Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4039 hozzászólás a témában

#121
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Elnézést ha nem a megfelelõ helyre írom de nem igazán találtam konkrétan erre vonatkozó topicot.Nos a kerekem ilyen pöcsül van összeillesztve és azt szeretném kérdezni ez mennyire normális dolog?Mivel garis a gép érdemes e nyavalyognom érte vagy ezt így kell elfogadnom?Fékezésnél eléggé idegesítõ a folytonos súrlódás és gyanítom elõbb mint utóbb megeszi a betétet ez a "hiba".

Posted Image
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#122
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

...és kb fele annyi ideig bírja, vizesen csúszik, mint a takony. Szerintem, ha tényleg mezei felhasználó vagy, vegyél Shimano Altust. Simán az SD5 szintjén van, és kb a fele árban. Rengeteget szerelek fel, szinte minden felnin jól fog.
Ettõl eltekintve nem nagyon tudok az Avid Rim Wranglernél jobb pofa anyagot. Csak tudni kell, melyik felnivel illik párosítani.
Ha tuning betét, akkor meg Kool Stop.


fékhatásra valóban az rw2 talán a legjobb, de szerintem csak minimálisan jobb, mint a zoggie, vagy a bbb. Vizesen meg egyik sem fog rendesen, ha a felnirõl lejött a kosz, vagy feltapad a hó. Élettartamra semmivel nem rosszabb a zoggie, de inkább többet megy, mint egy bb, vagy avid. Átlag Kb. 3-4 havonta cserélem ezt is, meg azokat is. évszaktól függõen. Zoggiban az a jó, hogy lehet belõle venni egy marékkal az avid áráért, és nincs para, hogy már megint cseréni kellene, de drága, meg pont nincs a boltban, és elkéne menni érte, meg hasonlóak.

Shimano betétek nekem érzésre nagyon koptatták a felnit, bár esõben valóban jól fogott az m systemes pofa.

Piros ritchey pl,. nekem konkrétan nem fogott egy pocsoján áthajtás után sem, de szárazon tapadt rendesen, az biztos.

#123
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ilyen? ZOGGIE FÉKPOFA V-FÉKHEZ - Bringa Butik Webáruház

(egyre jobban kezdek összekavarodni)


Nem, ilyen: ZOGGIE FÉKPOFA V-FÉKHEZ - Bringa Butik Webáruház

#124
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Én meg azt a lényeges információt hallgattam el, hogy nem a piros, hanem a fekete Ritchey-t használom, s így ugyan csak átlagosan fog a fék, de eléggé tartós. A BBB-nél talán az olcsó felnit nem szerette az a tristop, 2 szettet is elvásítottam anno. Morcos is voltam, mert eléggé drága volt. Ja, én 80 kg + málhával terhelem, használat fõleg terep, por és sár, egyre megy, kapja mind. Mostanság fõleg az elõbbit. ;-)


Ha már lényeges információkat hallgatunk el, akkor én azt vallom be töredelmesen, hogy a hátsó felnimet megette. Egyszer csak azt vettem észre, hogy az egyik oldalon üti a fékpofát a felni, mert a gumi nyomása (3,5 bar) eldeformálta az elvékonyodott fékezõ felületet. Én ezt nem írtam a fékbetétek rovására, mert mint mondtam 80%-ban terepen megyek, ahol kapta a sarat meg amit ilyenkor szokott. A felnik gyáriak voltak és már 6000 km-t futottak felütés, tojás és 8-as nélkül. Szóval a Rigida Phinx-nek jár az 5 csillag, mert még könnyûek is voltak, a tristop meg ha 1500 km gyalulta a felnit sokat mondok. Szerintem a gyári Deore-kal sem bírta volna tovább.

Szóval van egy zsír új Mach1 felnim amit csak átmenetileg használtam, amíg át nem álltam a tárcsa fékre. Magyarán nincs 50 km a felniben. Ha valakit érdekel eladom a gyári Deore aggyal összefûzve. (Most XT agyak vannak elöl hátul és nem veszek észre semmi külömbséget.)

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#125
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hmm.. érdekes. Én meg pont azért szerettem, mert nem kopott, de jól fogott. Rigida Sphinx felnivel használtam. A gyári Deore fékpofák után nagy elõre lépés volt. Szárazon és különösen nedvesen.

Azóta persze már én is tárcsázok (újra kellett tanulnom a fékezést), de az nem ez a topik...

mod: azt nem mondtam, hogy 75kg vagyok és terepen használtam a 3megálljt és bevállt.


Én meg azt a lényeges információt hallgattam el, hogy nem a piros, hanem a fekete Ritchey-t használom, s így ugyan csak átlagosan fog a fék, de eléggé tartós. A BBB-nél talán az olcsó felnit nem szerette az a tristop, 2 szettet is elvásítottam anno. Morcos is voltam, mert eléggé drága volt. Ja, én 80 kg + málhával terhelem, használat fõleg terep, por és sár, egyre megy, kapja mind. Mostanság fõleg az elõbbit. ;-)

#126
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Tristopot próbáltam, gyorsan kopott és nekem nem fogott valami jól egy alap Alex rims és egy szintén elég alap Sun felnin. A Ritchey ellenben egészen bejött nekem.


