Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Author

- - - - -

  • Please log in to reply
1285 replies to this topic

#1161
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Senki sem lehet tökéletes! ;)

A felszereltséget korábban már beírtam, az Új bringa épül topic-ba, de ha gondolod, priviben átküldöm. Bár lrhrt, hogy ide is felrakhatom, csak meg kell keresnem.

#1162
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
már beírtad valahova a felszereltséget is? mármint amit rápakoltál...

Ez az, toljuk fel az Author topikot, és körözzük le a Konát ;D
Kár, hogy Heavy Tools-om van :-[ 8) ;D ;D ;D

#1163
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Troll!
A Sovereign pro váz SW ait Jet At taggal 110.000,-HUF volt.

Zak viszont nagyon eltünt!

#1164
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 posts
Nyah. Elõzõ hozzászólásokhoz annyit, hogy ahogy már említettem, én is igyekeztem Srambõl összerakni a gépet. Igazán mûanyag csak a marokváltó, mert a fékkarok már B+ok... De igazatok van, biztos nem lesz olyan tartós, mint a Shimano, de az is tény, hogy olcsóbb. Nekem igazán bejön. Ha meglesz a vázam, arra is ezt szerelem át.
Ez utolsó mondatom azért volt fontos, hogy nehogy OFF-olással vádolhassatok meg a végén ;D

#1165
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
;D

mennyi is volt a vázad? asszem ezt még nem hallottam...

#1166
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Nem volt oFF, mert egy AUTHOR bicajról beszélgettünk!!! ;D ;D

#1167
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
persze, az egyébként természetes, hogy jó az arány: harmad annyi ideg bírja, de harmad annyiba is kerül :)
szóval nincs itt gáz, legfeljebb sûrûbben veszel új cumót :D
és mindig a legújabb hájtek van a gépeden ;D
ez egyébként tökre megéri, ha valaki zúzza szét az alkatrészeit
nem offolok tovább, részemrõl ennyi 8)

#1168
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
hát müa meg müa között van különbség, de azért tartósságban elmaradnak a metáltól ez azért szerintem világos...

õsök a TVKn dolgoznak van egy kis rálátás... ::)

ettõl még jó az SRAM fõleg a low end részeken de fentebb is, mert versenyklépesek az árai, vagyis jó az ár/érték arányuk...

#1169
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Nincs ebbõl semmi probléma!

Én is kértem már több véleményt, és ezek megoszlottak erõsen. Ha a mûanyagok felhasználását nézzük, azért itt is volt már jelentõs fejlõdés!
Az 5.0-hoz képest a 7.0 és a 9.0 már eleve magasabb minõségi kategóriát képvisel. Véleményem szerint már az alapanyag sem ugyanaz.
A tartósságot meg úgy is meglátom, ha elkezdtem úgy isten igazából használni. Mert ugye mosz csak bringa light van!!! ;)

#1170
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
belátom, túl általános volt ::)
szóval nem , nem abban nem bízom, hogy nem látja el a feladatát, vegy pontatlan. Hanem abban, hogy 1-2 év után megnyekken.
Akik lebeszéltek nem jobb Sh. modellre akartak rábeszélni (9.0-nál) hanem arra, hogy u. ezért a pénzért vegyek inkább Sh-t, mert sokkal tartósabb. Meg volt még olyan érv is, hogy
'Oké, a SRAM cuccok tökéletesen végzik a dolgukat, csak használattól függõen 1/2-1 évente vehetsz újat'
Szóval ez.
Olyat én is nagyon sokat olvastam itt és máshol, hogy mennyire király cuccok, de olyat sehol se, hogy 'én már 4 éve ezt használom és semmi gáz nem volt vele'.

Nem akarok vitát szítani, volt erre egy másik fórum, csak a te személyes véleményedre voltam/vagyok kiváncsi.



