Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
305 hozzászólás a témában

#241
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
@ata: a fekkar munkahengernel folyik az olaj vagy a tulfolyobol?
ha a dugattyunal akkor lehet, hogy megoldhato O gyuruvel vagy vannak cegek akik csinalnak meretre ilyeneket. ok hatha.
kapcsibol nemtom milyen meretu!
mikori a cumod?

#242
ata99

ata99

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám, hogy a fékkarból folyik az olaj :((Gustav M)
Mint kiderült simmering kikopott, és az lenne a kérdésem hogy valaki esetleg tudja, hogy hol lehet venni hozzá simmeringet??
Állítólag elég ritka, és nem nagyon lehet kapni...
Ha nem lehet venni sehol, akkor azt írjátok le hogy hol lehet legyártatni..

Elõre is köszi.

#243
Grof

Grof

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

barati!

sala hasznal olyt.
de nem rosz


Avid SD-5-öt terveztem az új biciklimre, de ha ezt megéri ennyiért megvenni és megbizható jó fék akkor ezzel fogom szerelni. Hatásfokra (optimális feltételek mellett) mekkora lehet a külömbség a két fék között?

#244
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
barati!

sala hasznal olyt.
de nem rosz

#245
Grof

Grof

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Clara-t érdemes venni? 40 ért ajánlottak egy párt.

#246
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
louise fr is fine!
nyugodtan bevalalhatod ha van ra lovettad vagy olcso!
szertem jobb aze egy deoretol.
coolabb

#247
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Engem igazabol az erdekel, hogy szurke vagy zold pofa jol mukodik-e a nem-keramias (Ritchey Rock/OCR Pro) felnikkel (marmint ne roncsolja a felnit es erosen fogjon).

Amugy nekem ezek a felnik gyanusak, ugy nezem erosen hajlanak arra, hogy aprobb szilankjaiktol megszabaduljanak. Eloszor azt hittem, hogy a Shimano pofak hibasak, aztan attertem puha pofakra, tukorfenyesre dorzsoltem a felnit, de igy is egy ido mulva apro gobok jelennek meg a felnin. Regebben egy Rigida felnim volt (elol meg talan Alesa), arban feleannyi mint a Ritchey, de soha semmilyen pofaval naluk ilyesmit nem tapasztaltam.

Na megyek korulnezek a trialosoknal.

#248
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
mi a véleményetek a magura louise fr ról? megéri? vagy inkább deore?

#249
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a ceramic felnik eszik a pofakat!
azt tudom, igy kapcsibol, hogy a piros tioga tuti jo a ceramic felnihez.
de a magura pofak kozul melyik jo az passz.
mond meg milyen felnid van utana kerdezek haveroknal!
vagy nezz be a trial topicba! ;-)

#250
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Kicsit el vagyok kavarodva a Magura fekpofak kozott. Eddig ugy tudtam, hogy a fekete az atlagos, a piros puha es erosen fog, viszont nem tudom hova tenni a zoldet es a szurket (allitolag kemenyek, de nem tudom biztosan).

A magura honlapjat valami olyasmit olvastam, hogy ezek keramia-bevonatu, vagy kemenyre eloxalt felnikhez valok. Na akkor ez most mit jelent? Puhabbak vagy kemenyebbek mint az elozoek? Mi van, ha sima felnihez hasznalom oket? Nekem pl problemaim voltak a Deore fekpofakkal (kinek nem), roncsolta a felnimet es csak puhabb pofara csereles utan oldodott meg a problema (bar nem teljesen).
Hallottam olyan tapasztalatot, miszerint a fekete pofakkal voltak ilyen problemak, ellenben a szurkekkel, ami ha minden igaz kemenyebb, nem volt baj.

Na akkor most mi a helyzet a puha meg kemeny pofakkal, es konkretan a Maguraval?

#251
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Kössz a válaszokat.

#252
Martens

Martens

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Hi!

