Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

2004-es Shimano Saint Freeride/DH szett

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
72 hozzászólás a témában

#41
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Itt lehet a képekre kattintgatni:
http://www.bike-guid...order=0&thold=0

#42
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ja igen egyenlõre Saint a szett neve és állítólag az ára közelebb lesz az XT-hez mint az XTR-hez.

#43
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Hmm...erdekes....kicsit tul okosak vagytok nem??
"Atgondolatlan megoldasok" Hat igen..a Japanok errol hiresek, hogy fabrikalnak osszevissza, aztan kijon belole valami szar, amit aztan rasoznak mindenkire...

"Van nala jobb" Mindennel van jobb...de szerintem ebben a kategoriaban te meg egy alkatreszt nem hasznaltal, furcsa, hogy siman osszehasonlitod az alkatreszeket a tobbivel.
Hasznalt valamelyikotok XTR agyakat?? Vagy csak tudjatok hogy azok szarok?? Kicsit szalljatok mar magatokba legyszives. Attol hogy nem tudjatok megvenni, nem azt kell mondani, hogy az osszes szar.
A Bikemag hajtomutesztrol csak annyit, hogy azzal kezdtek az egeszet, hogy a tengely anyagat egysegesnek vettek, vagyis hogy mindegyik ugyanabbol az anyagbol van. Innentol nincs ertelme osszehasonlitgatni a Shimanot, a Truvativot, a Racefacet es a tobbit, mert mindegyik mas anyagbol dolgozik. Az hogy az XTR hajtomumegoldasa hulyeseg, meg szar, az megintcsak erdekes kijelentes. Melyikotoknek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?? Gondolom nem sok ilyen van...

Gondolhattok barmirol barmit, de amig nincs erdemleges tapasztalat, addig nem sokat er amit mondogattok, max. egymast gyozitek meg a sajat hulyesegetekrol.

Visszaterve a szetthez, nekem tetszik, szivesen kiprobalnam, es ha ugy erzem, hogy megbizhatok benne, akkor biztos megvennem ha tudnam.
Nah egyenlore ennyi...
;)

#44
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás

Legszebbcsávesznek meg igaza van elöbb + kell tanulni kerózni aztán venni ezeket az alkatrészeket

off,
ezzel lehet, hogy nem leszek túl népszerû, de engem zavar ez a mentalitás, mintha a biciklizés valami vallás lenne, vásárlási szabályokkal, aztán aki benne van évek óta, megtanult biciklizni rendesen, annak eljött az ideje, hogy beléphet a Saint országba és megveheti a mocsok drága alkatrészeket, mert õ már TUD..
szerintem a mai világ ettõl egyszerûbb, az vesz ilyet, akinek van rá pénze és akar ilyet venni..
az agyonreklámozott új xtr szett vajon kinek kell igazán ? de biztos sokat fognak eladni belõle (nem nálunk) mert meg tudják venni és nagyon nyomatják.

amúgy én is sokat költök a bicajozásra, és ezzel is javul a tudásom.. egy jó telóval gumival, fékkel több dolgot bevállal az ember.

persze ha valaki ügyes, akkor gyorsabb lehet egy "szerényebb képességû" alkatrésszel is, és ez tökjó, becsülendõ meg minden :)



#45
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

-amugyul lehet vajon normál(pl hope,hayes-stb) tárcsákhoz is használni a tárcsafékét?


A pizza XT kompatibilis. A pofa nem. :P

#46
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az egyesszel csak az a gaz, hogy ha a hatso valto kell akkor ez az agy kell ahhoz ez a fek! akkor csak ez a fekvalto a vegen azis ki jon hoyg csak ezzel a hmuvel lehet hasznalni mert...
na ezt nem kerem koszonom!!!
valtoban jot csinal a sim. bar lehetne jobbat!
agyakat felejtsuk el kerem.
fek van jobb!
hmu van jobban atgondolt isis!
mi van meg?!
ezutan lehet elgondolkodni, hogy van-e ertelme!!!

#47
lajos

lajos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Végre nem csak Én gondolom hogy nagyon eröltetett! :D

#48
Jeti

Jeti

    vendég

  • fórumtag
  • 179 hozzászólás
Szerintem is "betegség" a bringára költeni a gatyonkat is -sajna én ilyen téren halálosan beteg vagyok... :( :(
Legszebbcsávesznek meg igaza van elöbb + kell tanulni kerózni aztán venni ezeket az alkatrészeket(bár ez rám sem jellemzõ)
-amugyul lehet vajon normál(pl hope,hayes-stb) tárcsákhoz is használni a tárcsafékét?
-és kiadják e majd magába a váltókart és az milyen lessz?

