Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#241
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Szerintem a naptól előbb lesz bőrrákod, mint a pulzusmérő ledjétől.


Marci

#242
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

3. Így keletkeznek a tudomány köntösébe bujtatott, nagyon elferdített áltudományos baromságok.

 

Ezt szépen meglovagoltad, idézek:

 

"A fentiek szerint teljesen elképzelhető hogy bőrrákot okozzon, de csak a fentiek szerint, ami feltevések tömkelege."



#243
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

 
Jeladót nem fogok, csak lámpát :)
 


Nekem is van kék LEDes cuccom, csak hála az inverz négyzetes törvénynek még nem vakultam meg :) De van amit letakartam fekete szigszalaggal mert egyszerűen zavar.
 


Kevered az elméletet és a logikát. Erre nekem is lenne egy jó mondásom de azt inkább hagyjuk ;)

Akkor téged idézlek vegyünk egy "alap ledet" eleve egy akkora teljesítményű leddel kezded az okfejtésedet ami 18mA fogyasztású ami 432mA naponta. ( ha az 5 másodperces viillogást nézem 86,4 mA

Tekintve hogy a szóban forgó órának 300mAh akkumlátora van és a gyártó 2 hetet ad meg szenzor módban üzemidőre (ami sanszos hogy valós mert nekem a egy  régebbi modellje 6 évesen is tartja a megadott idők 80-90%-át ) Azaz 300-at osztom 14 -el az 21.42mAh jut egy napra ha ez elosztod 24-el akkor kijön o.8928mAh Akkumlátor kapacitás 1órára

feltételezve 4.5Voltos aksit ez 4,0176 Wh Na mármost ez a teljes óra által felvett elektromos teljesítmény és nem csak a leddé. Ami nem egészen ugyanaz mégis már egy nagyságrenddel beljebb vagyunk arról ne beszéljünk hogy az én régebbi modellem is 2 hetet bír szenzor módban úgy hogy nincs rajta +aktívan fogyasztó mérőegység csak azok amik az új modellen is a led kivételével.Szerintem ebből vidáman lehet arra következtetni hogy a ledek teljesítménye elhanyagolható már csak azért is mert itt nem a fényerő a lényeg hanem egy ismert hullámhossz kibocsájtási visszaérkezési idejéből számított út. Abba meg már bele se menjünk hogy milyen hasznosulású egy bizonyos led, a régiek 0.05% tól indultak most már elértük a büvös 30%-ot is néhány speciális területen. Itt van a következő nagyságrendi buktató.

Tehát szerintem ahol sántit az eszme futtatásod 

1. büdületes méretű leddel számoltál

2. Az elektromos áram fénnyé való átalakításáról nagy lelkűen megfeledkeztél és szerintem még sok egyébből is

3. Így keletkeznek a tudomány köntösébe bujtatott, nagyon elferdített áltudományos baromságok.

 

 Béke.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#244
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szerintem Te se vegyél LED-es jeladót  :)

 
Jeladót nem fogok, csak lámpát :)
 

Nálam a csöves erősítőmben is kék led virít az előlapon. És ott ülök előtte. Nem is keveset. De én szeretek veszélyesen élni :D


Nekem is van kék LEDes cuccom, csak hála az inverz négyzetes törvénynek még nem vakultam meg :) De van amit letakartam fekete szigszalaggal mert egyszerűen zavar.
 

Azért az tisztán látszik hogy imádod az elméletet és a számokat. Az ilyen emberekre szoktam mondani hogy a papír mindent elbír. A gyakorlat azonban teljesen más.


Kevered az elméletet és a logikát. Erre nekem is lenne egy jó mondásom de azt inkább hagyjuk ;)



#245
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Végül egy bluetooth és ANT+ -os mellkasi HRM-et vettem, még szerencse hogy mindkét szabványt tudja, ugyanis ha az ANT+ -on kommunikál akkor a hátam mögött egyből megszűnik a jel, azaz ha hátizsákba teszem a telefont vagy a mez zsebébe akkor nem használható együtt a két eszköz.

Bluetooth -al szépen megy.

 

Tekergek: :).

 

Vittore30: lehet megszakad a kapcsolat az óra-foglalat között? Érdemes lepucolva kipróbálni, új elemekkel mindenhol.


Atombike módosította - 2017. február 06. - 17:18


#246
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

 
Vagy jobban informált..
 
