Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Hogyan tekerjünk felfelé ?

- - - - -

  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Van egy nagy mumusom, amit sosem sikerült megmásznom, pedig vagy 30x próbáltam már. Ez a Kövesbércre felvezetõ ösvény felsõ, valóban köves szakasza. Ha valaki ismeri és felment, akkor ismertesse már a technikáját.

Gyakorlásnak ajánlható a Buda Maraton utolsó háromnegyedénél lévõ meredek is, nekem az sem sikerült.

#2
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
lendület az tényleg nincs, a megoldás valsz. az lehet, amit mondasz, izmosabb hajtás, ugyanis végül is a kipörgésbõl jön a stabilitásvesztés

tapadás az nincs, nagyon laza, homokos a talaj, ilyen terepen már eleve marhára kell figyelni az egyensúlyozásra...

#3
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Talán segít ilyenkor ha megpróbálsz a nyereg orráról egy kicsit elemelkedni és elõre-hátra toltogatni magad a nyereg fölött. És ha nem pörgetnél annyira azon a kis szakaszon hanem izomból próbálod akkor kevésbé fog elkaparni a kerék, és nagyobb íven fordulva be tudod venni a kanyarokat. Lényeg a gumik tapadása és a lendület.

#4
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
kis trial elem!
ugralj a geppel egy helyben.

#5
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
na ja, most eszembe jutott egy:

mászással eddig nem nagyon volt gondom, mindehová feljutottam, DE találtam egy roppant galád falat, ahol az utolsó 3-4 méteren az ösvény hirtelen bevált 60 fokot balra, majd 1 méter után jobbra (cikk-cakk)

na most mi legyen? ugyanis a húdemerev mászótechnikával nem tudok valami szépen fordulni, s ált egyensúlyomat el is vesztem - igaz, csak namvadt pár méter, ami igazán végigtolható, de ugye itt az elvrõl van szó ;)

#6
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Sziasztok!
Eléggé sok tudnivaló elhangzott itt a mászással kapcsolatban,ami helyes pl:a nyereg hegyére ülni stb.
DE:a legfontosabb a merevség az nem hangzott el!!!
Hiába van bika vádlid,és 8kg-os géped,akkor sem érsz fel a tetejére,ha a befektetett energiád arra megy el hogy miundenfelé hajlassz fölfelé menetbe.PL:a térdeid mozgás közben nem a felsõvázcsõ felé befelé mozognak,hanem kifelé,vagy netán összevissza.Fölfelé ne mozgasd Pacific Blue-s stílusban a bringát oldalra,és húzd össze magadat amennyire csak lehet,hogy a testeden belül is minimálisra csökkentsd a rugalmasságot.Ahogy a mászás istene Ned Overend írta (van aki nem ismeri?),nem az mászik gyorsan,és jól felfelé,aki látványosan mászik,hanem az aki eggyé válik a biciklijével!!!
A rövid pörgetésekkel egyet értek emelkedõtõl függõen.A rövid brutál gyökeres szakaszon tényleg a legjobb fullgázon pörgetni,de ha pl a Garda maraton 26km-nyi 16%-os részére gondolok,akkor az egyenletes mászás a nyerõ,ügyelve a pulzusszámra.Az állvatekeréssel tényleg megugrik 3-4-el a pulzusszámod,de mikor már elzsibbadt a tököd,akkor jól jöhet:)
Na egyenlõre ennyi:)
Ha van még kérdés jöhet:)
Üdv:Thy

#7
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Gratula!!!! 8) 8) 8)

Láto-látod, a megfelelõ technikával csodákra képes az ember. ;)

#8
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
dög vagy! ;-)

#9
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
Éljen, alázzuk meg a hegyeket...

#10
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 posts
Sziasztok !

Na ma tekertem egyet a Pilisben. Egyszer csak nagy és meredek emelkedõ állta az utamat
Ezt mondta:
- "Kiskomám ide nem jössz föl. Tudod a múltkor is le kellett szálnod ,mert hátraestél volna."
Én azonban halált megvetõ bátorsággal ;D nekiindultam bevetve minden itt szerzett tapasztalatomat és IGEN. Sikerült. A pökhendi hegyet pedig magam mögött hagytam, talán még most is ott szipog valahol.

Úgyhogy köszi az infókat, bejöttek a tippek.
Múltkor ugyanis itt nem tudtam felmenni, de most figyelve a testsúly helyezésére prímán felmentem.
8) 8) 8)


#11
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
rémhoppantó

#12
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
Az is kajak.

#13
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts

Azt hiszem h. Romboló lesz a becezneve.


Az enyimnek Traktor. 8)

#14
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
Ja a súly amolyan 12-13.5 környéki lesz, szó nem egy olyan kõnehéz gép habár a váz 2,3 kg.
Dehát Istenem nem egy 8 kilas CC istengépnek készül.
Nem illene a lekivilágához, v. az enyémhez?
Azt hiszem h. Romboló lesz a becezneve.

#15
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
Oksi elöl JrT lesz de nem fully telós lesz a gép.
Ez még nincs kész. De az elõzõ gépel Z2-sel DH kormánnyal eléggé emelten és taposópedállal jobb volt meredekre mászni mint tesóméva.
Majd beszámolok mikor meglesz h. milyen azzal is mászni. Egyenlõre ez még csak vágy. Aztán lehet h. átálok 1 tányéros rendszerre akkor meg mindegy h. milyen felfele. De azért jobban érzem magam mikor nem vagyok odaragadva a bicóhoz.


#16
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
OK! :-[

#17
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
humorérzéket kéretik bekapcsolni ;)

#18
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Hát nem biztos. Sok függ a geometriától és a súlyponttól. A Junior T nem a kis beépítési magasságú villák közé tartozik.

Na meg ha csak az eleje 3kg, mennyi lehet a full bicó?
Csak föl kell cipelni a hegyre.

#19
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
Várj csak...a nehéz orr elõny is lehet, nem emelkedik olyan könnyen el :)



#20
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Ha elszoktál az SPD-tõl nem csodálom ha sz@r volt. Na meg a gondolom a bicó is teljesen más volt mint a tied, és nem volt rendesen beállítva.

Azt azért megnézném hogy te a FR géppel aminek csak az eleje 3kg, hogy zúzol felfelé taposópedállal.