#49
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Igazabol nekem tetszik az ötlet csak olyan fura lett...
Nem mondom, hogy nem tetszik, es nem latan szivesen a bicajomat full XTR FR szettben, de ha belegondolok, hogy ehhez le kene cserelen ma NorthShore DH karomat es a közepcsapagyamat is... :-\ Haaaat.... Arrol nem is beszelve, hogy nagyon jol megvagyok az XT fekkel es elsö agybol is inkabb egy Chris Kinget vennek...

Nomeg ami furi, hogy nincs atütös hatso agyuk!!! Ugyebar itt most ne arra gondoljatok mi van kishazankban, hanem, hogy i van a vilagba!!! A VK-kon hasznalt bicajok jo resze atütös hatul is!!!

#50
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Ja hajtókar! A Trinity márkából van BMX-hez hegesztett acélcsõ hajtókar 35 mm széles (!) hatszögletû tengelyvéghez (9/16" pedálmenetes tehát mtb pedál használható). No vettem is egyet. Csak BMX középcsapágy kapható hozzá de azt majd egy esztergályos, marós barátom csinál hozzá. A legjobb az ára: boltban kb 3500 Ft (3ezer ötszáz!)lenne! A súlya 735 g a párnak. BMX lánckerékkel lehet használni.
(tudom hogy szélesebb a lánc :) )

Gábor

#51
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Nekem ez se tetszik mint álttalában shitmano cuccok. A tárcsafékét nem is érdemes részletezni. Biztos marha drága. Átgondolatlan megoldások drágán. A hajtókar is pl: vesz az ember 40-50ért egy jó kis cro-mo hajtókart. Soha nem öli meg és együtt vana középrészel. átütõs agy: inkább pl ringle sos dh. ilyesmi. olcsõbb és jobb is. A hátsóváltója viszont tetszik, de akkor is inkább paul cnc :)

#52
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
senki nem kiabált le, de nem fogunk ;)

#53
lajos

lajos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Félre értés!

Nem hiszem hogy erre akarok gyüjteni! Hiszem hogy az XTR cuccos nagyon jó de Én inkább veszek fele annyiért majdnem ugyan olyan jó cuccot! Mert lehet kapni mást! Nekem a Shimano cégtól csak a váltó rendszere jön be! Azt hiszem ennyit nem adnék ki alkotrészre mert hogy nézne ki az hogy a hajtó kar-monoblock együttes többet ér mint az egész bicikli! :-\ Biztosra veszem hogy össze tudnék gürcölni ennyi pénzt de akkor sem! Aki nem ért meg az legalább ne kijabáljon le! Plíz! :-\

lajos

#54
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
lajos : NINCS LEHETETLEN!
ha gyüjtesz, akkor egy ilyen hajtokart 1 év alatt simán összesporolosz??

#55
lajos

lajos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Nem feltétlenül síránkoztam csak megjegyeztem! ;) de látom ezzel nagy felháborodást keltettem! Végülis vannak olyan emberek akik sohasem fogják tudni megfizetni mondjuk Én sem! De vannak akik harcolnak azért hogy megtudják! ;) De megvolt a tekerés!

lajos

#56
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az elnyalodo hatcsavaros helyett problaj ki egy normalis meretu (gyartamanyu) kulcsot es az oda megfelelo csavart!
tuti tetszeni fog!

#57
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
szerintem jó, hogy mindig kijönnek valami újjal. elõbb utóbb az olcsóbb alkatrészeknél is megjelennek az új fejlesztések.
nekem nagyon tetszik ez az integrált középcsapágy/hajtómû dizájn és az egy csavaros tárcsa rögzitést is könnyedén elviselném az elnyalódó 6 csavaros helyett..


#58
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
én meg szépen lassan megveszem az ilyen új szettek miatt lecserélt szinte vadonásúj frankó régebbi cuccokat és örülök mint majom a farkának egy kis pénzkeresés mellett ;) 8) ;D

meg tekerek nagyokat ::)

#59
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
hát ezt mondom! gyüjteni kell rá... igaza van Bombridernek

#60
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

author=BombrideR link=board=5;threadid=3907;start=0#msg98190
..vagy legalabb egy kiados tekerest, a siras helyett


jehjeh!!!
:-)