2.35ös gumi siman elfér hátul magura merevitonél. Le kell fûrészelni a merevitõ országuti felfogato lyukát vagy mit. Mer az nekunk ugyse kell. És ajánlatos a gyorszárat is lecserélni és oda is csavart rakni+ a boostert is lecsavarozni mindkét oldalán. Igy le kell ereszteni a gumit ha ki kell venni a haccso kereket, de vmivel merevebb lesz a rendszer, és nem lazul ki a gyorszár miatt. Egyébként a magura nagyon kevés grammban tér el egy v-féktõl merevitõvel.

Marty

#253
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szertem a hs33 meg beveszi a 2.35-os gumit.
agy zoggie vagy b+ ~8eft
telo ok fek szempontjabol vazhoz aze rakjal merevitot mert a hs33 nagyon hajtogatja!

#254
bikerider

bikerider

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Hali!
1 kérdés a témában! ???
Elöl Magura louise tárcsa-hátul Magura hs33 hidra
párosítás müxik e 2.35 gumikkal és elvileg Mali Mamba
váz+Mozo 500 teló?

off
a fent említett tárcsafékhez jó ár/érték arányú agyat mit ajánlotok?

#255
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Uff!!!

Tõletek Magura értelmiségieket kérdezném a következõket:
Mekkora is a merevítõnél a hely ? elfér e lejtõzéshez stílusra a 2.3-2.35-ös gumi? és menni egy pár féknek(kar+fék+merevítõ+ami még kell) a súlya grammban?

#256
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
160, 180-as tarcsara gondoltam, talan inkabb az utobbi all kozelebb a szivemhez (na meg nem utolso sorban az is szamit, hogy eppen milyet kinal az elado :)). Gondolod, hogy nem birja el? Azt azert nem szeretnem, ha eltorne, akkor nem eri meg az egesz.

#257
quit

quit

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Hali!
Én is most akarok új bicajt venni street/triál célra és hátulra Magurát fontolgatok. Viszont a magura-konzol dologgal bajban vagyok...
Van ugye itt ez a nem éppen jól csengõ Caprine triál váz (kifejezetten magura konzollal is kapható) és szemben vele ott a szívem csücske, a Tucana, természetesen hagyományos v-fékkonzollal.
Na de lesz-e olyan merev a hagyományos konzollal a magura, vmint a spécivel? Vajon a magellánéknak miért nem fontos, hogy legyen magura-konzolos vázuk? Õk már csak tárcsát feltételeznek? Vagy ez egyáltalán nem természetes, hogy van ilyen változat is, csak a Caprine-nek valami csoda folytán jutott eszébe?
Nektek mi a vélemyényetek konzol-témában?

#258
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
A magura ugye vagy fel kilo, egy jo V meg parban annyi.
A BAMmal meg csak ovatosan, mekkora feket akarsz ra tenni?


#259
vgfour

vgfour

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

TOM: bam

HICKS: a fekvasar meg aktualis, remelem jovo het elejen meglesz ra az anyagi fedezet is, es az elso jo ajanlatra lecsapok. Azt hiszem, hogy elore vegul is Sram-ot veszek, de foloslegesnek tartom hogy hatra is tarcsa keruljon, ugyhogy hatul Magura lesz (majd ha a tarcsavasarlas utani anyagi csodbol kilabaltam :)). Amugy neked miert nem jott be hatul a Magura?

#260
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nem tudom hogy a fekpofasmirglizes, vagy hogy egesz kozel allitottam a pofakat a felnihez.
De most sokkal jobban fog mezei fekete pofakkal mint valaha :>>>>

Lehet hogy kis huzasnal nagyobb erot tud kifejteni?

Mindenesetre eleg meggyozo. Majd jobb mint a HOPE ;)

Mentem vele egy oracskat elesben es nagyon jo. Mint egy Magura ;) Ugy tunik eddig rosszul volt beallitva azert fogott gyengen.
ugyhogy tessek probalkozni :>