Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#681
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

a sigma pulzusmérõ órák úgy általánosságban jók, megbízhatóak? nagyjából pontosan mérnek?
saját tapasztalatom eddig csak polarral van.

Igen: nagy csapatok is használják. BC 2006 MHR-em volt, DTS rendszerrel, egyszer mért összevissza (több év alatt) egy nagyfeszültségû kábel alatt. A mostani Rox 9 STS rendszerrel rádiózik magával, jól mûködik, a csapásszámmérõt állítgatni kellett (a helyzetét a pontos jeladáshoz). No meg itt állítható a pulzustartomány és pityeg is, hogy jelezze. Azon az úton, ahol az elõzõ tévedett, ott ez jól mutatott, azaz az STS tényleg jobb lehet, mint a DTS (a mûszaki tartalom ismerete nélkül mondom, de nyilvánvaló, újabb is).
Más kérdés, hogy a melltartót (ekg jeladót) még sok év után is nehéz megszoknom, de ilyen a többihez is kell.

#682
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
hát pulzus tartomány, hangjelzés jó lenne, az biztos

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#683
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
ez az az ora, amibe belezsufoltak hwesen mindent, csak swesen van annyira lebutitva, hogy megvedd a roxokat :) par funkciot meg el tudnek viselni, de azert tudja, amire hasznalom.

#684
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
2209 tényleg tuti. s jó a customer support, akár sigma, akár bikefun

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#685
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
szerintem igen, bar nekem sincs osszehasonlitasi alapom massal :) zavarni semmi sem zavarja. 2209rol beszelek.

#686
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
a sigma pulzusmérõ órák úgy általánosságban jók, megbízhatóak? nagyjából pontosan mérnek?
saját tapasztalatom eddig csak polarral van.

#687
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
sidol

#688
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
fogkrém
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#689
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 posts
Üdv!
Nem tudja esetleg valaki, hogy ha egy esés miatt a Polar RS100-am plexije meglehetõsen olvashatatlanná vált -egyadta karc az egész- akkor azzal tudok a forgalmazóhoz fordulni javítás ügyben?
Esetleg visszacsiszolni és megpolírozni nagyon óvatosan?
Ötlet? :)

#690
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts

Polar Speed Sensor mûködik láncvilláról is? Nincs neki túl távol az óra a kormányon?


Ha kicsi a váz, lehet esélyed. Nekem a csuklómig nem ér el a pedálfordulatmérõé (a kormányon mûködik).

#691
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Polar Speed Sensor mûködik láncvilláról is? Nincs neki túl távol az óra a kormányon?

#692
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Én ezt értem és el is fogadom. De most csuklópántost keresünk, nem mellkaspántost.
Ahhoz ért valaki? :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#693
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 posts
Meg kell szokni a megllkaspántot.
Egyébként nem véletlen hogy a nagyon nagy többség mellkaspánttal készül.

Mellkas pántos nem jó, zavarja. Ezért írtam, hogy az kilõve. Csuklós játszik csak.



#694
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Mellkas pántos nem jó, zavarja. Ezért írtam, hogy az kilõve. Csuklós játszik csak.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#695
csabiuvb

csabiuvb

    vendég

  • fórumtag
  • 55 posts
20000Ft-ért inkább Polart vegyen. Sokkal megbízhatóbb. Viszont abból csak mellkhas pánt van.

#696
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Hali!

Kellene egy kis segítség pulzusmérõvel kapcsolatban, mert én totál nem értek hozzá.
Kolléganõm szeretne venni a párjának, futáshoz, max. 20.000 Ft értékben egy csuklón mérõ pulzusmérõt (nem mellkason!).

Ezt nézte ki: Beurer PM 45 Sportóra, sport computer paraméterei

A kérdés annyi, hogy ennyi pénzért van -e jobb? Illetve ezt ajánljátok -e? Bármilyen infónak örülnénk, mert nekem nincs ezekkel tapasztalatom.

Köszönöm szépen elõre is!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#697
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 posts

A vékonyka csuklómon sajnos nem áll sehogyse, nekem kénylemetlen volt, viszont a dolgát kiválóan végzi.

A Decathlonban lehet kapni kormányra tehetõ óraadaptert, csak rá kell pattintani.

#698
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Ma megtaláltam a régi S150-es Polar órámat. Anno volt hozzá bringára való cucc is, ha jól emlékszem sebességet mért csak. Nem tudja valaki, hogy mûködik-e T31-es jeladóval, illetve hogy milyen bringás kiegészítõ kell hozzá?

#699
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
A vékonyka csuklómon sajnos nem áll sehogyse, nekem kénylemetlen volt, viszont a dolgát kiválóan végzi. Mondom, nem tudom, hogy kódolt e, valszeg nem, de meglepõen pontosan mért végig, nem volt lélegzetvétel, fennakadás, félremérés.

Nekem megfelel. :)

#700
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Sziasztok.
Gondoltam szólok, hogy mától az Aldi-ban lehet kapni egész korrekt kis pulzusmérõ órát potom 4000 HUF-ért. Kezdõ pulzusmérõ tulajoknak, akik ki akarják próbálni milyen is ez, azoknak hibátlan lehet.

Ma vettem egyet kora reggel, mérse pontos, össsze lett hasonlítva real time egy itthoni samsung vérnyomásmérõvel.

ALDI - Ajánlatunk vasárnaptól, 2011.08.28.

Itt azt írja, hogy több modell van és szín,de ez fura, mivel a hozzám közel lévõ, 22. kerületi Aldiban, csak a képen látható moddellek voltak, 4 féle színben. Esetleg ha jár valaki a napokban Aldiban, és eszébe jut, nézze meg legyen szíves, hogy máshol tényleg van e más modell is, mert erõsen érdekelne. Fõleg ha van olyan ami nagyobb kijelzõs, vagy kódolt a jelátvitel, mert utóbbira utaló infót ennél nem találtam.

Nemsokára elmegyek egy körre a városban, utána írok egy beszámolót róla, hátha érdekelhet valakit.