Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Otthoni szerelés, szerszámok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6027 hozzászólás a témában

#5701
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Milyen láncbontót használtok?

#5702
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Nebakkk!
Emberek! Tökéletes szerkezet lészen eme nemes cselekedet egyetemes elvégzéséhez.
Az a szerszám köll!
Amit montam, mögmontam!


#5703
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
csõkulcs neked is lor ;D

racsniskulcskészletet zsákolj ha még nincs!
az igyz hogy mocskos meló az a kónuszhúzgálás.....

ha még nem szedted szét akkor jótanács: tálca fölött mejben víz van+ mágnestollal szedd ki a golyókat ne hagyd hogy maguktól kiessenek

#5704
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
csoklucs!
es bizony jatszadozni kell!
persze a hornyos alatet segithet, ha van benne!

#5705
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
SEGÍCCCSS!

Mondjatok egy helyet ahol lehet venni olyan szerszámot, amivel a pedál csavarját lehet rákontrázni (pedáltengelyvégénkétféleméretüanya)

köff!

#5706
medveczki

medveczki

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Eddig jó, de ne felejtsd el a váltókart, vagy a grippet 1-es pizicióba állítani, mert a váltó alaphelyzetben a legkissebb tányéron áll. (feltéve, ha nincs benne a rögzítõ pöcök).

#5707
Zéé

Zéé

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Elolvastam. Összegzem, hogy mit tudtam meg:

  • Felrakom a váltót a vázra. A láncterelõ és a nagy lánckerék között 3 mm legyen a távolság, a láncterelõ párhuzamos legyen a lánckerékkel.
  • A két csavar segítségével beállítom a két végállást
  • A váltókaron a bovdenfeszítõ csavart kb középre tekerem
  • A bovdent rögzítem a váltón úgy, hogy a bovden feszes legyen
  • Utólagos finomhangolás

Jó így, vagy valamit kihagytam?

#5708
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
szivesen

#5709
medveczki

medveczki

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Troll!

Köszi, de dühömben vettem egy 9.0-ásat. Az elõzménye az volt, hogy megkért az unokaöcsém, hogy rakjak össze egy gépet neki, vannak cucok hozzá, itt jött a grip. Ezt úgy kapta, hogy dobozban, átmarkolatozva, a markolatban a jel 9.0. Meg sem néztem, csk vettem hozzá a 9.0-ás cuccokat nem túl olcsón, de ha ez kell neki hát legyen. Minden meg van , jött a szerelés, ekkor már furcsa volt a grip, de még ilyent nem szereltem, nem volt a kezembe, így közellebit nem ismertem róla. Na a lényeg minden összerakva, felszerelve és nem mükszik. Ekkor néztem meg jobban a grippet és láttam, hogy egy jó kis hamisítvány amivel átverték az agyát. Egyébként a katalógus szerint a 9.0 és a 7.0 kompatibilis egymással hátsó terén. Azért jöszi a segítséget.

Maci

#5710
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

C.K. bowdenvágó 4400Ft



maci

a Plasma Shimano (1:2) váltókhoz való, még jó, hogy nem ment a 9.0-val ::)

Az ESP-sek ("pontnullásak") közt sztem válogathatsz, nem csak a 9.0 lesz jó

#5711
szita

szita

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Jómagam bovdenvágónak oldalcsípõfogót használok, de az úgy, hogy a vágni kívánt felületet elõbb jó hosszan forrasztópákával megfuttatom némi forrasztóónnal, így garantáltan jó lesz a vágás, na és nem rojtosodik.

#5712
szita

szita

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Na mielõtt félreértené valaki, kerékpár szereléshez való szerszámokról lenne szó.
Szerintetek mi kell egy jó otthoni készletbe?
Nekem most egy jó bovdenvágót kell beszereznem. Erre mit tudtok ajánlani?



#5713
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nézz be az otthoni szerelés topikba,aztán tõcsd le ezt ezerrel;
http://www.shimano-e...e_pdf/F740E.pdf
tehát elsõnek beállítod a bilinccsel a magasságát,aztán a párhuzamosságot,majd legkisebb tányéron beállítod egyik csavarral,majd legnagyobbon másik csavarral.(jahh,és közben még bovdent is behúzod) Ha mákod van,minden passzol. (jahh 2. ne feledd a láncot is felrakni! ;D)

#5714
Zéé

Zéé

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Körülnéztem a fórumon, és nem találtam olyan tooicot, ami errõl szólna. Tegnap 1 órán át szenvedtem vele, és nem sikerült. Szertnék megkérni valakit, hogy írja le, mik a mûveleti lépései egy elsõváltó beállításának. Mondjuk onnan kezdve, hogy felrakom a váltót a vázra.
Kössz!

#5715
medveczki

medveczki

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Ha valaki szerel SRAM 9.0-ás hátsó váltót, ne sokat gondolkozzon a grip kiválasztásánál. Kissé megszívtam, egy plazmát eröltettem rá, de nem nagy sikerrel. A középsõ tájékon a váltás csak minden másodiknál volt sikeres, így a felsõ két fogsor mintha nem is lett volna, így maradt a 9.0-ás grip beszerzése. Ezzel pipec a dolog.

#5716
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
na most kell finom beallitast vegezni

#5717
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
yííháá! végre! siker!
trükk: leszedtem és szétszereltem mindent,ami csak a meghajtás környékén volt,aztán lassan,minden lépésnél megállva és pihenve felraktam újra,vadi új bowdennel,és izé.most már nehézkesen ugyan,de felnyomja a láncot,igaz látszik/hallatszik,h csak mm-eken múlik :)


#5718
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
yepp,RF Prodigy
Azt próbálgatom,h kézzel ki tudom-e húzni a terelõt addig.Beg mondta,h csavarokat csavarjam ki,h abban tuti ne akadjon,de igazából ma nem akarok hozzányúlni,mert full ideg leszek.Megyek,feltekerek HHH-ra a régi géppel DM-re nevezni :)
Maci:te láncold hozzá magad ehhez a topikhoz,mert jól fog jönni még párszor sztem a tapasztalatod :)

#5719
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a lancvonallal nem lehet gond!
meeert isis-es es semmi lancvezeto meg hasonlok!
(rf prodigy ugye?!)
akko meg az jo!

a tobbit nem olvastam mert lusta vagyok!

#5720
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Rendben, majd legközelebb azt fogom csinálni azthiszem.
(lehet hogy anyámra kellett volna hallgatnom még anno:" de biztos jó az az alkatrész?! nehogy aztán olyat vegyél meg ami nem is ehhez a biciklihez való!" ;D)