Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#341
kornel.regent

kornel.regent

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás


elég szorosan a mellkasodon volt a jeladó? vagy nem voltál annyira megizzadva hogy jó kontakt legyen? :)

 

Mindig bevizezem tekerés elöött, és meg is voltam rendesen izzadva. Szerintem nem volt elég szoros, mert mióta szorítottam rajta egy kicsit nem volt ilyen hiba. Szóval újabb User failure.

 

A Sigma jó.



#342
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sigma Customer Support az biztos 6 csillag az 5-ből.

 

Legutóbb az volt a gondom, hogy elöregedett a gumi a mellkaspántban. Annyit írtam nekik, magyarországon hol tudok VENNI ilyet. Kértek egy címet, s 2 nap múlva hozt a postás az újat, ingyen.

 

Nekem 2209 STS van, évekig nem volt gondom vele, mostanában csinált olyat hogy fix -10 fokot mutatott (Június) és mászkált a magasság is, mikozben itt volt az óra az asztalomon...


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#343
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

sigmát ne

hát dehogynem!

polárt sose! hidd el, én gyártottam bele a transzpondert...;)

 

Sigma Rox 9-em van (több funkció mint a 6-os de a ház azt hiszem ugyanaz pepitában). Estem már vele, mert az néztem hogy hány fokos lejtöön megyek. (7%), de nem lett semmi baja, bent maradt a tartóban. Ez azt is jelenti, hogy az ilyen információk egy picit kicsik, persze meg lehet szokni (nekem nagyon friss volt, talán ha a második tekerésnél történt a baj, szóval nem az óra volt a hibás hanem én).
Ha bekapcsolom az éjszakai fényt akkor elsötétül a kijelzöö, ez egyértelmüü hiba, de nem nagyon zavar. Többen panaszkodnak kisebb-nagyobb elektronikus hibákra, de gondolom a polar sem hibátlan.
Az öv kényelmes, de mostanában két tekerésnél is volt, hogy mikor alsó fogásban tekertem, nem vette a szívfrekvenciát. Egyszer megoldotta egy menüváltás, de másodszorra már nem, akárhogy igazgattam menet közben az övet. Ez most vagy öv, vagy óra probláma, esetleg olyankor a jeladó rössz szögben sugároz?? Még nem értem rá kitesztelni.

elég szorosan a mellkasodon volt a jeladó? vagy nem voltál annyira megizzadva hogy jó kontakt legyen? :)

 

nekem is 9.0 van most már 4. éve, csak jót tudok mondani róla.

éjszakai fényt kb sose használtam bringázás közben, de szerintem csak friss elemmel működik megfelelően. talán ez az egy baja van.

ha váltok ismét sigmnát veszek 10.0-t vagy ha addigra lesz 10.1-et, kizárólag Bike24-ről, mert a hazai kereskedőkhöz képest nevetséges áron adják a Sigmákat.

 

ja, és Sigmánál van support, bármiben tudnak segíteni, akár telefonon is felhívnak ha PC-s gondod van, és emilre is egyből válaszolnak.

szóval nem csak terméket kapsz, de szolgáltatást is...nem mindegy!!


SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#344
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nekem csak az a kínom a polár cuccokkal, hogy nem kompatibilisek az amúgy "szabványos" szenzorokkal. ANT+-os jeladót olcsóbban lehet venni, főleg, ha nem ragaszkodik az ember a "nagy" nevekhez.

Használok Garmint is, Bontragert is SPD+CAD szenzorból, hibátlanok, csak épp az utóbbi 2/3 áron van. Mellkaspántos pulzusmérő meg VDO...



#345
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Richie: bike-components.de? bike-discount.de?

https://www.bike24.c...1;mid=108;pgc=0

itt ni... :)

 

és a GPS-s CS600 is olcsóbb mint nálunk GPS nélküli :) LOL


Richie módosította - 2014. június 19. - 15:08

"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#346
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Richie: bike-components.de? bike-discount.de?

#347
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

tudtok ajánlani vezeték nélküli km órát,ami tud pulzust is mérni,20000 ft körül? nem kell,h kódolt legyen. fontos,h a mellkas jeladó is benne legyen az árban. 

 

köszi


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#348
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás
Köszönöm a kommenteket!

Sajnos ahonnan reggel rendeltem volna a cs500-t 120 euróért már nem volt...valyon miért:)
Viszont találtam egy másik helyen cs400-t 110ért. Mivel a régi bringáimon ilyet használtam teljes megelégedéssel. Tudom nem windes meg kifutó modell. Nem úgymint a nagyobb tesó,de mindent tud amire nekem szükségem lehet.
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#349
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

sigmát ne

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#350
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

+1 a CS500-ra. Nekem is az van, szeretem. 


Maggi módosította - 2014. június 18. - 16:41


#351
kornel.regent

kornel.regent

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Hello Sporttársak!

 

Két óra között vacilálok.

Polar CS500 és a Sigma ROX 6.0 CAD.

 

Nagyjából ugyanannyiért hozzá tudok jutni.

A Polar órákat nagyjából ismerem korábban volt (cs100,200,400) típusom is. Mindegyiket szerettem. Persze a 400-ast a legjobban.

Kb. amit a CS400 tud az nekem bőven elegendő. Sajnos ezt már sehol sem lehet kapni... :(

 

A CS500 a "márka hűség" miatt szimpatikus. A Sigma pedig a robosztusabb felépítése miatt (terepre lenne).

