Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogyan tekerjünk felfelé ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
55 hozzászólás a témában

#41
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Na most képzeld L a mi arcunkat,amikor libegõ alatt jöttünk le anno Bike+ sand-del ;D

#42
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Én slick-el poros-köves, lejtõ jobbos kanyart akartam bevenni kb 30-as tempóval nagyoonnnnnn kevés sikerrel! ;D Még jó hogy ott volt az út menti "árokban" egy kõ ami megállított. ;D ;D

#43
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
kipörgõ keréknél általában arról van szó,h a nép slick gumival akarja megmászni a poros-köves felfelét ;D

#44
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
azert amig csak lehet maradj ulve!
mert amint kialsz akkor egybol megugrik a pulzusod es jobban faradsz!
a masik pedig annyi, hoyg meg kell talani egy suly elosztast amivel az eleje me nem emelkedik a hatulja pedig meg tapad. ezt ulve es allva is meg kell tudni talalni!
a masik pedig vannak tenyleg olyan emelkedok amiken gyorsabb vagy tolva/futva, mint tekerve.

#45
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Ha a mászás nagyon nem megy, feltolom... ;D
Tök jó, mert gyors és le szoktam hagyni a tekerõ haveromat.... ;D


#46
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
nem tudom , hogfy ezeket dolgokat mennyire lehet elméletben elsajátítani!!!!??????????????
szvsz az a legjobb ha minnél többet probálkozol elõbb v. utóbb úgy is kialakul mi az ami neked is kényelmes!! ;)

#47
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Én mindig a kormány elfordításával kezdem a dolgokat!És ha nagyon nem megy így,még be is dõlök! ;D
Jah,fontos,h arra fordítsd a kormányt,amerre kanyarodni akarsz!!
Bár én nagyon gagyi vagyok!Lássuk,mitisír Octadrive,a nagy spíler! ;)

Kala, király vagy ez a legfontosabb része. A többire meg csak rákell érezni, h. mikor kell csúsztatni, ellen kormányozno, lábkitétel...... a következõ fánál úgy is kiderül h. jól csináltad -e.

Na de ha felfelé hajtassz akkor szerintem ne nagyon dõlöges ide-oda mint a Pista bá hazafele a kocsmából, ez a technika már kissé veszélyes!

#48
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Köszönöm a tanácsokat és tippeket ,sok nagyon hasznos választ kaptam a kérdésemre. :D
És persze ha van vkinek még tanácsa ,akkor ne fogja vissza magát. ;)

#49
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Én mindig a kormány elfordításával kezdem a dolgokat!És ha nagyon nem megy így,még be is dõlök! ;D
Jah,fontos,h arra fordítsd a kormányt,amerre kanyarodni akarsz!!
Bár én nagyon gagyi vagyok!Lássuk,mitisír Octadrive,a nagy spíler! ;)

#50
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Na és, milyen helyzetben lenne az a kanyar? (emelkedõ?lejtõ?sík?)

#51
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Húdeügyesvagy!
Engem megtaníthatnál kanyarodni. Segítesz?

#52
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Próbáld meg kialakítani a megfelelõ techmikádat, a lényeg az ha tényleg olyan meredek, akkor ne az ülésbõl próbálkozz, meg kell találni a megfelelõ súlyelosztást ahhoz,h. ne ess hátre, lentmaradjon az elsõ, ha lehet, és elegendõ súly maradjon a hátsókeréken, és szerintem ilyenkor pörgesd, én igy szoktam.
Nekem egy cc-fr vegyes jellegü gépem volt eddig, aminek elég magas az eleje, szóval nem egy cc versenybrinyó, és cc-s haverral versenyeztünk, h. ki tud meredekebbre mászni, az eredménye az lett, h. feljuttottam, õ meg kábé 3-4 méterrõl hátra eset, a szívbajt hozta rám.
Szó, az én módszerem beváll.

Állj ki a kormányhoz, akkár úgy is ,h. majdhogynem ülsz (ez szerintem a legtutibb az egyensúlyozáshoz), de mégsem, és naggyából lent van a kerék + pörgesd a pedált. ;D ;D ;D

#53
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Hogyan tekerjünk felfelé ?


gyorsan!!!

#54
Jupiter

Jupiter

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Szia!

A kérdés jó. A választ meg én sem tudom. De ha hátraesel akkor gondolom a nyeregben ülsz...Próbáld meg kiállva!-Ezzel meg az a gond, hogy a hátsó kerék kipörög. Tehát meg kell találni az egyenúlyi helyzetet.
De ha rohadt meredek akkor marad a jó öreg "feltolom" stílus ;)

#55
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
http://www.freeweb.h...s-3e8dc32a66e33
lehet,h segít...

#56
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
A stílus CC, a helyszín egy tipikus erdei terep.
Nemrég óta montizom és egy olyan problémával kerültem szembe ami oútinál sohasem fordult elõ.
A kérdésem az hogyan érdemes kiemelten meredek helyeken felfelé tekerni ? Nekem ugyanis gyakori problémám hogy hiába tudnék még visszaváltani könnyebb fokozatba, sokszor azért nem tudok felmenni ,mert félõ ,hogy hátraesek. Szóval ki milyen mászótechnikát tud ill használ ? ??? ???