Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merida

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1982 hozzászólás a témában

#101
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
a meridának kb minden alaktrésze, legalább egy kategóriával jobb. ha van minden vázméret (amit 2009-es modellnél nem nagyon hiszek) akkor az is nagyobb választék. én azt venném.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#102
benices

benices

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Melyiket vegyem? Help
Sziasztok. Légyszives segitsetek.
Nem tudok választani! Scott Sportster 55 és Merida Crossway TFS 100 2009-es. Mind a kettö 500 euroba kerül. Kezdö vagyok (persze biciklizni tudok ). Nem csak aszfalton használnám, néha kicsit terepen is gurulnék. Persze nem sziklás terepen. Nagyrészben aszfalton gurulnék. Indoklást is kérnék.



Scott Sportster 55
Keret: Sportster 6061 alumínium váz
Villa: Suntour NEX 4110 63mm V2
Váló: Shimano Acera
Shimano
Shimano
Fék: Shimano BR-M416A, mechanikus tárcsafék
Hajtókar: Shimano FC-M171 48-36-26
Középcsapágy: Shimano BB-UN 26
Fogaskoszorú Shimano CS-HG30-8I, 11-32 T
Lánc: KMC Z-7
Elsö agy: Scott Comp Disc CL
Hátsó agy: Shimano FH-RM65-8 CL
Felnik: Araya GP-710
Gumiabroncsok: S207 700x37C, semi slick
Kormány: Scott Sportster Oversize 31.8mm
Szár: Scott JD-ST58 A, Oversize 31,8 mm
Ritchey OE Logic Zero semi integriert
Nyereg: Sportster Solution
Nyeregcsõ: Scott, 31.6mm
Pedálok: Wellgo C 127 S
Színek: Fekete Barna
Súly: 13,8 kg

Merida Crossway TFS 100 2009
Keret: Crossway TFS-D
Villa: SR Suntour NEX4610-HLO 63 Lockout
Váltó: Shimano SLX
Shimano M310 31,8 T-Swing
Shimano SL-M360 Rapidfire
Fékek: Tektro Auriga Comp
Hajtókar: Shimano M191 48-38-28 CG
Középcsapágy: Shimano UN26
Fogaskoszorú Shimano CS-HG40-8 11-32
Lánc: Shimano CN-HG50
Felnik: Alex DP-17 Disc, black
Gumiabroncsok: Merida Speed ​​40 Reflex
Kormány: X-Mission Speed
Szár: X-Mission Speed
Fogantyúk: Crossway Ergo
Nyereg: X-Mission Cross
Nyeregcsõ: X-Mission Speed
Pedálok: Acél
Kerék méret: 622 x 40

Nem hiszem, hogy tökéletes a forditásom. Bocsi.

Köszi elöre.

#103
Zsokesz1981

Zsokesz1981

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

jól érted, az egy igen jó árérték arányu bringa. de nézd meg pl. az idei modell 280k és kicsit gyengébb a szereltsége.


Köszi a segítséget. A jövõ héten nyélbe ütném az üzletet, így most már lassan döntésre kell jutnom. :-)

#104
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
jól érted, az egy igen jó árérték arányu bringa. de nézd meg pl. az idei modell 280k és kicsit gyengébb a szereltsége.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#105
Zsokesz1981

Zsokesz1981

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

esetleg belinkelnéd az említett tipusokat. kb senkinek nincs fejbe a setup-juk.

de mellesleg mind2-nél, magaasan jobb szereltségû, csak kisebb a májerfaktora. szal fagyizó elõtt villogni a másik2bõl. ésszerúen jó bringát venni meg ez.


Szia!

Ime:
Bringaland - Bringaland.hu
Bringaland - Bringaland.hu
:::-20%::2010 MERIDA MATTS TFS XC 800 D « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása

Akkor ha jól értem, Te a Merida-t ajánlod? Az tény, hogy a Bianchi tetszik külsõleg a legjobban, de azért tettem fel a kérdést itt, ahol azért biztosan nagyobb szakértelemmel rendelkezõ emberek vannak, mert nem "divat" bringát akarok venni, hanem ebben az árkategóriában a legjobb ár/érték aránnyal rendelkezõt.

#106
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
esetleg belinkelnéd az említett tipusokat. kb senkinek nincs fejbe a setup-juk.

de mellesleg mind2-nél, magaasan jobb szereltségû, csak kisebb a májerfaktora. szal fagyizó elõtt villogni a másik2bõl. ésszerúen jó bringát venni meg ez.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#107
Zsokesz1981

Zsokesz1981

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!

Mostanság készülök bringát venni. 200-220-e Ft-ot tudok rászánni, mert igazából fõként tavaszi és nyári, hobbi bringás vagyok.
Eddig ebben az árkategóriában néztem Bianchi és Trek bringákat, de most látom több helyen akcióban a 2010-es Merida Matts TFS XC 800-D-t.
Mi a véleményetek errõl a típusról? Szembe állítva mondjuk egy 2011-es BIANCHI KUMA 5300-al, vagy egy 2011-es Trek 4500 D-vel?

Elõre is köszi!
Zsolt

#108
hzoli82

hzoli82

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok !

