Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#661
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Polar S710-hez van valakinek usb-s infra portja ami mûködik is? van soros portom de a laptopon már nincs ilyen port...vagy van olyan átalakító amit felismer a win7?

én egy egyszerû, ezer forintos infrát használok (S725, RS800). szerintem érdemes keresgélned telefonos boltban, esetleg úgy elhozni, hogy kipróbálás után visszavihesd, ha nem mûködik vele...

más:
egy újabb gond jött elõ az RS800-as óránál: edzések feltöltésénél a HRM fájlok üresek. most lett újratelepítve a számítógép, a saját S725-ös órám hibátlanul mûködik, amit pedig az RS800-ról töltök fel, ott csak azt látom, hogy melyik nap, hány órakor volt az edzés és hány kalória fogyott. magát az edzést, idõtartamát és a diagramot nem látom.
hol lehet a hiba?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#662
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 posts
Polar S710-hez van valakinek usb-s infra portja ami mûködik is? van soros portom de a laptopon már nincs ilyen port...vagy van olyan átalakító amit felismer a win7?

#663
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Én is 2209 MHR boldog tulajdonosa vagyok, nagyjából két éve. Soha semmi gond nem volt vele. Kábelkötegelõvel rögzítem, a gumiban én sem bízok. Én is hallottam rosszakat a Sigmákról, de csak a régi sorozatból. Szerintem az STS-esekkel semmi gond.

#664
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts

+1
Inkább el is ajándékoztam a BC 2006 MHR
Idegesítsen mást, ne engem :D


én is kaptam egy munkatársamtól. azóta kapott 2 jeladót (a bike 2 már megint meghalt) és egy 2 Eurós puluzsméröt az Ebaybol.
Egy párszor le kellet magam nyugtatni, hogy nem kell bevágni az erdöbe :)
Sigma simán kicserelte öket (egy pár éve), de ezért a pénzért jó (ingyen)

#665
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
En is kotegelovel rogzitem. jeladokkal sem volt semmi problema. lassan egy eve hasznalom, -5 - 35 fokig ok.

#666
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

A Sigmák felfogatása nem az igazi. A gumikarikákat rendszeresen ellenõrizni szükséges, én elhagytam a jeladómat az idei szezon egyik versenyén :( azóta nincs km órám. [...]

Részvétem, nekem simán elloptak egy mérõt egy balatoni strandon. Valószínûleg ezért (elhagyás ellen) van már kb. két éve „kábelrögzítõs” felfogatása is az újabb Sigmáknak: minden elemet kétféleképp lehet odakötözni (gumikarika ill. kábelkötözõ; adnak is hozzá eleget). Amúgy nincs közöm a céghez, csupán egy Trelock és 3 Sigma Sport mérõ után (a négybõl csak kettõ pulzusmérõ :o) számomra jók. Ha jól értem, a szigorú kritikák a korábbi sorozatot (1706, 2006) illetik.

#667
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
A Sigmák felfogatása nem az igazi. A gumikarikákat rendszeresen ellenõrizni szükséges, én elhagytam a jeladómat az idei szezon egyik versenyén :( azóta nincs km órám. A pulzusmérõje nekem nem vált be, volt hogy elvesztették egymást akkor oda kellett hajolnom az órához, hogy újra lássa, elemcsere sem oldotta meg a problémát. Persze voltak okos dolgaik is, pl a kétféle felfogatási mód, vagy a háttérvilágítás, de ezeket mostanra már a konkurencia is tudja. Nekem a 1706os volt. Bár az új STS jelátvitelrõl eddig sok rosszat nem hallottam.

Polar RCX 5 tel van már valakinek tapasztalata? Zerge oldalán a tesztben elég jókat ír róla. Ezek a bringás Garmin GPSek jó dolgok? Úgy értem megérik a pénzüket? Egyenlõre még idegenkedek tõlük egy kicsit, fõleg a méretük miatt, de a fentiekben írtakból következik, hogy kmóra vásárlás elõtt állok és lehet hogy valami komolyabb masinát kellene beszereznem.
11:38:11 IM 2012

#668
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 posts
Sigma BC 2006 MHR hibák.
2jeladóból az 1ik kb 2hét után meghalt.
Addig is akkor mért amikor akart.
Másik jeladó szintén akkor mért amikor akart.
Pulzus jeladó, elég sokszor falst mért, nekem ráadásul kényelmetlen volt.
Gombok botrányosan szarok.......
Nekem elég volt a Sigmából.

#669
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Milyen óra volt az?

fitwatch,karóra jellegû.
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#670
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Mért össze vissza és bár nem windos alatt futott állandóan le fagyott, a másik 3 hónap után folyamatosan béázott és elrohadt a belseje (a gombjainál ázott be). Soha többet Sigmát.


a 2209re egyik sem igaz :)

#671
Troy

Troy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 252 posts
Ha volt mar akkor sorry..
Nagyon penge ebben a kivitelben, pedig mar az en fekete szurke verziom is sokkal jobb mint a kek..
Feltöltött kép

#672
gandros

gandros

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 posts
Milyen óra volt az?

jah...
volt nekem is.régebbi típus. kb. fél év után kihullottak a gombjai :S
pedig úgy érzem, hogy vigyáztam rá...



#673
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Mért össze vissza és bár nem windos alatt futott állandóan le fagyott, a másik 3 hónap után folyamatosan béázott és elrohadt a belseje (a gombjainál ázott be). Soha többet Sigmát.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#674
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

+1
Inkább el is ajándékoztam a BC 2006 MHR
Idegesítsen mást, ne engem :D


mik voltak a gondok?

#675
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 posts

Én elég sok negatív tapasztalatot hallottam a sigmákról és nekem is van néhány.


+1
Inkább el is ajándékoztam a BC 2006 MHR
Idegesítsen mást, ne engem :D

#676
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
ezek szerintem adott tipusra vonatkozo gondok - pl a radiokodolasbol adodo problemak megoldodtak az uj rendszerrel. nekem meg vannak a gombjai fel ev utan :D

#677
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts

Én elég sok negatív tapasztalatot hallottam a sigmákról és nekem is van néhány.


konkrétan mik voltak a gondjaid?

#678
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Én elég sok negatív tapasztalatot hallottam a sigmákról és nekem is van néhány.


jah...
volt nekem is.régebbi típus. kb. fél év után kihullottak a gombjai :S
pedig úgy érzem, hogy vigyáztam rá...
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#679
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Én elég sok negatív tapasztalatot hallottam a sigmákról és nekem is van néhány.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#680
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
ok köszi srácok. engem konkrétan egy pc25.10-es óra érdekel, mert fõleg a téli alapozáshoz, futáshoz kell.