Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3825 hozzászólás a témában

#61
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
Ok. vadonat új szal azért nem tetszik... milyen minõségû már... :(

:no:

#62
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az semmilyen felninél nem természetes.
ha új vidd ivssza
ha használtan vetted akkor meg használd.
BK

#63
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
Vuelta Excalibur DH-nál normális, ha a felni összeillesztésénél át lehet látni?
kis rés van... ? vagy szarul van összerakva?

amugy boldog karácsonyt mindenkinek! :)

#64
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Hivatalos Alex-rims forgalmazó azért nincs m.o-gon mert az nagy falat bármelyik hazai gyártónak is. Adott, hogy milyen összegig-darabig nem büntetõvámos a távolkeleti termék, így inkább nem. Van Európai dealer, azon keresztül szerzik be a cuccot.....ha jól tudom.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#65
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Ne anyázzatok feleslegesen! Már úgyis késõ, épül a kerék, 36 lukas novatech aggyal, 2-1,8-2es DT küllõkkel radiálisra fûzve. Ha meg nem fog rajta az avid, akkor pofacsere, ha az sem segit, smirglizés---flexelés---kátrányozás---kuka...:)

#66
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Bocsánat hogy megszólaltam tamaska................:(

#67
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Egyik isminek van rigida-ja , de pontos tipust nem tudok, de nem XC420 az tuti.
Viszont nem panaszkodott a fékhatásra, szóval nem lehet rossz.
:)




hat ez aztan tobbletinformacio volt a javabol. kb ezer fele rigida felni letezik, gondolod, hogy mindnek ugyanolyan a fekfelulete?


csak ugy hogy irjunk valamit nem kell am, eleg akkor ha valami okosat tudsz.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#68
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Rigida XC 420asról hallott már valaki, esetleg használta is? 423g a kiszemelt példány, 36 lukkal, elõre csak elég lesz. DE, mennyire jól fékezhetõk a Rigidák, nem akarok mellé fogni (Avid SD7es fékem van gyári pofákkal). Alesa Xplorerem volt már, ugyanaz van Rigidában is és azon jól fogott a fék(B+, és vagyok kemény 69kg). Ha használt már valaki akármilyen rigidát, írja már be hogy milyen fék, milyen pofával mennyire harapott rajta.
Ja, lemértünk a Zöldpontban egy Sun Mach 4est, ami elvileg 405g, a valóságban 467g... kicsit sokat tagadtak már le megint. Mire jó ez???


Egyik isminek van rigida-ja , de pontos tipust nem tudok, de nem XC420 az tuti.
Viszont nem panaszkodott a fékhatásra, szóval nem lehet rossz.:)

#69
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a cseke forgalmazza/ta
ill a velvárt hozogat még be ezt azt

#70
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Az Alex Rims-nek van itthoni forgalmazója?

#71
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
McGywer,

Nekem a Jagwire három komponensû fékpofái jöttek be. Sokfajta más felnivel nincs mérvadó tapasztalatom, inkább azt mondom, nekem elég, jól fékezhetõ. Nem hirtelen harapós, de nem is csiga vödör takonyban. SRAM 9.0 V fékkel, hogy teljes legyen a kép. Maratonokon bevált, sárban is oké.

#72
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Rigida XC 420asról hallott már valaki, esetleg használta is? 423g a kiszemelt példány, 36 lukkal, elõre csak elég lesz. DE, mennyire jól fékezhetõk a Rigidák, nem akarok mellé fogni (Avid SD7es fékem van gyári pofákkal). Alesa Xplorerem volt már, ugyanaz van Rigidában is és azon jól fogott a fék(B+, és vagyok kemény 69kg). Ha használt már valaki akármilyen rigidát, írja már be hogy milyen fék, milyen pofával mennyire harapott rajta.
Ja, lemértünk a Zöldpontban egy Sun Mach 4est, ami elvileg 405g, a valóságban 467g... kicsit sokat tagadtak már le megint. Mire jó ez???

#73
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
felejtsétek el szerintem a szinterezést is felnire az anyagok eltérõ hõtágulása miatt. (alu felni acél szegecs, acél illesztés...)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#74
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Hallottam már róla, csak mindenki fikázza a fékhatást. Avid RW2-es pofákkal hogy foghat? Elõl lesz csak csere végül, szóval itt pláne fontos hogy harapjon rajta a fék 1 ujjal is.


Nekem is van ilyen felni az egyik bicómon. Pár éve még 2000 pénzért jutottam hozzá, akkor gyorsan kellett egy könnyû olcsó felni, a Sun CR-17-esemet ugyanis sikerült lezúznom. A fékhatás tényleg nem valami jó. Én Magura HS33-al használom , de a Sun sokkal jobban fékezhetõ volt. Viszont erõsséget nézve ahoz képest hogy milyen könnyû , elég erõs darab, eddig legalábbis jól bírta a kiképzést, pedig kapott már rendesen, egy két alkalommal már azt hittem hogy na most tuti vége van, de nagy meglepetésemre semmi baja nem lett. Szóval akinek erõs és könnyû felni kell annak ajánlom. Viszont az egyujjas fékezést elfelejtheted szerintem. Havernak is van, csak elöl, neki se fog valami ûberfrankón.

#75
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Nekem is ilyen felnim van és hibátlan. Vedd nyugodtan.
Lehet még kapni valahol ezt a Syncros felnit ?
Marci

#76
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Syncros XLR, 32 lyukas, gyûrûzött- 412g- 3000 Ft.
Maratonokra bevált. Merevvilla, radiális fûzés, szal nem kíméltem. Semmi baja, em lett ütés a kerékben.


Hallottam már róla, csak mindenki fikázza a fékhatást. Avid RW2-es pofákkal hogy foghat? Elõl lesz csak csere végül, szóval itt pláne fontos hogy harapjon rajta a fék 1 ujjal is.

#77
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
thx!

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#78
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Probájkban vettem, még a régi üzletben.

#79
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
henger: hol kapni ilyet, ennyiért?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#80
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Kinek van tapasztalata ezekkel a CC felnikkel kapcsolatban:
Sun Mach4 - 405g - 5500Ft
Mavic XC717- 420g - 12e Ft
Mavic XM317 - 440g - 7e Ft kb.
Mondjatok valami okosat! :confused:



Syncros XLR, 32 lyukas, gyûrûzött- 412g- 3000 Ft.
Maratonokra bevált. Merevvilla, radiális fûzés, szal nem kíméltem. Semmi baja, em lett ütés a kerékben.