Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Magura

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
304 hozzászólás a témában

KillerTom

KillerTom

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Beszeltem a Plasmaticos sraccal

Allitolag a pofa nem csak trialra jo hanem cc re is . Elettartamot kb 9honapban hatarozta meg

ez jo ;D, utanna lejar a szavatossaga vagy mi ..?

TOM

TOM

törzsvendég

• fórumtag
  • 836 hozzászólás
z2 bam?
Ricsivel meg nem probaltam.

ha nem mukodne:
En cukrozom a felnit, de a sima cukrot nehez terepen feloldani. A nemspúrkóla az jo. Ujjal kicsit fel kell vinni a felnire aztan gyengeden behuzva menni egy kort. Egy kis pofaanyag 'raolvad ' a felnire.
Szaradas, aztan fog mint a pinty :)
Egy ido mulva persze lekopik ...

Megprobalom szetszedni az egeszet kipucolni a pofakat es -mostmar centir utan- jol beloni.
Allitolag egyszerubb beallitani ha zsirral rakod ossze...

ahoj

vgfour

vgfour

új vendég

• fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ritchey Rock Pro, ill OCR Pro felnim van, serpens alapfelszereltseg. Elol Z2-es, gondolom azzal nem lesz gond.

TOM

TOM

törzsvendég

• fórumtag
  • 836 hozzászólás
vgfour: Milyen felnid van elol?
Ugy vettem eszre hogy a SUN ok a gyari fekete pofaval nem igazan COOL ak.
Viszont ugyanazt a feket lattam mar sokkal jobban is mukodni, raadasul fekete pofaval. AZ nem SUN felni volt. Szoval jatszani kell a pofa felnivel es akkor jo lesz. Talan. De hat ez V feknel is igy van.

A feeling az meglesz, raadasul 3-ad annyiert. De az az igazsag hogy a bowden elol nem nyulik annyira. Hatrabb elvezetgetve jobban, tehat hatul azert jobban feltuno a hidraulika feeling.

Ja meg kerdes mire rakod fel. Mert eleg nagy ereje van ...

zsolti22

zsolti22

vendég

• fórumtag
  • 57 hozzászólás
A bringásboltosoknak szerintem nem kell annyira hinni,mert általában azt a terméket istenitik ami van nekik épp,és azt húzzák le,ami meg nincs náluk a boltban..

zsolti22

zsolti22

vendég

• fórumtag
  • 57 hozzászólás
Na Hali! Mióta nekem van,én sem tapasztaltam semmi hibát. Nem folyik meg ilyesmi. Meg nekem azért rohadt kemény a fék mert Center X-em van+a magura merevítõt is fennt hagytam. De ez lefelénél viszont jó,mert nem puhul be annyira..

lor

lor

phorumus maximus

• globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a magurak jo tulajdonsaga meg, hoyg szervizelheto!
havernak is volt egy peldany ami fosta az olajat.
de megoldottuk! :-)
azert jo lenne az elol is hidd el!
fekero idojaras fuggo lenne!
feeling az igy is meg lenne!

vgfour

vgfour

új vendég

• fórumtag
  • 9 hozzászólás
Es szerinted ha valamilyen (mondjuk anyagi)megfontolasbol megis HS 33 kerulne elore is tarcsafek helyett, akkor mennyit veszitenek fekerobol es feelingbol?

TOM

TOM

törzsvendég

• fórumtag
  • 836 hozzászólás
Az enyem vagy 8 eves.
Es vagy a harmadik tulaj vagyok. Es nem kopkod semmit.
Mondjuk a fekkar mozgasa nem olyan mint egy uj feke, de olajcserevel sokat javitottunk rajta.
Igy egesz jo :)

vgfour

vgfour

új vendég

• fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ma az egyik bringasboltban azt modta nekem a srac, hogy ahany Magurat latott, mindegyik eresztette az olajat.
Erdekes, hogy mennyire elteroek a velemenyek, a gyarto ha jol tudom 5 ev garanciat vallal a tomitesekre, es tobben allitjak, hogy evekig nem kellett a feket javitaniuk.
Ehhez ki mit szol?

Amugy Tom, kosz a tanacsokat :)

TOM

TOM

törzsvendég

• fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nekem is CCverseny vazam van es nem nez ki hulyen. Es nem csak en hasznalok ilyet.

A bicaj meg nem csak a Maguratol nehez.

