Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Görgõ vs. szobabicikli

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
899 hozzászólás a témában

#821
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Elakadt ez a dolog valahol? Pedig kezdtem kiváncsi lenni!

#822
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
küldjed, felrakom tárra
conor1326@freemail.hu
Autist Team:)



#823
jikol 3

jikol 3

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Ha vki felrakja a képet az itthoni görgõmrõl, annak elküldöm e-mailbe.0 ft-ból kijött, és még a féket is lehet állítani rajta, csak sok szemét kell hozzá.

#824
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
nem mindegyik görgõbe kell belefogni a kereket.

#825
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
igen,én is láttam már,de csak egy napalmot így...az nem volt átütõs hátul.

#826
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
nem aztmondtam, hogy nemigaz amit mondtál..
csak kérdeztem
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#827
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

hmm és, akkor mi az amit látni szoktam a DH versenyek elõtt, hogy egyhelyben teker a rider, mint a gõzgép?


átütõsre hogy teszem rá???

#828
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
hmm és, akkor mi az amit látni szoktam a DH versenyek elõtt, hogy egyhelyben teker a rider, mint a gõzgép?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#829
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Régebben volt róla szó,hogy spinning vagy görgõ.
Nekem egy nagyon jó okom van a spinningre: a dh biciklire nem lehet görgõt rakni...

#830
Lobmayer

Lobmayer

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Sziasztok!



Nekem is Minoura MAG 850 görgöm van,tényleg nagyon ,jó még annyit hozzá,hogy lehet venni hozzá egy emelõmüanyagot az elsõkerék alá!De ha nincs iylened,akkor megteszi egy vaskos lexikon is!:)

#831
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

Hali!

Akár át is nevezhetném a topicot "Attisch" névre. :clap: De talán olvassa is valaki. :confused:


Igen olvassuk!!!

Nekem az Elite mágneses görgõvel van csak tapasztalatom szerintem nagyon csendes jószág, jól mûködik,
az ellenállást lehet állítani a kormányról, igaz ezt csak az elején (bemelegítés) és a végén (levezetéskor) szoktam használni, így olyan nagy jelentõsége nincsen a dolgonak, csak a kényelemesebb, nem kell megszakítani semmit...
a menetszelet egy ventillátorral oldom meg, így kevésbé izzadok, a törülközõre pedig nekem is szükségem van.

Szammer

#832
Attisch

Attisch

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
  • LocationBudapest
Hali!

Akár át is nevezhetném a topicot "Attisch" névre. :clap: De talán olvassa is valaki. :confused: Tehát a tapasztalataim a fenti görgõvel kapcsolatban.

1. A Remote verzió sztem teljesen fölösleges pénzkidobás (3e Ft). A váltóval úgyis tudom állítani a terhelést, a keróról pedig le se kell szállnom, mert a jobb lábammal amúgy is elérem a terhelésállító kapcsolót.

2. Stabilitás: Rácsavarva az oldalsó rögzítõ csöveket a gyárilag adott gyorszárra nem nagyon túlfeszítve, kézzel oldalra mozgatva a bicajt egy kicsit lötyög. De ez a lötyögés mihelyst felszállok a keróra megszünik, a súlyom (~73 kg) teljesen stabillá teszi.

3. Terhelhetõség: Alacsony áttételen Low fokozatban könnyû tekerni, ám High + 52-12 eléggé kemény (meg kell hagyni 5 hónapja nem tekertem egy igazit). Kb. 50 percet tekertem vele közepes áttételen közepes terhelés mellett és megizzasztott. Szóval sztem a terhelhetõség megfelelõ.

4. Kerék-görgõ áttétel: A biciklit leemelve a plafonról enyhén lapos és koszos gumival igen csúszkált, de alaposan megtörölve a gumit, felpumpálva nem volt gond (pedig van egy 1-1.5 mm-es tojás a kerékben!). A gumi egy Vittoria Roma, részben simára kopott.

