Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Futárélet

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
119 hozzászólás a témában

#21
kulluz

kulluz

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás

Attól függ hogy mennyivel jön!Nem bizti hogy utolér... :D
Bár elmúltam 18,apum meggyõzése gázos lesz.Ha belekezdenék akkor egész évben csinálnám.engem nem nagyon foglalkoztat ha esik az esõ vagy a hó :)
Ha menni kell hát menni kell.Bár ez az elv ellentmondásba kerül az iskolai eredményeimmel.Mint mondtam 18 vagyok már ápr. 27 óta és hát 2. osztályt taposom középsuliban semmi sikerrel.Nagyon sokból állok buktára így nem akarom újrakezdeni az osztályt.Biciklihez értek máshoz nem.Mielött torkomnak esnétek hogy a suli így meg úgy,leszögezném hogy tisztában vagyok az érettségi fontosságával.Problémám csak annyi hogy el se tudok jutni odáig.
Szóval ahogy a bátyusom írta a topicban(végigolvastam az elejétõl)"Ha szeretsz bringázni próbáld ki..."


...néhány év után, sikerült a suliban elõre jutni?



#22
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Attól függ hogy mennyivel jön!Nem bizti hogy utolér... :D
Bár elmúltam 18,apum meggyõzése gázos lesz.Ha belekezdenék akkor egész évben csinálnám.engem nem nagyon foglalkoztat ha esik az esõ vagy a hó :)
Ha menni kell hát menni kell.Bár ez az elv ellentmondásba kerül az iskolai eredményeimmel.Mint mondtam 18 vagyok már ápr. 27 óta és hát 2. osztályt taposom középsuliban semmi sikerrel.Nagyon sokból állok buktára így nem akarom újrakezdeni az osztályt.Biciklihez értek máshoz nem.Mielött torkomnak esnétek hogy a suli így meg úgy,leszögezném hogy tisztában vagyok az érettségi fontosságával.Problémám csak annyi hogy el se tudok jutni odáig.
Szóval ahogy a bátyusom írta a topicban(végigolvastam az elejétõl)"Ha szeretsz bringázni próbáld ki..."
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#23
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

pontosan, salával teljesen egyetértek

ha kicsit is odafigyelsz, nagyjából jól mûködik a bringád (fék) akkor nagy eséllyel elkerülsz minden bajt.

Nekem kicsit más a tapasztalatom ezügyben sajnos :( ha ugyanis hátulról jön egy barom akinek fogalma sincs hol van az autója jobb széle, akkor az elsõ dolog amit észreveszel, hogy egy mentõautóban fekszel és lehet akármilyen jó reflexed...
Azóta Bp-en a lehetõ legtöbbet megyek bringaúton, igaz nem vagyok futár.

#24
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Az jóóó,mert reflekszbõl sokmindent megoldok ha kell.Fõleg 50nel az erdõben lefelé merevvillás "cc" gépemmel. :)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#25
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
pontosan, salával teljesen egyetértek

ha kicsit is odafigyelsz, nagyjából jól mûködik a bringád (fék) akkor nagy eséllyel elkerülsz minden bajt.

#26
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc
Én minden reggel bicajjal tépek be melozni
Bár volt egy két necces eset, nem mondhatnám különösen veszélyesneka közlekedést.
Járj nyitott szemmel, vedd észre, hogy a parkolo autoban ulnek( lehet kiszáll?)

Amugy meg senki nem törödik vele, hogy szembe mész a forgalommal vag akocsik közt suhansz ezerrel...
Csak ésszel!!!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#27
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
A rendõrök nem foglalkoznak azzal, hogy merre mész. Pontosítok. Nekem még a kutya se szólt, se futárként, se azóta. Pedig szökõfényévben egyszer használok bringautat.
De a futárok még annyiszor se. :)
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#28
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Megint behalt a topic!

Új hozzászólóként kérdem hogy a rendõrök mennyire foglalkoznak a nem kerépárútat használó futárokkal?
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#29
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hát nem vagyok biztos benne, hogy levezeti a feszültségeidet, ha naponta többször próbálnak meg elütni, leszorítani, megverni, megbírságolni - de valóban a magad ura vagy odakint és nem dirigál egy fõnök, hogy így, ne úgy.
A nem fenékig tejfel alatt nem csak azt értettem, amire gondolsz, hanem, hogy igenis beruházást igényel (ruha, bringa, folyamatosan elhasználódó alkatrészek). A beszerzést megoldják neked kedvezményesen, de nem ingyen.

