Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kesztyû: kell vagy nem? Milyen?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
496 hozzászólás a témában

#481
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
szóval azt mondjátok az Answer jó...??
Az egyik haveromnak is az van már egy éve nyuzza, és most jönnek a tünetek...lyukad, leesett a protektor stb...
Szóval ha már 1 évet bír az jó?
Nem tudjátok az összes fox ilxen sz*r?
Mert láttam 8000 HUF ért is és 11600 HUF ért is...?
Akkor mi a különbség?
dirtboy

#482
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Akkor 9200-ért vettem, ami szerintem a felépítését, és tartósságát tekintve megfelelõ.

#483
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
És a Lizars SKins mie dárga volt? Hallottm, hogy motoros boltba lehet jó erõs kesztyûket 5 körül kapni igaz azok Noname-k de ha olcso és tényleg erõs akkor az jó sztem! Bár nekem most teljesen jó még az Answer.

#484
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Az én kesztyûm Lizard Skins hosszú ujjas, és meg vagyok vele elégedve.
Amúgy nagyon kevés helyen lehet kapni, mert ritka darab, és én is úgy bukkantam rá a Faktorban. Nem lehet benne megizzadni, mert légáteresztõ anyagból készült, és a melegben is úgy érzem, hogy a menetszél hûsítené a kezemet.
Aki tudja próbálja ki, nálam bevált. ;)

#485
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Részemrõl is az Answer mellé egy strigula!
Nyáron is volt, hogy abban nyomultam és nem izzadtam bele.
Télire viszont megleptem magam egy SHIMANO télivel. Azon kivül, hogy beleizzadtam a PéeF féle Kékestúrán és olyankor kicsit kijön a bélése levetés közben, SIRÁLY!
Szal. ha estél egy jót és a kesztûhiány miatt bõrhiány lép fel a kezeden rájössz:milyen csodálatos dolog is az a KESZTÛ! ;)

#486
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nálam egy GT Team kesztyû 3 évet bírt, de szétment az ujjánál(minden ujjhegyénél) és alul a tépõzárnál is. -> Ahogy húzom fel, a csuklóm alatt szakad szét.
Most egy RaceFace kesztyût vettem, ennek van az ujjai végén a tenyérrészen védõ bigyó (mert nem tudom mi, valami gumi szerû anyag), van homloktörlõ rész, van markolatváltónak erõsítés (a GT-t a markolatváltó is szétszedte...) és a tenyérrésze valami speciális anyagból van. Nagyon meggyõzõ!
Igaz, 11.900 HUF, de szerintem megéri. Amúgy az Answer tényleg isten kesztyûket csinál, csak pont nem volt méretben, amikor én akartam venni, azt mondták, csak tavaszra.

#487
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
en egy chiba devil (asszem igy hivjak) nyuzok mar egy eve, es meg mindig tuti, pedig takartam mar egy kettöt vele! ;D
itt ott kevlaros erösiteü, meg gore texes, egesz ujju, es nagyon jo a dizajnya! ;D
anno 20 euroba került becsben.

#488
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
a FoX nak volt régebben a Flex Air nevü félig bicajos kesztyüje, az nekem nagyon birta,amig a felét (ezek se normálisak... ) el nem lopták.. amugy a Merida kesztnyün láttam egy nagyon jo megoldást! a tenyér also részén ( ha a jobb tenyeredet nézzük akkor a jobb oldalt) egy gyöngyvászon szerü párna van,ami eséskor nagyon jol jöhet. viszont a kesztyü teteje engem nem gyözött meg,bár lehet hogy jo. Az acerbis kesztük pedig nagyon erösek és tartosak! ha a Párizs-Dakar Rallyn a legtöbb motoros Acerbis-es cuccban nyomta( a mezük anyaga is elég strapabironak tünik.),akkor valoszinüleg nem valami gagyi dolgokat gyártanak.

#489
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
nekem answer edge van és szerintem eddig kb 3hónap jól birja a félcentis jukatól eltekintve de azt eséskor szereztem és az minden kesztyûnél kijukadna ráadásul betonra estem ora nose wheelezésnél:)))

#490
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

én nyáron nem hordok mert bele rohad a kezem,és olyan
hülyén barnul le. viszont amikor elesek és fáj akkor hordok
két-három hétig. aztán megint nem.


#491
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Én nyáron is a hosszú újas kesztyû híve vagyok, pedig XC-zek!
Nekem is nagyon-nagyon bejött az Answer!!!
De most szponzorbácsitól kapok brutál UFO-t!
Nagyon komoly a cucc!

#492
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Neeeem, az Answer nem egyenlö a Meridával.....

én anno 4éve vettem egy Answer Team2-t...aztán belenyultáam más kesztyükbe is, OF3, Fox, de mind szétment........az Answer meg még azóta is tart......... ::)

#493
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Answer = Merida ???

#494
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Answer Team 2 van nekem és elég jól bírja egy cm-es szakadás van rajta az oldalvarrás mentén de azt simán össze lehet varrni! És tavasszal lesz meg egy éve, hogy használtam! Nekem az Answer nagyon bevállt! Szerintem a sima Answer is jó!!!

#495
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Kesztyû az alap...talán fontosabb is,mint a bringás cipõ v nadrág/mez.Legalábbis nálam.
Ha sokat tekersz,akkora vízhólyagok nõhetnek a kezeden kesztyû használata nélkül,mintha felásnál egy focipályát,ami azért nem túl kellemes.No meg a jó kesztyû a fogást is javítja.Nyárra vegyél ujjatlan kesztyût,viszonylag vékony anyagból.Lényeg,h ne izzadj bele,a varrások jó erõsek legyenek,és a markolatot fogó rész borítása is bírja a strapát.Én egy Zoogiet nyúzok már 1 éve,a fõ érv mellette az alacsony ára volt,problémám még nem volt,és a legnagyobb melegben sem izzadt még bele a kezem.Télre is van pár bringás kesztyû (Shimano,Merida,Kona)de a bõrkesztyû sem rossz...Nem érzed a csípõs,hideg menetszelet.

#496
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 hozzászólás
Igaz amit foxról mondtak!
Az én mojave kesztyûm egy idényt se bírta ki teljesen!
Kiszakadtak az ujjainak a végei,kiment a színe,lejöttek a csúszásgátló protektorok!!
Most Answer kesztyût fogok venni!Reméelm az jobban bírja majd!

#497
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Hali

Kiváncsi vagyok, mi a véleméyetek??
Kell-e kesztyû tekerni, ha igen milyen?
mit kell rajta nézni mielött megveszem?
pl a fox kesztyükrõl azt halottam hogy gyorsan szétesnek ez igaz?
dirtboy