Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merida

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1982 hozzászólás a témában

#121
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Oké, akkor ismét kiderült, hogy 176 centimmel határon vagyok két méret között, nagyszerû. Azt esetleg tudjátok, hogy HFS és TFS változat van valami különbség? Geo ugyanaz, gondolom, tag, festés nyilván más, de ezen kívül?


A One-Twentynél már nincs külön TFS és HFS, épp nézem a Bikefun katalógust. Minden alu One-Twenty 6061 Racelite nevû vázanyagból készül, ami a korábbi években és más modelleknél a TFS-nek felel meg.
Ettõl függetlenül, 1-2 éve még a HFS váz az Prolite-66 anyagból volt (6066 T6 alu, ha jól emlékezem) kézi varratokkal, a TFS pedig 6061-es alu gépi varratokkal. Most meg ki tudja, hogy van...
De nem kell ezzel foglalkozni, hogy TFS vagy HFS, 5 év garancia van rá, oszt' csókolom! Nem kell túlragozni, jó ez! :-> Én arra figyelnék csak, hogy Fox RP2/RP23 tag legyen benne, ne valami olcsóbb (X-Fusion). DT Swiss M210-et nem ismerem, németek szerint nem olyan finom mozgású, mint a Fox. X-Fusion-t próbáltam tavalyi Ninety-Six-ben, annak a geójához kitûnõ szerintem, mivel nehezen indul meg és jól lehet vele mászni, de ennél a One-Twenty váznál szerintem nem lehet túl jó (nem próbáltam!).

#122
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Oké, akkor ismét kiderült, hogy 176 centimmel határon vagyok két méret között, nagyszerû. Azt esetleg tudjátok, hogy HFS és TFS változat van valami különbség? Geo ugyanaz, gondolom, tag, festés nyilván más, de ezen kívül?


amit Kolléga fentebb leírt, más vázanyag meg a hfs picit igényesebb kivitel. ezel sztem lényegtelenek, ellenben a tagok közti különbség nem elhanyagolható.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#123
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

én jó eséllyel 16-ost vennék magamnak
de tényleg érdemes próbálni. mongy úgy tudom tesztbringák 18-asok mind.


Oké, akkor ismét kiderült, hogy 176 centimmel határon vagyok két méret között, nagyszerû. Azt esetleg tudjátok, hogy HFS és TFS változat van valami különbség? Geo ugyanaz, gondolom, tag, festés nyilván más, de ezen kívül?

#124
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én jó eséllyel 16-ost vennék magamnak
de tényleg érdemes próbálni. mongy úgy tudom tesztbringák 18-asok mind.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#125
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Visszaolvasgattam One Twenty ügyben, akkor 176 centihez 16 colos lenne az ideális? Továbbá nem tudom, hogy TFS és HFS változatok között van-e lényegi különbség, festésen kívül? Esetleg merevségben? A geo gondolom, hogy megegyezik, tömegben meg úgy tûnik, hogy mindkettõ 2800 gramm körül van, de más információt nem kaptam se itt se a Merida oldalán.


A méret szerintem határeset; lehet, hogy jó a 16-os a magasságodhoz, de lehet 18-as lenne a jobb. (Én nem értek hozzá, csak volt ismerõsöm, aki szintén 176 cm volt és ezzel a problémával szembesült Meridánál.) Merida teszt centerekhez tartozó boltokban kérd az eladót meg, hadd ülj fel egy One-Twenty-re, illetve kérdezz rá, hol van 16-os és hol 18-as. Én megpróbálnám mindegyiket, mielõtt vásárolnék!
BikeFun - Merida Teszt Centerek

TFS és a HFS közt elvileg a váz anyagában van különbség, HFS-nek könnyebbnek kellene lenni pár grammal. Olyasvalami rémlik, hogy a HFS az Prolite-66 alu, ahol a varratok kézzel készülnek, a TFS meg mintha 6061-es alu lenne és géppel készülnek a varratok.