#30
Wackor

Wackor

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

... de nem fenékig tejfel sem elkezdeni, sem ûzni ezt a "sportot".


Ez a része nem izgat, mert nem az elsõ olyan melóm lenne, ami nem könnyû,de valamit meg tennem kéne ,mert olyan melot keresek ami levezeti a feszültségeimet és ez annak tûnik, vagy csak nekem ? Amugy imád(tam)ok bringázni,csak már régen nyomtam,de végülis azon nõttem fel., Csak a téli dolgoktól félek egy kicsit. Abban nincs rutinom...

#31
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ez egyik gyerekkori haverom immáron 5 éve nyomja a hp-nél...nem szabad a bringának jónak lenni,csak tartósnak...matt fekete kopott cuccok,de mûködõ fékek,váltó nélkül,ha lehet...ellenben a ruházat a legprofibb legyen,ha fontosak az ízületeid,és nem akarsz vizesen tekerni...
Ha gondolod megadom a telszámát,és õ bõvebben el tud látni jótanáccsal...
Üdv:Thy

#32
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Ha ezekkel a kérdésekkel felkeresed õket, akkor elsõ kézbõl kapsz választ.
Amennyire én tudom, segítõkészek, de nem fenékig tejfel sem elkezdeni, sem ûzni ezt a "sportot".

#33
Wackor

Wackor

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Gondolom mindenkinek elõjön az életében az hogy,elegem van mindenbõl amit eddig csináltam és nem akarok többé irodában,mûhelyben,szervizben,stb dolgozni ,hanem kinn akarok lenni valahol máshol...Na én most jutottam el erre pontra és ezért gondoltam a futárkodásra. Konkrétan még nem hívtam fel a Hp-t,de szándékozom. Itt akadna pár kérdésem.

- nincs valami tul jo bringám ,bár megy,de érdemes-e nagyon belefeccölni ,mert most amugy nincs sok pénzem
- most igy 2006-ban mire számithatok kb. mondjuk nyárig zsetonügyileg,mire letelne a 3 hónapom (régen sokat tekertem,szal kell amugy is egy kis idõ h belejöjjek,3 honap elég)
- ha még most télen elkezdeném akkor is kisegít a cég vmi téli szerkó megszerzésében ? ,mert az sincs
- ja és 32 vagyok nem késõ elkezdeni?

#34
SupaCow

SupaCow

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok.

Én Dunaújvárosi vagyok. Már kb. 2 éve futárkodni szeretnék. Pestet ugy ahogy ismerem. Na persze nem utcákra pontosan, hanem fõbb csomópontokat,tereket. hajtás Pajtással váltottam már levelet, de itt is kérdeznék pár dolgot.

- ha futár szeretnék lenni , csak jelentkezek pl HP-nál és felvesznek? vagy ha telítettség van várni kell míg valaki elmegy?

- olvastam hogy. a kezdõk egy ideig tapasztaltabb futárral járnak. Olyankor az Õ munkáját
segítem? Szóval én is viszek csomagot vagy csak üresbe megyek utána?

- ha eleinte nem nagyon megy. a díszpécser segít nekem? pl. tájékozódás, ha esetleg eltévedek. :)

- a másik hogy ha egyéni vállalkozó vagyok számlát adok, akkor azzal el kell adóznom. minden egyes tételt. ezt a futárok hogy oldják meg? Van könyvelõjük? szal a munkával járó egyéb ilyen adó, meg levonások. is érdekelnek. mármint az állam felé.

köszi

#35
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
OFF
Oké!
ON

Hogy ne legyek teljesen off, futárkodott már valaki Londonban?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#36
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Hali!

Látom megtaláltatok.... :D

Xerintetek az most itt a temaba vag?

Tugggyattok, hugy mijja leg hujebb topiK??

AZ a heJesirasos ize!

Olcsatok mar meg egy kicsiket!
NA LECCI!
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#37
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Ne bántsd, mert a végén még megvádol hogy utálod a futárokat*!:)

*magyarázat itt
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#38
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 hozzászólás

halllihóóóóó!


Emberek! meghalt a topik?
vagy mindenki az alleycat-re irogat?

Hátszééél!


Minden topikba ugyanezt írod? (Fantáziátlan.)
WaNNaRiDE

#39
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás
Nem halt meg. Csak egyszerûen nem ír senki.
De ha mondasz valami izgalmasat akkor biztos írnak rá.
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#40
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
halllihóóóóó!


Emberek! meghalt a topik?
vagy mindenki az alleycat-re irogat?

Hátszééél!