A "fehér" LED-ek kék és/vagy UV sugárzást bocsájtanak ki ami egy sárga foszforréteget izgat, ez a kombináció fehérnek tűnik. Az UV fény használata fertőtlenítésre semmi újdonság, vízszűréshez is használják stb.
 

 
:rolleyes: 
 

 
A hő az infravörös, a bőrrákot az UV okozza, másik vége a spektrumnak. Anélkül hogy tudnánk mekkor "ledecske", mi az a néhány másodperc stb. nem mondhatjuk hogy semmi káros következménye nincs. Az hogy már millókat eladtak belőle nem mond semmit, évtizedekig tartott mire elismerték hogy a dohányzás káros. Olyat is hallottam hogy egy időben rádiumos fogkrémet reklámoztak "sugárzó mosollyal" :P
 
Gondolatkisérlet:

Mondjuk hogy az órát évente 200 napon hordod 4 órán keresztül.
Feltételezzük hogy egy alap LED-et használ 18 mA 2 Voltnál, vagyis 36 mW teljesítménnyel.
Vegyük úgy hogy ötmásodpercenként ég egy másodpercig, vagyis éves szinten 200*4*60*12=576000 másodperc, ami 160 óra folyamatos üzemmód.
Vegyük úgy hogy egy négyzetmilliméternyi bőrt/szövetet világít meg a LED.
Akkor az éves szinti teljesítmény ami a bőrt éri 160*36=5760 mWh

A földet érő napfény átlag teljesítménye 164 W négyzetméterenként, az egyenlítő fölötti maximum 600 W.
Tegyük fel hogy naponta egy óra a trópusi napon jelentősen emeli az esélyt a rákra.
Ez 0,6 mW per négyzetmilliméternél éves szinten 200*4*0,6=480 mWh-nek (per mm2) felel meg.

A fentiek szerint teljesen elképzelhető hogy bőrrákot okozzon, de csak a fentiek szerint, ami feltevések tömkelege. A legnagyobb az hogy mennyit világít a LED, lehet hogy csak egy minimális sztroboszkóp ami percenként összeadva egy másodperc töredéke se. Abból is indul ki hogy a felvett teljesítmény 100%-át sugározza ki fényben (aminek legalább annyi az UV része mint a napfényben) és olyan hatékonyságú mint egy ilyen alap LED. Azzal se számol hogy DNS hibák pontosan hogy keletkeznek (energiaküszöb és/vagy folyamatos összterhelés?). Emellett ha a LED tizszerakkora területet világít meg már szintén egész más az ábra.

Magyarul egyáltalán nem elvetendő a gondolat de pontosabb módszerekkel kéne kutatni.
 

 
Na és képzeld az is káros, a kék fénynek pszichológiai hatása van az alvásritmusra és friss kutatások szerint fizikai hatása lehet a retina károsodása kapcsolatában, de a melatonin szintet csökkentő hatása (ami az alvászavarhoz vezethet) az immunrendszert is gyöngíti. Erre rá is ugrottak egyes képernyőgyártók kékfény-szegény monitorokkal. Hogy a quantum pontos képernyőkről mi fog kiderülni azt még csak találgathatjuk, de annyit már le lehet szűrni hogy a nagyobb fényerejükkel bármiféle kék fény hatást erősítik.
 

 
Az megint más, nem a LED (fény) sugárzása zavar be hanem a szabályzó elektronika (pulzáló) elektromágneses sugárzása.
 

 
Azért mert valaki azt hiszi halhatatlan még nem az :) Az alacsony frekvenciájú magasfeszültségről is tudjuk hogy statisztikailag emeli a rizikót a rákos megbetegedésekre, ugyanúgy a repülésre is igaz, és igen, a fogorvosnál kapott röntgenre is. A háttersugárzást is növeli a betonfal stb. Mindez nem feltétlen fog rákhoz vezetni, de statisztikailag ha növeli az esélyt akkor a nagy számok alapján igen, több a rákos eset. Cserébe a civilizáció vívmányai lehet hogy jóval nagyobb időtartammal hosszabbítják meg az életet.

