Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Digitális vs. hagyományos fotózás

- - - - -

  • Please log in to reply
5372 replies to this topic

#101
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
na akkor panorámával is össze lehetne ügyeskedni egy ilyet?

#102
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts

Inkább halszem lesz az az objektív, a többi stimmel.

Hát a sima halszemmel még nincs ekkora látószög asszem. Olyan kell amivel összejön a 180foknál nagyobb.
De olyan optikát láttam már ami gyakorlatilag a üveg félgömbben végzõdött. Na azzal lehet...
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#103
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts
Tényleg, de szerintem nem az a klasszikus egy gépet körbeforgató panoráma, hanem több géppel egy adott helyrõl egy idõben készített képet fûz össze egy panoráma képpé, majd a szoftver ráhúzza egy "gömbre".

#104
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Ööö, nem halszem ez. Hanem panoráma. Ha belezoomolsz, az ilyen képbe, akkor látszik. Keresni kell ilyen softwaret, ami így rakja össze a panorámafotókat.

Lásd CM-rõl ezek:
Critical Mass 2011, Budapest
http://album.reality...panos/cm2011/2/

#105
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
Oh, köszi :)

#106
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts
Inkább halszem lesz az az objektív, a többi stimmel.

#107
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Hát kell hozzá mindenképpen valami eszetlenül nagy látószög, azzal felmenni kicsit magasabbra, aztán a csillagok szerintem már csak PS, vagy deadpixel :D
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#108
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
Hali.
Ilyen képet hogy lehet csinálni?..kell valami különleges optika vagy elég bûvészkedni vele pc-n? panorámakép és abból, vagy valami...
Ötlet? :)

http://forum.goa.hu/...95&d=1269846077

#109
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

grat! használja egészséggel!
Oszt ez a praktica hán megapixeles? :D

Köszi!:)
A praktikus belefér a hagyományos definícióba, nem?:)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#110
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,323 posts
asa 100 as, színes, 35mm-es film valahol 10-15Mp között van, minõségtõl függõen ;)

mármint úgy sacc/kábé annyinak felel meg, elõhívástól is függ a minõség,...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#111
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Végre ideért az állvány. :)

Érdekel valakit egy Praktica MTL3?

grat! használja egészséggel!
Oszt ez a praktica hán megapixeles? :D

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#112
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Végre ideért az állvány. :)

Érdekel valakit egy Praktica MTL3?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#113
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

Szerintem csinálj egy üres réteget a macsek alá, jelöld ki a macsek szemét, majd fesd át az új réteget. aztán a blending-el lehet játszani a rétegeknél. Világosabb színt válassz azzal jobb a hatás szerintem. Lehet rosszul magyarázom de mindjárt elõkeresem neked a leírást.


Lehet rosszul magyarázod, de értem ám mire gondolsz. Amúgy nyitottam PS topicot, inkább ezt ott folytassuk. :D

Kamumadaras fotósra visszatérve, ismerõsöm mondta erre, hogy: "a werkfotók érdekesek lennének a madaras képhez, ahogy ordít a fotós, hogy na most izmból bazd bele", nevettem. :D

#114
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Photoshop Eye Color Tutorial - Change Eye Color In Photoshop

Ezen tutorial alapján próbáltam a macska szemét javítani, hát nem tudom, semmi értelmes színt nem találtam még. Most is azt csinálom. :D

Még egy inverz kijelöléssel leszedem a fehér felületrõl a macsekot tetõstõl és keresek vmi felhõs háttért, amit elmosok hozzá.


Jha és elsõ botladozásaim a PS-el elég érdekesen mennek (eddig még soha nem használtam). :D


Szerintem csinálj egy üres réteget a macsek alá, jelöld ki a macsek szemét, majd fesd át az új réteget. aztán a blending-el lehet játszani a rétegeknél. Világosabb színt válassz azzal jobb a hatás szerintem. Lehet rosszul magyarázom de mindjárt elõkeresem neked a leírást.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#115
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Photoshop Eye Color Tutorial - Change Eye Color In Photoshop

Ezen tutorial alapján próbáltam a macska szemét javítani, hát nem tudom, semmi értelmes színt nem találtam még. Most is azt csinálom. :D

Még egy inverz kijelöléssel leszedem a fehér felületrõl a macsekot tetõstõl és keresek vmi felhõs háttért, amit elmosok hozzá.


