Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kontaktlencse

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
164 hozzászólás a témában

#21
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
No nem bírja a kontaklencse az uszit, még utána is percekig nem láttam...

#22
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
akkor nekem egy elcseszett fejem van..

#23
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nálamnál okosabbak azt mondják, hogy úgy a jó az úszószemüveg, hogy ha csak rácuppantod (tehát a pánt csak lóg) és simán lemerülsz, akkor nem szabad lejönnie....és ekkor kell úgy beállítani a szíjat, hogy tartson is valamit. ha túl feszes a szíj, az tényleg nem jó érzés..

#24
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
igazad van, nem gondoltam bele, hogy mögötte mennyi minden telepedhet meg.
nem tudom milyen márka a szemüvegem, de nekem is rácuppan (de ez nem valami kellemes érzés), szerdán tesztelem és majd beszámolok :)

#25
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a klór szerintem árthat a lencsének, de mindenféle "csapvízben"/meleg élõvízben vannak olyan mikrobák, amik a lencse belsõ felén meg tudnak telepedni (meleg, zárt rész), és szép kis szembetegségeket okozni...lencse nélkül ezek nem tudnak hol megtelepedni...én a szörfözés miatt kérdeztem rá a dologra - azt mondták, hogy a 10-15 foknál melegebb vizekben mindegyikben megvan a kockázat, hogy valamit összeszedjen az ember a szemére, szóval oda a napi lencsét ajánlották...esetleg érdemes lehet napi lencsére váltani - ha nem használsz minden nap lencsét, akkor árban is hosszabb távon visszajön a dolog.

úszószemüveg meg elvileg nem szivároghat - nekem egy Speedo van, úszás közben szakadt el a pántja a fejemen, de csak a partra kimászva vettem észre, úgy "odacuppant" az egész az arcomra.

#26
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

uszoda+kl: elvileg ha egy jól záró úszószemüveged van, akkor semmi baja nem lesz a kl-nek. én kidobás elõtt kipróbáltam - kiesett az úszószemüvegben, nem tudtam eleget pislogni...szakember nem ajánlja, tele van mindenféle baktériummal az uszoda vize is...én lemegyek szemüvegben az uszodába, aztán csak simán úszószemüvegben úszom - a sávot meg a sáv végét bõven látom, ennyi elég is, sõt, igazából nem hiányzik az élesebb látás. de léteznek dioptrizálható úszószemüvegek is, az se rossz megoldás...kidobás elõtt álló lencsében próbáld ki..


nekem a szemüvegem el szokott kezdeni megtelni vízzel, gondolom az ugyanúgy kimossa a szembõl, mintha máshogy kerülne víz a szembe. egyszer esett csak ki a lencsém, nagyon hülye módon, szaunázni mentem vele. gondolom nem kell ecsetelni, hogy mi lett az eredmény =)
köszi a tippet, ezek alapján dobom is majd kifele a lencsét, a szerdai úszás után :) egyébként az uszi vize inkább a szemnek árt, mint a lencsének, nem?

#27
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
uszoda+kl: elvileg ha egy jól záró úszószemüveged van, akkor semmi baja nem lesz a kl-nek. én kidobás elõtt kipróbáltam - kiesett az úszószemüvegben, nem tudtam eleget pislogni...szakember nem ajánlja, tele van mindenféle baktériummal az uszoda vize is...én lemegyek szemüvegben az uszodába, aztán csak simán úszószemüvegben úszom - a sávot meg a sáv végét bõven látom, ennyi elég is, sõt, igazából nem hiányzik az élesebb látás. de léteznek dioptrizálható úszószemüvegek is, az se rossz megoldás...kidobás elõtt álló lencsében próbáld ki.

lencse élettartam: a gyártó 1 hónapot ajánl. a szakemberek, akikkel eddig beszélgettem errõl (itt Pesten 2 kontaktológus, illetve Veszprémben az ország legjobb szakemberei - Reiderék) viszont 30-31 hordási napot. tehát ha csak havonta 5x hordod, akkor fél évig bõven jó a lencse - arra viszont figyelj, hogy legalább 4-5 naponta cseréld ki a tárolóban lévõ folyadékot. én az asztali naptáron egy zöld pöttyel jelzem, miután betettem adott nap, hogy aznap beraktam...aztán ha megvan a 30-31, akkor megy a kukába. (néha +1-2 napot ráhúzok, ha olyan esemény van, ahol félõ, hogy elveszítem a lencsét vagy buli - buli után kézmosás, kiveszem és dobom is ki, amúgyis már ki kellett volna dobni..)

a folyadékban a lencse anyaga/szerkezete nem változik - csak kicsit tisztul+nedvesedik, de az jó neki. amitõl a lencse "használódik", az a könnyben lévõ lipidek, fehérjék, a szembe kerülõ por stb - illetve tisztítás során sem tudsz laboratóriumi tisztaságot biztosítani egy kézmosással, így ott is kerül rá ez az.

