Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Görgõ vs. szobabicikli

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
899 hozzászólás a témában

#841
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Ez mán igaz! Én is ezért futok, meg kondizok mellette!
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#842
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
igen , nezopont kerdese ..mas egy spinning ora.. de en nem kimondottan spinningrol beszeltem ,hanem egy komplexebb fitness teremrol ahol van futopadtol kezdve elliptikus jaron keresztul bringaig minden... jahh es kondizni is tudsz..
nem vagy egyedul,van edzo (?),legkondi (jobb termekben),
egy jo gep sokat segit ,mint egy edzo, igaz te allitod be ,de utanna kontrolalja a dolgokat..tobb fele edzes program, -interval, -pulzusszam alapu, stb..

nem azt akarom bebizonyitani hogy a gorgo nem jo.. de a gorgo "csak" egy gorgo..
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#843
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

Egy normalis szobabicikli nem olcso, a gorgo sem.Es egyszerre beruhazni annyi penzt par honapra eleg butasag.


Szerintem...
Most vettem mégis egy Elite görgõt és szerintem megéri beruházni, nem kell fagyoskodni kint, egy kicsit unalmas, de az ember úgyse órakat ül rajta az alapozáskor. Igaz amíg lehet (0 fokig) kijárok tekerni.
Egyszer kell beruházni és több évre is jó. A 35 óra spinning után meg behozza az árát.
Szerintem...
Szammer

#844
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Szia!

A téli punnyadásban jól jönne egy kis testmozgás. Nem tudom, hogy a fenti két eszköz közül melyikbe érdemesebb beruházni. Ti melyiket ajánlanátok (amatõr felhasználásra -néha a barátnõm is tekerne rajta) ? Mik a tapasztalatok?

Köszi


Szerintem menj el egy "jobb" terembe ahol van bicaj is. Ha rendes a tag megengedi hogy pedalt csereljetek es/akar spd vagy amilyen ..tekerhetsz.
Havi par ezer korul mar vannak belepok, es a biciklin kivul tobb mas cardio es kondi gep is.Egy normalis szobabicikli nem olcso, a gorgo sem.Es egyszerre beruhazni annyi penzt par honapra eleg butasag.
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#845
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
De ez egy mágnesfékes, és eredetileg volt bowdenes fékerõállítója. Szétszedtem, belül megvan a bowden helye és tudtam állítani is. Ja és TACX.

#846
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás

Ezexerint az enyém csapágyas lehet? Most vettem használtan és slickkel is fúrógép hangja van.
Más kérdés: lehet ezekhez bowdenes állítókát beszerezni? Mert az nincs meg.


Nem feltétlenü! Ha nem mágnesfékes (nincs hozzá bowden amivel változtatod az ellenállását, hanem csak a görgö van hátul amit a kerékhez állitasz), akkor slickkel is igen hangos.
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#847
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Mindenképpen slikk gumit a kerékre, úgy nem hangos, de azért surrogása annak is van.


Ezexerint az enyém csapágyas lehet? Most vettem használtan és slickkel is fúrógép hangja van.
Más kérdés: lehet ezekhez bowdenes állítókát beszerezni? Mert az nincs meg.

#848
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
De azért menjél a hegyre is. Fõ a technikai tudás megtartása! ;D

#849
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Mindenképpen slikk gumit a kerékre, úgy nem hangos, de azért surrogása annak is van.

Szigszalag :o :o két kerékfordulat után lejönne....

#850
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
sziasztok

orvendeztem meg nem olyan reg, mert sikerult beszereznem egy tok jo allapotban levo gorgot ocso penzert, de kiprobalva olyan szornyen hangos a gumi surlodasa mintha vmi furogepet hasznalnek. ezek ilyen se aszfalt se terep gumik, raadasul mar eleg kopottak is. kerdeseim: normal h a gorgo ennyire hangos? sima gumival zajtalanabb lenne? esetleg szigszalagot rakjak a gumira? (vagy menjek tovabbra is a janoshegyre, ahogy eddig is telen..? :))

#851
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
óka
köffke

#852
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Pl. wilkerben, a komjádinál.

#853
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Minourát merre keressek pölö?
Mármint melyik boltban van is?

#854
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Azért nem minden görgõ kerül 40 rugóba. Kb a feléért is lehet Minourát kapni, ami már nem a gagyi kategória.
Persze a Tacx (vagy hogy írják) a görgõk Rolls-Royce-a és k... drágák. Van más alternatíva olcsóbbért.

#855
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Enis a szabadterre szavazok. Habar telen kiprobalnek 1 gorgot is. De mi frasz kerul rajta 40e HUFba??? Ezt nem birom felfogni. Ennyibol - mint mar regebben is mondtam- fejlesztheted a biciklit. Az en esetemben nem is kicsit.

#856
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Thezt nem abból a fából faragták aki eljönne egy spinningre...

én is így érzem. nemtudom miért kéne letennem a biciklimet, hogy egy teremben izzadjak.
nekem nem a tekerés kell, hanem a kerékpározás. ami nem a spinning.

De a szabadban az igazi...

pontosan. ez a kerékpározás lényege. ;)

#857
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Thezt nem abból a fából faragták aki eljönne egy spinningre...de ha nem így van akkor bocs. De õ streetfighter ;)
Egyébként én idén a sportszigeten próbáltam ki a spinninget és nekem bejött a zenés mulatság.
A görgõrõl meg az a véleményem hogy csak a legvégsõ esetben, igaz ha nekem vágnának egyet akkor talán bevállalnám.
De a szabadban az igazi...
Szammer


#858
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jójó, persze, hogy télen az ember keres valami pótszert..a normális bicózás helyett.De akkor már ha télleg nem birod, a görgõ a legjobb, nem? Amelyik szobabicajon "tekertem" elég fos volt minden max. állítási lehetõség a nyeregmagasság, meg a kormány volt. Persze a "terhelés" mellett. Érdekes, hogy baaaazi nagy keresztmetszetû csövekbõl volt kreálva, mégis nyulott mint ovis pistikén az ökörnyál...

#859
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás

itt ne mondd ki... meglincselnek :D
mellesleg látszólag a spinning = szobabicikli+hifitorony+egy edzõ mindez bepakolva egy terembe másik 99 ilyen géppel. na meg társasággal.
cserébe réteges öltözködés jó dolog! nekem egy jó kis tekerést semmi nem pótolhat. csak az hogy ráülök a szamárra,és kimegyek a kapun, és tekerek amíg idõm van, vagy erõm.

De tényleg csak látszólag!Próbáld ki,nem tudok mást mondani.
És télen,meg ilyen idõben nem csak magam miatt nem megyek ki terepre...


#860
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
itt ne mondd ki... meglincselnek :D
mellesleg látszólag a spinning = szobabicikli+hifitorony+egy edzõ mindez bepakolva egy terembe másik 99 ilyen géppel. na meg társasággal.
cserébe réteges öltözködés jó dolog! nekem egy jó kis tekerést semmi nem pótolhat. csak az hogy ráülök a szamárra,és kimegyek a kapun, és tekerek amíg idõm van, vagy erõm.