Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merida

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1982 hozzászólás a témában

#81
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!


Eddig egy Merida TFS300-at használtam (2009) 18-as méretben.
A nyerget eléggé hátratoltam, de amúgy jó bicó, szeretem.

Viszont vettem egy FOX telót, amit egy könnyebb vázba szeretnék beépíteni.
Mivel nemrég vettem XT hajtómûvet, és nem BB30as, így a Merida MATTS lite 1000-D jöhet számításba.
A többi matts lite BB30as középrésszel készül.
Olvastam itt a Bikemagen a Matts lite tesztet (2000-D) és picit elbizonytalanított.
Találtam még az országban egy 18-ast az 1000-Dbõl. Jó lesz ez a 180 centimhez? vagy inkább 19 kéne?

Akár még kivárni is tudnék a jövõ évi kollekcióhoz... csak attól tartok, hogy ott már minden váz BB30-as lesz a könnyítettek közül. Hajtómûvet pedig nem cserélnék, lévén 2 hónapos a cucc. (nem szeretnék variálni BB30 átalakítóval, mert egy bringaszerelõ ismerõs nem igazán dícsérte...)

Szóval: be merjem vállalni a matts lite 1000-Dbõl a 18ast?


ha eddig jó volt a 18-as akkor ennek is jónak kell lenni, ugyanolyan hosszú mint a régi.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#82
Bacu

Bacu

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!


Eddig egy Merida TFS300-at használtam (2009) 18-as méretben.
A nyerget eléggé hátratoltam, de amúgy jó bicó, szeretem.

Viszont vettem egy FOX telót, amit egy könnyebb vázba szeretnék beépíteni.
Mivel nemrég vettem XT hajtómûvet, és nem BB30as, így a Merida MATTS lite 1000-D jöhet számításba.
A többi matts lite BB30as középrésszel készül.
Olvastam itt a Bikemagen a Matts lite tesztet (2000-D) és picit elbizonytalanított.
Találtam még az országban egy 18-ast az 1000-Dbõl. Jó lesz ez a 180 centimhez? vagy inkább 19 kéne?

Akár még kivárni is tudnék a jövõ évi kollekcióhoz... csak attól tartok, hogy ott már minden váz BB30-as lesz a könnyítettek közül. Hajtómûvet pedig nem cserélnék, lévén 2 hónapos a cucc. (nem szeretnék variálni BB30 átalakítóval, mert egy bringaszerelõ ismerõs nem igazán dícsérte...)

Szóval: be merjem vállalni a matts lite 1000-Dbõl a 18ast?

#83
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Max. várok egy évet a One-Forty 2011-re, bár gyanítom, hogy tenni kell hozzá a Trans-Mission-hoz képest.

#84
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

most vasárnap indul az Eurobike 2011


Nagyon csúnyán elnéztem, nem július 31-én, hanem augusztus 31-tõl lesz. Szóval, még bõ egy hónap!

#85
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A Trans Mission vázat melyik típus váltotta fel a Meridánál ?


A One-Forty. Öröm az ürömben talán, hogy hamarosan a 2011-es készleteket is várhatóan akciózzák, így a vázakat is (ha lesz mit, persze), mivel jönnek a 2012-es modellek. Az augusztusi akciók közt már van is 2011-es készlet akciósan.
Ha már 2012-es darabok: szerintem képeket és infókat hamarosan látunk majd, most vasárnap indul az Eurobike 2011, az EU-s "gyártók" ott szoktak elõrukkolni az új cuccokkal. Szóval, lehet, hogy nem kell annyira sokat várnod egy akciózott One-Forty vázra, de majd kiderül, én csak tippelek, nincsenek belsõs infóim (komolyan!)! :-)
Ja igen, a 2011-es modellnél a fejcsõ már tapered, szóval ha a villád 1 1/8-as, akkor egy új kormánycsapágyat is kell kalkulálnod az árba.

#86
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
A Trans Mission vázat melyik típus váltotta fel a Meridánál ?

#87
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Az ismertebb boltokat már körbejártam ( a Bikefunt-t is ), sajnos mindenhol elfogyott, még a nagyméretû darabok is. Nem gondoltam volna, hogy így "kitakarítják" a boltokat. Gondoltam, hát ha egy eldugottabb boltban akad még egy példány belõle valahol. Azért köszi.

#88
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hali !

Nem tudja véletlenül valaki, hogy lehet-e még kapni a 2010-es Merida Trans-Mission 1000 D vázból a 21"-os méretûbõl egy darabot valahol ?
Addig szüttyögtem, míg elhordták az ismertebb helyekrõl.