Mutatok egy kicsit ritkább Merida bringát. Ez egy 2011-es modell Magyarországon nem forgalmazzák ezért nem kapható. Külföldrõl hoztam most ott is ez az egyetlen darab volt belõle az egész országban. Nem volt egyszerû beszerezni de most meg van végre.
2011 Merida One-Five-O 3000D

Feltöltött kép

#109
inzsi

inzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Hali! Ezt pislogjátok!:http://www.bicismend...2&idseccion=161
Csak nekem Merida-wannabe?

#110
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Lesz külön kapható tárcsafékes alu cyclocross vázszett? Ha igen, 130 v. 135mm-es hátsó sarutávval?

#111
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Köszönöm a tapasztalati infót. Akkor tulajdonképpen egy rövidebb, mondjuk 8 centis stucnival valószínûleg tökéletes lenne.

#112
Kömi

Kömi

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás

Oké, akkor ismét kiderült, hogy 176 centimmel határon vagyok két méret között, nagyszerû. Azt esetleg tudjátok, hogy HFS és TFS változat van valami különbség? Geo ugyanaz, gondolom, tag, festés nyilván más, de ezen kívül?


Szia!

HFS-3800-as vázzal épített kerékpárom van gondoltam hátha tudok segíteni.
178 cm vagyok és 18"-os a vázam ami (nekem) pont jó méret 100-as stucnival. Szerintem a 176 centidhez ebbõl a vázból a 16"-os kicsi lenne. (Szerintem a nyeregcsövet nagyon ki kellene húznod, hogy kényelmes legyen.)
Nézd meg az enyém mennyire van kihúzva és ahhoz adjál még hozzá 4-5 centit.
Picasa Web Albums - Kömi - 2010 07 24 - ...

Szerk: A Tagra kitérve, én rögtön cseréltem RP23-ra az RP2-est szerintem (ha másért nem) a finomabban állítható propedal-ért megérni a csere, még ha anyagilag kicsit megterhelõbb is.

Üdv: Kömi
Jó, ha van egy végcél, amely felé utazunk; de végül is az utazás a cél. (Ursula K. Le Guin )
http://picasaweb.google.com/KomiErdhttp://www.kellysklub.hu

#113
pilisbike

pilisbike

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
csaó
szeretem énis a pilist imádok rajta haladni fökép a dobogoköi oldalrol le a katona emlékmüig onét krastrom puszta
hétvégenkét turázunk a pilisben ha valaki ugy gondolja jöjön velünk

#114
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás

sziasztok
edig egy giant nrs 2 -használtam most sikerült vennem egy merida one-twenty hfs 3000 D frm csak vázat 0 km
igaz enyi pénzért lehetett volna másik giant de hajt a kiváncsiság milyen is a merida .
xt fék-slx hajtás-xt váltás-manitou-fox rp2-rigida zac 2000 felnik xt agyak .
na szoval akkor most egy darabig meridásokhoz tartozom aszt hiszem



Üdv!

Szerintem nincs semmi baj a meridával, nyúzom rendesen három éve...
Jó helyen laksz, Pilistetõt szeretjük!:D

#115
pilisbike

pilisbike

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
sziasztok
edig egy giant nrs 2 -használtam most sikerült vennem egy merida one-twenty hfs 3000 D frm csak vázat 0 km
igaz enyi pénzért lehetett volna másik giant de hajt a kiváncsiság milyen is a merida .
xt fék-slx hajtás-xt váltás-manitou-fox rp2-rigida zac 2000 felnik xt agyak .
na szoval akkor most egy darabig meridásokhoz tartozom aszt hiszem

#116
wins

wins

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Üdv mindenki.Olyanokat embereket keresek akiknek lehetõleg 2009-es vagy bármelyik One-Five-O modelljük van.Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye,tapasztalata errõl a modellrõl.Nekem is ilyen van.


Nah szal ilyet építek én is:D

#117
wins

wins

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Én most építek egy ilyet és én is kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

#118
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
cimbora one-twenty-jében tökéletesen teszi a dolgát az x-fusion tag. bakony-balaton topikban talán még szokott nézelõdni, eric néven lehet keresni.

#119
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Igen, a tagok nyilván számítanak, de itt a bikemages tesztben az RP2-es tagról se zengett a cikkíró dicshimnuszt, így tán az se lenne butaság, hogy megvenni az olcsóbbat, aztán rövid ideig használni kevésbé jó taggal, aztán amikor van pénz, venni bele egy RP23-at, bár utóbbit elég borsos áron mérik... No mindegy, meglátjuk, még úgyis eltelik pár hét az esetleges beruházásig. Kösz a válaszokat!


az meg sokkal nagyobb kiadás késõbb

amúgy az rp2 tag kb tökéletes (nekem az van a dawg-ban) csak a dhx air lenne jobb
s a 23 sem mozog szebben csak van 2 közbülsõ állása amit menet közben úgysem tudsz kapcsogatni (és kb fölöslegesek is)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#120
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Igen, a tagok nyilván számítanak, de itt a bikemages tesztben az RP2-es tagról se zengett a cikkíró dicshimnuszt, így tán az se lenne butaság, hogy megvenni az olcsóbbat, aztán rövid ideig használni kevésbé jó taggal, aztán amikor van pénz, venni bele egy RP23-at, bár utóbbit elég borsos áron mérik... No mindegy, meglátjuk, még úgyis eltelik pár hét az esetleges beruházásig. Kösz a válaszokat!