Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#981
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
A Polar programot tök felesleges újratelepíteni. Egyszerûen csak újra be kell másolni ahová szeretnéd és ráparancsikonozni az indító file-ra. Én például visszaraktam a jó öreg PPP-t a Polar Pro Trainer helyett, mert engem idegesített a PPT lassúsága.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#982
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Újra kellett raknom a gépet, így a polar programot is. Szóval most tök üres és vissza szeretném pakolni a régi edzéseket. Elmagyarázná valaki ezt hogy kell? Megvan az összes hrm fájl , hetente küldtem az edzõnek õket.
Gondolom "Open HR file..."...de aztán nem tudom hogy kell elmenteni a naptárba


Systemdrive:\"Program Files\Polar\Polar ProTrainer" könyvtárban elvileg létrehoztad már a saját Person folderedet, azaz könyvtárad, amiben a program létrehozta a 2010 könyvtárat is. Másold ide a .ppd fájlod mentését. A 2010-es könyvárba másold be egy az egyben a többi fájlt (már amelyek 2010-esek) és ezzel a naptárba kerül minden.

_____________________________________________
AM rlz


#983
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 posts
Újra kellett raknom a gépet, így a polar programot is. Szóval most tök üres és vissza szeretném pakolni a régi edzéseket. Elmagyarázná valaki ezt hogy kell? Megvan az összes hrm fájl , hetente küldtem az edzõnek õket.
Gondolom "Open HR file..."...de aztán nem tudom hogy kell elmenteni a naptárba

#984
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Tunéziában az edzõtáborban(február vége-március eleje) a csapat edzõje ilyet használt. Nem panaszkodott rá.
És még a terepduatlon OB-n is azt használta, szóval szerintem nincs vele baja.

#985
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,036 posts
csak félek hogy valami francia cucc aztán "túl sokat akart a szarka nem bírta a farka" van vele :D francia elektronika, hááát...

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#986
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,036 posts
GEONAUTE KEYMAZE 700

Ker

errõl van valakinek valami véleménye? Ára ahhoz képest elég jónak tûnik hogy mit tud, polar jóval kevesebbet tud jóval többért! Elég szimpi ez a cucc ;)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#987
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 posts
Üdv!

Garmin Edge 705 tulajoktól kérdezném, hogy mi a bánatot tesztek akkor, ha esõs, párás idõben (pl. 2009 -es szilvás, vagy az idei kínok-kínja) a magasságmérés úgy ahogy van, megbolondul.?
Mivel barometrikus elven mér, ezért nyilván függ a környezet légnyomásától, de az, hogy ~900 ...1000 m helyett 250 m össz szintet mérjen, meg összevissza jelezzen (emelkedõk helyett lejtõt, s fordítva) - az nonszensz, nem azért adok ki regiment pénzt, hogy ilyen problémák legyenek.

Lehetséges valamilyen megoldás? másfél éve van meg, naponta használom. Szükséges valamilyen karbantartás? Ajánlott szétszedni, gondosan kipucolni? (Gondolok arra, esetleg elkoszolódhatott valamelyik érzékelõ belül idõ közben?)
köszöntem
K

#988
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

Sziasztok!

Ma egy Sigma Rox 8.0 boldog tulajdonosa lettem, de van egy apró problémám amiben ti biztos tudtok segíteni összeszerelés szempontjából.
1.
Van annak funkciója, hogy a küllõmágnest illetve a szenzort mennyire rakom a keréknek a külsõ vagy belsõ ( felni - külsõ, tengely - belsõ) íve felé?
Melyik a praktikusabb? A szenzor szerelésnek vannak olyan szabályai, hogy villán elhelyezve az szigorúan elõre kell néznie?

2.
A pedálfordulat mérõ szenzorát nem tudom feltenni. Nincs egyszerûen hely ahova a szenzort tudnám tenni. Ha a hátsó villán a kerék felé teszem, akkor a mágnes nem fér el. Ha a pedál tengelye felé rakom, akkor ott meg egyszerûen a váltótól nem fér el a szenzor.

Ezt ti hogyan oldottátok meg?
Kérem akinek ilyen tapasztalata van az ossza meg velem.


Nézz be a sebességmérõs topikba, mostanában volt másnak ugyanilyen gondja. Sheldon Brown pedig azt ajánlja, hogy minél közelebb legyen a kerékagyhoz a szenzor, mert ilyenkor a mágnes lassabban halad el elötte.

#989
erre

erre

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts
Sziasztok!

Ma egy Sigma Rox 8.0 boldog tulajdonosa lettem, de van egy apró problémám amiben ti biztos tudtok segíteni összeszerelés szempontjából.
1.
Van annak funkciója, hogy a küllõmágnest illetve a szenzort mennyire rakom a keréknek a külsõ vagy belsõ ( felni - külsõ, tengely - belsõ) íve felé?
Melyik a praktikusabb? A szenzor szerelésnek vannak olyan szabályai, hogy villán elhelyezve az szigorúan elõre kell néznie?

2.
A pedálfordulat mérõ szenzorát nem tudom feltenni. Nincs egyszerûen hely ahova a szenzort tudnám tenni. Ha a hátsó villán a kerék felé teszem, akkor a mágnes nem fér el. Ha a pedál tengelye felé rakom, akkor ott meg egyszerûen a váltótól nem fér el a szenzor.

Ezt ti hogyan oldottátok meg?
Kérem akinek ilyen tapasztalata van az ossza meg velem.

#990
RAHEDLI

RAHEDLI

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
SZEVASZTOK!Tudtok valamit a Cateye cctr300-rol?A sigma 2209 sokkal jobb?

#991
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

...ha sikerülne excel táblába kivágni, sokkal könnyebb lenne kezelni...


Este ha lesz idõm, ránézek. Az edzésadatokat tartalmazó könyvtárban egészen jól értelmezhetõ fájlok vannak; utánajárok, hogy lehetne Excelbe exportálni. (Csak ötlet: lehet, hogy a neten is van rá valami freeware program, amivel ez elvégezhetõ. Ezt is megnézem, hátha.)

_____________________________________________
AM rlz


#992
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Polar T-31 mellpántban lehet valahogy elemet cserélni?

#993
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Ne File menüben lévõ Export as Text...-tel exportálj, inkább készíts backup-ot: Ikonsoron a legutolsó (ha az egérrel fölé mész, a beállított neved jelenik meg ott), és itt az utolsó menüt válaszd, a Person Properties...-t. Ezután Advanced fül, majd "Backup Now..." Az Open ikonnal megnyitható a könyvtár, ahová a mentés elkészült, s ahol egy Excercises(évszám)_(userneved).zip és egy (userneved).ppd-t találsz. Ezt mentsd el valami biztos helyre, itt van minden adat, amire szükséged lehet.


bocs, balf@$zul fogalmaztam. egy excel táblába szeretném kimásolni.
barátnõmnek le kell adni egy 180 napos edzéstervet, amiben végigkísért egy sportolót, s le kell írni a tapasztalatait.
itt jövök én a képbe: megvan az edzéstervem, megvan minden edzéshez a kommentem - ebbõl lesz a tapasztalat. és ha sikerülne excel táblába kivágni, sokkal könnyebb lenne kezelni...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#994
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

polar pro trainer programból tudom esetleg exportálni az edzéseket?
igazából az edzésekhez fûzött kommentjeim lennének a fontosak, illetve az edzések idõtartama...
180 napról lenne szó, ezért nem akarok nekiállni egyesével másolgatni...
tudtok segíteni?


Ne File menüben lévõ Export as Text...-tel exportálj, inkább készíts backup-ot: Ikonsoron a legutolsó (ha az egérrel fölé mész, a beállított neved jelenik meg ott), és itt az utolsó menüt válaszd, a Person Properties...-t. Ezután Advanced fül, majd "Backup Now..." Az Open ikonnal megnyitható a könyvtár, ahová a mentés elkészült, s ahol egy Excercises(évszám)_(userneved).zip és egy (userneved).ppd-t találsz. Ezt mentsd el valami biztos helyre, itt van minden adat, amire szükséged lehet.

