Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Author

- - - - -

  • Please log in to reply
1285 replies to this topic

#1201
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
hehe :) Jah, akkor csak ennyire rugalmas volt az A-gang váz? ;D Jóvan-jóvan, félreírtam na... Most sem sokkal tisztább a fejem: most néztem meg a 13. szellemet, és teljesen összesz--tam magam... huh :) A-zone, persze... Bocsi ;)

#1202
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
Valószínûleg az A-Zone -t akart írni,csak A-Gang -nak sikerült... ;)

#1203
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 posts
Lehet én értettem félre de te ugye az A-Gang-et próbáltad ki??!!
És az egy ds merevváz!Abba hogy tudtad te tesztelni a rugóstagot????
Vagy nagyon sötét vagyok most vagy te tévesztetted el! ::) :D

#1204
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Lovas_Gabi!

Megnéztem az A-gang-et. Nem kellett volna.
Kipróbáltam az A-geng-et. Na, ezt már tényleg nem kellett volna...
Hogy fogom én kibírni, míg összeszedem rá a pénzt?! Te jó ég! Nagggggyon komoly :) Nekem elsõre furcsa volt, hogy a teló nem olyan meredek szöget zár be, mint az én bicajomon, de ez ha jobban belegondolok, nem olyan nagy baj, agresszívabb kanyarban nem rántja maga alá az elsõ kereket. Nagyon finoman dolgoznak a rugóstagok (bár engem csak a hátsó érint majd), nagyon szép. Huh, mi lesz itt! :) Igen, DH-ra szeretném használni, amatõrségemet kompenzálandóan szükség van egy bivalyerõs vázra ;) De mondtam, azért Szentendre, Tahi, nyáron Balcsi, ilyenek be vannak tervezve. Csak bírjam combügyileg! ;D

ultio! Nézd meg a honlapot, ott mindent megtalálsz. Tudod a címet? www.author-hungary.com Én ott legjobban az összehasonlítást szeretem, jó móka :) Megnéztem persze az olcsóbb kategóriákat is (az általad említett 100e alatt), és nekem nagyon tetszenek. Nézd meg az ár/érték arányokat, meglepõ! Viszont azt nem tudom, hogy a design-t mi szerint csinálják, nem értek hozzá. De ezek a 2003-asok igazán szépre sikerültek... Még az A-zone fullfekete váza is gyönyörû, bár azt nem a festés teszi :D (de sokára lesz)

#1205
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,320 posts
Hááááát erre nem könnyû válaszoplni!!! Ez olyan mintha azt mondanád, hogy jobb e az RS a Marzo-nál... Erre így nem lehet válaszolni, mert másien inkább!!! Modelleket össze lehet hasonlítani, de márkákat neház!!!

Amúgy nagy általánoságban hasolló a Magellan, Merida Author!!!

#1206
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Jobbak az Author bicajok, mint a Meridak és a Magellanok?

#1207
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts
Srácok! Az olcsóbb Authorok is olyan jók, mint a magasabb árkategóriájúak? Én kb. 100000 Ft-ban gondolkodom.

#1208
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
70 mm alsóvázcsõ valóban ütõs! ;) Lefelé viszont te leszel a jobb!!! DH-ra építenéd a gépet?
Egyébként az elsõ Sovereign gépet az akkor még a boltban dolgozó srác vette meg, és DH-ra használta, ami ugye nem ennek a váznak a mûfaja. Viszont jól bírta a kiképzést, nem volt gond vele. Ha csak a fele igaz annak amit hallottam a srácról, akkor is azt mondom: Õrült!

#1209
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Na igen, az ár az elég meggyõzõ érv tud lenni a megfelelõ felhasználási terület mellett. Én is fogom használni továbbra is hosszabb túrákra, és ahogy eddig is, majd ezután is megszakadok majd a DH géppel, míg a többi CC-s teker ezerrel :) De sebaj, mert ahogy mondtam hegyen ez lesz a jobb, és nagyon sokat számít, hogy hogy néz ki. Az A-zone meg nekem jobban tetszik, valahogy "ütõsebb". Mondjuk ez egyéni ízlés kérdése. Mindesetre megpróbálok személyesen megnézni egy ilyen vázat, ha sikerült, majd mesélek, hogy megerõsített-e vagy épp gyengített-e a hitemben, miszerint nekem õ kell :)

#1210
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Ha jól tudom, még nem igazán van ilyen gép az országban használatban! Ezzel a vázzal én is barátkoztam, de végül is Ürge Lacival megbeszéltük, hogy amire én használom, arra ez a váz nehéz lenne, mert igazság szerint ez inkább DH, mint CC/túra. Így lett a Sovereign pro, saját építésben Shimano cuccok nélkül. A másik ok az anyagi keret volt. 110 és 160 között azért elég nagy az eltérés.

#1211
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Lovas_Gabi!

Igazán megnéznélek majd Titeket egyszer családi bicajozás közben :) Tényleg nagy élmény lehet majd. Egyébként igazad van, osztom a véleményedet, ami a gondtalan bicajozást illeti. Mi hegyre szoktunk feljárni, amolyan lelkes amatõr módon. Mondtam, a bicajom alkatrészeit én válogattam meg, és ragaszkodtam én is a minõséghez. Amit nem én választottam, hanem a vázban volt már: monoblokk, elsõ váltó, teló, kormánycsapágy, azok tönkre is mentek. Minden más bírja a kiképzést, eltekitnve egy-két 8-astól, felütéses defekttõl, semmi gondom. Viszont az A-zone vázra nagyon ráizgultam. Nem tudom, vett már valaki ilyet? Vannak személyes tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

#1212
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Forrest!

Valahogy úgy vagyok vele, hogy a kerékpározásnak nem arról kell szólnia, hogy bazi szerszámkészlet a hátizsákba, útközben folyamatos szerelés, javítás, stb. Inkább arról, hogy egy megbízható géppel jó kis túrákat csinálni, és nem csak elmenni, hanem haza is jönni a gépekkel.
Ezért választottam a TESCO-CORA stb gépek helyett egy magasabb kategóriás bicajt a fiamnak. (Energy) (és a feleségemnek is)
A feleségemnek meg úgy sincs olyan igénye, hogy extra könnyû, szuper felszereltségû bicajjal versenyekre járni. Ha megyünk, valószínûleg együtt megyünk, igazodva a legkisebbhez. A Solution SX szerintem neki szintén jó választás, elvégre már van benne elsõ teló is. Ezt hívják célirányos fejlesztésnek. Már vannak áraim is, kaptam egy kis "flottakedvezményt". Elvégre nekem is egy Sovereign pro-m van! ;)

#1213
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
e kérdést tedd fel a Mondd Mag részlegben az elõfizetéses topikban... sajna a választ nem tudom, de amint tudok rákérdek az illetékeseknél ;)

az elõfizetéses topik itt

#1214
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Ras! Dejó, már épp akartam én is kérdezni, ahelyett, hogy megnéztem volna az elõzõ számot :-\ Ha lejár az elõfizetésem, akkor az elõzõ számmal kapok egy csekket, vagy nekem kell figyeljem?

#1215
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
január-február összevont szám... megjelenés január 21 az elõzõ szám szerint...

#1216
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 posts
van a Fox alps 4 és a 4r, azok nagyon tuti kis levegös rugostagok... haveromnak 4 r-e van,meg nekem is (nem igazán használom) ö most is ezt használja és nem kellett fujkálni,amikor elmentünk multkor bicozni de mondjuk talán egy picit lett puhább (kb.4 ora mulva ).. de megkérem,hogy rakja ki az erkélyre és majd meglátjuk ( bikmakk nak is lehetne ilyen teszte... apropo JANUÁRI bikkmakk ugye nincs??)

#1217
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Lovas_Gabi!

Megnéztem az Energyt, Solutiont is. Hát az Energyrõl csak annyit, ha tényleg ezt veszed a fiadnak, asszem igazán a felsõkategóriába fog tartozni a többi gyerekhez képest. Nekem tetszik. Solution. Láttam már a tavalyi modellt is, ennek a festése jobban tetszik. Nekem az Authorral kapcsolatban a tavalyi modelleket illetõen azt mondták, hogy a 2003-as termékcsaládban még jobb felszereltség, szolidabb áron lesz. Úgy tûnik, ezt elérték... Namost ha ez tényleg megvalósul, hogy az egész család Authorral jár majd, azt úgy tudom elképzelni, hogy ha az utcán elmentek valaki mellett, az olyan Peugeot 206-os reklám-szerûen fog zajlani. Emlékszel még rá? :) Na, így fogunk mi is kinézni az A-zone beszerzések után :)

#1218
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 posts
szerencsere megintcsak nem kellett csalodnom, sot.
2 oran belul jott a valasz, es teljesen korrekt:

This is a forwarded message
From: Ürge László <urge.laszlo@mail.datanet.hu>
To: "Peter Acs" <acspeter@mail.datanet.hu>
Date: Sunday, January 19, 2003, 7:25:33 PM
Subject: Author Sovereign Sport problema

===8<==============Original message text===============
Szia Péter!