Azért az tisztán látszik hogy imádod az elméletet és a számokat. Az ilyen emberekre szoktam mondani hogy a papír mindent elbír. A gyakorlat azonban teljesen más.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#247
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Szerintem Te se vegyél LED-es jeladót  :)

 

Nálam a csöves erősítőmben is kék led virít az előlapon. És ott ülök előtte. Nem is keveset. De én szeretek veszélyesen élni :D



#248
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Egy kicsit nem vagy Te paranoiás :-)))

 
Vagy jobban informált..
 
A "fehér" LED-ek kék és/vagy UV sugárzást bocsájtanak ki ami egy sárga foszforréteget izgat, ez a kombináció fehérnek tűnik. Az UV fény használata fertőtlenítésre semmi újdonság, vízszűréshez is használják stb.
 

Ez csak neked lehet új dolog,

 
:rolleyes: 
 

Az "erős" led az egy nagyon mini kis ledecske, hőt nem termel és amúgy is csak néhány másodpercig működik.

 
A hő az infravörös, a bőrrákot az UV okozza, másik vége a spektrumnak. Anélkül hogy tudnánk mekkor "ledecske", mi az a néhány másodperc stb. nem mondhatjuk hogy semmi káros következménye nincs. Az hogy már millókat eladtak belőle nem mond semmit, évtizedekig tartott mire elismerték hogy a dohányzás káros. Olyat is hallottam hogy egy időben rádiumos fogkrémet reklámoztak "sugárzó mosollyal" :P
 
Gondolatkisérlet:

Mondjuk hogy az órát évente 200 napon hordod 4 órán keresztül.
Feltételezzük hogy egy alap LED-et használ 18 mA 2 Voltnál, vagyis 36 mW teljesítménnyel.
Vegyük úgy hogy ötmásodpercenként ég egy másodpercig, vagyis éves szinten 200*4*60*12=576000 másodperc, ami 160 óra folyamatos üzemmód.
Vegyük úgy hogy egy négyzetmilliméternyi bőrt/szövetet világít meg a LED.
Akkor az éves szinti teljesítmény ami a bőrt éri 160*36=5760 mWh

A földet érő napfény átlag teljesítménye 164 W négyzetméterenként, az egyenlítő fölötti maximum 600 W.
Tegyük fel hogy naponta egy óra a trópusi napon jelentősen emeli az esélyt a rákra.
Ez 0,6 mW per négyzetmilliméternél éves szinten 200*4*0,6=480 mWh-nek (per mm2) felel meg.

A fentiek szerint teljesen elképzelhető hogy bőrrákot okozzon, de csak a fentiek szerint, ami feltevések tömkelege. A legnagyobb az hogy mennyit világít a LED, lehet hogy csak egy minimális sztroboszkóp ami percenként összeadva egy másodperc töredéke se. Abból is indul ki hogy a felvett teljesítmény 100%-át sugározza ki fényben (aminek legalább annyi az UV része mint a napfényben) és olyan hatékonyságú mint egy ilyen alap LED. Azzal se számol hogy DNS hibák pontosan hogy keletkeznek (energiaküszöb és/vagy folyamatos összterhelés?). Emellett ha a LED tizszerakkora területet világít meg már szintén egész más az ábra.

Magyarul egyáltalán nem elvetendő a gondolat de pontosabb módszerekkel kéne kutatni.
 

Ha a led miatt aggódsz, akkor van még aggaszó hírem: A monitor, amit most nézel, az is sugároz ! És az okosmobilok képernyője is.

 
Na és képzeld az is káros, a kék fénynek pszichológiai hatása van az alvásritmusra és friss kutatások szerint fizikai hatása lehet a retina károsodása kapcsolatában, de a melatonin szintet csökkentő hatása (ami az alvászavarhoz vezethet) az immunrendszert is gyöngíti. Erre rá is ugrottak egyes képernyőgyártók kékfény-szegény monitorokkal. Hogy a quantum pontos képernyőkről mi fog kiderülni azt még csak találgathatjuk, de annyit már le lehet szűrni hogy a nagyobb fényerejükkel bármiféle kék fény hatást erősítik.
 

Az erősebb led lámpáknak is van egy bizonyos sugárzása, pl a drótnélküli sebességmérők nem működnek a közelükben.

 
Az megint más, nem a LED (fény) sugárzása zavar be hanem a szabályzó elektronika (pulzáló) elektromágneses sugárzása.
 

De hogy ezeknek egészségkárosító hatásuk lenne, azt nem hinném.