#28
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
Van valamelyikõtöknek tapasztalata, hogy milyen a kl-t és az úszást párosítani? Igazából már ezer éve (najó, csak 5 éve) viselek kl-t alkalmanként, vagy huzamosabb ideig, de még nem mertem vele uszodába menni. Nem, nem esélyes látássegítõ eszköz nélkül odamennem, ezért kérdezem.
Másik kérdés: miután lejár az egy hónap, mi történik a lencsével? Teszem azt, az enyém áprilisban lett felbontva, tehát májusban kellett volna újat vennem, de ez elmaradt, és azóta is hordom. Nem napi rendszerességgel, bulizni vagy tekerni. Az oxigénáteresztõ képességén (mármint most már annak hiányán) kívül történik más a lencsével ennyi idõ után?

#29
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
végre megtaláltam ezt a fórumot =) van mit olvasgatnom mára.

#30
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ahogy a kontaktológusom mondaná: "buli után a kisebb rosszat válaszd - ha ki tudod szedni rendesen és megpucolni, szedd ki, de ha alig bírsz állni, akkor inkább hagyd bent"...:D

nekem AirOptix van, ráadásul tórikus, amiben elvileg mégannyira sem ajánlott aludni - aztán meg 4-5 napokat simán kihúzok benne (sõt, a 2-3. napon lesz csak igazán kényelmes viselni, 5. nap már kicsit érzem) nyaranta 1-2x (utána persze szemüveg)...kontaktológusom mondta, hogy ez nem para, az oxigénáteresztése (Dk/t) alig marad alatta annak a szintnek, amiben "hivatalosan" is lehet 30 napig aludni (FND,Biofinity)...

szóval 1-2x belefér, hogy benne alszol - még mindig jobb, mintha túlhordanád a lencsét vagy megsértenéd a felszínét. ébredés után nekem a tusolás mellett néhány csepp ápolófolyadék szokott segíteni (mûkönny mégjobb), hogy újra mûködõképes legyen a lencse. de ha tudom,hogy reggel egybõl megyek valahova, és lencsézni akarok, akkor inkább kiveszem, a lencsének is jót tesz az az pár (minimum 4 kell!) óra pihi...

kezdésnek menj el egy szakemberhez, mert ami nekem jó, az neked nem feltétlen - mondd meg, hogy minél magasabb oxigénáteresztésû lencsét szeretnél. (drágább, de egészségesebb is, mint az olcsóbb lencsék)

amiben még gondolkozhatsz, az a napi lencse - buli elõtt berakod, otthon meg csak ki kell kapni aztán kidobni - ez meg nagyon ittasan is megy, a tisztogatás a macerás...

#31
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
oasysban én viszonylag kényelmesen ki szoktam húzni ilyen másfél napokat, ha épp nem tudom kivenni. de utána inkább pihentetem a szemem egy darabig.

#32
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
nem akarok benne huzamosabb ideig aludni,akkor 30 napos lencsét vennék,csak néha buli után nem nagyon akarok ezzel is veszõdni

#33
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
johnson and johnson oasys
de igazából egyikben sem egészséges aludni.

#34
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
tudnátok ajánlani nekem olyan kontaktlencsét,amiben nem probléma ha néha napján alszok,és nem kimondottan drága?most Iwear DR Basic van,aztán ebben 1-2 órás szundi után nem látok rendesen

#35
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Én nem nem bízom a véletlenre... Bausch-ot használok purevisiont...most állítólag ennél jobb nincs...(haviba)


tévedés. én is PV-vel kezdtem, aztán Mo. legjobb kontaktológusa (Reider úr, Veszprém, Reider Optika) helyretett, hogy jó az, de a B&L trükközött régen sokat, és hogy most a legjobb, napi cserés, havi lencse az AirOptix, aminek olyan magas az oxigénáteresztése, hogy simán lehet benne aludni 1 hetet, nem lesz semmi probléma. (majdnem mint a 30 nap folyamatos viseletû lencséknek - Biofinity, FND-, azok ma a technológia csúcsa.)

tórikus: AirOptix for Astigmatism nekem 13/negyed év. szóval kb dupla annyi. nem netrõl rendelem, a megszokott, helyi kontaktológusom minden rendelés elõtt (tehát egy évben 3-4x) grátisz megnézi a szemem, ennyit megér az a +1-2 ezer forint/doboz.

#36
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
nem valószínû,ezt mindíg ellenörzöm,meg már sikerült úgy,nem ilyen érzés:D.végülis most egy darabig úgyse érint,míg meg nem gyógyul a szemem,csak most erõsen foglalkoztat ez a dolog

#37
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

végülis ma nem raktam be a kontaktlencsét,jól is döntöttem.most tekerés elõtt akartam felrakni,de rögtön el kezdett szúrni,és bepirosodott,hogy miért akartam felrakni,azt nem tudom megmondani.ez csak az árpa miatt lehet esetleg?

Véletlen nem fordítva tetted be?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#38
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
végülis ma nem raktam be a kontaktlencsét,jól is döntöttem.most tekerés elõtt akartam felrakni,de rögtön el kezdett szúrni,és bepirosodott,hogy miért akartam felrakni,azt nem tudom megmondani.ez csak az árpa miatt lehet esetleg?

#39
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Szerintem nagy szerencséd volt hogy megmaradtak a pilácsaid. Most már csak reménykedned kell ne változzanak tovább, különben térhetsz vissza újra a csillárhoz(vagy mûttetheted újra).

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#40
kettes

kettes

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok! unalmamban ide tévedtem, gondoltam tolok pár "okosságot". szerencsés vagyok mert már kb 2 éve túl vagyok a szemüveg, k.lencse problémán. megmûttettem a szemeim. mosmá max a naphemûvel kell bajlódnom. szal a lencse. nekem kb 18 évig volt lencsém. az elején nagyon bírta a szemem, sõõõt akinek nálam jobban bírta az hazudik, volt olyan, h 3 azaz három hónapig! bent volt egyfolytában. nem elírás. asszem b&l volt akkoriban, persze lágy. aztán kezdte kevésbé bírni a szemem olyan 10 év után, eddigre már akikkel együtt kezdtük vagy visszatért szemüre vagy naponta ki kellett venniük. én még a focust bírtam 1 hétig kb. aztán már azt is csak egy napig, sõt ha véletlen benmaradt akkor begyulladt a szemem. visszatértem a csillárhoz(én így hívtam a szemüveget, nem szeretetbõl) a lencsét csak akkor használtam ha olyan dolgom volt amit csillárban nem lehetett, sport, akció, stb... közben belekezdtem egy szemtornába is, 1 hónapig szigorúan csináltam úgy vettem észre, h használt is de amikor feltettem a csillárt, áááá minden tûéles lett szal hagytam a fenébe az egészet. aztán eccer leesett a méregdrága hemûm és a kutya pont rajta fékezett szal a lencse karcos lett, kuka. persze csak párba lehetett volna cserélni aranyárban, szal mondtam, h elég ebbõl mûtét lesz. utána néztem mi mennyi hol, nekem debi volt a legközelebb és árban is legjobb. a prk mellett döntöttem elsõsorban azé mert skótjuhász vagyok, másodképp meg csak a fájdalom szólt ellene de elvileg stabilabb mint a lasik lasek stb. lehet, h ezt rosszul tom de hallottam olyat akinek egy karambol után levált a retinája mert az utóbbiaknál nem forr vissza a szaruhártya teljesen. de lehet hülyeséget beszélek ennek nézzen utána akit érint. de mint mondtam fõ ok a skótság, jóval olcsóbb a prk. a fájdalom nekem meg se kottyant, nõi fórumozóktól olvastam, h "jaj, szörnyû volt, nem aludtam 3 napig". sztem simán tûrhetõ, nem kellemes de nem vészes. fõleg ha tolunk mellé egy kis alkoholt vagy ki mit szeret. úgyse naon tud mit tenni az ember csak feküdni mer nem lát szinte semmit. ha próbál akkor ömlik a könny, szal inkább csak az üveget nyitogattam.
azóta fasza a látás, szal sztem a lencse, pláne a csillár elavult cuccok. jah és még valami: annak idején sokan óvtak a lencsétõl, elsõsorban szemészek-akikrõl tudjuk, h belõlünk élnek(amíg rossz a szemünk)-merhogy az elkoptatja a szaruhártyát stb. ami igaz is de hosszú évekbe tellik és közben az orvostudomány fejlõdik, jön egy újabb megoldás mint pl. a lézer és persze attól is óvnak merhogy szürkehályog lehet tõle(meg persze nem fogy a csillár).én azt mondom 15-20 évig ez is jó lesz ha pedig szükség lesz rá és addig nem rúgom le a patkót, mire oda érünk már komplett szemet fognak cserélni, milyet kérsz, kéket, zõdet, lilát?
na ennyi dinnyehéjban. ha segítettem, szívesen, ha nem akkor kérj tanácsot okosabbtól.
szasztok prüntyõkék