_____________________________________________
AM rlz


#995
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
polar pro trainer programból tudom esetleg exportálni az edzéseket?
igazából az edzésekhez fûzött kommentjeim lennének a fontosak, illetve az edzések idõtartama...
180 napról lenne szó, ezért nem akarok nekiállni egyesével másolgatni...
tudtok segíteni?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#996
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
aszonnyák lehet, de sokszor elvész a víz/cseppállóság

#997
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Polar CS300-ban vajh' egy órás is tud elemet cserélni, vagy szervízbe kell vinnem?

#998
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
A következõket nézném meg:
1. Polar Product Settings gombbal szinkronizálás
2. válaszd a Excercises tab-et
3. válaszd a listában zt az edzést, amivel a rögzítés is történt az órán, majd Edit... gomb
4. (Egy popup-ban látod és állíthatod ilyenkor a szövegekeket, színt a naptárban stb.) Itt nézd meg, mi van a "Sport:" dropdown és a Sport Profile mezõkben.
4.a. Ha "sport-specific settings" (én minden excercise-hoz külön beállítottam ezt, így tökéletes), akkor "Edit" gomb és láthatod, mit rögzített az óra, ezt szinkronizálnia is kellene, ez a tapasztalatom. Itt a Speed cadence, Altimeter és Cadence sensor checkbox-ok bejelölt állapotban kel, hogy legyenek
4.b. Ha "Current settings", akkor az óra aktuális, default beállításait használtad a rögzítésnél; nálam ilyenkor is mindig szinkronizálta azt, amit felvettem, bár csak 1-2 alkalommal használtam így
4.c. Az "Excercise specific settings"-t még nem próbáltam, de látom, hogy itt is lehet külön-külön editálni mindent.
(Én minden Excercise-hoz saját Sport profile-t is hoztam létre, majd sport-specific settings-t állítottam be ezekhez. A popupban a jobb alsó sarokban lévõ "Transfer" gombbal ezeket az órára áttöltöttem.)

Nálam nagyon megbízhatóan mûködik a szoftver és az óra is egyébként, eddig csak pozitív meglepetés ért. :) Nekem 3 heti edzésadatom majdnem elveszett, amikor 1 hónapja elszállt a merevlemezem. Aztán sikerült nagy nehezen levadászni a rossz hdd-rõl a Polar könyvtárat, ekkor egy tartalék notebookon használtam a ProTrainer trial verziójával az órát úgy, hogy a régi adatok nem voltak benne. Amikor lett új hdd, akkor pedig újra feltettem a rendes ProTrainert és csak a saját könyvtárat és pár .ini fájt összemásoltam, és pikk-pakk ott lett mindkét korábbi installal rögzített edzésadatom az új ProTrainerben, hiánytalanul és tökéletesen! :)

_____________________________________________
AM rlz


#999
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Vettem egy RS800CX Bike Polart. Minden szép, minden jó, csak mikor elvileg áttöltöm a edzést az óráról PC-re, akkor az edzés kezdõ idõpontja és az elhasznált kalória ami átmegy, semmi más adatot nem látok a gépen. Az órában megnézve minden adat megvan, de így még egy nyamvadt szintdiagrammot sem látok...
PC-rõl megy az óra beállítása, egyéb adatforgalom is rendben van, csak az edzésfileból alig megy át valami...

Megnéztük egy másik RS800-zal, egybõl átment a teljes edzésfile és be is tette a naptárba.

Mit csinálok rosszul? Mi lehet a rossz?

#1000
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts
Sigma PC9 helyett PC15 lett mert a másik nem volt raktáron, de eddig nem bántam meg a plusz 3e-t, jó hogy nem nekem kell nézegetni hogy mennyi is volt a max pulzusom. Most tanulgatom, eddig tetszik:)