 
Azért mert valaki azt hiszi halhatatlan még nem az :) Az alacsony frekvenciájú magasfeszültségről is tudjuk hogy statisztikailag emeli a rizikót a rákos megbetegedésekre, ugyanúgy a repülésre is igaz, és igen, a fogorvosnál kapott röntgenre is. A háttersugárzást is növeli a betonfal stb. Mindez nem feltétlen fog rákhoz vezetni, de statisztikailag ha növeli az esélyt akkor a nagy számok alapján igen, több a rákos eset. Cserébe a civilizáció vívmányai lehet hogy jóval nagyobb időtartammal hosszabbítják meg az életet.


Tekergek módosította - 2017. február 05. - 21:20


#249
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

sziasztok

 

egy sigma bc 906 -vel kapcsolatban kérdeznék.

 

ha valakinek van megoldása a problémára kérem ossza meg velem :-)

 

ha végignyomom menet közben a gombokat, hogy megnézzem mióta megyek stb, vagy csak kicsit hozzáérek az órához máris 0 km/h-t mutat, néha percekig néha csak pár mp-re, elég kiakasztó. a küllőre szerelt jeladó teszi a dolgát, csak vmiért az óra érzékenykedik a konzolban



#250
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Amúgy monitorom ips és extra alacsony fényerőn használom, telefonomon meg van egy progi amivel csökkenteni lehet a kék színt (twilight app)

Egyszer olvastam valahol egy fogorvosi cikket ami arról szólt, hogy nem jó ha a szájba világítanak hosszútávon UV fénnyel (újfajta fogtömések UV-ra kötnek), mert sok hasznos baci elpusztul.

Egy kicsit nem vagy Te paranoiás :-)))


  • zeezoltano kedveli ezt

#251
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat, akkor kipróbálom ezt az optikai ant+ képes cuccot. szerk: ill lehet mégse, emiatt a cikk miatt: link

A linkelt csuklón mérő dolgokat is láttam, de ezek kevésbé pontosak mert kevesebb mintát vesznek adott idő alatt. Emellett csak csuklón hordhatók ami nekem zavaró.

Galaxy s5 telefonom van, azon találkoztam először ezzel a technológiával ami kb 2 éve volt - nem mondanám réginek.

A sok felhasználó még nem hosszútávú teszt csak szimplán sok. Majd 10 év múlva...

 

Amúgy monitorom ips és extra alacsony fényerőn használom, telefonomon meg van egy progi amivel csökkenteni lehet a kék színt (twilight app)

Egyszer olvastam valahol egy fogorvosi cikket ami arról szólt, hogy nem jó ha a szájba világítanak hosszútávon UV fénnyel (újfajta fogtömések UV-ra kötnek), mert sok hasznos baci elpusztul.


Atombike módosította - 2017. február 02. - 00:50


#252
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Emellett találtam egy érdekes megoldást ami tetszik és jó lenne, de nem merem megvenni mert nincsenek még hosszú távú tesztek, tapasztalatok (erős led folyamatosa "égeti" a bőrt, vért?):

https://www.amazon.c...153608d5dbb68d3

 

Valakinek véleménye van róla? A led UV-t is sugároz hiába zöld színű, ezért aggódóm egy kicsit.

EU-ban már van jogszabály is a kék fényt és UV-t kibocsátó ledek használatára, USA-ban nem olyan szigorúak, de nem is számít az emberi élet annyira :(.

Egyébként hozza a mellkasi mérések pontosságát, csak a töltöttségre kell figyelni.

Ez csak neked lehet új dolog, suttyomban ezekből eladtak már néhány 10 millió darabot. Erre már lehet mondani, hogy vannak hosszú távú tesztek.

Keress rá: Fitness óra, -karkötő, -karpánt néven is futnak. Az "erős" led az egy nagyon mini kis ledecske, hőt nem termel és amúgy is csak néhány másodpercig működik. És amit linkeltél szerintem nagyon drága, havernak egy egyszerűbb Xiaomi van van és jól működik. http://www.arukereso...rkötő&orderby=1

Ha a led miatt aggódsz, akkor van még aggaszó hírem: A monitor, amit most nézel, az is sugároz ! És az okosmobilok képernyője is.

Az erősebb led lámpáknak is van egy bizonyos sugárzása, pl a drótnélküli sebességmérők nem működnek a közelükben. De hogy ezeknek egészségkárosító hatásuk lenne, azt nem hinném.

