Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4039 hozzászólás a témában

#3961
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

minnél finomabb szemcsés a smirgli annál jobb :)


ez így van, de a fémgyapotnál nincsenek szemcsék ezért még finomabb lehet a felület, vagy csiszold vizzel.

#3962
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
yala:
Ennyit még én is tudok, kösz. ;D

Octadrive:
kösz, már képben vagyok. ;)

#3963
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
eric:
minnél finomabb szemcsés a smirgli annál jobb :)


#3964
konvergal

konvergal

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Én a véleményeteket szeretném kérni a Kona Scrap kerón lévõ Tektro OB fékekrõl.
Kezdõ triálos vagyok és ezt a komplett féket teljesen újonnan megvehetném 8.000 -ért. Szerintetek megéri vagy egyáltalán mi a véleményetek errõl a fékrõl?
A válaszokat elõre is köszi!

#3965
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Figyu:
- ezzel a felni oldalfal minõségét növeled, azzal hogy tiszta, olajmentes, sima és forgácsmentes lesz, nem pedig valami + réteget viszel, tehát nincs ami lekopjon.
- de a fékpofát is csiszold meg a szennyezõdésektõl, meg piszkáld ki belõle az esetleges forgácsdarabokat mik rongálják a felni falát és ronja a fékhatást is, ha ezt nem teszed meg akkor felesleges az egész..

Nos szerintem most már te is vágod a lényeget.
Ha nem éri semi féle - dolog (olaj, felületrongálódás, karcolás....) akkor elég sokáig élvezheted, majd mikor úgy gondolod akkor újra végrehajtod eme kis tuning trükköt. Szerintem ez az élettertelmat nem befolyásolja negatívan, hisz még akár nyersz is vele + t.

#3966
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
A fémgyapotra.

#3967
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
-ericcartmen: most meikre gondoltál?

#3968
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Ja és egy kicsi darabbal lazán átdörzsölheted a 2 felnit akkár többszöris. Szóval ha veszel egy ilyet akkor az kurvasokáig elég lesz ha csak erre használod.
Amugy mindefélét lehet vele csiszolni, polírozni, az izé papírján fenn is van amibe be van hajtogatva.
Vigyázz elösször tán furcsa lessz ezzel dolgozni, könnyen beleáll a tapasztalatlan újba aztán viszket egy ideig. De nó para nem bánt, majd úgy is rájössz, h. kell fogni.

DE egyszerü dolog amúgy szerintem.

#3969
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
És mennyi idõ alatt kopik le kb mondjuk városi használat során (tehát viszonylag sok fékezés)?

#3970
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
A fém gyapot az finom csiszolásra szolgál - nahát ki gondolná - ûgy néz ki mint az üveggyapot csak fémbõl. Ttekercsekben lehet kapni, kb 7cm*2m -es kicsomágolás ez.
Azt hiszem hogy festékboltban lehet kapni, de ha tévedek akkor keresd valami olyan helyen ahol mindenféle csiszolóanyag található és kérdezz rá de szerintem ez a festékbolt.
Nekem könnyü, tesómnak a cégétõl veszek mindig el egy kicsit ha szükséges, õ asztalos.
Lehet kapni ezt is 1-2 féle minõségben. a finomat v. közepest ajánlom.

#3971
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
!!!NEM AJÁNLOM SENKINEK MAX TRIÁL VAKEROKNAK!!!
Egyszer próbáltam ékszíj csúszásgátlóval is amolyan tapadásfokó szpré.
Hát nagyon meglepõdtem tõle, nem erre számítottam.
-elsõ alkalommal mikor már egy jobb kis tempóban kipróbáltam azt hittem hogy leszabja még a pofákat is, brutálisan beblockolt
-mikor csak kicsit húztam rá megnézni a finom lasítóhatást akkor meg berezonált emiatt a tapadásfokozástól és ketyetlenül nyikorgot
AJÁNLANI MAX TRIÁLOSOKNAK TUDOM E GENYÁT!
Fékmerevítõre visszatérve az meg kell, hogy több erõ jusson a fékezésra, mármint a pofa és a felni osszeszorítására kis erõnél is. Meg ne a villád+vázad tekeregjen.

#3972
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
És meddig tart ez a fémgyapot? Tulajdonképpen mi is ez?

#3973
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Régebben én is smirglivel hútam át a felnit. DE múltkor kipróbáltam a fémgypotot rá csak egy olyan unatkozós kedvemben és mit ad Isten: sokkalta jobb lett a hatás mint amit vártam, a felni szép finom sima lesz, a smirglinél az a helyzet hogy azért karcol ez rendben is van de ezért "forgácsol" is amit a pofa észrevesz és bele áll a pofába ergó nem ua. A smirglit már csak a pofa megcsiszolására használom az óta.
Tehát a fémgyapotnál az élettartam is nagyobb, mivel olyan felületet ad ahol nincs forgács veszély.
Megvezetés gyanánt elõsmirgizheted egy kicsit de aztán a fémgyapottal huzd át.
NAGYON KIRÁLY. ;D ;D ;D ;D
A köszörülés szerintem meg kicsit gázos házilag, inkább vegyél egybõl olyan felnit.

#3974
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
meg igény esetén meg is lehet köszörülni/körfûrészelni, bár ez egy felni életében olyan 1-2 alkalmat jelent... azután egész egyszerûen elfogy... :P de a fékhatás nagyon ott lesz :D

#3975
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
yala: milyen minõségû papírral szoktad átdörzsölni a felnit?

#3976
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
én nagyon finom smirglipapperral szoktam a felni 8)
idáig nagyon ott volt ;)

#3977
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Gondolom biztos érdekel titeket a jobb féhatás, mi másérrt beszélnén ennyit róla.

A felnit dörzsöljétek át finom fémgyapottal a pofákat meg csiszoljátok vissza a szennyezõdésektõl és tuti jobb lesz a hatás.
Jobb a súrlódásuk,= jobb a fékhatás.
Gyakorlatból mondom. ;D



#3978
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
A cserélhetõ fékbetét azé jó mert nem kell újra beállítanod a fékedet!

#3979
DANEE

DANEE

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
és fékkarban mi a külömbség? és miért jo hogy cserélhetõ a fékgumi?
akkor lehet, hogy már holnap beszerzek 1 olyat!

#3980
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

A jobb fékhatás elérése okáér szerintetek érdemes vennem hátulra avid 1.0 vagy 2.0 v féket fékkarokkal együtt? menyibe fog kerüni kb? és miben különbözik az 1.0 és a 2.0?


A 2.0 fékpofái cartrige rendszerûek (szerélketõ fékgumi). A fékpillangó ua.