Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Author

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1285 hozzászólás a témában

#1121
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Isteni a gep az uj rugostaggal, most mar 100% meg vagyok elegedve.

Egyenesben gyorsabb vagyok, lefele gyorsabb vagyok, technikas maszasnal gyorsabb vagyok, egyedul az aszfaltos es a konnyu terepmaszasoknal vagyok kicsit lassabb mint a Gepidaval vagy a Konaval (na jo, az nem maszogep:), de ha lesz egy 400-as nyeregcsovem akkor valoszinuleg ez is elmulik.

Ma pereceltem egy jot, es azt is jol birta (a terdem kevesbe). :)

az az egy baj hogy sajnalom osszesarazni szegnyket. ;)


#1122
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Gabi!

lattam a geped, nagyon szep, plane majd ha a telo le lesz festve.
Sajnos nem voltam eleg figyelmes es az elso tarcsafek bowdenje lehorzsolta a festest az auhor logo alatt a fejcsovon mar az elso turan, ugyhogy ott most jo szokas szerint egy fekete szigszalag van, es lesz is, ennyivel csunyabb. Ugyanigy hatul a nyeregcso aljanal is kicsit lejott a festes a bowden miatt, de alig latszik.
Az az egy bajom, hogy most a nyeregcso kb. 8mm-rel van kihuzva a megengedett fole, es meg kene kb 5-10mm hogy tokeletesen meretben hozzam illo legyen, de mar nem merem megkozkaztatni, majd inkabb talan egyszer egy hosszabb nyeregcso lesz benne. Nem tehetek rola, nem szeretem a nagy vazakat (meg az dragabb is lett volna :), es nagyon hosszu a labam a 183cm-hez kepest. Addig max kicsit gyengebben maszok :)
A pedal meg a gyari 858 koppintas Author. Miota becsavartam a rugokat majdnem a legerosebbre, azota kivaloan szuperal, nagyon meg vagyok vele elegedve, konnyu belepni, es en azt szeretem ha erosen kell kivenni a labam. fagyott havat nem nagyon szerette, sarban nem volt vele baj, szerintem jo vetel.

En az Authoros mezt mar bekalkulaltam, meg tetszett a tolthetos reflektor toltovel 7500Ft-ert. Na majd a marciusi fizetesbol telopumpaval, kesztyuvel, lancmosoval, mindennel :)

Zaki


#1123
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Forrest!

Megfordítottam a váltó és a fék bowdenezését. Nekem is jobban tetszik! ;D ;D

#1124
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ha visszább olvasol! felraktam egy linket, ahol az én bicajomat is megnézheted. Vagy láttad már?

Egyébként örülök neki, hogy már rendben van minden, szerintem ez jobb rúgóstag, mint a DNM. Te a bicajt pedállal együtt hoztad el, vagy másikat rakattál rá? (jól emlékszem, hogy maradt a sajátja?)
Van a boltban egy ugyanolyan, amit viszont én fogok elhozni.
Szép az a sötét metál BASIC Alivioval igaz?

#1125
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Na ma voltam benn a boltban reggel 9.15-kor, 10-re keszen is voltunk a rugostagcserevekl+beallitassal.

4.5/3-bar on mukodik nekem beallitva, ami joval alacsonyabb mint a DNM volt, es nagyon vajpuha. Ma azzal mentem munkaba, es szpeen muzsikalt, meg egy extrabrutal; katyut is megjartszottam veletlenul, az ut 80%-at kihasznalva szepen csillapitotta, a kockakovon 28-30-as sebessegnel nem ereztem semmi azast, csak abbol vettem eszre, hogy a lanc mar ugralt a fogsoron fel-le :)
Szoval egyenlore meg vagyok vele elegedve nagyon, nrem eresztett semmit, holnap ha minden igaz terepen is kiprobalom mit tud.

Gabi, lattam a bicajokat amiket kineztel, nem rosszak :)))


Zak



#1126
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bagi!
Nem hiszem. Amennyit Õ menni fog vala, ez a bicaj is egyévesen nagyon megkímélt állaoitban lesz. (Jó lenne, ha nem lenne igazam! ;))

ultio!
A Traction SX-nél nem tudom, hogy atavalyi modellen melyik elsõ teló volt betéve. A Solutionnál tudom, hogy a tavalyi teló nem volt állítható Szerintem E-mailban Ürge Laci biztosan elmond neked mindent. Ha arra akarod használéni, amire a gyártó ajánlja, a felszereltségébõl ítélve korrekt áron van.