Szóval vegyél nyugodtan ilyen pulzusmérőt, a sugárzása ha van is, elhanyagolható.


marton módosította - 2017. február 01. - 23:21

Marci

#253
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Sziasztok,

 

Valakinek van tapasztalata erre a szituációra?:

Ha bluetooth / ant+ mellkasi pulzusmérőt használok akkor a hátamon lévő táskában az okostelefon venni fogja-e a jelet?

 

Jelenlegi sigma órám nem veszi az STS jelet, de gondolom az nem is minden irányba sugároz.

Túrázáshoz, futáshoz kellene, mikor a telefon a táskámban van.

 

 

Az STS az más, mint a Bluetooth vagy az ANT+. Úgy emlékszem, a leírásban is ott van, hogy hol és milyen szögben kell legyen az óra az adókhoz képest.

 

Ami az ANT+-t illeti, mind a Rox10-em, mind a telefonom vette eddig a jelet, akár a bringán, akár hátul a derekamon egy övtáskában volt a telefon. Szobában az is előfordult, hogy a telefon az asztalon volt, én meg fel-le mászkáltam, mert tettem-vettem, meg talán még a retyóra is kimentem, és simán rögzített :)



#254
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Csodálnám, ha a bluetooth-os szenzor nem látná a hátizsákban a telefont. Nekem Wind rendszerű a Polar cuccom, de több méterről is veszi a bringán a computer a mellkasi jeladó jelét függetlenül attól hogy fizikailag "rálát" vagy sem. Bluetooth-os füllhalgatót használok néha a bringán (természetesen nem közúton). Annak az antennája elöl van, a telefon meg a mez hátsó zsebében. Így hallgatom a zenét. Nem állítom, hogy egyszer-egyszer nem csuklott még el a hangja, de simán átlát rajtam, pedig egy igen kis teljesítményű cucc.

 

A LED veszélyes mivoltáról én most hallok először. Ha van is mérhető UV sugárzása, kötve hiszem, hogy egy apró LED bőrrákot okozna. De ez hamar kiderül. Ha egy órai használat után tapasztalsz némi bőrpírt ott ahol "éget" a LED, akkor lehet esetleg aggódni. De nem hiszem, hogy pontokban lebarnulna ettől az ember csuklója :-) Szerintem nagyobb sugárzásnak vagyunk kitéve folyamatosan a telefonok, wifi, bluetooth-os ketyerék által. Igaz. hogy az nem UV, hanem elektromágneses, de erről sem tudták bebizonyítani, hogy ebben a dózisban káros lenne. Radioaktív sugárzás is mérhető folyamatosan mindenhol. Ez is természetes, mint ahogy az UV is. Csak a mértékre kell figyelni. Amerikában egész iparág épült ki a kártérítési perekre. Ha a legcsekélyebb esélye is lenne annak, hogy ez a jeladó megbetegít, akkor már sokcsillió dolcsira perelnék az Amazont. Szerintem a hamburger veszélyesebb :-))


Seneca módosította - 2017. február 01. - 15:26


#255
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Sziasztok,

 

Valakinek van tapasztalata erre a szituációra?:

Ha bluetooth / ant+ mellkasi pulzusmérőt használok akkor a hátamon lévő táskában az okostelefon venni fogja-e a jelet?

 

Jelenlegi sigma órám nem veszi az STS jelet, de gondolom az nem is minden irányba sugároz.

Túrázáshoz, futáshoz kellene, mikor a telefon a táskámban van.

 

Emellett találtam egy érdekes megoldást ami tetszik és jó lenne, de nem merem megvenni mert nincsenek még hosszú távú tesztek, tapasztalatok (erős led folyamatosa "égeti" a bőrt, vért?):

https://www.amazon.c...153608d5dbb68d3

 

Valakinek véleménye van róla? A led UV-t is sugároz hiába zöld színű, ezért aggódóm egy kicsit.

EU-ban már van jogszabály is a kék fényt és UV-t kibocsátó ledek használatára, USA-ban nem olyan szigorúak, de nem is számít az emberi élet annyira :(.

Egyébként hozza a mellkasi mérések pontosságát, csak a töltöttségre kell figyelni.