 

Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata bármelyik órával kapcsolatban. Véleményeket is szívesen vennék.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv

Sigma Rox 9-em van (több funkció mint a 6-os de a ház azt hiszem ugyanaz pepitában). Estem már vele, mert az néztem hogy hány fokos lejtöön megyek. (7%), de nem lett semmi baja, bent maradt a tartóban. Ez azt is jelenti, hogy az ilyen információk egy picit kicsik, persze meg lehet szokni (nekem nagyon friss volt, talán ha a második tekerésnél történt a baj, szóval nem az óra volt a hibás hanem én).
Ha bekapcsolom az éjszakai fényt akkor elsötétül a kijelzöö, ez egyértelmüü hiba, de nem nagyon zavar. Többen panaszkodnak kisebb-nagyobb elektronikus hibákra, de gondolom a polar sem hibátlan.
Az öv kényelmes, de mostanában két tekerésnél is volt, hogy mikor alsó fogásban tekertem, nem vette a szívfrekvenciát. Egyszer megoldotta egy menüváltás, de másodszorra már nem, akárhogy igazgattam menet közben az övet. Ez most vagy öv, vagy óra probláma, esetleg olyankor a jeladó rössz szögben sugároz?? Még nem értem rá kitesztelni.



#352
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hello Sporttársak!

 

Két óra között vacilálok.

Polar CS500 és a Sigma ROX 6.0 CAD.

 

Nagyjából ugyanannyiért hozzá tudok jutni.

A Polar órákat nagyjából ismerem korábban volt (cs100,200,400) típusom is. Mindegyiket szerettem. Persze a 400-ast a legjobban.

Kb. amit a CS400 tud az nekem bőven elegendő. Sajnos ezt már sehol sem lehet kapni... :(

 

A CS500 a "márka hűség" miatt szimpatikus. A Sigma pedig a robosztusabb felépítése miatt (terepre lenne).

 

Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata bármelyik órával kapcsolatban. Véleményeket is szívesen vennék.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv

Nekem Cs500 Cad van, szeretem, gyorsan elindul, figyelmeztet ha nincs mellkaspánt, vagy pedálfordulat mágnes, mentett már egyet, félig le volt fittyedve és ki írta a kijelzőre: candence?

Nem kell gombokat nyomogatni a funkció váltáshoz csak az óra sarkát lenyomni, masszív felfogatás, és maga az óra is az, kényelmes a mellkaspánt, a formát és a méretet szokni kellett amikor készültem megvenni, de használva nagyon jó a nagy méretű kijelző, szellős és áttekinthető.



#353
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Hello Sporttársak!

 

Két óra között vacilálok.

Polar CS500 és a Sigma ROX 6.0 CAD.

 

Nagyjából ugyanannyiért hozzá tudok jutni.

A Polar órákat nagyjából ismerem korábban volt (cs100,200,400) típusom is. Mindegyiket szerettem. Persze a 400-ast a legjobban.

Kb. amit a CS400 tud az nekem bőven elegendő. Sajnos ezt már sehol sem lehet kapni... :(

 

A CS500 a "márka hűség" miatt szimpatikus. A Sigma pedig a robosztusabb felépítése miatt (terepre lenne).

 

Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata bármelyik órával kapcsolatban. Véleményeket is szívesen vennék.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv

 

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#354
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

láttam az új lidl újságban egy pulzusmérő órát. sajna nem tudom linkelni,mert még az oldalukon nincs fönt. június 5-től lesz kapható. 6000 pénz. ami furi benne,h a leírás szerint tud távolságot,és sebességet mérni,de nem írja,h lenne szenzor hozzá. lépésszámlálót is ír,h van benne. ez vlmi giroszkópos megoldással menne? nem hinném,h szenzor nélkül,ennyi pénzért mással lenne megoldva. szóval a gps-t is kizárnám. szóval a kérdés,h milyen módon mérheti a sebességet?

ez az az óra: http://www.lidl.hu/c...wDetail&id=7070


donciccio módosította - 2014. június 04. - 21:10

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#355
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

láttam az új lidl újságban egy pulzusmérő órát. sajna nem tudom linkelni,mert még az oldalukon nincs fönt. június 5-től lesz kapható. 6000 pénz. ami furi benne,h a leírás szerint tud távolságot,és sebességet mérni,de nem írja,h lenne szenzor hozzá. lépésszámlálót is ír,h van benne. ez vlmi giroszkópos megoldással menne? nem hinném,h szenzor nélkül,ennyi pénzért mással lenne megoldva. szóval a gps-t is kizárnám. szóval a kérdés,h milyen módon mérheti a sebességet?


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#356
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Csak  most tűnt fel a sötétben :D

 


  • zeezoltano kedveli ezt

#357
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hát díjaznám, mert egy éves sincs. :(

Maggi téged cinkelnek! :)

Amikor a mágnes elhalad a jeladó előtt akkor villan egyet a led.



#358
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hát díjaznám, mert egy éves sincs. :(

Azért olvass utána a használati útmutatóban. :)



A sebesség mindent megold.

 


#359
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

3 évet használtam egyet lemerült állapotban:)

 

Hát díjaznám, mert egy éves sincs. :(



#360
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Sziasztok! 

Használ valaki RUNTASTIC eszközöket okostelefonhoz?

Ami érdekelna az a pedálfordulat és a pulzusmérő. 

 

Bluetooth jeladós mellkaspántok közül  Androidhoz melyik a legideálisabb?