Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
305 hozzászólás a témában

#281
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Meg nem vettem meg a sarga pofakat, inkabb egy feles apenta malnat lottyintettem a SUN felnire.
Egy ket kor utan nagyon jo lett !
Kozben locsoltam a vizet elol a tarcsafekre - igy vegul olyan fekhatast ertem el amire vagytam.

Naggyon COOL :>>>

Jah es nem trialozom meg ilyenek, csak ugy gurulgatok ;)



#282
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Jólvan,köszönöm az infot/infokat! 8)

#283
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!

Meg a "kártridzses" fékpofát is kitépi! Szerintem cc-re ne használ kátrányt! Bár kipróbálhatod! Lényeg, hogy apró csíkokat kell huzogatni a felnire merõlegesen, próbáld minnél kevesebbel. Ha meg eltúlzod, akkor ott van a jól bevált benzin, körömlakklemosó, amivel le tudod szedni a felesleget a felnirõl!

Sekee

#284
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
villamos sin mellett talalhato! kikaparsz egy kis darabot es rakened a felnire! ha nagy sebesseggel bringazol akkor vigyi mert lehet, hogy letepi a fekonzolt!

#285
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Ezt a kátrányozást hogy kell "végrehajtani"? mert hallottam már róla,de még sose sikerült megtudnom hogy is van ez?!

#286
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
A pofakat smirglivel neha meg kell takaritani, felnidarabkakat kipiszkalni akkor megint a regi lesz :)))

Monty t nem probaltam

#287
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!

Monty fékpofával nem próbáltátok, bár ezt triálra gyártják, de szerintem jobban fog mint a piros magura. 1pár 4000Ft!
Zsolti22: Azt írt, hogy nem nyúlós, akkor gondolom jó kis merevítõt raktál, hozzá.
Én tegnap állítottam be a Magurám, csak hátra használom és ott eléggé szétnyomja a vázat a gyári merevítõvel és így kicsit nyúlós érzét ad! Viszont fogtam a fékpofákat (piros) és felköszörültem õket ;D , de csak annyira hogy lejöjjön az elkérgesedett rész és így jobban fogott mint elõtte, szóval ezt is meg lehet próbálni, de elég csak megreszelgetni kicsit!

Sekee



#288
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
hát..ennyiért eltudom képzelni,hogy f@sza..

#289
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
"Ára: 2db-os szett 5000Ft, 4db-os 9000Ft"

(Bikemag 2002 nov-dec/friss 5. oldal)

#290
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hali!
..És mibe kerül ez a sárga fékpofa?


#291
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Amiert Magurat vettem:
-szeretem a stabil fekezespontot
-ezert tarcsafekbowdenekkel hasznaltam a LX/DX et
-ez a bonyolult vezetgetes miatt hatul nem volt jo, mert kicsit akadt a hazban a bowden es nem volt olyan elvezetes huzni a kart.

Most maguraval minden OK ilyen szempontbol + bikabban is lehet huzni.

Hogy miert nem jo a mostani allapot azt nem irom le 5odjere. De azt majd igen milyen lesz egy kiray pofaval : COOL :>

Egyebkent mondott valamit a srac, ha jol ertettem a magura piros pofaja az habosabb, ezert puhabb es fog jobban mint a fekete. Ezert gondolom en hogy jobban is fogy.
Viszont ez a sarga pofa nem habosabb, hanem az anyaga mas, es ezert fog jobban. Ezert gondolom en hogy talan elettartamban kicsit hosszabb lehet...
Mondjuk nekem a piros ritchey is mar evek ota megvan :>>>

Persze az is igaz hogy egy egy saros versenyen mm eket lehet fogyasztani koronkent...


Azt azert vegyetek figyelembe hogy ha azt mondom hogy rosssz vagy jo az nem azt jelenti hogy 10es vagy 1es. Hanem a 8,5 es a 10 kozotti kulonbseg.... Ezek hajszalnyi kulonbsegek, de nekem fontosak.... Ez mar az en maximalizmusom... /magurara az osregi 8 eves fekete pofaval, regi olajjal is azt mondta egy -nem lama- bicajos hogy tok jo es teszett neki/


#292
_wInamP_

_wInamP_

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Helló!TOM irta hogy neki jobban fogott az lx és a dx féke mint a magurája!Ez tök pöccség..Nekem DX-em volt hátul eddig ritchey pofával és szar volt.Most van HS 11-es és az jobban fog...IGEN HS11-es!!!És nem 33-mas persze piros pofával..És tök kényelmes ha jol be van állitva!

#293
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Egy fékpofának a tartóságát, hogy lehet idõtartamban megadni?
Maximum kilométerben tudom elképzelni! ;D

#294
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Beszeltem a Plasmaticos sraccal

Allitolag a pofa nem csak trialra jo hanem cc re is . Elettartamot kb 9honapban hatarozta meg.

Allitolag harap, mint a dog, de nem azert mert annyira puha. Es jobb mint a piros magura pofa. Kell hozza egy fasza felni. A SUN felnikre kulon rakerdeztem avval hasznaltak es jo volt.

Utanvettel kuldik, miutan elkuldod SMSben a cimed.



#295
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Egy napig volt feketém..az iszonyat volt. Ez a piros hozzá képest mintha új fékem lenne.
elvileg a fekete (vagy szürke?) : Általános haszn.
piros : nedves idö vagy a leírás szerint a fényesre eloxált felnikre
zöld : kerámia vagy sötét eloxálású felnikhez.
én így tudom..

#296
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Szerintem masik pofa kell ahhoz a felnihez.
Ez tobb mint biztos. Majd valszeg felhivom a forgalmazot /a plasmaticosat/.

#297
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
(Ja,ezt elfelejtettem): lehet hogy én irtam félreérthetõen..ez a fék nem nyúlik..amint a pofa eléri a felnit,onnantól iszonyat kemény..és ezért nehezebb vele fékezni..mármint blokkolni.


#298
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hali!
Tuti nem levegõs,mert mielöt rá lett rakava,lelett cseréleve az olaj,és Gyapival töltettem fel..nem levegõs.
A pofák teljesen merõlegesek és pont 1szerre érik el a felnit.
Remélem ha teljesen bekopik tényleg jobb lesz.
Amugy azért cseréltem le,mert az olajos fék érzése nagyon teccett,elõször XT tárcsát akartam,de abból nemlett semmi,aztán jött ez..
Na jólvan,majd kiderül milyen lesz..másnem ha nagyon nem jön be,akkor visszacsinálom az elõzõ változatot.(remélem azér nem kell ezt tennem).
Ja,amugy WTB(Sun) felnivel használom.
-kösz a hozzászólásokat! Hello!

#299
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás

OFF:Egyébként nem tudom elképzelni,hogy egy xtr fék erõsebb lenne,mint egy Avid vagy egy 9.0... Mitõl ???


Azoknál nem is, ellenben egy Deore mechanikusat simán ver fékhatásban. Mondjuk használhatóságban sztem jobb a tárcsafék, legyen az akármilyen. (Ha a súly nem számít akkor elõnyt jelent a tárcsa mindenképpen. -Mondjuk ez csak az én magánvéleményem)

#300
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Tényleg,szerintetek a párhuzamos fogásnak van érezhetõ jelentõsége a fékerõben,vagy csak a pofák kopásánál?
Persze egy jó V-fék esetében.