Jha és elsõ botladozásaim a PS-el elég érdekesen mennek (eddig még soha nem használtam). :D

#116
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Oks. :D Amúgy jha, majd korrigálom a természet adta hibáit. :D Egyébként nagyon mákom volt, egymás után 3 fotót tudtam gyorsba lõni róla, elsõ 2-n homály lett, 3. ez, ez éles. Elõtte messzebbrõl még nagyjából beállítottam a gépem, hogy ne ott kelljen, 3. fotó után el is futott. Még olyan 3-4 méterrõl sikerült pár 'teljes alakos' képet csinálnom róla, arról akarok fülcsúcsot szedni erre. :D Azt még mondjuk nem tudom hogyan élesítem majd a képhez.. (Amúgy CS5-öm van).

Legközelebb csapd agyon! akkor nyugodtan körbefotózhatod, mg makrózhatsz bolhákat is :D
Egy hazai fotósnak ez már bejött egy jégmadárral :D (World Press jégmadár botrány)

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#117
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

És akkor már nyithatsz is egy fotósbót topikot neki :D
Meg ha már itt tartassz akkor adj egy kis fényt a szemének mert így derítés nélkül kicsit döglött....


Oks. :D Amúgy jha, majd korrigálom a természet adta hibáit. :D Egyébként nagyon mákom volt, egymás után 3 fotót tudtam gyorsba lõni róla, elsõ 2-n homály lett, 3. ez, ez éles. Elõtte messzebbrõl még nagyjából beállítottam a gépem, hogy ne ott kelljen, 3. fotó után el is futott. Még olyan 3-4 méterrõl sikerült pár 'teljes alakos' képet csinálnom róla, arról akarok fülcsúcsot szedni erre. :D Azt még mondjuk nem tudom hogyan élesítem majd a képhez.. (Amúgy CS5-öm van).

#118
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Eddigi legjobb fotóm, szomszéd macskája, tetõn napozott, sikerült 1m-re közel mennem hozzá, onnan még kicsit bezoom. A háttér kiégett, de amikor legközelebb megyek haza csinálok egy sima fotót az égrõl ugyanarról helyrõl (nem nehéz ugyanonnan, ott van egy oszlop) és azt a kiégett háttérbe még bepselem.


Hja, meg egy távolabbi képrõl még a bal füle csúcsát akarom rárakni erre, hogy az is benne legyen. :D

És akkor már nyithatsz is egy fotósbót topikot neki :D
Meg ha már itt tartassz akkor adj egy kis fényt a szemének mert így derítés nélkül kicsit döglött....

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#119
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Eddigi legjobb fotóm, szomszéd macskája, tetõn napozott, sikerült 1m-re közel mennem hozzá, onnan még kicsit bezoom. A háttér kiégett, de amikor legközelebb megyek haza csinálok egy sima fotót az égrõl ugyanarról helyrõl (nem nehéz ugyanonnan, ott van egy oszlop) és azt a kiégett háttérbe még bepselem.

Posted Image

Hja, meg egy távolabbi képrõl még a bal füle csúcsát akarom rárakni erre, hogy az is benne legyen. :D

#120
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

volt mar?
fajni fog
P.B.P.F. - Sometimes I'd rather go "blind"....

Ezzel a cuccal el lehetne "játszani" Poroszlón! Odavágnak rendesen a képek!
Mondjuk azt aki így összegányol egy DSLR-t azt tárgyalás nélkül fejbe lõném :D Bár lehet hogy azért visel meg ennyire a látvány, mert nekem nincs rá keret hogy évente új cuccot vegyek magamnak (mondjuk fotós képességeim sem teszik indokolttá).

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.