#1171
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Hogy õszinte legyek, igen, bízom bennük. Nem hiszem, hogy egy ilyen nagy nevû cég olyan nterméket állít elõ, amelyik nem alkalmas a feladatának maradéktalan ellátására.
Akik lebeszéltek róla, valószínûleg a Shimano valamelyik csúcsabb modelljét ajánlották neked.
Viszont: arra, amire én használom ezt a gépet, tökéletesen megfelel a SRAM szett is. Csak azért, hogy elmondhassam, hogy nekem ilyen meg olyan csúcsszuper váltóm, váltókarom, fékem stb van, nem érdemes súlyos tízezrekkel többet áldozni.
Ezért nem vettem pl -hogy a SRAM-nál maradjunk- az XO váltót. Vehettem volna.
Én egy Jó bicajt akartam építeni és úgy tapasztalom, hogy az eddigiek alapján sikerült is.
Tévedés ne essék: Nem azt mondtam, hogy profi versenyszintû, hanem jó. Az amatõr kategóriában véleményem szerint megállja a helyét.
A jó megfogalmazás elég tág dolog, mert nagyon sok mindentõl függ.
Ugyanez érvényes a telóra is, mert nekem egy RST MOZO-pro van a gépben, ami nem a legkönnyebb, nem is a legújabb modell, de a feladatát kiválóan ellátja.

#1172
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
LG
oké, értem én
de gondolom így SRAM váltószetted van. Ennyire bízol ezekben a mûanyag cucerájokban? A többivel (fékpillangó, fogsor) nincs gondom, de ha lehet választani a Metal (acél/alu) és a Techno (grillon kompozit?) közt én inkább az elsõre szavazok ;)
persze ha külön raktad össze a gépet, akkor az más tészta, mert így biztos sokkal olcsóbb volt, csak engem már többször lebeszéltek a SRAM féle mûanyagokról

#1173
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Ahogy elnéztem a DNM honlapját, magyarországi forgalmazó nincs, vagy nincs feltüntetve.
Sajna többet nem tudok segíteni!

#1174
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 posts
esetleg az NB lock outos karos rugostag körübelüli árát megtudja valaki mondani??? vagy körübelülit...
meg még a DNM ST8-RC árát-- ;)

#1175
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Ha minden igaz, a magyarországi forgalmazó az X-factor. Az õ honlapjukat nem találom! van nekik?
Árakat szerintem õk tudnak mondani, mert nekem is tartozéka volt a váznak a rúgóstag. Igaz az enyém az AT.

#1176
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 posts
shock works NDH milyen árban van???
s ZAK i :mennyibe kerül az a xan rugostag mennyibe kerül?

#1177
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Na csak sorjában:

TROLL!
Még egyszer hangsúlyozom: SEMMI!
Csak egy elhatározás volt, hogy nem teszek a gépre ilyen cuccot és ezt meg is valósítottam.

ZAK!
Az AT csak az egyik oldalon pumpálható és ezzel állítod be a rúgózást. Egyébként a SW honlapján megadott nyomásérték ilyen hidegben kicsit kevés, 1-1.5-tel fújtam többre. A csillapítást úgy állítottam be, hogy ne térjen vissza túl hirtelen, de ne is legyen sok a visszatérési idõ. Ezt ki kell tapasztalni. Nagyon profi módon és széles tartományban állítható. Ha jól van beállítva, mászáskor nem pogózik, megy fölfelé mint a gép. Szerintem jobban jársz ezzel, mint a DNM-mel.
Kell ráfizetni, vagy egy az egyben cserélik?

#1178
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
LG
mi bajod a SíkManóval ???

#1179
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 posts

Szia Zaki!

Próbáltad? Most is ereszt?

Szóval mégiscsak SW tagod lesz. Jó is az!

Jók lettek a képek, fûztem is hozzá megjegyzést!

Bõvebbet a tagról itt:http://www.shockworks.com.tw/


hosszas kutatomunka utan rajottem, hogy nem ereszt, hanem a nyomas a pozitivbol valahogy atmegy a negativ kamraba, es ezaltal osszehuzodik, es nem is engedi hogy szetjojjon.
Aztan ha onnan kieresztem, akkor visszaall, csak hat ugye annyival kevesebb lesz a pozitivban a nyomas, es a negativban se marad semmi. Nem tul egeszseges viselkedes.

A SW rugostagrol meg mart olvasgattam, neked milyen van benne, AT? Majd irj rola par tippet-trukkot ;) az XAN amugy nagyon szep, mar csak ezert is orulok neki, sokkal jobban illik a vazhoz. :)

#1180
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 posts
Uhh, ez a találkozó tényleg gut ötlet!
Csak könyörgöm, február közepe után legyen, mert végleg csak arra áll össze a gép! :)