Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Futárélet

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
119 hozzászólás a témában

#101
left

left

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Kedves Baliman!
Én is futár vagyok mint a Kata a Pajtinál. Az az elsõ három hónap azzal fog számodra eltelni, hogy megtanuld használni a térképet, ki igazodj a városban és csipõböl vágd a fuvarárakat. Egyszóval kitanuld ennek a szakmának a csínyát-bínyát! Mert ez is ugyan olyan szakma mint az összes többi a világon! Ezt 10 hónap futárkodással a hátam mögött állitom.
A fizetésrõl: kétfajta cég létezik, szerzõdéses és nem szerzõdéses. Az elöbbi cégtõl a pénzedet csak hónap végén kapod meg, az utóbbitól meg ott a helyszinen vasalod be a járandóságod. A fizetésed tehát felíros+kesses cég osztva kettõvel, de mindíg van pénzed. Olyan nincs, hogy ne kapjál kesses melót. Mutass más állást ahol majd minden nap kapsz egy kis pénzt a zsebedbe.
A TÉL: Jó ruha/GORA-TEX/ kell + meleg cipõ+ kamásli. Ezekhez kedvezményesen + részletre!! hozzásegít a Pajti.
Remélem tudtam segíteni!
LEFT

#102
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nem értem, mit csodálkoztok egy 3 hónapos próbaidõn, mikor minden munkahelyen ezzel kezdenek.... És lesz is olyan, ahonnan elküldenek... De szerintem, ha rendesen dolgozol, akkor ez nem lényeg, csak Te is tudod, hova tedd magad, meg Õk is tudják, miért nem ért esetleg idõbe oda valami.. SZVSZ.

#103
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ember: Debrecenben is van már HajtiPajti. Igaz, még utcán egy futárt sem láttam.

#104
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Ha nekem lenne idõm (nem kéne suliba járni), és BP-n laknék tutira bevállalnám. Még a fizetés sem érdekelne túlzottan (na jó. Azért a minimálbérnél kevesebbért nem dolgozok.) Csak buzdítani tudok mindenkit. Menjetek és csináljátok.

#105
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
épp ma reggel futottam össze Katapajtival a belvárosban és nagyon lelkesnek tünt!
Szerintem ha egy lány így mosolyogva bírja mint õ, akkor az a fickó aki nem birja annak el kellene gondolkoznia milyen férfi is valójában! ;)
És nem panaszkodott egy szóval sem semmire! :D
Úhogy kalandra fel! ;D

#106
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Dualbiker:Szerintem mehetsz,mivel nem vagy lejelentve,csak van-e értelme?Mivel pont a próbaidõ lejártával kezdesz normálisan keresni.
Köszi mindenkinek a helpekért!Azért még meggondolom a dolgot.. :)

#107
dualbiker

dualbiker

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
lehet hogy gyp vagyok de a 3 hónap próbaidõ azt jelenti hogy ennél kevesebb idõre nem mehetek?

#108
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Elõször is leszögezem, hogy én sem vagyok futár, csak sokat beszéltem tpresidenttel+ másokkal.
A pénz máshol is 50%, ami ugye Pajtiéknál az elején csak 40.
Pajtiék utólag fizetnek, amirõl te kiállitasz számlát, ergo neked bevétel. Kisebb cégek rugalmasabbak, ott az elején lezsirozzátok, aztán késõbb az a mérvadó. A fizetésnek te is utána tudsz számolni, ha megjegyzed mikor mennyit mentél. Egyébéként is, a megrendelõknek te állitod ki a számlát, szóval pontosan tudod mennyi a lé. Persze lehet vitatott számla, de nem jellezõ.
Hány fuvar? Hát ez tényleg nagyon szór. Mondjuk napi 100 km-es tekeréssel kereshetsz havi 100-at, de ez tényleg csak nagyságrendi érték. Ha ügyes vagy, akkor alig mész üresen, igy a kereseted nõhet adott táv mellett. Sõt, egyszerre vihetsz több fuvart is, ez megint megdobja a lét. Ha utánaszámolsz, ez kb. 8-10 fuvar naponta, hosszabból kevesebb.
Az elején számolj mondjuk 80-ra, azt simán el lehet érni, ha edzésben vagy (nem az olimpiára, csak ugy átlagosan).
Kérdezz meg minél több embert, tele van a város futárokkal, aztán összeáll a kép.

#109
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
katapajti is futárkodik... ráadásul ha jól emlékszem a pajtinál...