Hát ez bosszant. Nem ehhez vagyunk szokva. Sajnálom, hogy pont nálad jön elo
valami gubanc. De, mint minden muszaki dolognál, sajnos a bringánál is
lehetnek hibás alkatrészek. Remélem ezt megérted, és nem veszíted el
bizalmadat az amúgy tényleg jó kerékpárodban. Az AUTHOR beszállítóktól
vásárol, mint minden más cég, így nem tehetünk a hibás DNM cuccról!
Természetesen megoldjuk a dolgot. Azt viszont nem tudjuk csinálni, hogy más
alkatrészt adjunk helyette. Ugyanis nem tudom az alkatrészek árát
külön-külön, és amúgy is a garanciális javítás azt jelenti, hogy azonos, de
hibátlan alkatrészre kell cserélni.
Két lehetoség van: az elso a könnyebben járható út, de toled egy kis
türelmet (vagy gyakori pumpálást) igényel:)) Ez azt jelenti, hogy én holnap
írok a prágai központba, és ok küldenek egy hasonló, ill. ugyan ilyen
rugóstagot postán. Ez kb. 10 napot vesz igénybe. Ez még benne van a törvény
által eloírt 15 napban. De elofordulhat, hogy nekik sincs éppen raktáron.
Ezt holnap megtudom.
Ez esetben itt nézünk körül, hol, kinek van hasonló típus, ill. a Schock
Works rugóstag is megfelel, ha nincs Magyarországon DNM. A SchockWorks volt
benne eredetileg tavaly, megfelel a DNM-nek, és úgy tudom, az X-Factor, vagy
valaki más forgalmazza ezt itt Magyarországon. De lehet, hogy nekik sincs
raktáron.
Ebben az esetben viszont meg tudják mondani, mennyibe kerül. És ha már ezt
tudjuk, akkor hajlandó vagyok neked visszaadni annyi pénzt, mint amennyi egy
ilyen rugóstag nagyker ára. Utána segítünk nagyker áron szerezni az általad
kért Hungary:A Matrix nevu rugóstagját, de ha drágább, mint a DNM lenne,
akkor a különbözetet neked kell kipótolni.
Remélem, ezt így korrektnek találod, mert szerintem az!
Szóval egy kis türelmet kérek. Holnap este megírom, mit tudtam meg. De
elsosorban az eredeti beszerzését fogom megpróbálni, mivel a törvény ezt
írja elo. Ha utána Te eladod, és szerzel másikat, az már a Te döntésedre van
bízva.

Üdv,

Laci.

#1219
Nózi

Nózi

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Hello Mindenkinek!

Nagyon örülök, hogy végre találtam egy fórumot, ahol az authorosok leveleznek. Én még tavaly vásároltam egy Author -Reflex sx cross kerékpárt, és mondhatom, nagyon meg vagyok elégedve vele. Eddig kb. 1000 km-t mentem vele, de még csak utánállítást sem igényelt a gép. Szóval nagyon örülök, hogy annak idején megláttam ezt a gépet a bike city kerékpárüzletben, mert eddig ilyen gép még nem volt a hazai kerékpárpiacon. Felépítése olyan, mint egy montié ezáltal kiválóan alkalmas terepezésre, de nagyobb kerekei miatt barón lehet vele aszfalton haladni. Szóval igazi sokcélú gép az átlag kerekesek számára.

Amúgy a hét végén voltam az Author mintaboltban, és még van egy tavalyi a-gang pm rendkívül kedvezõ 199 eFt-os áron, és megjöttek a kiegészítõk is.
Szóval minden tuti az Authornál.

Majd küldök képet is.


#1220
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
Nyáron bicajvásárlás elõtt áltam és szóba került az emlegetett cég Traction Pro modellje. Különbözõ okok miatt mást választottam, de a fentieket olvasva :-/ nem tudom, jól döntöttem-e.
Nem baj, most már széthasználom a vázat és legközelebb jobban választok ;)