Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Szlovákiai Túra

- - - - -

  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#181
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 posts
Tiszolc-Ágostonlak/Závadka n.h./ útvonalat tervezem letekerni a Burda hágót érintve..reményeim szerint ez "követhetõ" út=elvileg jelölt bringaút..?? DE ...talán egy kis infó jól jönne...:)

#182
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Háát, emlékeim arról vannak, hogy odafelé egy "kellemes" mászással melegítettem be, aztán meg leszakadt az ég, és sár-esõ-sár kombót kaptuk. Úgy hogy jöhetett a menekülés az aszfaltozott útra, címû rész. De gyalogosan már kétszer caplattam arrafelé, megéri, bár most keresgélnem kell képeket. Hm...mikor is volt...198...húúúú a múlt század! Na bassz, akkor még nó digital kamera! Jön a jó kis B&W pikcsör! :D

#183
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 posts
A murányi fennsíkon tekert már valaki? infó? képek?

#184
lovi92

lovi92

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Ha valaki érdeklõdik, a Kis Kárpátokat(Pozsony fölött) ismerem, bejártam, nagyon király hely sok singletrack, szépen megcsinált utak (persze mindehol van kivétel is :P)... és az emberek kedvesek (geci tót van mindenhol ezt is gondolom mindenki tudja )


:)

#185
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
sztem leszalehu.
nekem legutóbb király hegy alatti faluban /sumjac?/ egy boltban "szólt" cseszkóul egy igazi bocskoros tót öregúr, aki tutira levágta, hogy magyar vok /trikolor a hátizsákomon :-) /
hogy vigyázzak, mer sok a cigány, s a nemzetközi jelet mutogatta /bal kézzel, egy csökött mellúszásos mozdulat, befelé forduló tenyérrel,/ s a bringámra intett, vésztjóslóan, közben vmi capcaraty igét hajtogatott...
fent a menedékházban meg egy tök jó arc közgazdász sráccal aludtam, aki a telóját is kölcsönadta, hogy tudjak asszonnyal kommunikálni
s egész jól beszélt németül /is/
szal no para

zsizsi:
aham
az nekem kicsit ismeretlen
ált, bánrévén lépek ki, s ez a legrövidebb verzió podlesokra
nekem nagykedvenc a murányi hágó na aaaz az igazi szvsz

#186
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Ja, van. De az idõsebb korosztály ott se, mint ahogy nálunk sem. No para.

#187
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Arra én is kíványcsi lennék, hogy milyen nyelven érdemes megszólalni.Van ahol tudnak angolul?

#188
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Bármikor szívesen!
jó utat és sok hátszelet! :cool2:

#189
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Köszi srácok a segítséget!

#190
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Dobsina felõl igen, de ha átmászol a hágón - tán a Vernar-hágó az - akkor az egy 1000 m-es hágó. Ha viszont Betlanovce felõl közelítes - Podlesok felé - és Pila-nak tartasz át a Kopanyica-hágón, akkor egy hosszú, de kellemes mászás után érsz ki a Dobsinai útra, ahol még begurulhatsz a Stratena szurdokba is. Ráadásul a íkopanyica-hágó felé rengeteg forrás is van az út mellett. Utána meg egy 42 km-es gurulás következik! :)

#191
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
stratena?
asszem, arról szoktam jönni, Dobsina felõl...jó szopóka mászóka

#192
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Podlesok felé még rendben is volna a dolog, na de Dedynky felé!? Oda már mászni kell, de megéri!!! :D

Ja, egy jó ötlet, azon a környéken vana Stratena szurdok. Érdemes bemenni, gyönyörû és már csak azért is, mert így elkerülöd az úton lévõ alagutat.

#193
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
emlékeim szerint popradtól szlovipari felé nem túl para a szint, 2-3 falu Horka??
s már ott is vagyol káposztafalván, ami majdnem podlesok.
de lehet, rosszul emléxem.

#194
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts

ha végeztél tátrában gyere 15km-re délebbre, dedynky, vagy podlesok
olcsó, és igénytelen
azt a 30perc gurulást megéri
dik
azon gondolokdtam, hogy ha megszólalok németül cseszkóba' akkor is megujjaznak elvileg, nemcsak ha magyarul?
ugye, biztosnincs 20% német lakosság popradon,ami ha jól emléxem kitétel, tehát ezek szerint semmilyen nyelven nem szólhatnak hozzám "elvileg" a közszféra emberei
beteg.

Dedynky szuper, ráadásul gyönyörû is - csak ne akarj zuhanyozni, kakkantani, mosogatni. :D Podlesok is jó és ócsó.

Azt a 30 perc gurulást hogy is értetted? Nekem felfelé sosem akar gurulni a drótszamár! Rosszul csinálok valamit? :chin:

Ja, ez jutott nekem is eszembe mostanában. Mi van, ha egy magyar szólal meg magyarul? Na és ha angolul, avagy olaszul? Mondjuk igazán jól káromkodni csak magyarul lehet, esetleg angolul. Marhák...!

#195
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
ha végeztél tátrában gyere 15km-re délebbre, dedynky, vagy podlesok
olcsó, és igénytelen
azt a 30perc gurulást megéri
dik
azon gondolokdtam, hogy ha megszólalok németül cseszkóba' akkor is megujjaznak elvileg, nemcsak ha magyarul?
ugye, biztosnincs 20% német lakosság popradon,ami ha jól emléxem kitétel, tehát ezek szerint semmilyen nyelven nem szólhatnak hozzám "elvileg" a közszféra emberei
beteg.

#196
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts

Sziasztok!

Valaki aki már volt a Tátránál bringával az légyszi mondjon egy jó útvonalat merre érdemes menni.

Nos, ha Poprad az úticél, akkor onnan indulj el a Poprad folyó mentén Svit irányába. Ott egy klassz kerékpárút vezet át Svitbe.
Svitbõl irány Batizovce, Gerlachov és Tatranska Polianka. Ha sátrazol, adott a Tátralomnici Autós Camping. Erre ráadásul végig lejt az út - na jó, Ótátrafüreden van egy rövid kis emelkedõ - úgyhogy jó tempóban lehet robogni végig.
Lehet út közben szállodákban is megszállni, erre sok lehetõség is adódik - pl. Partizanska, ami olcsó de túristáknak még így is "luxus" - hogy lesz-e szabad szoba, nem tudom. Tavaly teltház volt mindenhol.
Tátralomnicon az Autós Campingben lehetõség van faház bérlésére is, ezt mondjuik érdemes elõre lefoglalni a neten.
Az árban a reggeli, vagy a vacsora is benne van, a Camping területén lévõ kolibában.
A magasdabban lévõ szállások - pl.: Csorba-tónál - már drágábbak. Túristaházak vannak, de ott általában teltház van, de lehet szerencséd is. Poprádi tónál általában van szabad ágy, a Sziléziai ház szinte mindig fullos.

Elsõre ennyi.
Jó utat! (Fényképezõt vigyél!) :)

Eredeti szerzõ: manston91Hol tudnék venni vonatjegyet Miskolctól Szlovákiába? Például Poprádba.


A legegyszerûbba neten.
http://www.mav-start...egyrendeles.php
MOndjuk neten elõvételben nem tudom hogy Miskolci pu.-ra is lehet-e, de telefonon tukó!

#197
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Hol tudnék venni vonatjegyet Miskolctól Szlovákiába? Például Poprádba.

#198
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Sziasztok!

Valaki aki már volt a Tátránál bringával az légyszi mondjon egy jó útvonalat merre érdemes menni.

#199
ike76

ike76

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Sziasztok!

Valamelyik júniusi hétvégén mennénk ismét a Királyhegyre!

Terv itt:

http://sites.google....ralovahola2009/

#200
Odysseus

Odysseus

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
Egy nap alatt a magyar határtól (Somoskõújfalu) 1946 méter magasra, avagy hétvégi Kralova Hola / Királyhegy expedíció


Most mar fix, hogy 2008-06-28/29 lesz!



Ha szeretnél csatlakozni, küldj levelet a 'peter kukac risko pont hu' címre, vagy keress itt: 0620 5250495!
Részletek:

http://peter.risko76...kralovahola2008