jel. Erõs emelkedõn és tempós részeken elég egy pillantás a mért értékre, és már tudom, hogy gyorsíthatok-e, vagy lassítanom kell. Bármennyire furcsa: néha nem elég "érezni", mit bírnék még. Ha 168-172 közt tartom a pulzusom, a világból is kitekerek, de ha 175 fölé megyek, nekem 1-2 perc alatt annyi. Beállítható jelzés is ehhez, vagyis egy alsó és egy felsõ határ. Ha nem a tartományban van a pulzusom, villogó számokkal jelzi. Tetszik!

Magasságmérés. 2-3 naponta és komolyabb idõjárás-változás esetén kalibrálni kell, utána viszont nagyon pontos, 1-2 métert téved mindössze. Ez az egyik kedvenc funkcióm! Képes az emelkedést és a lejtést is mutatni, illetve nagyon érdekes az abszolvált szintkülönbség számolása.

Sebességmérés. Ahogy más, beállított sebességmérõvel néztem össze, az éppen mit mutat, ahhoz a Ciclosport CM 4.4A HR pontosnak tûnt. Néha (ritkán) ki-kihagy vétel, amikor a villámat 140 mm-t mozgó állapotban használóm. Mivel nekem a HR érték sokkal fontosabb, ez a nüansznyi gixer a legkevésbé sem zavar. 100-120 mm-en eddig ilyen "problémát" nem tapasztaltam. A a küllõmágnes nálam nem mozog, nem mozdult még el. (Mint lejjebb írták, probléma esetén jó hozzá a Cat Eye, Sigma stb. mágnes, szóval ez amúgy sem nagy gond.)

Hõmérséklet mérése. Néha meg-megnéztem, bár nagy hasznát nem vettem eddig ennek a funkciónak. Ennek ellenére lehet még hasznos, hogy van.

Távolság. Pár alkalommal megnéztem, mennyit mentem. Versenybringán, sík terepen hasznos látni, mennyit ment az ember, akárcsak az átlagsebességet. Amíg Sopron környékén laktam és ott tekertem, sokkal inkább érdekelt volna a távolság - sebaj, azért jó, hogy van. (Jelenleg nekem a kCal-érték több információt hordoz.) :-)

Hirtelen ennyi, in a nutshell.

_____________________________________________
AM rlz


#1289
giaco

giaco

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
van valakinek ezzel kapcsolatban tapsztalata? én egy ilyen nézegetek.
Semmiho-t láttam, hogy nem rég vett egy ilyet...

elõre köszi a választ

#1290
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Sziasztok!
Garmin edge-hez keresnék bringára tartót,ugyanis az enyém eltörött:(
Vkinek nincsen esetleg eladó?:)


Zergénél nézted már? www.zerge.info

#1291
hencsa

hencsa

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Sziasztok!
Garmin edge-hez keresnék bringára tartót,ugyanis az enyém eltörött:(
Vkinek nincsen esetleg eladó?:)

#1292
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Köszönöm a segítséget. Június közepén a Szlovén Alpokba megyek egy 10 napos túrára és azért ott kellene a "pontos" mérés. / Ha már ilyen órám van /

#1293
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Nyomásváltozás miatt lesz az... Újra kell kalibrálni ezeket néha.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1294
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!
1 hete váltottam s510-rõl s720i-re. A magasságméréssel a következõt tapasztaltam. A mai napon indulásnál a szokásos 130m helyett 170-nel kezdett. Az ilyen mérvû magasságeltérés normális jelenség ennél a típusnál vagy esetleg az idõjárásváltozás is okozhatja? A magasságmérést befolyásolhatja a csuklón való "rögzítés"?

minden barometrikus magasságmérõ elmászik akár fél nap alatt is

célszerû õket beállítani indulás elõtt

(ha fontos hogy nagyjából tudd éppen mennyin vagy)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1295
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Sziasztok!
1 hete váltottam s510-rõl s720i-re. A magasságméréssel a következõt tapasztaltam. A mai napon indulásnál a szokásos 130m helyett 170-nel kezdett. Az ilyen mérvû magasságeltérés normális jelenség ennél a típusnál vagy esetleg az idõjárásváltozás is okozhatja? A magasságmérést befolyásolhatja a csuklón való "rögzítés"?

#1296
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 posts
polar pro trainerben próbáltad már? szerintem ott lesz.

#1297
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts
Kösz a válaszokat!
Nekem is egyre nagyobb a gyanúm, hogy ez nem törölhetõ. Mindegy van +500 kilim:)

#1298
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 posts
Delete Files
Select File > Delete > Exercise
Totals: Delete the total values one by one or all totals at the same time.
Próbáld így,hátha :)

#1299
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts

Hát ez nem jött be, nyomtam én mindent, de csak a kerékméretet és a személyes beállításokat törölte, szóval gõzöm nincs, hogy ODO-t hogy lehet kivenni.


Tudtommal ez ugyanúgy nem törölhetõ mint a cs600-ban...

#1300
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts

Hát ez nem jött be, nyomtam én mindent, de csak a kerékméretet és a személyes beállításokat törölte, szóval gõzöm nincs, hogy ODO-t hogy lehet kivenni.


Kiveszed az elemet:p