Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4040 hozzászólás a témában

#3921
vendég_mag_*

vendég_mag_*
  • vendég
Ki mit tud a Sram 9.0-ásról? ???

Sürgõs válaszokra lenne szükségem!

Köszi elõre is!

#3922
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Õõõõ, van már egy V-fék topic! ;)

#3923
vendég_mag_*

vendég_mag_*
  • vendég
Most nem tárcsásról lenne szó hanem arról, hogy vfékek közül a Sram 9.0-ás mennyire mûködik jól. Hátra kéne egy faja kis Vfék, azért kérdem. ???

ide lett téve a kérdés.

#3924
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
2000 elõtt is volt cardige rendszerû LX fékpofa, még a kantis idõkben. Sajna ezek a pofák nem kompatibilisek az újakkal, úgyhogy nehéz õket pótolni. Tavaly õsszel még sikerült 2 pár Bradine (asszem) pofát szereznem, de mióta azok lekoptak, nem az eredeti pofákkal használom a fékem.
Ha tud v.ki ilyen pofákat, örülnék...

#3925
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Hi!

Mostani tapasztalat: A Sunn CR 17-es felni nem szereti a Ritchely pofákat. A kék, és a fekete is nagyon rosz. Nyúlós, és csúszik. Alig produkál egy kis fékerõt. Kezdetben míg nem lett koszos a fékpofa isteni volt. Egy ujjal tudtam blokkolni a hátsót, és az elsõvel s majdnem fejreállt. De ahogy elkezdett kopni a fékpofa úgy "rátapadt" a felnire (fekete réteg formájában), és azóta alig fog.

Ha valakinek van valami tippje, hogy mit szeret a CR17 az írja meg. Köszi.

#3926
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
most hûdeláma leszek, de: nemtom melyik lx évjáratról beszész, én úgy tudom, hogy 2000-tõl már cartridge-rendszerû az lx, elõtte meg hagyományos, öntött-pálcás, betekerõs volt; ha ilyet keresel, vegyél bármi más hasonló rendszerût, pl nekem a ritchey logic nagyon bejött anno, mikor ilyen féket használtam, mert fékpofát (régit), nem nagyon fogsz kapni: ez nagyon apróság, ahhoz, hogy elfekvõ maradjon a boltokban, használtan meg ugye mi értelme lenne...szóval vegyél más márkát - de úgy tudom, betekerõst a Shimano most is gyárt az Allivio alatti szériákhoz, de szerintem nem kapod ugyanazt a fékerõt. ezért vegyél inkább Ritcheyt

#3927
marko21

marko21

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok.

Nem tudjátok, hogy hol lehetne kapni a régi deore lx fékekhez fékbetetet.
Ez még az a fajta , amibe be lehet csabarozni a gumi fékbetétet.

Köszi: MÁrk

#3928
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
A Funn nak van
A haz tobbszorosen szott /hossz es keresztiranyba is/.
hatranya:
-draga, vagy 5E ft /haz + 2 belso +4 kupak
-tul merev a haz, ha nekimesz vminek eltorik es nem mozog benne a bbelso
-minden sokkal vastagabb, igy nehezkesebb illeszteni a kis l alaku csovecskekhez
-nehez elvagni


elony:
ez tenyleg merev
Szoval millo penz meg veszodseg, deki lehet probalni. De lehet egyszerubb pl feher Odyssey t venni. Vagy vmi 300 ft os t

#3929
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
én is a shimano köszörültet szoktam venni

Juj, jut eszembe nem tud valaki valami extrem bowdent mi nem igen nyúlik. Tesómnak még 90-es évekbõl valami tuti van fenn, vastagabb is a normálnál és köszörült.

#3930
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Azért a Shimanóból is van több féle típus. Az alap bowden tényleg sz@r, de a köszörült az már nem olyan rossz. Sõt az SP41 (csúcs) bowdenjükkel a Gore-t tekintik versenytársnak. Akkor sz@r csak nem lehet.

#3931
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
azért csak annyit a Shimano-ról, hogy az is nyúlik, bár tényleg nem ennyit, ellenben rozsdásodik/berohad 1 év után...

#3932
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
ja aaaaaaz :)
azt hittem az inkább polír v. vmi vékony bevonat

Köszi

#3933
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
hát azt hogy a bowdenszálat a körmeid között végighúzva szép sima felületet érzel.
nem pedis a sok vékony szálat amikbõl a bowdent csinálják


#3934
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Mit jelent hogy a bowden köszörült?

#3935
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Egy alkalommal én is próbáltam a Jagwire eredeti fékbowdenét de szintúgy nem taõasztaltam a kisebb súrlódáson kívül semmi + ellentétben, azt hittem h. fasza nem olyan nyúlós, hát nekem is nyúlt mint az állat, akkor már veszek shimanot- az legaláb nem méregdrága.

Különben jagwire=köszörült bowden.

#3936
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
mivel nekem ilyen van...xt váltó és fékrendszerrel:

-nem rossz, tök jól mûködik
-tényleg nyoma sincs rozsdásodásnak
-erõsek, jó fékhatás, azonnali váltás

DE

-nyúlik, mint a takony - 1 éva vannak fent, de havonta utána kell állítani, fõleg a fékeket, az eddigi nyúlás már centikben mérhetõ (látszik, mert ott préseltem rá elõször a fékpillangó csavart...)

szóval szerintem ennyiért nem rossz, bár ha lenne pénzem, IRD bowdenezést vennék... ;)

#3937
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ha jólsejtem akkor ez a Jagwire Hyper típusú készlete, a Biker oldalán ez van róla:
Súrlódásmentes mûködés: maximális hatékonyság, kis gondozási igény
Rozsdamentes, köszörült bowdenek: hosszú élettartam minden körülmények között
Felhasználható SRAM 7.0 és fölötte, SHIMANO Deore LX és fölötte lévõ fék- és váltórendszerekhez

(ár alapján totóztam ki a típust, szal lehet hogy nem ezaz)

#3938
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
a jagwire-al kapcsolatban a bikemagban ;) és máshol is elég sok negatívumot olvasgattam :)

#3939
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
gondolom köszörült a bowden...
meg a házban is bizti van valami furmány..

vag egyszerûen csak Jagwire ;D

#3940
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Találtam én most egy olyat egy árlistán, hogy Jagwire fékbowdenkészlet 3620Ft, Jagwire váltóbowdenkészlet szintén 3620Ft. Megéri ez? Egyáltalán mért kerül ennyibe?