Stormbringer

Stormbringer

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Szerintem hülyén nézne ki a HS 33-as egy CC versenyen, de én azért mondom, mert nekem merevítõvel van, és úgy ott fura lenne. A tárcsa neked jó lenne, mert lehet, hogy a 9.0-ás könnyebb nála, nem tudom. Nekem tök jó, bár az én 50 kilómmal... :)

TOM

TOM

törzsvendég

• fórumtag
  • 836 hozzászólás
*Vegyel elore egy tarcsat.
*hatul meg vmi abroncsfek. /itt foleg a pofa - felni parositas szamit csak, a tobbi csak feeling/

A tarcsaval szepen lehet adagolni, a hatsoval meg rasegithetsz 60-nal :)

Ez igy kijon 30 bol. Felteve ha van elsoagyad.
Marmint tarcsas ;)

Nekem a HOPE Mini - Magura Race Line /hs22/ paros egesz jol bejott. Kellemesen lehet adagolni az erzest. Persze nagyobb DHnal mar csak eppen eleg, de an is 85 vagyok, a bicaj se 10kg, es nagyobb feket mar nem birna el ugysem se a vaz se a villa tehat CC re asszem ez boven jo.

Avval azert szamitani kell, hogy meghizik a bicaj mint a Magura hsxx tol mint a tarcsatol.
Ha nem kihegyezett versenyCCs vagy, es inkabb a feeling szamit akkor nem gong.
Ha szamit minden gramm akkor AVID v XTR V.

Ja es meg azert jo hatul az abroncsfek, mert a nagy felni tomegetol fogva nehezebben melegszik fel :)))

vgfour

vgfour

új vendég

• fórumtag
  • 9 hozzászólás
Én most készülök féket venni és eleinte HS 33 mellett szavaztam, de most a hozzászólások teljesen összezavartak.

Olyan fék kellene, ami minden jó tulajdonsággal rendelkezzen: fogjon erõsen (+85 kg vagyok :-\) és legyen finoman adagolható.
Lenne kb. 30.000-em erre a célra. Gondoltam arra, hogy vegyek elõre egy SRAM 9.0-at, hátul marad minden a régi (úgy is inkább CC-re kell a gép), vagy vehetek HS 33-at, így a teljes fékrendszert lecserélhetem (megjegyzem nekem nem a szimmetria számít, hanem az, hogy 65 km/h-nál hány méteren belül állok meg). Vagy ott van még (ha még megvan) az Avid SD Mag szett 28,000-ért, bár nem hinném, hogy versenyezik a 9.0-val. Viszont nem szeretem a sarat és esõt, úgyhogy ha ez az egyetlen érv tárcsa mellett, akkor fölösleges tárcsát vennem.

Amúgy csak kíváncsiságból: miért akarnak olyan sokan megszabadulni a 9.0-tól? A hirdetések tele vannak velük. Nem fog eléggé, megbízhatatlan, kopik, vagy egyszerûen csak van jobb? Továbbá igaz-e az, hogy a Magura nem jól adagolható?

Na, kitártam minden lelkemet marcangoló kérdést. Ha valaki segít eldönteni, hogy az alapvetõ szempontok (összesített fékhatás, adagolhatóság) mellett melyiket a 3 közül (SRAM, Magura, Avid) akkor megköszönném, eddig ugyanis mindenkinek más véleménye volt.

Bocs a szóbõségért

Gábor

lor

lor

phorumus maximus

• globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
en hatul negy eve hasznalom!
nekem harom evig hozza sem kellett nyulnom!!!
gyari pofa 1 honapig tart, de az acor fel annyiert total ua. csak tovabb tart!
persze fugg mikori evjarat!

en szeretem nagyon

zsomi

zsomi

vendég

• fórumtag
  • 221 hozzászólás
nekem is volt egyszer egy rövid ideig, elég jól fog hogy ugymondjam, csak az az egy baja, hogy levegõsödik, meg vizesen hamar elkopik.
és nem 21.századi találmány... :P

amc

amc

vendég

• fórumtag
  • 161 hozzászólás
szisztok!!!
a magura gustav-ról mi a vélemény???
AMC

eric

eric

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.147 hozzászólás

villamos sin mellett talalhato! kikaparsz egy kis darabot es rakened a felnire! ha nagy sebesseggel bringazol akkor vigyi mert lehet, hogy letepi a fekonzolt!

Csak el ne üssön a villamos! ;D

tricky-g

tricky-g

újonc

• fórumtag
  • 1 hozzászólás
Nekem is van hs33,és hát mit ne mondjak,ez a 20.század legszarabb találmánya!!!!!!!!! Fos az egész,úgy ahogy van!!!!

TOM

TOM

törzsvendég

• fórumtag
  • 836 hozzászólás
Meg nem vettem meg a sarga pofakat, inkabb egy feles apenta malnat lottyintettem a SUN felnire.
Egy ket kor utan nagyon jo lett !
Kozben locsoltam a vizet elol a tarcsafekre - igy vegul olyan fekhatast ertem el amire vagytam.

Naggyon COOL :>>>

Jah es nem trialozom meg ilyenek, csak ugy gurulgatok ;)