És itt nem szeretnék elfelejtkezni Python-ról, mint értelmi szerzõtõl, aki a hazai lengõorrú rekuzás alapjait rakta le. Vagy tévednék?
Ne pitizz! Feketelistán vagy! Még duzzogom!

Szerintem semmi baj az aluval, csak megfelelõ infrastruktúra kell hozzá. Ennek hiányában elég drága lesz. Az én elsõ aluvázam - többszörös átalakítás után - 80 ezer körül zárta a számla végét. Igaz, én nem egy kitaposott úton jártam.
Ha van egy garantáltan használható SWB terved és össze tudod rakni a cuccot, akkor a hegesztéssel együtt is kijöhetsz ennek a felébõl. Az mindenképpen a CrMo mellett szól, hogy "bárhol" javítható, hegeszthetõ. Súlyt csökkenteni meg elsõsorban az alkatrészeken lehet.
A 20x26 -os kerék képletû vázat bonyolultabb (jól) összerakni és a használat során is több kompromisszumot kíván, mint egy lengõorrú. Jómagam már kezdésnek is egy merevvázas 2x28-ast ajánlanék.
A legtöbbünk SWB-rõl váltott a lengõorrúra. Isu, Beni, Levi, Lompi, Motyoo, Zéta (neki mindkettõ megvan) és persze én is (a lista biztosan nem teljes).
Ez nem lehet véletlen…

... ja és vannak hozzá
tervek is, meg némi tapasztalat...
...és van egy elfekvõ bike2usb-m...