Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Görgõ vs. szobabicikli

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
899 hozzászólás a témában

#861
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
suxx..
szerintem ezek a sportokat a rohanó világban élõ unatkozó emberkéknek találták ki mert ez nem kérékpározás..
"Nincs hideg csak rosszulöltözött ember" ::)

#862
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kb annyi mint a füvezéshez. tekerni kell. haha. de jó vicc volt. de tényleg semmi.

#863
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Háát, én még csak szobabicajt tekertem, de annak KURVÁRA semmi köze sincs még a biciklizéshez sem...

#864
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
Spinningnél nincs km óra...
Én sem hittem volna,hogy ilyen jó.De ki kell próbálni.
Én este nem szivesen tekerek a környékünkön :P
és szobakerékpár nem egyenlõ a spinningel.

#865
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
lehet jó csajok vannak... de nekem sosem okozott örömet, hogy egy szobakerékpárt/spinning gépet tekerjek. monoton, és semmi kihívás(jó, lehet mondani, a kilóméteróra mutasson minél szebb értéket meg ilyenek) csak ez sosem motivált.
de megnézném mekkorát tudok egy ilyen géppel banizni ;)
télen meg felöltözök és úgy megyek tekerni. sötétben meg lámpával, esetleg közvilágításra alapozok ;)
bár lehet egyszer azért jobban megnézem magamnak ezt a "sportot", edzésmódot.

#866
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás

huu.
képzeljétek, én meg hova is járok?
ja, biciklizni. pezsgõt meg szerzek a sarki boltból, törülközõ meg ehhez a sporthoz nem szükséges ::)
ja, amúgy meg majd' 20 fok van..... ::)

Este már nem biciklizek...és tényleg nagyon jó kikapcsolódás hétköznap este...
És itt sok-sok lánnyal találkozol ;)

#867
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
;D Dragabbra tippeltem. Nem mintha diak "fizetesbol" jo lenne. Hosszutavra semmikepp. De azert koszi

#868
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Sajnos már nem sokáig. Hétköznap este meg már sötét van, meg minden. Szóval hétvégén tekerés rulez, hétköznap este lassan inkább spinning.

Lurdyban is van szauna, pezsgõt nem adnak, de törülközõt igen, ha kérsz. 1 ó 1 rongy, de dupla óra 1800. Vagy 10 óra 9000. 30 nap 13 rongy
Elég kicsi a terem, szóval ha 20 ember van bent, akkor a szauna alap ;D

#869
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
huu.
képzeljétek, én meg hova is járok?
ja, biciklizni. pezsgõt meg szerzek a sarki boltból, törülközõ meg ehhez a sporthoz nem szükséges ::)
ja, amúgy meg majd' 20 fok van..... ::)

#870
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
Lurdyban 1 óra-1e
Az a1-ben(én oda járok ;) ),diákkedvezménnyel ha jól tudom 850ft.és tök király az egész.ingyen szauna,pezsgõfürdõ...
ingyen kapsz alakmanként tusfürdõt,törölközõt.
És sok-sok hires ember jár oda ;) pl: Én is :D

#871
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Udv!
es nagyjabol mennyiben van 1 alkalom spinning? Es mit "kapsz " ezert? Mi szukseges hozza? Koszi. Bye

#872
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A spinninget, meg a többi indoor kerékpározást leginkább kiegészítõ, meg "kényszer"sportként (rossz idõ) lehet felfogni. Télen mondjuk futás, erõsítés mellett jó idõnként egyet-egyet tekerni, "résztávozni", hogy ne szokjunk el a kerékpárosmozgástól. A legjobb pedig a helyes tekerési technika elsajátítására, ehhez persze jó ha mellettünk van egy edzõ is. A drágaságát meg azzal a gondolattal lehet "csökkenteni", hogy a sós hóleves tekerés is +pénzbe kerül az amortizáció miatt, az esetleges esésekrõl nem is beszélve.

#873
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás

Mellon: ja, alapvetõen igazad van. Csak hát a spinningnek van egy olyan jelentõs hátulütõje, hogy erõsen nem olcsó.

#874
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Ezért jó a spinning. Most kipróbáltam én is, és az nem unalmas. Edzésnek biztos nem olyan jó, mintha rendesen alapoznál egyenletes tempóval, utána intervallok & egyebek, de legalább könnyebben rá tudod magad venni. Lehet nézegetni a csajokat, próbálni a zene ritmusát tartani, és közben körkörösenhajtani, úgy hogy közben ugráltatnak meg dumálnak :)
Ja és utána lehet szaunázni, ha még nem izzadtál eleget ;D

#875
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Én zenét szoktam hallgatni, de hallottam olyanrol is aki tv-t néz közbe. Sokat nem szokott segiteni igy is ugy is unalmas.

#876
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Azt áruljátok el nekem, hogy hogy nem unjátok magatokat lilára 1h görgõzés közben. Fõleg szabad görgõn! Én pár éve vettem egy ilyet, de nem használtam nagyon sokszor, mert egyrészt rendszerint hatalmas tócsát izzadtam a szoba közepére (ez már megoldódott), másrészt viszont enyhén belehaltam az unalomba 20 perc alatt.

Ötletek?

--Trifo

#877
Ritchey

Ritchey

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Sziasztok!

Van nekem egy eladó mágneses görgõm! A kivánt eszköz megtekinthetõ Salgótarjánban a Velosport üzletében! Nagyon jó állapotban van, mivel megkíméltem! Ha valakit érdekel akkor az adott helyen megktekintheti! Telszámom: 06-30 / 684-7109 ( Deák Ákos )

Irányár: 30.000 HUF!!!

Na sziasztok!

#878
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Görgõ vételnél egy valamire nagyon figyeljetek (fõleg ha használtan veszitek), nem mindegyik típusba lehet outi-t és MTB-t is belerakni, ez sokaknál fontos lehet.
Ajánlott kellék még a már fentebb említett ventilátorral illetve egy outi sapka is.

#879
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Tacx=Neuzer
Minoura=Biker
gagy=cseke

#880
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Nem csak a Tacx gyárt görgõket, hanem mondjuk a Minoura is, de asszem a Csekének is van görgõje. A Tacx a legdrágább az biztos.
Úgy tudom 30e-tõl indulnak az árak. Én egy régi Minourát használok amit használtan vettem és semmi problem. Érdemes utánanézni az aprókban is + a bringás haverok körében kérdezõsködni, hátha!!!!