Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3825 hozzászólás a témában

#101
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Kinek van tapasztalata ezekkel a CC felnikkel kapcsolatban:
Sun Mach4 - 405g - 5500Ft
Mavic XC717- 420g - 12e Ft
Mavic XM317 - 440g - 7e Ft kb.

Elõlre szerintem elég a Sun, mert 6éve egy 2kamrás szimplafalú van elõl és nem nagyon kellett centírozni. Hátul volt már Alesa Xplorerem, de az 592g, ezért érthetõen erõ is volt. Most egy Mach1 210es van, ez elvileg 480g, de ezzel sincs gond.
Kérdés, hogy a 717es vagy a 317es az erõsebb. A 717es egykamrás és elvileg Maxtal-os, ami elvileg erõsebb, mint az átlag alufelni, de a 317es viszont 3kamrás, de gyengébb anyagból. Mondjatok valami okosat! :confused:

#102
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Emellett a D321 volt regen a Deemax felnije, ami helyett lett kesobb a D3.1 ami UST -s, igy a Deemax is az lett, es ezt valtotta a 823. Ha jol emlekszem igy volt :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#103
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

A mavic d321 az UST-s felni?


Nem. 321-est már nem is gyártanak valójában, más matricával és kicsit más színben 729-es néven lehet kapni ezt a felnit.

A 823-as a DH/FR UST felni. De egyébként www.mavic.com

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#104
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a 819 is. es eleg jol birja a kikepzest. [CC]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#105
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a 823-mas az ust.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#106
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
sztem nem...

legalábbis sehol nem írják róla hogy az lenne
Autist Team:)



#107
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
A mavic d321 az UST-s felni?

#108
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Volt egy kis idõm úgyhogy utánanéztem.

Tömeg:

Elsõ(LX/HONE): 260/260 g
Hátsó(LX/Hone):353/442 g
Ár:
Elsõ(LX/HONE): 7400/7390 hFt
Hátsó(LX/Hone):11200/11200 hFt

Talán a hátsó agynál mindössze a tengely más.
Meg a váltó. Szerintem:
Ár(LX/Hone):13600/19600 hFt

Feltöltött kép

Ezért kérdeztem a váltót.

Amit még meg tudok venni felnit, az kb.60g-vel könnyebb. Persze elég távol van forgó tömeg a forgásponttól, de a gumin és a küllõn szerintem többet spórolhatok. Majd kiszámolom.

#109
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Elsõsorban a strapabírás az elsõdleges. Aztán az ár. Aztán a tömeg. A könnyebb felnik meg már olyan árban vannak, amit nem akarok megfizetni. Egyébként egy 660g-s Mislen megy rá.

Ez magyarázza a Hone-t is. Vagy javasolnál valami strapabíróbbat, de olcsóbbat?

Sp

nekem sokáig lx volt, most is +vannak asszony gépében.....most hadd ne nézzem meg, de sztem könnyebb meg olcsóbb mint a hone ( a hátsó biztos), azóta már könnyebb, de tény drágább agyakat használok....
a "rinot bánni fogod" csak azért mondtam, mert én is így voltam vele hogy "nem számít csak erõs legyen, bírja a mázsámat"...aztán 1 idõ után, szépen a rinokat lecseréltem 517-es mavicra, a 2 es küllõket 2-1,8as kõnnyítettre..leugrott több mint fél kiló a kerekekrõl, és lehetett érezni.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#110
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Elsõsorban a strapabírás az elsõdleges. Aztán az ár. Aztán a tömeg. A könnyebb felnik meg már olyan árban vannak, amit nem akarok megfizetni. Egyébként egy 660g-s Mislen megy rá.

Ez magyarázza a Hone-t is. Vagy javasolnál valami strapabíróbbat, de olcsóbbat?

Sp

#111
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nos, de.

Mindenesetre Mach1-210 vs Rhyno lite. A második gyõzött. Rob után már feladtam a megrendelést a Sunra.

Egyébként CC lesz. 90kg-m mellé. Azaz alá.

Ami a képet illeti, onnan választottam, köszöni szépen, de nem túl jól láthatóak a méretek. De a gogle segített.

Egyébként a Hone agyakról tud valaki tapasztalatot mondani? Csak Hone hátsó váltóval használható?

Köszi mindenkinek.

Sp

öööö cc-re minek hone ?

nem akarlak elkeseríteni de sztem bánni fogod a rhino lite-ot.....q.nehéz...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#112
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Nos, de.

Mindenesetre Mach1-210 vs Rhyno lite. A második gyõzött. Rob után már feladtam a megrendelést a Sunra.

Egyébként CC lesz. 90kg-m mellé. Azaz alá.

Ami a képet illeti, onnan választottam, köszöni szépen, de nem túl jól láthatóak a méretek. De a gogle segített.

Egyébként a Hone agyakról tud valaki tapasztalatot mondani? Csak Hone hátsó váltóval használható?

Köszi mindenkinek.

Sp

#113
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Kicsit elbizonytalanodtam...

Tudtom szerint a felniket a két perem közötti távolságuk alapján adják meg. Szóval ezek szerit, Rob, a Te ajánlatod 19..22mm?

Kösz.

SP

1ébként nem inkább a felhasználási területhez kéne felnit választani ?

én a rhino lite-ot használtam 1,9-tõl 2,4-ig ...a mavic 317est, 517 est meg ugyanúgy 2,4-es racing ralphal is. és köszönik szépen jól vannak....

edit ....Thez +elõzött
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#114
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
általában a felni szélességét adják meg, de az is elõfordulhat hogy a külsõ gumi felfekvõfelületének szélességét adják meg a felniben.
azaz mutatok képet, ez alapján láthatod jól.


http://www.sun-ringl...006/mtbrims.jpg

ez alapján láthatod milyen adatok vannak megadva
egy 2.3as gumihoz amugy inkább egy rhino lite szélességü felni való, a 2.0-hoz pedig bõven elég egy cr18 szerü felni

de ne ez alapján végy felnit, hanem a felhasználási terület alapján.
mire is kéne?

#115
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Kicsit elbizonytalanodtam...

Tudtom szerint a felniket a két perem közötti távolságuk alapján adják meg. Szóval ezek szerit, Rob, a Te ajánlatod 19..22mm?

Kösz.

SP

#116
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
valamit, ami 23-28 mm széles.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#117
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Hy!


Már feltettem egy hasonló kérdést, de most javítok:

2-es és 2.3-as külsõre milyen széles felnit vegyek? Két fajta gumim áll otthon.

Sp

#118
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Dirtre semmikepp se vegyel Rhino Light -ot, abszolut nem arra valo.
Ditch Witch sem epp Dirt felni.

Asszem Alex felnibol neztem hogy van par nagyon ormotlan brutal felni. Nehezek ugyan, de elvileg jo erosek es nem dragak.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#119
tamaspc

tamaspc

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Hy! Dirtre szerintetek melyik lenne a legjobb választás: Ditch Wich, Rhino Lite, DM24 vagy vmilyen Weinmann? Köszi a válaszokat!

#120
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
jujj és tényleg...
mer egyszer keresztezik egymást középen és egyszer meg az agy tövében..
na egy újabb rejtély oldodott meg a számomra :)

Vole: Feltöltött kép
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda