Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

KRESZ Táblák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
52 hozzászólás a témában

#21
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Na akor pontosítsunk!

Szerzõ: Douglas Adams
Cím: Galaxis: Útikalauz stopposoknak
Eredeti cím: The hitch hicker's guide to the Galaxy
Fantasztikus regény
ETO: 820-312.9Adams
963 9237 52 3

Erre gondoltok?
...Könyvtárban dolgozok ;D

#22
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Dougla Adams: Galaxis utikalauz stopposoknak...

könyv és ajánlott olvasmány ;)

#23
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A pontos cim: "Galaxis Útikalauz Stopposoknak". Ez Douglas Adams fantasztikus humorral megirt, kaotikus sci-fi könyve, amit az elejétôl a végéig végigröhög a kedves olvasó. Mindenkinek meleg szivvel ajánlom,de fôleg azoknak, akik keresik az élet értelmét, pontosabban a választ "az Élet, a Mindenség meg Minden" nagy kérdésére. ;D

#24
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Hi!

Mi az a Galaxis Utikalauz? Csak azért érdekel, mert már hallottam valami hasonlóról, és igy láttatlanban is nagzon tetszik.

#25
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
na látod Zed egy fránya törölközõt sem akar neked hagyni majd az asszony... én elgondolkodnék...
;D ;D ;D

#26
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

te meg ott leszel majd egy szál törölközõben... (már ha hagyott neked ;D)


Mért, tudod te, milyen értékes dolog egy törölközô, és mennyi mindent lehet vele csinálni? Hadd idézzek a Galaxis Útikalauz után szabadon:

A törölközô a lehetô leghasznosabb dolog, amit csak magával vihet a túrázó.Egyrészt komoly gyakorlati értéke van: beletakarózhatunk, hogy meleghez jussunk, heverhetünk rajta az óceánpart homokján: felvitorlázhatjuk vele minitutajunkat, mig lefele sodródunk a Niluson:megnedvesithetjük és fegyverként használhatjuk kézitusában: fejünkre tekerhetjük, hogy távol tartsuk a mérges gôzöket. Veszély esetén vészjelzéseket adhatunk vele, és természetesen beletörölközhetünk, ha még elég tiszta hozzá. ;D

#27
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Osztálytársaimnál volt nagy menõzés még tavaly a táblalopás, és kirakták az osztályba.("Szemétdombon találtuk... >:(")

#28
Astro

Astro

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
A táblalopás télleg nem szép, bár inkább egy 50-es tábla, mit egy elsõbbségadás kötelezõ
szerintem

#29
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Az már bennem is felmerült, hogy közlekedési táblákat lovasítsak meg, de még idáig nem tettem (és nem is fogom). Vannak viszont kissebb figyelmeztetõ táblák, amik igazából nem is igazán táblák, hanem levonós matricák (vagy mi a szösz). Én azokat gyûjtöttem egy idõben. Van már halálfejes, patkányirtós, tûzcsapos, lift minõségellenõrzését tanusító ;) stb. De a legjobbakat a villamosról szedtem: Felszállás csak az elsõ ajtón, meg Csak felszállásra. Ezekre büszke vagyok.

Ha valaki ezen írásomat mint írásos bizonyítékot akarná felhasználni egy ellenem folyó rendõrségi vizsgálatban, illetve perben ezúton közlöm, hogy alkoholos befolyásoltság alatt állok, és most szedtem be a fájdalomcsillapítókat is (a nevét már elfelejtettem...). Valamint ezt az írást csak azért tettem közzé, mert szerettem volna felvágni a többi fórumolvasó elõtt.