Köszi


Ha az augusztusi akciók közt nincs, akkor sajnos lehet, hogy nincs. Egy e-mailt ha írsz a Bikefunnak, megírják, ha mégis lenne, nagyon rendesek és segítõkészek.

#89
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Hali !

Nem tudja véletlenül valaki, hogy lehet-e még kapni a 2010-es Merida Trans-Mission 1000 D vázból a 21"-os méretûbõl egy darabot valahol ?
Addig szüttyögtem, míg elhordták az ismertebb helyekrõl.

Köszi

#90
unrealnoise

unrealnoise

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Sziasztok, hobby bringás lennék, ez lenne az elsõ "komolyabb járgányom", nézegettem különbözõ márkákat, de kinézetre, festésre a merida jött be leginkább ebben az árkategóriában (100-200), sajnos azonban nem tudom milyet vegyek. Merev MTB lenne természetesen.

Elsõre nagyon megtetszett a MATTS 40 D, de mi van mondjuk a TFS XC 100 D-vel?
A MATTS 40 D nyereg kicsit otromba így elsõre...itt egy kép

Aztán az sem teljesen világos, hogy megéri mondjuk 2010-es modelleket venni? Mert az oké, hogy 20.000 forinttal jobban jövök ki, de mondjuk azért csak állt egy ideig már. Megéri azt a plusz pénzt a 2011-es?

Esetleg ebben az árban (140-160) tudtok jobb típust mondani? Esetleg más márkát?

a MATTS 40 D nyereg is simán cserélhetõ ugye? (jó mondjuk ez hülye kérdés, csak nehogy valami speciálisat fogjak ki a cangák közül.) Milyen nyerget ajánlanátok?

Vagy várjak kicsit és vegyek valami komolyabbat 200 körül? (Mondjuk ezt nem szívesen tenném.)

Elõre is nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget. Mert én aztán hiába nézek speckót, laikus kezdõ vagyok ilyen szempontból, nem tudom melyik alkatrész, melyik bringán mennyire cool, szóval igen, csak a netes véleményekre tudok alapozni.

#91
hex

hex

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Ezek után javaslom: becangázol a kutyulós helyre... rámutatsz a bicóra... ILYET SZÍNT AKAROK!!! Ha rendelkezik ilyesmivel, hoz egy eszközt és leveszi a mintát a kerékpárról....

Uff

#92
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

Szia Binglof!

Érdemes rálesni erre: Merida Green Pantone 389 C
Aki színt kever, tuti ért annyit hozzá, hogy megmondja, ez valóban az a szín e?

H.


Köszönöm szépen a kedvességedet. Megnéztem a Pantone színskálát, de ott a 389 C egy sokkal sárgább szín, mint a Merida zöldje. Hogy rohadna meg az összes befõttje. :-)

Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#93
hex

hex

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Készítettem egy szemléltetõ ábrát... a kerékpár képhez nem nyúltam, csupán a fent írt színkódot alkalmazva raktam egy hátteret alá....

Feltöltött kép

#94
hex

hex

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Szia Binglof!

Érdemes rálesni erre: Merida Green Pantone 389 C
Aki színt kever, tuti ért annyit hozzá, hogy megmondja, ez valóban az a szín e?

H.

#95
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

...A segítségeteket szeretném kérni.
Nyomozom egy ideje, de senki nem tud segíteni... :-( Kellene a színkeveréshez.
Elõre is köszönöm a segítségeteket!


Közben találtam valakit aki konyít hozzá és felvilágosított, hogy olyan mint színkód a kerékpároknál nem létezik. Pfffffff. Feudalizmus. :-)
Úgyhogy sacc/kb. kell kikevertetnem a festéküzletben azt a fél kilót, amire szükségem van...

Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#96
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Üdv. a Meridásoknak. A segítségeteket szeretném kérni.
Ennek a Merida zöld színnek keresem a színkódját:
Feltöltött kép
Nyomozom egy ideje, de senki nem tud segíteni... :-( Kellene a színkeveréshez.
Elõre is köszönöm a segítségeteket!

Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#97
benices

benices

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Meridás lettem, és NAGYON nem bántam meg. Merida Crossway TFS 100-D 2011-et vettem. Nekem nagyon fekszik. :D

#98
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
hello, a matts tfs xc 800D-rõl van valakinek tapasztalata, hogy milyen? lehetõleg a 2010-es verzió érdekelne, de bármelyik fajtáról jöhet:)

yep!


#99
NedyBali

NedyBali

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Sziasztok!

Van 1 eladó Crank Brothers Joplin üléscsövem Meridába való!!!!!!!

20000Huf

0620négy605465

#100
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
mindenképp a Merida