Hmm.. érdekes. Én meg pont azért szerettem, mert nem kopott, de jól fogott. Rigida Sphinx felnivel használtam. A gyári Deore fékpofák után nagy elõre lépés volt. Szárazon és különösen nedvesen.

Azóta persze már én is tárcsázok (újra kellett tanulnom a fékezést), de az nem ez a topik...

mod: azt nem mondtam, hogy 75kg vagyok és terepen használtam a 3megálljt és bevállt.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#127
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Majdnem:http://ebike.hu/term...kbetét 3 színû/

DE, ez is sokösszetevõs egyenlet, én 25kg val könnyebb vagyok Nálad, a városi futkosóson van, viszonylag egyenletes "terepeken közlekedek...stb.

#128
dnipower

dnipower

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Ilyen? ZOGGIE FÉKPOFA V-FÉKHEZ - Bringa Butik Webáruház

(egyre jobban kezdek összekavarodni)

#129
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
CSak egy tipp, de én évek óta, a legolcsóbb, pár száz ft-os zoggie fékgumit használom ugyanilyen fékkel, r500-as felnin, a 90+os kolegák sem panaszkodtak.
A tél az hamar megeszi, de minden mást is. Egy próbát megér.

#130
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Tristopot próbáltam, gyorsan kopott és nekem nem fogott valami jól egy alap Alex rims és egy szintén elég alap Sun felnin. A Ritchey ellenben egészen bejött nekem.

#131
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
tristopot soha.

#132
gellert12

gellert12

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

Ez szomorú, akkor az alábbiak közül melyiket érdemes választani az én bringámhoz, esetleg új befutó?

RITCHEY FÉKSARU MENETES - PIROS [85-248-222] 2080 Ft

BBB TRISTOP FÉKSARU [BBS-16T] 2300 Ft

AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] 3100 Ft


Én a tioga betétet ajánlom,azt nagyon szerettem,és kb 2200ft
Neha osszeszavakat a keverem

#133
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ez szomorú, akkor az alábbiak közül melyiket érdemes választani az én bringámhoz, esetleg új befutó?

RITCHEY FÉKSARU MENETES - PIROS [85-248-222] 2080 Ft

BBB TRISTOP FÉKSARU [BBS-16T] 2300 Ft

AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] 3100 Ft


Szerintem próbáld meg az avid rw2 betétet. A bbb tristop létezik más néven is feleannyiért (sokan dicsérik, de én még nem használtam).


A sebesség mindent megold.

 


#134
dnipower

dnipower

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Az sd5 betétje jobb, mint a piros ritchey.


Ez szomorú, akkor az alábbiak közül melyiket érdemes választani az én bringámhoz, esetleg új befutó?

RITCHEY FÉKSARU MENETES - PIROS [85-248-222] 2080 Ft

BBB TRISTOP FÉKSARU [BBS-16T] 2300 Ft

AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] 3100 Ft

#135
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az sd5 betétje jobb, mint a piros ritchey.


A sebesség mindent megold.

 


#136
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Piros Ritchey még mindig lehet kapni kedvenc boltomban 2600ft
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#137
dnipower

dnipower

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Merida Crossway 800-V gépem, Avid SD 5 gyári fékbetétei helyett keresnék valamilyen jófajta fékbetétet, szerintem egy kicsit gyengén teljesítenek a 100Kg-om alatt. Eddig egy AVID RIM WRANGLER 2 FÉKPOFA (FEKETE) [BF48] ajánlatot kaptam, ami nem is tûnik rossznak. Van valamilyen tuti tippetek?

(Hajdanán Piros Ritchey betétet használtam XC Comp és Pro felnijeimhez STX-RC fékekben, amirõl nagyon jó emlékeim vannak, valami hasonló eredményt szeretnék.)

Válaszaitokat, ötleteiteket elõre is köszönöm.

#138
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

ha jól látom akkor erre nehéz lesz tárcsaféket rakni ;)


sebaj majd lesz ez jobb is.
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"

#139
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
ha jól látom akkor erre nehéz lesz tárcsaféket rakni ;)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#140
sludgeboyx

sludgeboyx

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

most csak hasalok:
ha csak elõre akarsz tárcsát (ajánlott) akkor
egy jó agy 10k
egy jó mechanikus min. 203-as komplett tárcsa fék 25k
jobbfajta felni min. 5k (opcionális)


ez olyan 40k-re jön ki, + a füzés, de azt passzolom. és valóban, tudni kell a villát is, hogy egyáltalán bírná e a legalább 203-as pizzát...

én azt mondom, érdemes spórolni, de nem a féken.


Ez a fajta bringám van de ahogy elnézem az árakat inkább lemondok a tárcsáról és befeccölök v.mi közepes v-fékbe.
Kellys Radius - 2011 - Bike Berguson Kerékpárszaküzlet és Szervíz
Ennyi erõvel felesleges így külön szórakozni a fékkel akkor inkább olyat kell venni amiben eleve benne van.Mert a bicaj cirka 50-60e plusz a tárcsafék szervíz stb megint egy 50-60e és ennyibõl már lehet kapni ilyen felszereltségût is.Csak sajnos ez a másik 50-60e hiányzott.
Azért jó volt álmodozni kicsit...majd idõvel gyûjtögetek ha a frank megint 150 lesz, lesz mibõl félre tenni :D
"Dead but dreaming for her light, at the gates, of silent memory"