#1127
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Tud valaki véleményt mondani a tavalyi Traction Sx-rõl?

#1128
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Gabi: Nem lehet,hogy a Versus ASL jobban illene a feleségednek? ;D ;D ;)

#1129
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Na igen, nem vagy egyedül... Az A-zone számomra még elérhetetlen távolságban van. Késõbb is, hogy ez legyen, sajnos elõfeltétele, hogy a Kelly's-emet el tudjam adni... Sajnos nem vagyok ezzel kapcsolatban túl derûlátó... Sebaj, a remény hal meg utoljára, ugyebár...

#1130
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Lesz kép, csak elõször legyenek itthon a gépek!
A tempóra visszatérve meg edzek erõsen, nehogy szégyenben maradjak!
Azért Laciéknál az A-Zone nem volt semmi! Volt még néhány igen príma gép, csak úgy fájt a szívem!

#1131
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Remek,gratula! :) Majd csinálsz képet a bicajokról egyben is? Egy valamire figyelj: ha jön a jó idõ, bírd a tempót tartani a többiekkel ;)

#1132
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Na megszületett a végleges. A feleségemnek a 2003-as Basic Sx-et veszem meg. Az szól mellette, hogy alu vázas és az elsõ telója RST Capa TL az elõfeszítése állítható. Full Alivioval szerelve, csodaszép sötét metálkék színben.
A kissrác meg teljesen lázban ég, már menne tekerni!
Ígéretes!

#1133
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Tegnap megnéztem azt a rúgóstagot: Szerintem jobban jársz vele. Az enyémtõl annyiban kölönbözik, hogy a negatív kamrát is tudod fújni. Itt volt a kezemben! ;) ;D

#1134
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Aaaaa.

Megjott a rugostagom meg tegnap, Laci ma vitte be a boltba, akar meg be is szerelhettuk volna, ha nem kell ma pont 7-14 dolgoznom...
telefonon megallapodtunk egy hetfo delutanban, erre mi a beosztasom hetfore? 12-19.
Szep.
Most vagy hetfo reggel lesz benne, vagy pedig kedden (szabadnap).

Vegulis raer keddig, csak ne lenne kozben ilyen szep ido, megszakad a szivem :)

Zaki

#1135
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Mai eredmény?
A kissrác bicaja megvan, el is van téve, a feleségemét még eldöntjük, hogy melyik. Hétfõig kell választ adnunk.
Akissrác az utánpótlás!! A kis TESCO gazdaságos bicajával már megy mint a szél, kedve is van hozzá én meg nem akadályozom benne. ;D ;D

#1136
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
a kiscsávo este titokban a bordás falon log, hogy használhassa már azt a brinyot ;D de sose lehet elég korán kezdeni... ö lesz az uj tehetség??

#1137
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Gabi? Mai eredmény gyerekbringát illetõen?

#1138
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Ahm, akkor az én figyelmetlenségem. De jól van, akkor szép lassan alakulgatni fog ;)


#1139
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Hát igen, ilyen idõs koromban én is teljesen ugyanígy néztem ki. Egyébként õ a kicsifiam, ígéretes utánpótlás a bringástársadalom számára! Majd ma Ürge Lacinál nézek neki egy méretben is jó gépet.
A váltókar helyzete még annyiból nem végleges, hogy ha a kedvesem gépe megérkezik és neki is jobban fekszik majd a tekergetõs dolog, ezek átkerülnem arra, és az enyémen 7.0 lesz. De észrevettem én is, hogy meg kéne fordítani, csak hát ez már egy kicsit lustaság.
A tárcsaféket pedíg már írtam, eredetileg 7.0 V fékkel lett volna a gép hátul is, csak ezen a vázon nincs konzol hozzá. De türelem, ha megérkezik az elsõagy, akkor már nyugodtak lehettek,elõl is tárcsa lesz és lesz róla kép is. Az elsõ teló pedíg valószínûleg a géppel egy színû lesz.

#1140
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Remek, beírom, elküldésnél oldalhiba... Szóval igazad van, Troll, de majd belenõ! Egy elõre, hosszú távon gondolkodó ember Gabi ;) A váltókar helyzetét viszont én sem értem...

Ami még jobban foglalkoztat, hogy miért hátra ruháztál be tárcsafékre? Elõl több hasznát vennéd...