5. Érzet: nem teljesen olyan, mintha az úton tekernél, a pedálérzet jó,hiányzik a menetszél és az egyensúlyozás (elengedett kormánnyal viszont kényelmesen lehet edzeni), téli edzésnek megteszi.

6. Egyéb: egy törölközõt érdemes kifeszíteni háromszög alakban a kormány és a nyereg közé. Az elsõ kerék 3-4 centivel alacsonyabban van mint a hátsó, ezért valami emelét be kellene iktatni.

Így egy óra tekerés után, összességében nagyon elégedett vagyok vele. Szóval van olcsóbb megfizethetõ is, mint a Tacx.

Attisch

#833
Attisch

Attisch

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
  • LocationBudapest
Hali!

Gondoltam írok, hátha valaki olvassa ezt a topicot. Elolvasva az összes Minourával kapcsolatos véleményt, illetve XC_Rider tapasztalatait a cuccal kapcsolatban végül is megvettem (a www.ebike.hu-n rendeltem meg, ezt azért írom le, mert ha esetleg valaki már járt a honlapjukon, akkor láthatta, hogy elfogyott az összes, na errõl annyit, hogy felhívtam õket telefonon, és kiderült, hogy van nekik D-s változat is, csak az nincs fent a honlapon, és 3 mátyással olcsóbb :bananadan ).
Mihelyst összeraktam és kipróbálom, írok. Így kibontva elsõ benyomásra stabil.

Attisch

#834
Attisch

Attisch

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
  • LocationBudapest
Sziasztok, egy kérdésem lenne!

Venni szeretnék az országúti bringámhoz egy Minoura MAG 850D görgõt. Használ esetleg valaki ilyet, vagy hasonlót, várom a véleményeket, érdemes-e megvenni újonnan úgy 29-30-ért.

Attisch

#835
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Udv! Elmentem spinningre. Nagyon tetszett. 1 ora volt 700 itt Zegen. Nem is volt tomegnyomor. Gyakran van. Asszem 3 edzo. Szoval az elso alkalom utan semmi rosszat nem mondhatok. bye

#836
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
spinning.. mint minden csoportos foglalkozasnal pozitiv dolog a csapadban valo mozgas (mint aerobic stb). hatrany mindenki ugy "csal" ahogy mer/akar .ezeknel a zene uteme a mervado de ezesetben a magnesfeket mindenki sajat maga huzza ra vagy engedi ki..
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#837
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
A Neuzerék forgalmazák érdeklõdd meg nem tudnak-e alkatrészt szerezni hozzá!
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#838
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Hi!

A fúrógép hangot megszüntettem, kapott két új csapágyat most légyzümmögés lett belõle. Viszont még mindig kellene hozzá a bowdenes fék állító! Nincs ennek valami magyar szervize (TACX)?

#839
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Udv!
En elvileg ma probalom ki a spinninget. Majd irok velemenyt. Ez lesz az elso alakalom. Kicsitt aggodom is, mert mar teljesen puding vagyok. Majd irok velemenyt. Es ott te dontod el hogy tekersz, vagy valami edzesterv alapjan?Koszi.bye

#840
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

nem vagy egyedul,van edzo (?),legkondi (jobb termekben),


Igen, nálunk is van egy ilyen terem, a havibérlet 10 rugó a görgõt 25ért vettem, s használom 2 éve.

Ha azzal számolok, hogy 3 hónapot járok kb. terembe/görgõzök, (oké tavaly olcsóbb volt a bérlet) akkor is már megérte a görgõ, fõleg úgy, hogy nincs idõm napi két órát (vagy többet) konditerembe járni (plusz oda 10 perc+ átöltözés+ várok a gépre+ fürdés+ visszaöltözés+ haza) hanem csak fél órát görgõzni (+átöltözés, fürdés, felöltözés) akkor már semmiképp sem éri meg a kondibérlet, Nekem.

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce