Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kesztyû: kell vagy nem? Milyen?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
496 hozzászólás a témában

#441
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
mekem egy merida kesztûm van és nagyon csipálom....
na meg a suli floorball kapusai (násznak verekednek benne... )
és szerintem igenjó minõségû kényelmes, törcsis párnázott bõr szóval minden földi jó... és 3000 kb

az egyben maradását is volt alkalmam tesztelni... bírja

#442
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
ultio & zolle:
Nem bántani akarlak benneteket, de egy kondis kesztyû legyen bármilyen strapabíró is, nem mondható jó választásnak kerozáshoz. Nem a felhasznált anyagokkal van a probléma, hanem a párnázással. Egy jobb bringás kesztyû esetében a párnázás kialakítása olyan, hogy a tenyérben húzódó idegeket, ereket, izületeket minél kevesebb terhelés érje. A kondis kesztyûk tenyér része a legtöbbször nem ilyen kialakítású.
Addig még rövid távú tekerésekhez használsz ilyen kesztyût, addig nem fognak problémák jelentkezni. Viszont egy-egy hosszabb túra után már lehet. Néhány esetben a helyzet akár rosszabb is lehet, mintha kesztyû nélkül tekertél volna.
Elõször csak az ujjak zsibbadnak el. Késõbb a tekerések után az izületek fájnak. Egy idõ után pedig jó kis izületi gyulladás alakulhat ki. (Ebben persze nem csak a kesztyû játszik szerepet, hanem a markolat, a kéz és csukló tartás valamint, hogy merev vagy telos az elsõ villa.)
Egy ideig én is egy 1000 Ft-s "csodát" használtam, de mivel a kéz zsibbadás és az izületi fájdalom nem akart elmúlni, ezért úgy döntöttem lecserélem a kesztyû. Nem bántam meg. És mint mondtam, valószínûleg legközelebb is ugyan azt a Shimano kesztyût választanám, mint amit most nyúzok, hacsak jobbat nem találok.

#443
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
az nem hónap hanem inkább év...
mármint ha normális kesztyût veszel azért a 1x ezerért... ::)
és azért a kondi kesztyû igencsak fapados egy bringás kesztyûhöz képest...

#444
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Nem egy évet bír: tény, nem egyet, csak 3 hónapot. Arra én nem adok ki tizen egynéhányezer forintot. Én speciel kondiskeztyût használok, csak az azért nem jó, mert nem túl kényelmes. Van egy másik rövidujjas keztyûm is, ami már frankóbb, csak homloktörlés közben mindig mocskos lesz. Ja, és nem tudom hova raktam:)

#445
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Lehet, hogy sznob vagyok, de nekem vannak elvárásaim egy kesztyûvel szemben.
Legyen hosszú ujjas. Legyen rajta homloktörlõ. Legyen a tenyerén markolatváltónak erõsített varrás. Legyen komoly anyagból a tenyere. Jó párnázása legyen. És pár extra: az ujjvégeken koptató, a csuklónál alul felhúzó, stb.
Ami mindezt tudja, az már nem olcsó. De nem is egy évet bír....

#446
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Hallottam ebben a topicban mindenféle kesztyûrõl, drágágról és ócsóról is. Elmondom nektek, hogy én azt a kesztyût használom bicajozáshoz is, amit kondizáshoz, szóval az én bicajoskesztyûm egy kondiskesztyû. Igaz nem tekerek éjjel-nappal, de nekem megteszi. Bõr tenyérrész, belül párnázott, varrott kézfejrész, fekete színû. Szerintem kényelmes, bírja a strapát, igaz csak nyárra való. Kondizás során több tonnát is megmozgatok, és így bír ki ez a kesztyû 1- évet, és kb. 1000 Ft-ba kerül. Lehet, hogy nagyon naív és amatõr vagyok, de nyári kesztyûnek egy nem versenyzõ számára miért kell tizen valahány ezer forintos kesztyû? Lehet, hogy veszek még egyet és azt csak bicajozáshoz használom.

#447
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
Szoba biciklin télen nyáron jó idõ van. nem fázik a kéz. ;D

#448
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Turbo_G.Pityu!