Atombike módosította - 2017. február 01. - 14:41


#256
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 431 hozzászólás

Tudja valaki, hogy miként állapítható meg, hogy pulzusmérő mellkasöv működik-e vagy sem? Ha a hozzátartozó óra azt mondja, hogy "no signal", akkor nem működik, vagy az óra rossz? Egyéb mérési lehetőség? köszönöm

Azért egy elemcserét ejts meg a mellkasövben először.



#257
dzsezi

dzsezi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Tudja valaki, hogy miként állapítható meg, hogy pulzusmérő mellkasöv működik-e vagy sem? Ha a hozzátartozó óra azt mondja, hogy "no signal", akkor nem működik, vagy az óra rossz? Egyéb mérési lehetőség? köszönöm



#258
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

elnézést, de ez:

 

http://www.wiggle.co...th-hrm-cadence/

 

és ez.

 

https://www.rosebike...mium/aid:827478

 

identikus csomag? ugyanazok a tartozékok? mert a rose-nál ezt írja:

 

Including: Garmin Edge 520, Premium heart rate chest strap, speed and cadence sensor, 2 x quarter-turn bracket for handlebar or stem with rubber bands, aero bar bracket for Ø 25,4/26,0/31,8 mm, additional fixing strap, USB cable

 

a wiggle-nél meg ezt:

 

 

In the Box

Edge 520
Heart rate monitor
Cadence sensor
Speed sensor
Mounts (standard and extended out-front)
USB cable
Tether
Manuals

 

számomra úgy tűnik, igen, mert a mount-standard&extended megfelelhet a 2-bracket-nek, míg, a fixing strap a tethernek.

 

vagy rosszul gondolom?



#259
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

 

végül a polar rs300x-et vette a párom. cserébe az ötletekért, tanácsokért, az eddigi, tavasz óta összegyűlt tapasztalatait összefoglalta pár mondatban, hátha másnak is hasznára válik.

 

"Polar - RS300X
Futáshoz, átlagos sportoláshoz kerestem pulzusmérőt. Az RS300X számomra teljesen elegendőnek bizonyult. Futás során teljes és részidőt akartam mérni vele és figyelni a sportolás közbeni pulzusomat. Erre kiválóan megfelel. Vissza tudom nézni a korábbi edzések idejét, pulzusát, amit rendszeresen használok. Ezen kívül is számos funkcióval rendelkezik még. Kijelzője futás közben is jól olvasható. A mellkaspántot kényelmesnek találom, nem dörzsöli ki a bőröm. Mivel elég vékony a csuklóm így van egy kis bumszli érzés, mikor felveszem, de mozgás közben nem zavar és nem is utcai viseletre vettem.
A választás során nem volt szempont, hogy számítógéppel összeköthető legyen, vagy távolságot mérjen. 
Összességében az igényeimnek megfelel, nem bántam meg, hogy ezt választottam."

 

 

Nekem is ilyen van.

Elégedett vagyok vele én is. 


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#260
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás

oké, némi segítségre volna szükségem. a jobbik felem szeretne pulzusmérő órát, futáshoz és evezéshez. konkrétan ezt nézte ki:

http://www.polar-ora...age_artdet_tabs

 

mivel én nem használok ilyesmit, nem tudom, érdemes-e ezt venni, vagy keressen inkább mást?

 

végül a polar rs300x-et vette a párom. cserébe az ötletekért, tanácsokért, az eddigi, tavasz óta összegyűlt tapasztalatait összefoglalta pár mondatban, hátha másnak is hasznára válik.

 

"Polar - RS300X
Futáshoz, átlagos sportoláshoz kerestem pulzusmérőt. Az RS300X számomra teljesen elegendőnek bizonyult. Futás során teljes és részidőt akartam mérni vele és figyelni a sportolás közbeni pulzusomat. Erre kiválóan megfelel. Vissza tudom nézni a korábbi edzések idejét, pulzusát, amit rendszeresen használok. Ezen kívül is számos funkcióval rendelkezik még. Kijelzője futás közben is jól olvasható. A mellkaspántot kényelmesnek találom, nem dörzsöli ki a bőröm. Mivel elég vékony a csuklóm így van egy kis bumszli érzés, mikor felveszem, de mozgás közben nem zavar és nem is utcai viseletre vettem.
A választás során nem volt szempont, hogy számítógéppel összeköthető legyen, vagy távolságot mérjen. 
Összességében az igényeimnek megfelel, nem bántam meg, hogy ezt választottam."

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"