Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szombathelyi riderek

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
7341 hozzászólás a témában

#5281
Maul

Maul

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.462 hozzászólás
Szevasztok, na végre van netem újra ;D
Rohadt jó a Kona találkozó, meg a dhpálya is ;D

Holnap jöjjön ki mindenki!!!

picivirág te ki vagy?

#5282
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ne hagyd annyiban hulp!
mondjuk ha lejárt a gari akkor ::)

Maul!
holnap én fél10re megyek a csótóhoz. de délelõtt szerintem még xc pályát fogunk szalagozni. pós aszonta h még le akarja mérni milyen hosszu meg mittomén meg még délelõtt lesz más dolog is szal szerintem elég ha délután jössz. akkor kezdõdik a parti ugyis. vagy csak este...
csáó

#5283
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
Kinek van Heavy Tools-a? Nem jut eszembe senki. ;D Na srácok ezt nézzétek meg, ezt faxolták a Biciklonba a Malinál.

Szakvélemény

A törési felület teljesen egyenletes, anyaghibát, zárványt, vagy hegesztési egyenetlenséget nem találtunk. A váz fejcsöve alulról elõrefele kiszakadt. Ezt a gyakori rosszul kivitelezett ugratás utáni földetérés közben fellépõ feszítõerõk okozták (ha két kerékre "esik" a kerékpár, akkor a villa elõre, a hátsó lengõkar pedig hátrafele feszítik a vázat - azonban ha elõször a hátsó kerékrõl csillapít, akkor a vázat nem éri ilyen megterhelés). A váz fejcsövének leszakadását nem anyag-, vagy kivitelezési hiba okozta, hanem a nem rendeltetésszerû túlterhelés. ( A váz "enduró", a villa pedig "dirt jump").

Megjegyzés: a váz túllépte az egy éves garanciális idõtartamot.

Na McClane, ha meg akarsz tanulni ugratni, írj emailt a Malinak, majd õk kiokítanak. ;D
Az én véleményem: ez szerintem nem szakvélemény, mert a Malinál szerintem nem fémtechnikusok vannak, és az õ szakvéleményüket a legkevésbé sem lehet függetlennek nevezni. A vázat gyárilag Manitou Black Comp villával szerelik, ami talán egy centivel hosszabb, mint a dirt jumper. Szerintem - mivel a váz három évvel ezelõtti konstrukció - ezért szerintem semmi esetre sem endúró, mivel ezt a kifejezést akkor még nem is használták. Akkor ez a bicaj még simán freeride váz volt, már csak a brutális kialakítása miatt is. Direkt ennek a fajta törésnek a kiküszöbölésére csinálták így a vázat, szóval akkor most mi van? Vagy mégis szar a konstrukció, vagy túl korai anyagfáradás. Ha az ugratás a hátsó kerékre történik össztelósnál, akkor meg a támvilla, meg a lengõkar törik el. Akkor mit írtak volna? Szerintem ez a váz azért akkora terhelést nem kapott, dirt jumpra meg ha akartam volna sem tudtam volna használni, mivel itt a környéken nem nagyon van rá lehetõség. Szóval szerintem kapják be, és ezt meg is fogom nekik írni, mármint az itt leírt véleményemet. Meg írok a gyárnak is.

#5284
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
szasz haver....

mi sem vagyunk profik, eccerûen csak tekerünk ezerrel :D
7végén Kona Találkozó Kõszegen, a megjelenés erõsen ajánlott ;D

#5285
picivirág

picivirág

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

juhi :-*

#5286
picivirág

picivirág

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Ti is szombathelyiek vagytok?
Én is de én még nem vagyok profi és csak 12 éves ::)2 napja ti voltatok hevi túlzal a berzsenyinél?
Mert mi csak nézegettünk rátok ah ti voltatok :D
Nekem 1 ministor Dualom lesz

[glow=red,2,300][/glow]RULZ BIKE[glow=red,2,300][/glow]

#5287
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
skacok, Kona Találkozó elõtt ne menjünk ki streetelni egyet?
bár nekem a ma este nem jó, meg a csütörtöki sem :(
akkor majd a jövõ héten....
pályaépítés esetleg?

#5288
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
Az a baj, hogy heti egy napra, amikor itthon vagyok nem sok értelme van bicajt venni, bár nagyon szeretnék egy Bullitot. De majd holnap többet fogok tudni, mert akkor már túl leszek az interjún, és kiderül mik a kilátások.

#5289
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
a sz@rt nem lesz bicajod, mi eza hülyeség?? ???
pályaépítéssel írnék valamit a vip-be, majd olvassátok el...

#5290
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
Én is ezzel nyugtatom magam. Csak nektek elõtte nem volt össztelós, és egy kicsit fura lesz visszaszokni, bár most még semmi sem biztos. Lehet, hogy egyáltalán nem lesz bicajom.

#5291
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
nekem is merevfaru lenni, és rlz ezerrel ;D

#5292
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
Ja tényleg nagyon jól mutat a Konán. A múlt héten vitték fel a bicajt, de még nem hívtak az eredmény ügyében. Meg lehet, hogy nem is lesz új bicaj, mert ma hívtak, hogy menjek Pestre a MÁV-hoz egy beszélgetésre, lehet, hogy ott kell majd dolgoznom, és akkor nem tudom mi lesz bicaj ügyben.

#5293
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
khm ;)
merevfar rulz!
de télleg ) tökre szeretem h nem ösztelósom van ) hehe
befejezem most mer bevagyok ;D
gudnályt!

ps: krisztián vett katicás csöngöt! qvajólnézki ;D ;D

#5294
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Hi!

Mi a palya bicaj ugyben? Felvittek mar a mongoose-t? PX akkor lesz? Mikor? ??? Baze jo lenne,mert kijossz teljesen a formabol! Es ne zavarjon, hogy egyenlore csak neked lenne merev geped, mert most alakitom at az en mongoose-om is street-re, szal en is soxor fogok azzal menni!! ;D

#5295
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
Sajna valószínûleg a arany-piros lesz, mert az van a Koczkáéknál, de ha az drága, akkor rendelek zöldet a bikediszkont.hu-ról. Nekem is kicsit jobban tetszik a zöld, de már volt két zöld bicajom, jó lenne már valami más szín is. Igaz, majd a Bullit az biztos más színû lesz, mert azt zöldben nem lehet rendelni.

#5296
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
én fél 8 után tudok menni, lesz még kint valaki?

#5297
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Hi!

ma 6 kor gyertek bicajozni!

6-8-ig!!! emlékmû!!

t

#5298
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
megéri. polarx jó kis váz!
de csak a zöldet vedd!! ;D

#5299
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
2004-es Polar X-rõl kérek véleményeket, szerintetek érdemes megvenni? Közel ugyanaz az ár, mint a Caprine Dualnak, tavalyi Mátrix Airborne-t meg nem lehet kapni, az idei meg drága is, meg szar is.

#5300
hulp01

hulp01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.667 hozzászólás
Remélem arra már én is tudok menni, ha nem lesz bicajom, akkor mindenképpen igénybe venném a Kornél felajánlását, már ami az õ Mongoose-át illeti.