#126
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sala bá geo adatotr találtál, vagy az mindegy ? :)

én meg ezt e

ONE-TWENTY Carbon 4000-D - MTB Full Suspension - Merida Bikes Australia

azt a csúnya fehér sid-et basznám ki belõle, bele egy jövö évi fekete róka...meg fekete felnik, kék nipszlikkel, . gyühet is egy 16-os


Visszaolvasgattam One Twenty ügyben, akkor 176 centihez 16 colos lenne az ideális? Továbbá nem tudom, hogy TFS és HFS változatok között van-e lényegi különbség, festésen kívül? Esetleg merevségben? A geo gondolom, hogy megegyezik, tömegben meg úgy tûnik, hogy mindkettõ 2800 gramm körül van, de más információt nem kaptam se itt se a Merida oldalán.

#127
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Most kérdeztem meg, csak márciusban hoznak belõle.

#128
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!Mi a véleményetek az új matts lite 3000 D -rõl?Köszi


Megpróbálnám szívesen, milyen lehet; élõben már láttam és annyit tudok róla, hogy jól néz ki. :-> Élõben sokkal szebb, mint képen. (Komjádi uszoda mellett van egy, 18-as méretben és akciózzák - az az, amit it teszteltek a Bikemag-ben, ha jól tudom)

#129
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!Mi a véleményetek az új matts lite 3000 D -rõl?Köszi

#130
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
Szia Tierce!

Nekem egy tfs 100 D-m van, 2007 óta hajtom, igaz nem sokat, kb 6000 km-t mentem vele, de semmi bajom nem volt még. Szerintem nyugodtan belevághatsz a vásárlásba, nem fogod megbánni.

üdv: Joe

#131
tierce

tierce

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
sziasztok!

azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a crossway tfs 100-r (rigid) kerékpárral kapcsolatban. ha valaki tud róla valami okosat mondani, annak nagyon örülnék, mert egy ilyen vásárlásán töröm a fejem. úgy találtam, hogy a 2010-es modellt 110e Ft körül meg lehet venni. szerintetek ez megér ennyit meg úgy általában jó?

köszi

#132
Blazser

Blazser

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Üdv mindenki.Olyanokat embereket keresek akiknek lehetõleg 2009-es vagy bármelyik One-Five-O modelljük van.Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye,tapasztalata errõl a modellrõl.Nekem is ilyen van.

#133
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Én meg még jókor vettem vázat:D
Utolsó utáni akciósat :D:D

#134
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

big riszpekt!

egy idõ után mindenki rájön, hogy inkább bringázik, mint állandóan alkatrészeket cserélget és évi 300 nap nem tudja használni a bicaját, mert épp alkatrészre vár....

Már én vagyok a gyengébb láncszem... :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#135
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

big riszpekt!

egy idõ után mindenki rájön, hogy inkább bringázik, mint állandóan alkatrészeket cserélget és évi 300 nap nem tudja használni a bicaját, mert épp alkatrészre vár....


Gyönyörû.:)

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#136
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

egy idõ után mindenki rájön, hogy inkább bringázik, mint állandóan alkatrészeket cserélget és évi 300 nap nem tudja használni a bicaját, mert épp alkatrészre vár....


Ott a pont, így van! :->

#137
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
A Google szerint például itt

Kormányok, - Hajtány Kerékpárüzlet és Szakszerviz

#138
Hunorpapa

Hunorpapa

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Üdv!
Nem tudja valaki, hogy honnan tudnék szerezni x-mission kormányszárat 100 mm hosszban, 6 fokos emelkedéssel?

#139
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

One-Five-O nincs, de van Twenty-Nine. :-> Egy friss magyar teszt itt: Bringa: Teszt nagykeréken: a Merida elsõ 29-ese (2011. január 11.)
Egészen jó kis teszt, szerintem.


Sokkal jobb teszt, mint ami a bikemagokon szokott lenni. Ebbol tenyleg megtudja az ember, hogy mit varhat. A magassagombol es a korabbi crosscangas tapasztalatbol kiindulva tovabbra is erdekel a 29er dolog.

#140
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc

Egy ideje már nem költök biciklire, nem akarom ezt a jó szokásomat megszegni. :)


big riszpekt!

egy idõ után mindenki rájön, hogy inkább bringázik, mint állandóan alkatrészeket cserélget és évi 300 nap nem tudja használni a bicaját, mert épp alkatrészre vár....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->