Miért is fázik kevésbé országútin? Nem inkább fordítva? (pl úton nagyobb a menetszél, mint egy sûrû erdõben)

#449
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
én reggelente újságot hordok és jó kis 3M-es kesztyût nyúzok Kb. 1.5 hónap amit bír egy kesztû. Persze ez a szuper intenzív használat miatt van. Már gondolkodtam rajta, hogy beavatom az orina télit is de nem érne meg a teszt annyit, hogy kinyírjam egy tél alatt.... ;D

#450
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Sajna nekem a Foxkesztyûkkel kapcsolatban elég rossz tapasztalataim vannak. Az ujjvégeken lévõ gumi "tapadókorongok" kb. egy hét után leválnak helyükrõl.
Egy esést bírt ki aszfalton, és szana szét szakadt az ujjaknál. (FLEX AIR)
Ebben az árkategoriában azért többet vár az ember... >:(


Ezzel sajnos egyet kell értenem, nekem Fox Pawtector van /11e körül/, olyan 3 nap alatt -esés nélkül!- elvesztettem róla olyan 3-4 gumiizét. :(

#451
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Egy hete használok egy Shimano télit, ma hajnalban a -5fokban sokkal kellemesebben mûxik mint a Mybike windstopper.Egyébbként az országutin kevésbé fázik a mancs, mint montin.

Üdv:G.Pityu


#452
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
marhára beleizzad a tenyered, télen meg egyszerûen hideg van benne, szóval szerintem nem túl jó bringázáshoz

#453
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Én outizok és mindig használok kesztyût. Egyszerûen hozzászoktam, és nélküle nem érzem elég biztosnak az irányitást.
Bõr kesztyûkrõl mi a véleményetek?

#454
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás

Nem hiszem, hogy sokat fogok segíteni vele, ha leírom, de a -törökszentmikósi Bata motorosboltban. Van egy sejtésem, hogy nem fogsz 120 km-et utazni érte... ;D


De igenis, ha arra járok, befogok nézni az említett motorosboltba. Ha nem is ezért fogok leutazni, még megfordulhatok arrafelé az életem során, és biztos nem fogom elfelejteni. ;)



#455
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás

na en is!
egy qranc kesztyut nyuzok mar kb 4 eve no porblem.
egy trialos srac is nyuzta o eleg csunyakat buktazott vele betonon is nyalt vele, de nem volt gond.
nemreg vettem egy foxot csajozni 5eft-ert, eddig nincs vele sok gond.
telen nyaron ugyanazt hasznalom, mert kell!


Ujonnan vetted 5-ért?????

#456
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
nekem orina van . nem mindig rakom fel aí kezemre csak ha nagyon hosszú túrára megyek vagy vadulok. De nagyon király már három éve megvan és még mindig jól tartja maGÁT....

#457
F1

F1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 422 hozzászólás
Nagyon jó ha van kesztyû még nyáron is.Amikor én 1x nem vettem fel mert nagyon meleg volt estem egyet és a kavicsok szépen szétkúrták a tenyerem.Jobban le lehet merni tenni a kezed ha esel és így a többi testrészedet is valamivel jobban megóvod a sérüléstõl ;)

#458
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
A Speed Equipment létezik kék-fekete és piros-fehérben is. Meg talán sárga-feketében is, de ebben nem vagyok biztos. Nekem a piros-fekete jött be... ;D


#459
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Sajna nekem a Foxkesztyûkkel kapcsolatban elég rossz tapasztalataim vannak. Az ujjvégeken lévõ gumi "tapadókorongok" kb. egy hét után leválnak helyükrõl.
Egy esést bírt ki aszfalton, és szana szét szakadt az ujjaknál. (FLEX AIR)
Ebben az árkategoriában azért többet vár az ember... >:(

#460
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Jaja. Megtaláltam, igen.
Én is piros/feketében láttam. Speed Equipment. 10.900 Huf. Jellemzõ, ha tudom, hogy hol lehet venni, akkor most ilyen kesztyûm lenne....