#110
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
osztva kettõvel?A fizetést is?:)Pont ezért indítottam a topicot,hogy benfentesek írjanak véleményt.Próbaidõ után 50% fuvaronként.Mennyi fuvart lehet lezavarni egy nap?Gondolom ez változó,de jó lenne tudni tényleg mennyit lehet keresni.?Nem vagyok anyagias,de ha már dolgozom,jó lenne keresni is.

#111
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Egyébként amit a Pajtinál mondtak, azt oszd el kettõvel. Muszáj igy inditani, mert sok a "kezelhetetlen" alak, meg igy kiszûrik a komolytalan indulókat. Elõször is, a kezdõkre még nem vonatkoznak a büntik. A lényeg a pontosság, ha már elvállaltál egy fuvart, akkor csináld végig, egyébként lehet kissé lazitani napközben, csak a rossz idõ miatt lógosokat nem szeretik. Pénzt meg ugye akkor kapsz, ha dolgozol, szóval nem a fõnöknek teszel szivességet, ha elvállalsz egy melót.
Tényleg szarabb télen, de jó öltözettel egész kényelmes tud lenni.
Ja, és nem csak a Hajtipajti van, máshol is kérdezõsködhetsz. ;)
Itt a fórumon talán tpresident kolléga a legkompetensebb a kérdésben (hú,ez magyarul volt ám :P), õ asszem most is futárkodik.

#112
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Thommey:Igen,bár ott inkább fotós témában írogatok.(azért azt jobban vágom,mint a bringát)Neked mi ott a nickneved?

#113
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Bocs a kicsit offért:)
Te az a Baliman vagy,aki az utazás.com-on is szokott írni?
Üdv:Thommey

#114
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én is kicsit félreérthetõ voltam.......az igaz, hogy futárkodni nem veszélytelen, de én arra értettem a hozzászólásomat, hogy nem vagy sokkal jobban kiszolgáltatva a fönököknek mint más állás esetében........ez van ha késön irogatok ::)

#115
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Hát elnézést,nem akartam bunkózni senkivel!Csak rossz volt a hasonlat."semmivel nem veszélyesebb,mint bármely más álláslehetõség"Azért ez nem biztos,hogy így igaz.Bocs
Fityisz2!

#116
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Baliman! Ne alkoss véleményt valakirõl akirõl tulajdonképp semmit nem tudsz!
Ha igy állsz a kérdéshez, akkor tényleg ne menj futárnak.
Egyébként meg nem szokásuk elküldeni 3 hónap után, mert kell az ember.

#117
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Akkor Te inkább válaszd a mekdonáldszot.........

#118
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Bringáztál már a belvárosban??Kicsit más mint a mekkdonáldsz.(veszélyesebb!)Bringáztál már esõben?hóban?Én sem sokszor,és akkor sem nagy élvezettel :)

#119
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Elmész egy mekdonáldszba dolgozni, 3 hónap próbaidö s kapsz ezalatt 60-80ezret + egy rakás igéretet, hogy próbaidö után jóóóóval többet kaphatsz persze ez rajtad múlik, a kitartásodon meg lelkesedésedben.....mi a biztositék,hogy nem küldenek el? megéri ezért egész nap ácsorogni, marha embereket kiszolgálni, olaj szagunak lenni......etc? annyi talán a külömbség hogy itt le vagy jelentve.....de ez sem biztositék semmire..........hobbid a hamburger sütés akkor ez a te helyed..............
Szeretsz bringázni? pénzt is kereshetsz vele? próbáld ki! mit veszthetsz? s talán életformáddá válik................

na nehogy félre értsetek, nem akarok itt valami hatalmas filozófiai többletet belemagyarázni, csak szerintem semmivel nem veszélyesebb mint bármely más álláslehetöség..........


#120
Baliman.

Baliman.

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!Biztosan minden 2. bringás fejében megfordult már az ötlet,hogy ki kéne próbálni a futárkodást.Hát én is így vagyok ezzel a dologgal.Odáig eljutottam,hogy beszéltem a hajtipajtinál egy sráccal,aki elmondta a feltételeket.Háát elég gáz.A próbaidõ 3 hónap ezalatt a fizetés kissé szerény,utána egy kicsit javul a helyzet,de azután sem keresel túl sokat (100-130e)Emellett számlát kell adnod, magyarul vállalkozói kell.Megéri ezért napi 100-150km-t tekerni,télen,nyáron,autók között,stb. ?És mi a biztosíték,hogy a 3hónap után nem küldenek el(mikor végre kezdenél keresni is..)
Ne értsétek félre,ez nem fikázás volt!Inkább kiváncsi lennék futárok,vagy volt futárok tapasztalataira.