#30
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
látod Zed kezd kibújni a szög a zsákból...

vigyázz mert egy napon arra ébredsz hogy felpakolta a gyerekeket, a hitelkártyáidat, a házat a kocsit... na meg a bringákat és már le is lépett... te meg ott leszel majd egy szál törölközõben... (már ha hagyott neked ;D)

#31
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Na szállítom a megoldást: kell venni egy 39km/h-s táblát, majd egy sötét éjjelen ki kell menni egy néptelen országútra és kicserélni az ott talált 40-est a vásárolt 39-esre. Ezzel végülis nem okoztál anyagi kárt, biztonságosabbá tetted a helyi közlekedést, hiszen ezentúl mindenki 1 km/h-val lassabban közlekedik majd és színesítetted a hazánkban fellelhetô táblák palettáját, hiszen ki látott már 39-es korlátozást? ;D
Emellett kielégíti az egyesek által érzett eltulajdonlási ingert is, ugye Lensver? - tényleg drágám, ha lenyúltál 120 milkányi táblát legalább egy Cannondale Scalpel 4000-rest vehettél volna nekem!

#32
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hoppá, most lebuktam. Öööö, nem beszélhetnénk ezt meg valahogyan? Csak te meg ...

#33
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

szokáááás? szoval te loptad el mind a táblákat 120 millioért?? :)

#34
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Most csalódtál bennem? Sosem mondtam, hogy tökéletes vagyok, nekem is megvannak a magam rossz és káros szokásai! ;)

#35
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Csácsá

Nos, a Kresz tábla lopások évi 120 millió forint kárt okoznak a Közútnak, ami azt jelenti, hogy ennyivel kevesebb lyukat foltoznak be, ennyivel klevesebb havat takarítanak...

és míg egy ilyen tábla oszlopostul kihelyezéssel 20e fölött van, addig a MÉH alig ad érte 1-2 ezret..

a kisebb méretû alu tábla viszont legálba vehetõ vagy csináltatható, és nem kerül egy ötösnél többe..

Amúgy vehettek a Közútkezelõnél, van legalább megyénként.. azaz a hely, ahol a hókotrók állnak..

Szóval ne akard, hogy ne lopják el a biciklidet, ha Te táblákat lopsz! Ejnye, Lens, és mindenki aki elvenné azt, ami nem az övé.. >:(

Ennyi::cAb

#36
piotrick

piotrick

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
lensver:
Mondjuk betörés miatt. De elég ha egy kis tûz miatt a tûzoltóbanda kimegy! Különben meg van esélye, igaz lehet, hogy nem nagyobb 56a ko:bo:n az egyhez! ;D ;D Csak azért írtam mert volt már rá precedens!

#37
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Vannak azonban helyek, ahol teljesen feleslegesen vannak kint tablak, vagy surun egymas utan. Na, onnan szerintem siman el lehet vinni egyet!


Halkan mondom, felénk van egy ilyen 40-es tábla, ami engem mindig arra ösztönöz, hogy ennél gyorsabban menjek... ;D
Ha valakinek kell, megadom a címet! ;) :-X

#38
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Piotrick! De miert jonne ki pl.az en otthonomba a rendorseg? Azert ennek az eselye kb. 56a ko:bo:n az egyhez!

komolyan mondom ez nekem is csak a kérdeésedet olvasva jutott az eszembe...

szóval ne lopjunk KRESZ táblát! életveszélyes....


Vannak azonban helyek, ahol teljesen feleslegesen vannak kint tablak, vagy surun egymas utan. Na, onnan szerintem siman el lehet vinni egyet!

#39
piotrick

piotrick

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Egyépként azért sem jó lopni, mert ha egy ki....ott véletlen folytán megtalálják nálad, az drága lesz! Megsexuálnak érte keményen! Ezt onnan tudom, hogy egyszer egy pesti koterba kimenntek a rendõrõk vagy a tûzoltok vagy mittomén kik és már mennt is a feljelentés, bírság stb.. Szóval csak annyi, hogy egyáltlá nem jó ötlet a lecsvarozás!

#40
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Vbalu:
a bolt a Szoboszlai út és az Erzsébet utca keresztezõdésében van (ha érdekel)